Povolební situace

Povolební situace

Příspěvekod Adson z Melku » 13 říj 2014 10:06

Jelikož jsem se aktivně zúčastnil předvolebních diskuzí, asi bych měl napsat svůj pohled na to, jak to v Litoměřicích dopadlo.


VOX POPULI, VOX DEI, tak bych to asi shrnul.

Pro mne osobně byly tyto volby zklamáním ze dvou důvodů. Tím prvním byla nízká volební účast, která tradičně nahrála ODS a KSČM. u KSČM je to jasné, stranická disciplína rudého soudruha je pověstná. To u soudruhů modrých je to jinak. ODS si za předlouhé působení v městských strukturách zaháčkovala mnoho oddaných a hlavně závislých voličů, které nyní dokázala, mnohdy hystericky, zmobilizovat. Budiž, co není zakázáno, je dovoleno! Jak píšu, z volebního výsledku jsem zklamán, protože Litoměřičané propásli možnost pozitivní změny, to je ten druhý důvod mého zklamání z těchto voleb. Uvidíme, jak se ANO popasuje s novou rolí, i když si osobně myslím, že vše zůstane při starém.

P.S. Čert to vem, stejně je na světě krásně ...

Přeji všem dobrým lidem příjemný zbytek života ... :-)
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Povolební situace

Příspěvekod Vladislav Liška » 13 říj 2014 10:19

Nízká volební účast je zklamáním i pro mě - v našem obvodu jen 20 procent.
Naopak si ale myslím, že dojde ke změně, byť to bude poměrně široká koalice. Na druhou stranu by to mohlo být přínosem, protože pokud v radě a zastupitelstvu bude více různých lidí a názorů, bude se více vedení koukat pod prsty a snad i více dělat.

Překvapením je pro mě velmi nízké skóre ČSSD, byť to k tomu asi po nulové volební kampani spělo. Třeba dojde k renesanci strany v LTM a dostanou se tam volitelnější lidé.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Povolební situace

Příspěvekod vojta » 13 říj 2014 10:26

Osobně mám úplně stejné pocity.Myslím si že spoustu lidem se ulevilo (ať už to jsou zaměstnanci města,příspěvkových organizací,nebo zahradnických firem spolupracujících s městem ;) ),ale spousta nadějí na nové pořádky pohasla.Každopádně máme zase čas přemýšlet coby - kdyby.
vojta
 
Příspěvky: 87
Registrován: 19 lis 2010 17:29

Re: Povolební situace

Příspěvekod Petr Panaš » 13 říj 2014 11:02

Já jsem hodně zklamán ze zastoupení žen v novém zastupitelstvu. Pouze 2 ženy a 25 mužů. To je špatné. Snad za 4 roky bude poměr lepší. Doufám !
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Povolební situace

Příspěvekod Petr » 13 říj 2014 12:31

Petr Panaš píše:Já jsem hodně zklamán ze zastoupení žen v novém zastupitelstvu. Pouze 2 ženy a 25 mužů. To je špatné. Snad za 4 roky bude poměr lepší. Doufám !


Pane Panaši, mohli jste jít příkladem a na první dvě místa kandidátky dát ženy. Těžko je dostat do zastupitelstev, když je dáváte na nevolitelná místa...
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Povolební situace

Příspěvekod subform » 13 říj 2014 12:35

Petr píše:
Petr Panaš píše:Já jsem hodně zklamán ze zastoupení žen v novém zastupitelstvu. Pouze 2 ženy a 25 mužů. To je špatné. Snad za 4 roky bude poměr lepší. Doufám !


Pane Panaši, mohli jste jít příkladem a na první dvě místa kandidátky dát ženy. Těžko je dostat do zastupitelstev, když je dáváte na nevolitelná místa...



JJ, s tím mohu souhlasit, nebo třeba můžete své místo přepustit některé kandidátce SZ ;)
Uživatelský avatar
subform
 
Příspěvky: 180
Registrován: 13 zář 2010 16:02

Re: Povolební situace

Příspěvekod Petr Panaš » 13 říj 2014 12:43

Pro Petra : Měli jsem ženy jako č. 2 a č. 4, obě nečlenky SZ u kterých jsme předpokládali, že mají šanci se dostat. Ale preferenční hlasy udělaly svoje. Snažili jsme se potom dávat alespoň za dva muže vždy jednu ženu. Bohužel kandidátek - žen bylo málo. V tomto bylo KDU ČSL jednoznačně lepší. Bývali bychom měli rádi na kandidátce ještě více žen, ale prostě se je nepodařilo sehnat. Škoda. Rozhodně výzva do dalších voleb.
Subform : S přepouštětím mám problém, nikdy to není dobrý signál vůči voličům. Rozhodně ženám umožnit kandidovat v maximální možné míře, to ano. Ale respektovat výsledek voleb je taky důležité. Ale věřím, že příště se určitě zadaří.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Povolební situace

Příspěvekod subform » 13 říj 2014 12:58

Petr Panaš píše:Pro Petra : Měli jsem ženy jako č. 2 a č. 4, obě nečlenky SZ u kterých jsme předpokládali, že mají šanci se dostat. Ale preferenční hlasy udělaly svoje. Snažili jsme se potom dávat alespoň za dva muže vždy jednu ženu. Bohužel kandidátek - žen bylo málo. V tomto bylo KDU ČSL jednoznačně lepší. Bývali bychom měli rádi na kandidátce ještě více žen, ale prostě se je nepodařilo sehnat. Škoda. Rozhodně výzva do dalších voleb.
Subform : S přepouštětím mám problém, nikdy to není dobrý signál vůči voličům. Rozhodně ženám umožnit kandidovat v maximální možné míře, to ano. Ale respektovat výsledek voleb je taky důležité. Ale věřím, že příště se určitě zadaří.



Nemislel jsem to nijak ve zlém, jen jsem si trochu popíchnul :)
Uživatelský avatar
subform
 
Příspěvky: 180
Registrován: 13 zář 2010 16:02

Re: Povolební situace

Příspěvekod lupus » 13 říj 2014 17:34

Také mám rozporuplné pocity. Přesto doufám, že tu je větší možnost dívat se té zbylé části staré radniční camarilly více pod prsty. Dalo se očekávat, že ODS využije možnosti, přisvojit si hlasy díky umně a uměle vyvolaným nejistotám kolem ZS, fotbalu a sportu vůbec. Podpásovka, ale pomohlo jim to. Uvidíme,jak to budou zvládat ti noví /-é/.
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: Povolební situace

Příspěvekod Llukas007 » 13 říj 2014 21:13

Tak nyní po volbách je mi hned průhlednější hnutí s názven Severočeši. Jistý Lukáš Wünsch prý pro litoměřický deník prohlásil že by spolupracoval s komunisty! Ten kdo přivede komouše na radnici je pro mě zvrhlík a totálně u mě propadá! To je pěknej hnus za tím uskupením! Fujjjj!
http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... 41013.html
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Povolební situace

Příspěvekod jiri.rudolf » 13 říj 2014 21:27

Llukas007 píše:Tak nyní po volbách je mi hned průhlednější hnutí s názven Severočeši. Jistý Lukáš Wünsch prý pro litoměřický deník prohlásil že by spolupracoval s komunisty! Ten kdo přivede komouše na radnici je pro mě zvrhlík a totálně u mě propadá! To je pěknej hnus za tím uskupením! Fujjjj!
http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... 41013.html

Všichni tu mluví o tom, že je vše o lidech a ne o stranách. Chlupáč se spojí s osvědčenými matadory jako je Červín a dál si budou plácat tu svou politiku. Nakonec jim budou dobré i hlasy komunistů pokud jim to pomůže, doteď je v zastupitelstvu měli a s jejich tichou podporou si vládli. Jo bude to složité a ukáže se jestli chtějí pracovat pro všechny občany města, jak to neustále proklamují, nebo jestli si budou vést tu svou modrou rétoriku. Mě už poslali vzkaz, že si to se mnou po volbách vyřídí. Tak uvidíme. ;)
jiri.rudolf
 
Příspěvky: 198
Registrován: 25 zář 2014 21:58

Re: Povolební situace

Příspěvekod Vladislav Liška » 13 říj 2014 21:35

Je zajimave videt ten kontrast mezi ODS a ANO. ANO drzi lajnu a verejne potvrzuji, ze do koalice s ODS v zadnem pripade nepujdou aby dostali slibu volicum. ODS usty starosty tvrdi, ze nevylucuji nikoho. Moc pekna vizitka. Proste od korytka v zadnem pripade nemuzeme, to tak aby nam nekdo stoural do veci.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Povolební situace

Příspěvekod Llukas007 » 13 říj 2014 21:45

Je to jednoduché střetnutí úspěšných a lemplů co by si chtěly nahrabat víc než ti které naoko kritizují, ale ve skutečnosti obdivují a nesahají jim ani po kotníky!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Povolební situace

Příspěvekod jiri.rudolf » 14 říj 2014 07:01

Llukas007 píše:Je to jednoduché střetnutí úspěšných a lemplů co by si chtěly nahrabat víc než ti které naoko kritizují, ale ve skutečnosti obdivují a nesahají jim ani po kotníky!


U Vás asi platí pravidlo "Podle sebe soudím ostatní". Jestli považujete za úspěch všechny ty průšvihy a malé domů bývalého vedení, tak to pak se nedivím, že takto uvažujete. Zkuste najít na lidech z ANO nějakou relevantní indicii, že si chtějí nahrabat, nebo že jsou podle Vás lemplové. Pokud se Vám to podaří a budete mít argumenty, pak klidně můžete vylézt z toho Vašeho Llukas007 a hovořit na rovinu. Takto to vypadá, že jste si taky někde úspěšně hrábnul a jenom se děláte zajímavým.
jiri.rudolf
 
Příspěvky: 198
Registrován: 25 zář 2014 21:58

Re: Povolební situace

Příspěvekod Petr Urbánek » 14 říj 2014 07:04

Přeji všem čtenářům krásný dobrý den,

zatímco se většina občanů zajímá hlavně o stav povolebních vyjednávání, vedení města se po volbách v tichosti pustilo do vyřešení některých "neodkladných" záležitostí. Patří mezi ně např. 10 záměrů prodeje či pronájmu městského majetku zveřejněných včera a dnes na úřední desce (viz níže uvedený odkaz).

http://radnice.litomerice.cz/urednideska/prehled.html

Asi bude docela zajímavé sledovat jaké další "neodkladné" záležitosti bude nutné dořešit ještě před svoláním prvního jednání zastupitelstva města na němž bude zvolena nová rada města. Stejně tak bude zajímavé sledovat zda se někdo v závislosti na úspěchu či neúspěchu při povolebním vyjednávání odvolá proti výsledku voleb, aby tím oddálil svolání tohoto prvního jednání zastupitelstva města a tím také prodloužil funkční období pro současné radní (viz vyjádření pana starosty na níže uvedeném odkazu).

http://radnice.litomerice.cz/clanek-1430.html

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Povolební situace

Příspěvekod Adson z Melku » 14 říj 2014 07:24

Pane Urbánku, ještě že nejsme v Nejdku - Dvaačtyřicet hodin. Tak dlouho od uzavření volebních místností trvalo, než nejdečtí radní rozhodli o podpisu smlouvy týkající se obří půlmiliardové zakázky na svoz odpadu a úklid města. Radní tento krok obhajuje časovou tísní. Naši jsou asi taky "v tísni".

Zdroj: http://vary.idnes.cz/nejdek-par-hodin-p ... ntent=top6
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Povolební situace

Příspěvekod vodomerka » 14 říj 2014 07:54

takže tu budeme mít komunistickou pátou kolonu. paráda! :(. mimochodem, kde je Na Valech 76?
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Povolební situace

Příspěvekod jiri.rudolf » 14 říj 2014 08:20

Není nad transparentnost, která je v Litoměřicích tak hluboce zakořeněná. :D
jiri.rudolf
 
Příspěvky: 198
Registrován: 25 zář 2014 21:58

Re: Povolební situace

Příspěvekod Jirka » 14 říj 2014 08:30

76 je obrovská budova bývalého posádkového velitelství.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Povolební situace

Příspěvekod vodomerka » 14 říj 2014 08:33

Jirka píše:76 je obrovská budova bývalého posádkového velitelství.


aha. doteď jsem měl za to, že Velitelství je v ulici 5. května, případně ze zadu Lidická...
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Další

Zpět na Komunálni volby 2014

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron