Městská nemocnice

Městská nemocnice

Příspěvekod Petr Urbánek » 17 lis 2016 20:38

Po včerejším zasedání ZM jsem dostal doporučení podívat se na film NA VLKY ŽELEZA, který byl v roce 2008 natočen v Litoměřicích, podle autora doporučení údajně na motivy událostí, které teprve nastanou.
Kontext je zřejmý z následujícího článku: http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... cnice.html
Pacienty a personál nemocnice asi čeká nejistá sezóna :(.

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Městská nemocnice

Příspěvekod Jirka » 18 lis 2016 09:31

Na vlky železa, jak inspirativní. Situace zřejmě nazrála k Rychtaříkovu scénáři Kaufland aplikovanému před více lety. Asi už je podplacen dostatečný počet zastupitelů k předání nemocnice Pentě. Rada města je v pohodě, tam je vše ošetřeno a řízeno učněm zločince Sisáka v roli místostarosty. Za povšimnutí také stojí plíživý převod pozemků města do majetku Nemocnice. Tato jako dosud příspěvková organizace města by neměla zákonně žádné nemovitosti vlastnit, pouze spravovat. Nevadí to místním policistům ani státním zástupcům. No budeme se těšit.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Městská nemocnice

Příspěvekod Jirka » 18 lis 2016 09:48

Jo, a není mi jasné proč plánovanou krádež nemocnice (avizovanou Deníkem Penty) městu zařadil pan Panaš do rubriky Chválíme. Že by už i strana zelených......
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Městská nemocnice

Příspěvekod Petr Panaš » 18 lis 2016 10:46

Jirka píše:Jo, a není mi jasné proč plánovanou krádež nemocnice (avizovanou Deníkem Penty) městu zařadil pan Panaš do rubriky Chválíme. Že by už i strana zelených......

Obecně mám raději, když se pro přehlednost nezakládají v diskuzním fóru nová vlákna k tématům, které už byly diskutovány. Proto jsem si na fóru nechal vyhledat sousloví "městská nemocnice" a svůj příspěvek jsem dal pod danou diskuzi. Že to je v rubrice "chválíme" jsem ani nezaznamenal.
Můj "link" odkazuje na tiskovou zprávu a web města Litoměřic. Pro mne je to informace také úplně nová, proto jsem se zdržel i případných komentářů a hodnocení, neboť zatím nemám na věc vyhraněný názor.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Městská nemocnice

Příspěvekod Vladislav Liška » 18 lis 2016 11:06

Pár rychlých postřehů k tomuto.
Je zajímavé, že město se chlubí tím, jak skvěle tu nemocnici provozuje, a ono to asi bude jinak. Že se téma objevila až po volbách jistě také nebude náhoda.
Osobně bych asi neměl nic proti prodeji nemocnice komukoliv se zkušenostmi, tedy klidně i skupině Penta. Teoreticky by se mohla zkvalitnit péče - velká skupina bude mít větší páky na dodavatele, bude mít více prostoru na řešení problémů atd.
Nicméně trošku se bojím toho aby to nedopadlo jako se Zahradou Čech, kdy z původních plánů nezbylo nic, nic se nerealizuje a celá společnost jde do kytek víc než předtím - například na posledním zastupku byly schváleny výherci soutěží na různé opravy areálu, hádejte kdo je bude platit. Pokud si myslíte, že Zahrada Čech, tak jak se zavázala v prvních smlouvách, tak jste na omylu. Takže to zase zaplatíme my všichni, a ti co smlouvi podepsali a zvedli ruku pro jsou z obliga a mohou se nám akorát tak smát.
Takže obecně jsem zvědav, co se z toho vyvrbí a budu doufat, že oproti všem ukazatelům, to nebude nic ošklivého pro město, pro pacienty a ani pro personál nemocnice.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Městská nemocnice

Příspěvekod Lukino » 18 lis 2016 11:56

Já spíš sázím na Krajskou zdravotní nebo Agel. Možná to pomůže možná ne. Čas ukáže
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: Městská nemocnice

Příspěvekod CachDan » 18 lis 2016 12:11

Souhlasil bych s Agelem, ale radnice si žádá ekonomicky silného partnera.A to nevím zdali je někdo, koho živí distribuce zdrav.mater. Penta má půlku roudnické nemocnice a stačí se podívat jak to tam vypadá...
(viz.listiny z obchodního rejstříku a valné hromady).Krajská zdravotní také měla eminentní zájem, protože finančně na tom litoměřická nemocnice byla lépe
než většina nemocnic z KZ.A nezapomínejme na fond Hartenberg...:-) Třeba ing.Urbánek vypomůže jako správný litoměřický patriot,
aby nemocnici přeci jen nečekala nejistá sezóna...:-) A nebo se finančně složí někteří majetnější občané našeho královského města...
CachDan
 
Příspěvky: 3
Registrován: 18 lis 2016 11:58

Re: Městská nemocnice

Příspěvekod Jirka » 18 lis 2016 16:42

K předchozímu rozvinutí tématu nemocnice. Můj známý působící ve SR se při zmínce o Pentě málem osypal. Penta schramstla špitál pod Vihorlatem a obratem z něj vyvedla co šlo hned prodat. A bylo. A kdyby nemocnici provozoval fond toho Janova a Babiše, tak by nemocnice šlapala jako hodinky.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Městská nemocnice

Příspěvekod Pivrnec » 19 lis 2016 00:18

Taky by se mohla zavřít nevýdělečná oddělení a to bychom asi nechtěli.
A kde jsou odpisy budov? Z těch by se mělo opravovat.
Pivrnec
 
Příspěvky: 37
Registrován: 25 črc 2012 13:08

Re: Městská nemocnice

Příspěvekod Jirka » 19 lis 2016 10:24

Pro Pivrnec. To je pro právě to čaro příspěvkové organizace. Zřizovatel může kouzlit s financemi i majetkem. Odpisy u příspěvkové organizace, co to je?
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Městská nemocnice

Příspěvekod Achab » 19 lis 2016 19:35

doktor vysoudil uz rezignoval jednou /v roce 2012/ stana 1 pravo dole
https://www.litomerice.cz/images/zpravo ... 2_2012.pdf
Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Městská nemocnice

Příspěvekod Petr Panaš » 20 lis 2016 09:20

V Kadani je také starosta za ODS. Obdobně velké město a stejně jako Litoměřice řeší co s nemocnicí. Mají na to však poněkud jiný pohled.
Kadaňská nemocnice se nebude prodávat ani pronajímat. Město přestává tyto scénáře zvažovat a rozhodlo se, že místo hledání silného partnera nemocnici raději samo finančně pomůže, aby zastavilo odliv zdravotnického personálu, s nímž se městský špitál v posledních týdnech potýká. „Chceme, aby nemocnice zůstala ve vlastnictví města. Pro příští rok jí poskytneme 12 milionů navíc na růst platů, aby držela krok s ostatními většími nemocnicemi,“ uvedl starosta Jiří Kulhánek (o potížích špitálu jsme psali zde). „Město je na tom ekonomicky dobře, navýšení příspěvku ho nepoloží,“ ujišťuje Kulhánek. Kromě mimořádného příspěvku posílá město do nemocnice každý rok asi 4,5 milionu i na provoz. Téma, jak dál s nemocnicí, otevřelo město před několika týdny, kdy odešli krátce po sobě dva lékaři, což způsobilo potíže především na oddělení chirurgie.Radnice s vedením nemocnice diskutovala především o dlouhodobém pronájmu zařízení silnějšímu partnerovi. „Výhodou partnerství je zastoupení lékařů z jiných nemocnic, výhodnější nákupy vybavení,“ říká starosta. Celý článek si můžete přečíst zde: http://usti.idnes.cz/nemocnice-kadan-se ... pravy_vac2
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Městská nemocnice

Příspěvekod CachDan » 20 lis 2016 11:13

Ano,to je pravda.V Kadani řešili podobný problém.Možná že v Kadani mají schopnější vedení radnice...
V případě příspěvku nemocnici by zřejmě nezbyly miliony na hokej, možná ani miliony na fotbal (pan Větrovec také potřebuje finanční podporu).
Jenomže do příštích komunálních voleb nezbývá již mnoho času...Takže se to musí stihnout maximálně během příštího roku.Protože co kdyby
nějakým velkým volebním nedopatřením mělo dojít ke změnám na radnici.Možná také bude zajímavé sledovat hlasování zastupitelů
o případném pronájmu.Aby se nám ta křehká koalice nezačala ještě drolit...Nebo vypomůže někdo z hnutí ANO?
CachDan
 
Příspěvky: 3
Registrován: 18 lis 2016 11:58

Re: Městská nemocnice

Příspěvekod Petr Panaš » 21 lis 2016 23:06

Text z koaliční smlouvy uzavřené v říjnu 2014 po komunálních volbách: „Odmítnout veškeré iniciativy a nabídky, které by mohly mít vliv na změnu statutu a majetkových poměrů nemocnice“ http://severocesi-litomerice.cz/wp-cont ... 4/11/Koaliční-Smlouva-2014-LTM-FINAL-koalice.pdf
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Městská nemocnice

Příspěvekod Jirka » 22 lis 2016 13:28

Ale, ale pane Panaši. Smlouva sem, smlouva tam. Napoleon a jeho poskoci jednají jen tak, jak se jim hodí.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Městská nemocnice

Příspěvekod Petr Urbánek » 20 črc 2017 08:51

Odkaz na zajímavé informace k privatizaci městské nemocnice Na Františku.

http://praha.e15.cz/praha/novinky/nemoc ... ti-1335109

Může to u nás dopadnout jinak ??? Je jen náhoda, že v Praze 1 vládnou na radnici stejné strany jako u nás ??? Budou se novináři obdobně zajímat o privatizaci naší nemocnice a nebo v místním tisku jako obvykle vyjdou pouze pozitivní zprávy ???

Vedení našeho města se navíc údajně plánuje vyhnout koncesnímu řízení a nahradit jej obyčejnou nájemní smlouvu. Ta se totiž letos opakovaně osvědčila při pronájmu výstaviště ZČ, jelikož pro výběrové řízení na nájemce zákon nestanovuje žádná závazná pravidla zatímco u koncesního řízení by se neúspěšní uchazeči mohli odvolávat k ÚOHS.

Nebylo by za takovéto situace lepší, aby naši nemocnici převzala krajská zdravotní, když už se o ní vedení města nechce dále starat ?

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Městská nemocnice

Příspěvekod Pátková » 07 srp 2017 20:20

Trochu jinak.
Dnes jsem měla to potěšení navštívit naši městskou nemocnici. Musím říct, že to skutečně pro mne bylo potěšení-bez ironie. Nemocnice je pěkná, čistá, nabízí mnoho služeb.
Dokonce už i Czech Point, nově orientační tabuli Městského úřadu, výstavy, prodej knih, prodej zdravotnických pomůcek, lékárnu, venku krásnou kavárničku...........atd.
Prostě moc pěkné. A pocítila jsem, že jak se říká "je to naše rodinné stříbro". Všech nás litoměřičáků. A to nám nikdo nesmí ukrást.
Pátková
 
Příspěvky: 139
Registrován: 29 čer 2010 21:37

Re: Městská nemocnice

Příspěvekod Petr Urbánek » 10 led 2018 09:13

Trocha inspirace odjinud. "Také hlavní město se obává, že zvažovaný pronájem nemocnice soukromníkovi ohrozí péči o pacienty". Zaujal mě např. komentář "Mohla by klidně přijít královsky výhodná nabídka, ale se špatně udělanou smlouvou se časem může ukázat jako past".


Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Městská nemocnice

Příspěvekod Petr Urbánek » 11 led 2018 17:24

Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Městská nemocnice

Příspěvekod Birner Pavel » 16 led 2018 11:02

Dobrý den,
níže posílám odkaz také na zajímavou kauzu polikliniky z Prahy. Kritikům změn v litoměřické nemocnici možná vadí, že se jim stejné scénář nepodařil prosadit v Litoměřicích stejně jako v Praze. Parafrázuji slova některých našich zastupitelů - brutální střet zájmů - vyjádření protikorupčních organizací, malá domů spřízněným firmám či osobám, podezřele zvláštní financování - 41 mil dotace, nevyžadování tržního nájemného - dvojnásobek ceny, která byla před 20 lety, zrušení povinnosti zachování stávající zdravotní péče apod. Další informace jsou v článku.

https://praha.idnes.cz/krnacova-andrej- ... zpravy_nuc

Předpokládám, že tato situace v Praze přijde kritikům změn v litoměřické nemocnici v pořádku, protože z toho profitují "správné" osoby.
Birner Pavel
 
Příspěvky: 84
Registrován: 10 črc 2014 08:41

Další

Zpět na Rozvoj města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron