Miřejovická stráň - MHD

Miřejovická stráň - MHD

Příspěvekod Urbikczz » 21 pro 2015 23:04

Dobrý den, plánuje se zastávka MHD v oblasti Miřejovické stráně? Približně z ulice Broskvová(cca střed oblasti stráně) jsou, pokud se nepletu, zastávky vzdáleny cca 700-1000m (Kaplička, Lávka, Plešivecká) Nevím jak jsou na tom jiné oblasti Ltm, takže si tu nechci stěžovat, když jinde jsou na tom ještě hůř.... Nicméně pěkně se to tu rozrostlo a už tu nestoji dva a půl baráku jak to bylo ještě před pár lety... Lidé mají malé děti, důchodci tu taky bydlí, lidé s omezením pohybu se tu taky najdou... Nemocnice je na druhé straně města, nebližší škola je 7. ZŠ asi 1,8Km, o nádražích ani nemluvě.... Cesta z města, respektive od zastávek je výhradně do kopce... Občan, který se tedy chce napřiklad na poštu si musi vyhradit aspoň 30minut a to se ještě projde kiláček na zastávku. Další názory vítány.

Děkuji za odpověď, hezké Vááánoce

A ještě drobnost, kontejnerů na plast mi přijde taky mizerně málo, včera jsem šel téměř k lávce, protože na dvou místech, kde většinou bývají byl jen papír a smišený...
Urbikczz
 
Příspěvky: 4
Registrován: 21 pro 2015 22:29

Re: Miřejovická stráň - MHD

Příspěvekod Honzalt » 22 pro 2015 14:33

Sorry, ale tomu se nejde nezasmát :D
Honzalt
 
Příspěvky: 60
Registrován: 21 kvě 2010 13:50

Re: Miřejovická stráň - MHD

Příspěvekod trejbalik455 » 22 pro 2015 15:11

Ono by to celkově chtělo zefektivnit městskou hromadnou dopravu. Chápu důchodce že radši pojednou od pošty do Pokratic půl hodiny, ale mladí lidé raději půjdou pěšky. Jednak tam budou dřív jak bus a ušetří. Já osobně bych zvolil autobusové linky z bodu A do bodu B s možností přestupu na jiný spoj. Litoměřice jako město nemá ideální rozpoložení pro klasické autobusové linky (jako například Ústí, Děčín, Č.Lípa, Teplice,..) ale kdyby se sjednotily okolní obce a vytvořili nějakou autobusovou síť s taktovou dopravou tak by se určitě zlepšila průjezdnost městem ve špičkách.
trejbalik455
 
Příspěvky: 48
Registrován: 29 zář 2014 21:24
Bydliště: Kocanda

Re: Miřejovická stráň - MHD

Příspěvekod Urbikczz » 22 pro 2015 17:00

Jasně mladí půjdou pěšky, to bezesporu, sám to tak řeším a rád... Ale venku to občas na to jít pěšky není - počasí je mrcha :twisted: a jestli tu někdo bude argumentovat ať teda lidi jedou autem, tak je to hlupák :D
Urbikczz
 
Příspěvky: 4
Registrován: 21 pro 2015 22:29

Re: Miřejovická stráň - MHD

Příspěvekod Urbikczz » 22 pro 2015 17:07

A halvně pointou tohodle vlákna je, že pravě přijezdem - tedy do Pokratic de facto cesta teprve začíná :)
Urbikczz
 
Příspěvky: 4
Registrován: 21 pro 2015 22:29

Re: Miřejovická stráň - MHD

Příspěvekod Urbikczz » 22 pro 2015 17:09

Honzalt píše:Sorry, ale tomu se nejde nezasmát :D

V pohodě, nechtěl jsem aby někdo po přečtení plakal
Urbikczz
 
Příspěvky: 4
Registrován: 21 pro 2015 22:29

Re: Miřejovická stráň - MHD

Příspěvekod ltm.citizen » 31 pro 2016 11:17

Jsem mladý a Bohu díky chodím rychleji, než jezdí veřejná doprava v Litoměřicích. A když někde chci být rychleji než pěšky, nezbývá mi, než jet na koloběžce nebo autem. Z mého pohledu je veřejná doprava v Litoměřicích jen pro starší lidi, kteří buď nemohou chodit, řídit, nebo nemají auto. Kdyby byl zájem přesvědčit mladé lidi, aby využívali MHD, musela by MHD podstatně zrychlit.
ltm.citizen
 
Příspěvky: 30
Registrován: 08 bře 2011 21:36

Re: Miřejovická stráň - MHD

Příspěvekod trejbalik455 » 12 led 2017 09:15

Což o to zrychlit. Jednak to kvůli hustému provozu nelze a díky "okružním" linkám teprve ne. Smutné potom je, když v autobuse MHD jedou 3 důchodci. Stačilo by rozšířit linky, aby obsloužili větší část města, popřípadě utvořit jednotný dopravní systém s okolními městy (Lovosice, Terezín, Bohušovice) s nimiž se celkový počet obyvatel vyhoupne ke 40. tisícům. Ono když všichni z okolních měst, potažmo i občané Litoměřic, ucpou svými miláčky město, pak se autobus se 3 důchodcema crcá městem takovou dobu. Stačilo by vytvořit podmínky pro hromadnou dopravu jako v jiných městech (Souměstích) aby se lidé mohli po městě (či mezi městy) pohybovat přímo a rychle a ne si z každodenní cesty do zaměstnání udělat hodinový rituál jízdou přes celé město.
trejbalik455
 
Příspěvky: 48
Registrován: 29 zář 2014 21:24
Bydliště: Kocanda


Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron