petice "NEDEJME SE!"

petice "NEDEJME SE!"

Příspěvekod Petr Panaš » 17 pro 2012 21:34

Dávám odkaz na web, kde je petice "NEDEJME SE!" k dispozici k podepsání. Petice vyzývá vedení České televize, aby upustilo od zrušení investigativního ekologického pořadu "Nedej se". Pořad letos oslavil dvacetileté výročí.Dvacet let upozorňoval na průšvihy, nepravosti a poškozování přírody. Dvacet let bylo vedení České televize vystaveno tlaku politiků, znečišťovatelů a poškozovatelů životního prostředí, aby nepohodlný pořad zrušilo. Autoři pořadů často čelili soudním žalobám od potrefených husí - všechny soudy ale vyhráli. "Není standardní, že pořad musí zaniknout záhy po tom, co tři klíčoví autoři Nedej se obdrželi od Českého filmového a televizního svazu FITES Cenu Václava Havla za přínos díla občanské společnosti. S podtitulem "za důsledné naplňování veřejné služby v kritické reflexi ekologických problémů s přesahem do společenských a politických témat".
Odkaz zde : http://www.jednej.cz/petition.php?id=111
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: petice "NEDEJME SE!"

Příspěvekod Ropovod » 17 pro 2012 22:47

Podepsal jsem, škoda, že u této petice nejdou zobrazit signatáři.
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: petice "NEDEJME SE!"

Příspěvekod Milan » 18 pro 2012 07:00

Pořad nesleduji, tudíž se ani pod petici nepodepíši. Nicméně, po lehké rekognoskaci webu (např. ekolist.cz, parlamentnilisty.cz, aj.) jsem nabyl dojmu, že tento formát pořadu bude existovat i nadále a to i v investigativní rovině. Nejedná se tedy např. o modernizaci formátu? Vždyť pořad je podle informací starý cca 20 let a určitou modernizaci asi vyžaduje. K nepodepsání petice mě vede i osobní rovina, podepsal totiž i "ekolog" Bursík a na jednom dokumentu s tímto pánem rozhodně být nechci. Možná si rýpnu - třeba podepíše i Studnička :-).
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: petice "NEDEJME SE!"

Příspěvekod Petr Panaš » 18 pro 2012 07:33

Pro Ropovoda : signatáře lze zobrazit - na stránce petice je odkaz petice s podpisy (s ikonou adobe).
Jinak jeden článek k problematice : http://www.ceskapozice.cz/domov/ekologi ... -obrazovky
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: petice "NEDEJME SE!"

Příspěvekod Milan » 18 pro 2012 07:45

Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: petice "NEDEJME SE!"

Příspěvekod Petr » 18 pro 2012 07:47

Milan píše:Pořad nesleduji, tudíž se ani pod petici nepodepíši. Nicméně, po lehké rekognoskaci webu (např. ekolist.cz, parlamentnilisty.cz, aj.) jsem nabyl dojmu, že tento formát pořadu bude existovat i nadále a to i v investigativní rovině. Nejedná se tedy např. o modernizaci formátu? Vždyť pořad je podle informací starý cca 20 let a určitou modernizaci asi vyžaduje. K nepodepsání petice mě vede i osobní rovina, podepsal totiž i "ekolog" Bursík a na jednom dokumentu s tímto pánem rozhodně být nechci. Možná si rýpnu - třeba podepíše i Studnička :-).

Studnička nepodepíše, protože on miluje devastaci přírody! To není ironie, to je fakt!
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: petice "NEDEJME SE!"

Příspěvekod Martin Zahalka » 18 pro 2012 22:34

Petice nic nevyřeší, to pan Panaš sám osobně dobře ví, tak nechápu co tady rozpoutává za bludy a bláboly...
Martin Zahalka
 
Příspěvky: 75
Registrován: 10 úno 2011 10:00


Zpět na Životní prostředí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron