Chcete nové hřiště ve městě?

Pomožte vyhrát nové hřiště!

Re: Chcete nové hřiště ve městě?

Příspěvekod jiri.rudolf » 12 bře 2015 19:55

Ostrov mě připadá též jako vhodná lokalita. Je to velice příjemné místo pro setkávání a rodinné výpravy. O umístění bude rozhodovat nejspíše rada, možná zastupitelstvo, tak uvidíme jak to dopadne.
jiri.rudolf
 
Příspěvky: 198
Registrován: 25 zář 2014 21:58

Re: Chcete nové hřiště ve městě?

Příspěvekod Ropovod » 13 bře 2015 02:21

Také jsem pro ostrov, a může být klidně v Indickém oceánu.

od Ropovod » 08 led 2011 18:00 - Kácení stromů u prodejen Lidl

Rokycany: podříznuty dva vzácné duby, navržené na vyhlášení památnými stromy, cena vyčíslena na 1,25 miliónu Kč.
Vyškov: údajným nedopatřením byly během stavby supermarketu pokáceny tři mohutné lípy.
Dobříš: načerno poraženy tři jírovce, dvě lípy a jasan, žádost o jejich pokácení předtím městský úřad zamítl.
Písek: pokácen vzácný smrk stříbrný a dalších 13 stromů.
Kralupy nad Vltavou: na staveništi supermarketu pokáceno 44 třicetiletých stromů.
Mariánské Lázně: pokáceno 15 bříz. Při kácení je zastihl i sám starosta Nosek. Dřevorubci na výzvu policie šli k autům pro doklady, avšak pak náhle ujeli, jejich identitu policie nezjistila.
Sokolov : pokáceno 6 javorů, množství dalších stromů zničeno tak, že musely být rovněž pokáceny.
Kladno: nelegální odstranění keřů zlatého deště. Stavební firma dostala pokutu 15 tisíc korun a musela keřový porost obnovit.
Jičín: nelegální likvidace dvacetimetrového stoletého dubu. Strom pokáceli údajně omylem, pokuta 40 tisíc korun.
Lovosice: pokáceny tři jabloně a topol kvůli stavbě poutače.Lidl rovněž žádal srovnání břehu, který slouží jako protihluková bariéra u silnice, avšak bránil výhledu na prodejnu a její poutače.
Rumburk: pokáceny 2 stromy, dle Dětí Země „s rozporuplným souhlasem úřadů“
Hořovice: pokácení celé aleje lip a několika dalších stromů, celkem asi 40 stromů.
Hradec Králové: pokácen 20metrový dub. Stavbyvedoucí Jaroslav Stich případ odůvodnil omylem zaměstnance, který strom nezaregistroval.
Valašské Meziříčí: předmětem mediálního zájmu bylo 9 legálně pokácených stromů.
České Budějovice: pokáceno 5 javorů, žádost Lidlu o jejich pokácení byla předtím zamítnuta.
Chomutov: v noci naříznuta a následně pokácena stoletá lípa překážející výhledu na reklamní poutač firmy Lidl. Tato lípa byla později označována za nejvýznamnější chomutovský strom. Lípa se stala jedním z témat manifestačního průvodu. Město nechalo vlastním nákladem před supermarketem a v jeho okolí vysadit osm nových lip, pod nimiž nechalo umístit cedulky se jmény měst, kde stromy před prodejnami Lidl postihl podobný osud.

Jak jednoduše a levně (vlastní dřevo) se dá ovčanům zformátovat paměť a sebeúcta. Ať žije ohrádka 14x17 metrů za 1.500.000,-(sic!) blicí smajlík
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: Chcete nové hřiště ve městě?

Příspěvekod vodomerka » 13 bře 2015 05:26

rozšiřovat dobře vybavený ostrov mi nepřijde šťastné. už tak je tam kapacita (posezení a plácku) dost naplněna. za chvíli budou nutit maminky zavírat bruslaře taky do ohrádky, aby jim nepřejeli děti. není to fér vůči těm, pro které je ostrov daleko. v podstatě jsou ve městě teď dvě takto vybavená hřiště (myslím s posezením a občerstvením) - ostrov a Jiráskovy sady. opravdu si myslím, že by bylo lépe vybrat umístění v takové části města, kde vyloženě chybí (pískovišť se tu zrušilo bez náhrady spousta).
pro ropovoda: souhlasím s tím, že Lidl má dost agresivní a bezskrupulózní politiku. taky jsem ho nenáviděl za zbytečně pokácené lípy v Teplicích. ale po těch letech už tam nakupovat chodím :(
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Chcete nové hřiště ve městě?

Příspěvekod dnn » 13 bře 2015 07:38

také si nemyslím, že by se hřiště mělo cpát do Jiráskových sadů, parku VH, nebo na Střelák ..vpodstatě se divím, že tu ještě nikdo nenavrhl umístit hřiště někam na Cihelnu, kde je i prodejna Lidlu. třeba to lidi z 28.října budou brát positivně, když tak protestovali proti samotný stavbě obchodu.

jen ať si ten vřískot dětí užijou, já už ho mám dost ..

ještě zmíním, že jsem pravidelně hlasoval pro vznik onoho hřiště, aby mě tu někdo nepranýřoval ;)
dnn
 
Příspěvky: 97
Registrován: 26 dub 2012 10:32
Bydliště: Předměstí

Re: Chcete nové hřiště ve městě?

Příspěvekod Petr Panaš » 13 bře 2015 08:40

Ono nakonec není zase tolik vhodných prostor, kam by šlo hřiště umístit. Do Jiráskových sadů ani Parku V. Havla se nehodí a na Střeleckém ostrově už herní prvky jsou. Nakonec by možná nebyla úplně špatná travnatá plocha u Lidlu. Samozřejmě by to chtělo odstínit zelení, zejména směrem ke Kamýcké ulici.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Chcete nové hřiště ve městě?

Příspěvekod Lukino » 13 bře 2015 11:39

Já myslím že vyhraje Miřejovická stráň
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: Chcete nové hřiště ve městě?

Příspěvekod ronyk » 02 dub 2015 15:19

Dá se řící,že mě doporučená místa překvapila, hlavně tím, že se neuvažuje o ploše u Lidlu.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Chcete nové hřiště ve městě?

Příspěvekod kočka » 02 dub 2015 17:26

ronyk píše:Dá se řící,že mě doporučená místa překvapila, hlavně tím, že se neuvažuje o ploše u Lidlu.

Celá parcela patří Lidlu, alespoň podle katastru. Až na malý kousek HVB Leasing Czech Republic s.r.o. Takoví dobrodinci asi nebudou, "zadarmo" hřiště a ještě na vlastním pozemku.
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Chcete nové hřiště ve městě?

Příspěvekod ronyk » 03 dub 2015 07:24

Otázka zda se jich někdo zeptal, snad ano. No a mohli by si trochu vyžehlit svoje maléry. Viz výše.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Chcete nové hřiště ve městě?

Příspěvekod litomericka_surikata » 05 dub 2015 14:12

Ano chci, ale ne v Seifertově ulici a v jinych hustě obydlených oblastech. Ve městě je spousty nevyužitých prostor zarostlé lebedou...
Uživatelský avatar
litomericka_surikata
 
Příspěvky: 16
Registrován: 05 dub 2015 14:09

Re: Chcete nové hřiště ve městě?

Příspěvekod Honza » 23 kvě 2015 23:02

Honza
 
Příspěvky: 203
Registrován: 01 úno 2014 13:39

Re: Chcete nové hřiště ve městě?

Příspěvekod litoweb » 01 čer 2015 06:01

Včera jsme byli u otevření nového hřiště. Lidí sice milion, ale dětem se to moc líbilo, jak je vidět na fotkách a popisuji to i v článku
http://www.autovylet.cz/rakosnickovo-hriste-najdete-uz-i-v-litomericich/

ObrázekObrázek
Obrázek
litoweb
 
Příspěvky: 90
Registrován: 25 pro 2011 20:45

Předchozí

Zpět na Rákosníčkovo hřiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron