Přechody pro chodce na Valech vs. MP

Přechody pro chodce na Valech vs. MP

Příspěvekod Tomáš Komárek » 30 lis 2011 17:08

Jen takovej malej poznatek ohledně ranního dohledu MP na přechody na valech :)

Jedno uterní ráno jsem šel na poštu a protože jsem byl nedočkavej, tak jsem byl u pošty brzo, tak mi to nedalo a sledoval jsem počínání MP na přechodech.
Musim říct, že docela sranda věc :)

MP před školou Linqua (nevim, jak se přesně jmenuje), jeden stál opřený o barák jak baron v nejlepších letech, druhej naproti stál opřenej o sloup lampy. Lidi si chodili jak chtěli, jednou jeden, pak opět jeden, pak se to sešlo, šla banda školáků, který chvíli čekali a když je nikdo ne a ne pustit, ohlídli se, kde jsou strážnící a šli, málem na to doplatili. Řidič z auta ještě něco držkoval a mával rukou z vokýnka jak smyslů zbavenej :) Každý projíždějící auto stálo na přechodu kuli jednomu človíčkovi, hned další stálo kuli dalšímu, za přihlížení MP.
Před poštou situace trochu jiná, asi si lepší, MP stáli u přechodu a pouštěli chodce. To je fajn, jen kdyby nestavěli pomalu každé auto kuli jednomu přecházejícímu. Nastala i situace, že pani staršího věku vycházela z pozarohu pošty a MP už se vrhnul do silnice a dělal staré paní cestu. Než paní došla vubec k přechodu, uplynul čas, kam by se vešel průjezd snad třech aut :)

V době, kdy se u školy kupilo největší množství školáků dobíhajíc na poslední chvíli, byli MP najedou pryč. Povidam si že fajn, je 8 pošta otevřena, ale prt, 7.53 a MP ani v dohledu. Rozhlídl jsem se po okolních ulicích a nikde je nebylo vidět, možná zapluli do nějaký kavárničky :)

To je jen tak postřeh o plynulosti provozu Na valech a o poctivé službě našich MP...
Tomáš Komárek
 
Příspěvky: 30
Registrován: 14 čer 2010 16:56

Re: Přechody pro chodce na Valech vs. MP

Příspěvekod Milada » 02 pro 2011 09:09

Taky mě skoro každé ráno udivuje práce MP a státní policie u přechodů. MP aspoň nějak "diriguje" provoz - zastaví chodce, nechá přejet nějaké to auto a pak hromadně chodce "pustí". Ale co dělá policie ČR? U přechodu u peďáku jen tak otráveně postávají, do silnice nevstupují vůbec, jen pozorují, jestli řidiči chodce pouštějí...Chodci chodí samozřejmě jako "kachničky", takže u peďáku díky tomu bývá kolona...
Někdy policie u přechodu není vůbec, ikdyž je školní den, takže to nějak nechápu...
Milada
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 23 kvě 2010 13:36

Re: Přechody pro chodce na Valech vs. MP

Příspěvekod ronyk » 02 pro 2011 09:53

Myslím si, že si to určitě pletete s jinou MP:
http://www.litomericko24.cz/index.php/a ... -existence
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Přechody pro chodce na Valech vs. MP

Příspěvekod Tomáš Komárek » 02 pro 2011 13:51

Jsem skálopevně přesvědčen, že se jedná o naší Litoměřickou MP :)
Tomáš Komárek
 
Příspěvky: 30
Registrován: 14 čer 2010 16:56


Zpět na Bezpečnost ve městě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník