Zákaz hazardu ve městě

dotazy na zastupitele a radní

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Ondra » 08 čer 2014 17:18

Vy pane Mareši, nový objeve místní ODS, se nejdříve hluboce zamyslete nad celou řadou souvislostí, které vymýšlejí vaši parťáci proto, aby se udrželi u vesla. Mám však obavu, že vám většinu věcí neřekli narovinu a vybrali si vás jako svého papouška, který bude tlumočit lidem dobro, které zde ODS vytváří. Je mi však divné, že vy, celkem slušný člověk jste jim na tuto roli skočil. Každý nový subjekt, který vstoupí na scénu si jako první bod provede audit, česky kontrolu toho, co se před jeho nástupem v daných oblastech působení města dělo. Aniž by musel provádět sáhodlouhé rozbory, existují některé prvotní znaky, které okamžitě začnou vypovídat, že něco není v pořádku, že ten, či onen úředníček nemluví zcela pravdu, až se do toho postupně zamotá. Jsem zvědav, až k tomu dojde, jak budete přístupný k podáváni pravdivých informací o dění na radnici za dobu působení ODS, a to je prosím 12 let. Poraďte prosím vašemu ekonomickému odborníku ing. Lončákovi, aby se naučil správně posuzovat stav majetku města, který jste znásobili a zanesli do účetnictví a následně se podívejte na problém z jiné strany a zjistěte si, jak výhodná byla vaše investice, která sice zvýšila hodnotu majetku města, přitom přináší ztrátu do rozpočtu a je zároveň je neprodejná. Vše nemusí vydělávat peníze, mnoho investic patří do služeb občanů města, ale právě tyto investice mají mít svou míru nákladů a míru využitelnosti.
Ještě jednu poznámku, nevyzvedávejte pana Vondru příliš vysoko, aby jste jej nemusel nechat padnout příliš nízko. Čas ukáže, jak tento vševědoucí pán řídil se smíchem na rtech toky finančních zdrojů velké ODS a možná se domníval, že hraje člověče nezlob se. Buďte zdráv pane Mareši.
P.s. Nemám proti vám osobně nic, jen mi je líto, že nepřemýšlíte v souvislostech.
Ondra
 
Příspěvky: 84
Registrován: 27 lis 2012 17:58

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Jaromír Mareš » 08 čer 2014 21:41

Ondřeji, věřte mi, že ve svém věku již dokážu posoudit co je dobré a co ne. S Vaším velmi zjednodušeným hodnocením rozhodně nesouhlasím. Před 40 lety jsem se v Litoměřicích narodil a bez několika mála let zde stále bydlím, takže jsem schopen sám si vyhodnotit, jak se město za těch Vašich zmiňovaných 12 let vyvíjelo a jaký kus práce se zde udělalo. To, že to vidíte jinak, je prostě jen Váš pohled na věc, který však nesdílím.
Ohledně Saši Vondry, děkuji za Vaši starost, ale myslím, že Vaše obavy jsou celkem zbytečné. Pokud vím, v současné době připravuje další akce na podporu neziskových a sociálních organizací na Litoměřicku, takže se zatím celkem nenudí. :)
Přeji příjemný nedělní večer.
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Ondra » 09 čer 2014 19:58

Děkuji za stylovou odpověď. Nic jiného jsem ani nemohl čekat.
Ondra
 
Příspěvky: 84
Registrován: 27 lis 2012 17:58

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Petra Rotterová » 18 čer 2014 23:40

Tak další, kdo se přidal k nulové toleranci hazardu je Městská část Praha 7. Roudnice už to má také schváleno a další města budou následovat. Jenom Litoměřic stále nic.
Přílohy
Hazard P-7.jpg
Petra Rotterová Laušmanová
(SZ Litoměřice)
Petra Rotterová
 
Příspěvky: 5
Registrován: 07 čer 2013 11:43

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod LtmPavelka » 19 čer 2014 10:28

Naštěstí stále nic, stejně jako v dalších cca 6300 obcích v ČR. ;)
LtmPavelka
 
Příspěvky: 137
Registrován: 28 zář 2010 12:42

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Adson z Melku » 19 čer 2014 11:42

LtmPavelko, tak která herna Vám to patří?

Jinak si nedovedu vysvětlit Vaši angažovanost v tomto problému.
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod LtmPavelka » 19 čer 2014 12:11

Patří mi možnost svobodné volby, stejně jako u problematiky ostrova a psů. ;) Stejně jako já nechci nikomu sladkost svobody brát, nechci aby byla odepírána mě. O bedny tady v podstatě nejde.
LtmPavelka
 
Příspěvky: 137
Registrován: 28 zář 2010 12:42

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod simi » 19 čer 2014 19:16

souhlasím s Pavelkou. Vůbec nejde o hazard, o bedny a ani o občany. Jde pouze o zelené, kteří potřebují mít téma k volbám. Napište tu občanům pravdu, jde vám přeci o občany. My zelení chceme co nejvíce míst v zastupitelstvu a je to. A už Vás slyším, ODS se ozvalo a chce také židle. No jasně, ale nebereme občanům svobodnou volbu a nic nezakazujeme. A na ty židle na radnici bude pranice,ale ANO, tak zelení, :roll: k volbám ještě něco. Hazard je málo.
simi
 
Příspěvky: 132
Registrován: 22 črc 2010 07:55

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod winie » 20 čer 2014 06:59

ve finále to stejně rozhodně až to referendum jehož výsledky by bylo vhodné respektovat ať se budou líbit těm či oněm.
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod vodomerka » 20 čer 2014 07:19

simi píše:souhlasím s Pavelkou. Vůbec nejde o hazard, o bedny a ani o občany. Jde pouze o zelené, kteří potřebují mít téma k volbám. Napište tu občanům pravdu, jde vám přeci o občany. My zelení chceme co nejvíce míst v zastupitelstvu a je to. A už Vás slyším, ODS se ozvalo a chce také židle. No jasně, ale nebereme občanům svobodnou volbu a nic nezakazujeme. A na ty židle na radnici bude pranice,ale ANO, tak zelení, :roll: k volbám ještě něco. Hazard je málo.


když myslíte, že je to téma jenom pro Zelené... co třeba taková Roudnice nad Labem? máte tam na radnici kolegy z ODS i ČSSD, Zeleného nikoho. http://www.roudnicenl.cz/samosprava/akt ... bcanu.html a hazard zrušili vyhláškou bez problémů ;)
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod kočka » 20 čer 2014 10:11

vodomerka píše:
simi píše:souhlasím s Pavelkou. Vůbec nejde o hazard, o bedny a ani o občany. Jde pouze o zelené, kteří potřebují mít téma k volbám. Napište tu občanům pravdu, jde vám přeci o občany. My zelení chceme co nejvíce míst v zastupitelstvu a je to. A už Vás slyším, ODS se ozvalo a chce také židle. No jasně, ale nebereme občanům svobodnou volbu a nic nezakazujeme. A na ty židle na radnici bude pranice,ale ANO, tak zelení, :roll: k volbám ještě něco. Hazard je málo.


když myslíte, že je to téma jenom pro Zelené... co třeba taková Roudnice nad Labem? máte tam na radnici kolegy z ODS i ČSSD, Zeleného nikoho. http://www.roudnicenl.cz/samosprava/akt ... bcanu.html a hazard zrušili vyhláškou bez problémů ;)

Litoměřická radnice je ta pravá, pravicová. Jaká je ale radnice Prahy 7, pod vedením ODS? Asi méně pravicová. http://zpravy.aktualne.cz/regiony/praha ... 590604f2e/
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Adson z Melku » 20 čer 2014 13:18

Simimu rozumím, u něho se jedná o legitimní politický boj proti konkurenční straně, škoda, v tomto by je ODS (a každá rozumně působící pol. strana) měla podpořit, protože se jedná o veskrze pozitivní záležitost a absolutně se nejedná o omezení nijaké svobody v pravém slova smyslu,ale to už se nebudu opakovat, moje stanovisko a argumentace je k mání výše.

LtmPavelkovi ovšem nevěřím ani trochu ... samozřejmě je to pouze můj názor a mohu se mýlit, pak se ovšem jedná o ...., také viz výše ...
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod marga » 21 čer 2014 05:45

Zkuste propít nebo prokouřit během pěti minut svojí výplatu. Asi těžko. A o tom to také je.

http://blog.aktualne.cz/blogy/matej-hol ... emid=21384 (článek je staršího data, jména přibyla)
marga
 
Příspěvky: 14
Registrován: 21 čer 2014 05:39

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod vodomerka » 24 čer 2014 09:16

pro pana simiho: http://www.clovekvtisni.cz/cs/clanky/pa ... sl?src=254 - zaměňte pastelky za puky, a možná poznáte vlastní stranu v Litoměřicích, vy předvolební téma :)
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod danafantom » 11 črc 2014 20:59

Doufám, že v Litoměřicích budou zastupitelé rozumější než v Holešově a referendum bude v rámci komunálních voleb vypsáno!
"Představitelé iniciativy Holešov bez hazardu vnímají obstrukci představitelů města jako znevážení podpisy stvrzeného vyjádření vůle více jak dvou tisíc občanů města za konání referenda a tím i zhacení jejich požadavků na omezení hazardu ve městě, čímž si jakoby ponechávali otevřené zadní vrátka pro další setrvání a existenci hazardu ve městě." viz článek v Britských listech
http://www.blisty.cz/art/73846.html
danafantom
 
Příspěvky: 2
Registrován: 20 dub 2014 19:38

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod marga » 16 črc 2014 07:51

V Litomericich nebudou rozumejsi.
Odvolavat se na to, ze penize budou chybet je nesmysl!
Protoze nam zastupitele jaksi zapomneli sdelit, ze byl schvalen Rozpocet urceni dani /dale jen RUD/, coz v praxi znamena,ze Litomerice odevzdaji penize z hazardu, ale nic jim chybet nebude, ztraty budou vykompenzovany.
Je to zhruba fifty-fifty. Troufam si tvrdit, ze pres RUD dostanou pro pristi rok vice.
marga
 
Příspěvky: 14
Registrován: 21 čer 2014 05:39

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Petra Rotterová » 17 črc 2014 09:29

Další z obcí.. kde se podařilo vymýtit hrací automaty....

viz: http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/2835-obrnice-se-zbavily-hracich-automatu-a-terminalu


Zprávy z Mostu : Obrnice se zbavily hracích automatů a terminálů

"Důvodem, proč zastupitelé v dubnu 2012 o zákazu hazardu rozhodli, byly podle starostky Drahomíry Milošové zejména negativní důsledky hraní na automatech. „V obci žije mnoho sociálně slabých rodin, které pobírají sociální dávky. Bohužel, hráči se často rekrutovali z jejich řad. Kromě zneužívání dávek hmotné nouze souvisí s gamblerstvím také častá majetková trestná činnost. Právě krádežemi si hráči zajišťovali peníze, jež obratem na automatech prohráli. Byl to začarovaný kruh," uvedla.

I když obec získávala z hazardu každoročně na poplatcích slušný příspěvek do rozpočtu, starostka má jasno. „S ohledem na škody, jež s sebou gamblerství v rodinách přináší, je finanční ztráta zanedbatelná. Rozhodnutí zastupitelů navíc přispěje k dobrému jménu obce. Jsem přesvědčena, že zákaz hazardních her přinese jen pozitiva," doplnila.
"

Nechápu tedy... proč se naše zastupitelstvo tomu brání zuby nehty!!! Daň z hazardu se stejně převádí do rozpočtu města až poslední 2 roky... a dřív se také bez toho vyžilo.. dřívější poplatky proti tomu byly zanedbatelné.. a taky se nám tu nežilo špatně...

Nežilo by se nám ještě lépe bez toho hazardu a hlavně negativních dopadů z něj?

Chceme, aby město pralo peníze mafiánských heren.. kde utrácí peníze zejména ti méně majetní a sociální? Přijde Vám to jako dobročinné?

Mě tedy rozhodně ne!!!
Petra Rotterová Laušmanová
(SZ Litoměřice)
Petra Rotterová
 
Příspěvky: 5
Registrován: 07 čer 2013 11:43

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Honza » 11 srp 2014 22:44

V Litoměřicích může termín referenda dopadnout jako ve Štětí. Obstrukce. http://www.podripsko.severoceskydenik.c ... alobu.html
Honza
 
Příspěvky: 203
Registrován: 01 úno 2014 13:39

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Honza » 12 srp 2014 19:36

Někde obstrukce, někde radnice hazard zakáže sama. I bez referdna a petic. http://www.severoceskydenik.cz/kauzy/v- ... heren.html
Honza
 
Příspěvky: 203
Registrován: 01 úno 2014 13:39

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Petr Panaš » 18 srp 2014 21:27

Se stanoviskem právního odd. MěU rozhodně nesouhlasím. Zákon o místním referendu neukládá úřadu povinnost zaslat zmocněnci návrh vč. podpisových listin, pouze dle potřeby vrátit (to znamená, že si pro ně na výzvu mohu zajít osobně). Měl jsem dostat výzvu do datové schránky a to se nestalo. Jak to s referendem dopadne teď sám nevím. V každém případě se budu snažit průběžně informovat. Pro zajímavost článek k této věci :
http://ustecky-kraj.5plus2.cz/referendu ... rice_p2mid
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

PředchozíDalší

Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron