spalovna Čížkovice

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod rajnoha » 15 lis 2011 23:11

Pane Panaši,
děkuji za vysvětlení role pana Gryndlera. Netušil jsem, že jeho proklamace byla proklamací soukromé osoby a ne úředníka, nějak mi to splynulo, za což se omlouvám a jsem překvapen a potěšen, že některý úředník je ochoten dělat něco i nad rámec svých povinností - sám asi víte, že to bohužel moc časté není :-( . Bylo by zajímavé zjistit kolik měření znečišťovatelů a kolik pokut se provedlo třeba za loňský rok. Nemyslím to ironicky, ale určitě by to zajímalo více skeptiků a rejpalů - a mohlo jim to sebrat argument.

Souhlasím s vámi, že je dobře začít někde, a že je dobře, že lidé se začínají zajímat. Nemyslím si, že vyjadřují svůj názor, pouze vyjadřují názor médií. A nikdo neřeší kolik nesmyslů je v litoměřickém deníku ohledně nejen této kauzy (viz politická x apolitická, omílané nesmysly okolo neexistence přístroj na měření furanu v Česku a podobně). Není dobře, že se chovají jako ovce poblázněné médii, ale taková je už doba, větší pravda je ta hlasitější :-( Lidé jsou frustrováni stavem a politikou (včetně mně) a našli si zástupný problém. K tomuto se přidává další iniciativa učitelů z gymplu, která vyzývá všechny, ať nevolí lumpy a volí správně. Ale kdo je podle nich lump a kdo a proč lump není už jaksi neříká, takže opět jen plky o ničem :-( Mám zájem volit slušné lidi, ale jak to poznám?

Naopak nesouhlasím s příměrem zastupitele a občana. Zastupitel je voliči povinován svou řádnou péčí o město. Pokud by to uteklo jednomu dvěma, budiž. Ale všem? Kolik dalších věcí jim uteklo? A jak je možné, že to uteklo i krajským zastupitelům za náš okres? Nebo neuteklo a jen o tom své domovské organizace a kolegy "zapomněli" informovat? O tom kolik našich spoluobčanů čte usnesení rady a zastupitelstva si iluze nedělám, já je ve svém okolí čtu jediný, a většinou jim nerozumím, protože podkladové materiály i přílohy jsou jen v originálech, takže výsledek je většinou k ničemu. To ani nemluvím o tom, že spousty věcí se tam ani neuveřejňuje, protože prý by lidi rýpali. Že je kraj jeden velký průšvih, je bohužel již jasné. Zrušit a nahradit okresy. A okresy převést pod saskou správu a bude zase ordnung :-) to už je samozřejmě nadsázka.
rajnoha
 
Příspěvky: 189
Registrován: 16 zář 2010 13:18

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod Heduš » 16 lis 2011 18:43

Je škoda, že jste tam nebyl. V novinách a v televizi se kolikrát dozvíme věci naprosto jinak , ať už je to záměr, nebo třeba nedostatek informací a času.. . Bylo zajímavé třeba sledovat nepokoje na šluknovsku. V pondělí zpracovala stejné téma ČT v Reportérech a jak v úterý Prima v Soukroumých dramatech. Naprosto opačný pohled na stejnou věc!
Heduš
 
Příspěvky: 68
Registrován: 04 čer 2010 09:46

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod worwan » 16 lis 2011 20:05

Zrušit a nahradit okresy. A okresy převést pod saskou správu a bude zase ordnung :-) to už je samozřejmě nadsázka.
Jawohl!
Uživatelský avatar
worwan
 
Příspěvky: 256
Registrován: 27 črc 2010 14:20

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod Pátková » 18 lis 2011 18:05

Tak to mě už taky napadlo, že ty okresy měly přeci jenom k lidem a problematice dané lokality mnohem blíž. A taky se těm svým sousedům a kolegům museli denně dívat do očí.
Pátková
 
Příspěvky: 139
Registrován: 29 čer 2010 21:37

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod elixdragon » 18 lis 2011 18:40

Okresy ano, saskou správu ne :D
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod jimi brown herrer » 23 lis 2011 10:38

Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod Petr » 23 lis 2011 16:47

--------------------------------------------------------------------------------

"Je s podivem, že cementárna neuvedla přesné informace, které škodliviny budou monitorovány, ani jakou metodikou. V tiskové zprávě chybí zmínka o měření emisí jemného a ultrajemného prachu, ačkoli v cementárnách mohou tyto velice nebezpečné prachové částice tvořit podstatnou složku emisí," komentoval zkoušku konzultant Greenpeace, lékař Miroslav Šuta.

Zdroj: http://usti.idnes.cz/ekologove-zpochybn ... zpravy_alh

To je přesně to, o čem jsem přesvědčen. Pokud nejsou schopni svými přístroji změřit ty nejjemnější škodliviny, které se nám dostanou do těla, je celý cirkus s veřejným měřením k ničemu. Za několik let takové citlivé přístroje budou k dispozici, ale nám a našim dětem to už bude houby platné... Ať to svinstvo likvidují tam, kde z něho měli užitek (pracovní místa, energie...)! Bohužel, mnoho lidí si i u nás rádo vymění svoje (a naše) zdraví za balík špinavých peněz...
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod elixdragon » 23 lis 2011 20:27

Zeptejte se někoho, kdo dělá u pece co a jak se měří :lol: hlavně se měření zvyšuje v době, kdy vypadnou filtry a jde vše ven z komína - to se pak měří třeba i 3 hodiny bez filtrů ;) měřáky maj jen na síru - karcinogeny a ostatní pochutiny neměří nikdo :!:
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod Pátková » 23 lis 2011 22:19

Tak nevím, jestli se měřilo, nebo neměřilo, ale dnes odpoledne,když jsem sedla za volant, musela jsem si nejprve stěrači omýt přední okno. Voda na okně mi připadala nějak zbarvená do červena. Nevím co to způsobilo, ale nebývá to tak každý den!
Pátková
 
Příspěvky: 139
Registrován: 29 čer 2010 21:37

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod Honzalt » 24 lis 2011 12:03

Tak už mi to prostě nedá...

Jen by mě zajímalo, kolik ze zde diskutujících má nějaké relevantní technické vzdělání... Asi nikdo. Místo toho plkání zde na fóru a stěžování si na všechno kolem sebe, by každý měl minimálně začít u sebe. Vadí mi spalování kalů v cementárně? Pokud ano, zvednu hozenou rukavici od vedení cementárny a jdu se na tu spalovací zkoušku OSOBNĚ podívat a nebudu zde plkat na fóru. Vezmu druhou hozenou rukavici a jdu BEZ nahlášení osobně navštívit cementárnu - její vedení to všem oficiálně nabídlo. KDO Z VÁS TAM BYL? - NIKDO, protože je pohodlnější blejkat z pohodlí kanceláře/obýváku, než pro řešení problému něco kontrétního udělat!
Měření - dnes jsou k dipozici tak sofitikované přístroje, že byste se až divili, co je všechno a o jak malých koncetracích možno změřit. Upozorňuju, že dva rodinné domky, ve kterých se topí v 30 let starejch kamnech "kvalitním" "rádobyhnědým" uhlím z Polska, vypustí do ovzduší daleko víc svinstva, než kdejaká cementárna, spalovna, nebo elektrárna. To je zkrátka fakt, za který se nikdo nemůže schovat.
Až jsem se málem válel smíchy, když v jiné části zdejšího fóra byly s hrůzou publikovány fotografie z Lovochemie, kde při poruše/najíždění/odstávce výroby kyseliny dusičné, vypouštějí do ovzduší nitrozní plyny (ano - ty oranžové). Opět je namístě podotknout, že zrovna nitrozní plyny je to NEJMENŠÍ MOŽNÉ ZLO, které z chemičky do ovzduší unikají. To, že největší podíl na obsahu NOx plynů v ovzduší má automobilová doprava, to zase nikoho nezajímá, hlavně že si každý vozí prdel ve svém autě!
To je prostě hrozný, co se v mezi našinci děje. Je to úplně to samý, jako s kdejakou dálnicí. Hurá, my všichni chceme dálnici, ale NEDEJBOŽE, aby vedla vedle mýho baráku. Ropné kaly v Ostravě taky nevznikly jentak zbůhdarma - nejen průmysl, ale každý z vás, produkt z Ostrama v životě potřeboval. To, že komáři se nesrali s odpadem je věc jiná, "ale co, oni si to tam vyrobili, my používali jejich výrobky, ale nás se to netýká, tak ať to nechaj tam" - VONO SE TO NĚJAK VSÁKNE - že jo? Bože, jak jste všichni krátkozrací. Všichni za vším hledají korupci, nadávají na úplatky, ale všichni, jak můžou, tak PODMAŽOU! Ropný odpad z lagun v profi zařízení spálit? - NE!!! PETku s vyjetym olejem a pilinama hodit do kamen? - Jasně že JO, vždyť vona ta jedna PETka nikoho neposere!!!!!

PS. Jdu z vás blejt!
Honzalt
 
Příspěvky: 60
Registrován: 21 kvě 2010 13:50

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod Petr » 24 lis 2011 13:17

Pane Honzalte, my tu diskutujeme ve vší slušnosti! Chcete-li se "vyblejt", vaše volba. Asi rozumíte svojí profesi, kterou tak vulgárně hájíte. Já rozumím zase té mojí. I mně je však jasné, že spálená petka v kamnech nějakým hlupákem neohrozí moje zdraví tolik, jako třeba jen nekonečné kamiony, převážející tu vaši neškodnou látku...
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod elixdragon » 24 lis 2011 15:25

Honzalt je pravděpodobně zaměstnancem spalovny v Čížkovicích, nebo rodinným příslušníkem někoho, kdo tam dělá že :?: Takže lukrativní kšeft s 6-ti letým spalováním karcinogeních dobrot mu, nebo osobě jemu blízké zajistí udržení se v práci, protože se po dobu 6-ti let nebudou snižovat stavy :lol: ty měřiče bych chtěl vidět :roll: a kde jste vzal petku napuštěnou olejem s přídavkem pilin? Že by z vlastní zkušenosti? Já topím plynem, auto mám s motorem ECOtec a chci žít plnohodnotný život a nemít problémy s průduškama a plícema! A na tu vaší vulgaritu nebudu odpovídat, pokud jste na ní zvyknutý, tak vás nikdo nepředělá :geek:
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod Honzalt » 24 lis 2011 16:11

Jo, tak jako bych snad ani nic jinýho nečekal... Opět se projevilo stádečko, který funguje ve stylu co píšou v novinách a řikaj v televizi, musí být zákonitě pravda...

Vážené slečinky - pokud jsem se vás jakýmkoliv způsobem dotkl svými tak strašně vulgárními výrazy, tak račte prominout. Jsem člověk, který řekne to, co si myslí. Že občas používám jadrnější slovník, není někdy na škodu. Kdybych to napsal spisovnou češtinou, asi by z toho nebylo cítit mé rozhořčení. Jinak Vám na druhou stranu doporučuji si někdy třeba o víkend odpoledne pustit nějaký film pro naši dospívající mládež. To že se v TV (bohužel i veřejnoprávní) naprosto běžně vyskytují slova p*ča, č*rák atd. vás zřejmě až tak neirituje.... Jediné dvě vulgarity, které jsem zde použil jsou slova PRDEL, které jsou plná všechna media a zkuste se hádat(!) a slovo NEPOS*RE a za to se opět hluboce omlouvám! Mimochodem slovo BLEJT je výraz hanlivý, nikoliv vulgární

ad Petr - pokud vím, převážná část cesty odpadů jde po železnici... a vězte, že ta PETka je fakt horší než stádo kamionů!

ad elixdragon - jo, když je někdo proti místnímu mínění, tak to musí bejt zákonitě skrytej agent, zaměstnanec a lobbista. Takže elixdragone:

1) v roce 1999 jsem ukončil (a teď si asi radši sedněte) VŠCHT, fakultu technologie ochrany životního prostředí, studijní obor Chemické a energetické využití paliv... Život mě ale nasměroval úplně na jinou dráhu a 11 let (hned po škole) se živím pouze obchodem se spotřební elektronikou (a to nejsem Petr Novák :-) )
2) z cementárny neznám ani nohu
3) možná znám někoho, kdo zná nějakou nohu v cementárně :-) - ale nejsem si jist
4) PET láhev s pilinama a vyjetým olejem - běžný jev u lidí, který na své živ. prostředí a okolí naprosto kašlou - vy jste o tom v životě neslyšel? PS. Jsem Litoměřičák, bydlím ve středu města a topím zemním plynem
5) hoďte sem sken Vašeho posledního měření z ME STK - dejte mi stav Vašich km a prům. spotřebu a 10 minut - možná Vás bude zajímat, co jste do ovzduší se svým miláčkem vypustil :-o
6) když se tak oháníte karcinogeny - víte Vy vůbec o čem mluvíte, co je to za látky, jaké jsou přirozené a jaké uměle vytvořené??? Máte vůbec tušení o čem mluvíte? Co si vlastně myslíte, že se tvoří spalováním třeba čistého uhlí u někoho doma? Máte ponětí? Já Vám jen napovím, abyste to měl co nejjednodušší.. nebudu zde machrovat se svým vzděláním: když blbě hoří kamna - co se tvoří (usazuje se to na stěnách kotle, komína a je to jednou z hlavních složek spalin) - víte? ...něco tak strašně známeho, jako je DEHET. Víte o tom, že je dehet karcinogenní a že se Vám klidně, aniž to tušíte, dostává do plic??? Mám pokračovat dál?
7) nikdy nevynechám příležitost se do takového zařízení podívat. Osobně Vám doporučuji např. mmj. ZEVO Malešice - možná získate trošku jiný pohled na věc (a to že tam kdyžtak pojedete Vaším vozem s ECOtecem pod kapotou, Vám nebudu vyčítat - slibuju)
Honzalt
 
Příspěvky: 60
Registrován: 21 kvě 2010 13:50

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod elixdragon » 24 lis 2011 16:23

:lol: vysokoškoláček, který nenašel uplatnění ve svém oboru bude radit, že si mám sednout na zadek :lol:
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod Honzalt » 24 lis 2011 16:30

Tak fajn. Elixdragone, jsi chudák. Fakt...
Honzalt
 
Příspěvky: 60
Registrován: 21 kvě 2010 13:50

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod elixdragon » 24 lis 2011 18:12

Možná jsem chudák, ale nikdy bych se nad jiného člověka nepovyšoval.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod Tomas.Marny » 24 lis 2011 18:33

Pane Honzalte, neuniklo Vám že každý občan má názor na svůj vlastní názor, byť nemusí nutně korespondovat s tím Vaším?
Nedal jsem na žádné řeči z médií, nejsem absolvent školy kterou zde zmiňujete, ale je asi nad slunce jasné, že po spálení výše zmíněných kalů jde do ovzduší určitě tolik "prospěšných" dobrot, že bych nad tím komínem nechtěl dlít a myslím že i Vy ne ani minutu.
Víte, vysoká škola není patent na rozum, ale selský, zdravý rozum je nad všechny VŠ. ;)
Kdyby to bylo tak neškodné jak tu všem rozčíleně tvrdíte, dozajista by si tím ostravští zatopili sami, nemyslíte? Nebo že by v jejich okolí nebyla podobná technologie?
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod Petr » 24 lis 2011 19:04

Pane Honzalte, proč to Poláci odmítli spalovat ve své spalovně nedaleko Ostravy. Asi jsou o neškodnosti špatně informováni, že? Ani za ty velké peníze na to nepřistoupili! To my jsme jiní kabrňáci, že. Jak píše Tomáš, zdravý selský rozum je nad všechny VŠ! Na okraj - z Litvínova do Ćížkovic to "palivo" vozí také po železnici, jak zasvěceně píšete?
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod rajnoha » 24 lis 2011 19:53

Víceméně souhlasím s HonzouLT, použil bych asi jiná slova. Ta stádovitost mě taky štve. Proč se nepálí u Ostravy? Není kde. Proč se nepálí v Polsku? Legislativní problém. To že nějaká vláda něco nechce, neznamená, že je to správný názor. V Něměcku například zařízli jaderné elektrárny. Je tu někdo, kdo tomu tleská? Je tu někdo, kdo tomu tleská i přesto, že má díky tomu zdraženou elektřinu? Z mých kolegů němců jsou všichni pro jádro. Bohužel vláda za ně rozhodla jinak.

Všichni jen dokola opakují mantru, jak je to děsně škodlivé. Nikdo ale už neumí říct jak. Ani to porovnat s tou PETkou. Mimochodem to o té PETce plné pilin a oleje bylo v TV, kde ukazovali jak se tím běžně topí a jak je to skvěle výhřevné a nehrozí absolutně žádný postih. Věřím, že většina demonstrujících (vyjma řidiče Avie) toto nedělá a chová se ekologicky. Jen svou pozornost upínají špatným směrem. Pokud by se stejná síla upřela na to topení v domcích, na kontrolu všech dodávek, autobusů a náklaďáku, případně na zametení prašných ulic, tak efekt oproti zavření cementárny bude asi tak 10000x větší. Ovšem média to nejspíš budou ignorovat a nikdo nebude za mediálního hrdinu.
rajnoha
 
Příspěvky: 189
Registrován: 16 zář 2010 13:18

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod Tomas.Marny » 24 lis 2011 20:23

rajnoha píše:Víceméně souhlasím s HonzouLT, použil bych asi jiná slova. Ta stádovitost mě taky štve. Proč se nepálí u Ostravy? Není kde. Proč se nepálí v Polsku? Legislativní problém. To že nějaká vláda něco nechce, neznamená, že je to správný názor. V Něměcku například zařízli jaderné elektrárny. Je tu někdo, kdo tomu tleská? Je tu někdo, kdo tomu tleská i přesto, že má díky tomu zdraženou elektřinu? Z mých kolegů němců jsou všichni pro jádro. Bohužel vláda za ně rozhodla jinak.

Všichni jen dokola opakují mantru, jak je to děsně škodlivé. Nikdo ale už neumí říct jak. Ani to porovnat s tou PETkou. Mimochodem to o té PETce plné pilin a oleje bylo v TV, kde ukazovali jak se tím běžně topí a jak je to skvěle výhřevné a nehrozí absolutně žádný postih. Věřím, že většina demonstrujících (vyjma řidiče Avie) toto nedělá a chová se ekologicky. Jen svou pozornost upínají špatným směrem. Pokud by se stejná síla upřela na to topení v domcích, na kontrolu všech dodávek, autobusů a náklaďáku, případně na zametení prašných ulic, tak efekt oproti zavření cementárny bude asi tak 10000x větší. Ovšem média to nejspíš budou ignorovat a nikdo nebude za mediálního hrdinu.

Tak předně pane vězte prosím, že opravdu neopakuji nijakou a ničí mantru, o té petce nevím, tuto informaci jsem nezachytil, protože tv není pro mě až tak důležitá, ale souhlasím s Vámi pane v tom, že neumím pojmenovat to, co nás bude postupně degenrovat, či rovnou zabíjet v důsledku spalovaní hnusu z Ostravy a za tím si prostě a jednoduše stojím. A čas, pokud zde prohraje zdravý rozum jednou ukážek kdo že měl tehdy pravdu, ale kdo si na to za pár let vzpomene že?
A ještě jednu poznámku závěrem, opravdu stádnímu syndromu nepodléhám, nejsem pakůň, ani jiné zvíře podléhající tomuto jednání...
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

PředchozíDalší

Zpět na Životní prostředí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron