spalovna Čížkovice

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod babča » 14 pro 2011 11:58

http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... 11214.html
Doufám, že si lidé zapamatují dobře jména krajských radních, kteří se o nás občany tak hezky starají a ve volbách je vypráskají od jejich koryt.
babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod rajnoha » 14 pro 2011 12:17

Babčo, vy víte co z toho komína kouří? Já ne, tak těžko mohu něco říkat. Ano, nelíbí se mi to, ale napřed si zjistím co to je, než začnu řvát, že to je svinstvo a stěžovat si na vše okolo. Znovu opakuji, mně se to spalování také nelíbí a také bych byl radši kdyby se to dělalo jinde, ale daleko radši bych byl kdyby se úřady daleko více věnovaly majoritním zněčišťovatelům, a pak těm menším. Ale nebojte, už jsem pochopil, že proti davu, který se nechal zmanipulovat mediální kampaní (kterou jak se proslýchá, si kdosi připravuje půdu pro nadcházející volby) nemá smysl argumentovat racionálními argumenty.
rajnoha
 
Příspěvky: 189
Registrován: 16 zář 2010 13:18

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod Petr » 14 pro 2011 13:02

Kdyby si mohli postěžovat jen ti, kteří znají přesný chemický rozbor všech škodlivin vycházejících z těch obřích komínů, tak by museli všichni mlčet. Mě taky vytočí kouřící, neseřízená avie a od plic si postěžuju, aniž bych znal přesné složení oněch zapáchajících splodin. Taky bych měl mlčet? Blbost, že. Prostě každému vnímavému, aniž by byl odborníkem, je jasné, že se děje něco hodně špatného. A že za tou špinavostí vězí velké zisky je nabíledni! A politika je v tom určitě taky! Vždycky budu raději fandit těm "populistům", kteří se snaží (třeba i účelově) tomu svinstvu z komínů zabránit. A pokud půjdou i po těch lokálních znečisťovatelích, jen dobře!
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod babča » 14 pro 2011 19:52

Milý Rajnoho, tak zaprvé tady neřvu, pouze vyjadřuji svůj názor. Co z toho komína kouří také nevím, ale nelíbí se mi, že žijeme, co se týče životního prostředí, v nejhorším kraji naší republiky. Nevím jak dlouho tady žijete Vy. Já celý svůj život. A jak napsal Petr. Mám tohle město ráda a vadí mi, že moje vnoučata budou žít opět v takových podmínkách jako žily moje děti.
babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod rajnoha » 14 pro 2011 20:58

Milá babčo, o tom právě mluvím. Když se vám to nelíbí, proč si nejdete místo na náměstí stoupnout s cedulkou k sousedovi k jeho komínu? Efektivita řešení bude daleko vyšší a pro vnoučata toho uděláte víc. Nebo vám ten sousedův komín nevadí, protože soused je daleko reálnější nepřítel než imaginární cementárna, která vám obrazně řečeno nadávat za protesty proti ní nebude? Vůbec mě neberte ve zlém, já vám váš názor (za slovo řvaní se vám omlouvám) neberu, jen se vám snažím argumenty ilustrovat neracionálnost vašeho počínání a třeba vám ukázat tu efektivnější cestu.
rajnoha
 
Příspěvky: 189
Registrován: 16 zář 2010 13:18

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod Llukas007 » 14 pro 2011 21:21

Imaginární cementárna? To si snad děláte pr....!? Ona jako neexistuje? Byl bych rád kdyby neexistovala! Zakázat! Zrušit! Zavřít! Včetně těch co to vše povolili!!! Žádná cementárna, ale spalovna nebezpečných odpadů v českém středohoří to je!!! Soused ať si spaluje co chce, toho budu řešit potom! Teď mě zajímá vše kolem korupce ohledně povoleních na spalování těch svinstev!!!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod babča » 14 pro 2011 21:25

Nevím, proč mě stále posíláte k sousedům stoupnout si ke komínu. Vy jste někde slyšel v televizi, že lidé pálí petky s vyjetým olejem a stále s tím argumentujete.V širém okolí co bydlím, všichni topí plynem.
babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod rajnoha » 14 pro 2011 21:50

Lukáši, přečtěte si to ještě jednou, prosím. Jak vám vaše nadávání oplatí cementárna? A jak soused? Hm?

Babčo, vy jste zase slyšela někde na náměstí, že cementárna je zlo (bez jediného reálného argumentu). Ve vší úctě víte, že nemluvíte pravdu. Rozhodně je vám blíže nějaký ten soused topící petkou, kterou vidět evidentně nechcete, než ta cementárna. Koukněte se někdy nad střechy, třeba z Radobýlu, když zrovna není inverze. Přečtěte si nějaké články o primárních znečišťovatelích, koukněte se třeba na náměstí u měřící stanice, jakého svinstva je ve vzduchu nejvíc a porovnejte s tabulkami, z čeho to svinstvo vzniká. Budete překvapená. Ovšem, chce to trošku více snahy, než poslouchat snadné mediální téma. Holt na cementárně se dají nahnat body, jak někdo začne hřímat proti chudým lidem, kteří nemají čím topit, tak by o ty body jedině tak přišel. Smutné je, že spousty lidí na to ještě skočí :-(

http://portal.chmi.cz/files/portal/docs ... TA_CZ.html
rajnoha
 
Příspěvky: 189
Registrován: 16 zář 2010 13:18

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod Llukas007 » 14 pro 2011 21:55

Sousedovi bych dal pár facek! A cementárně? Sestupte z výšin na zem!!!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod Petr Panaš » 16 pro 2011 21:43

Tak jsem celkem zvědavý, jak to bude celé dál a jak to s hlasováním bylo : http://ustecky.denik.cz/zpravy_region/2 ... znamy.html
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod Petr » 17 pro 2011 17:42

Ještě existuje někdo, kdo uvěří, že vše probíhalo košer bez vedlejších úmyslů? Tak to asi jenom těch devět radních... Tu partu tvoří z většiny členové strany, která má dvojnásobně vyšší preference voličstva, než ta druhá v pořadí! Podvod, korupce a arogance moci se u nás vyplácí, na to voliči slyší - bohužel. Máme co si zasloužíme...
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod rajnoha » 21 pro 2011 15:26

http://www.novinky.cz/ekonomika/254226- ... f=stalo-se
Tak limity překročeny nejsou. Může se někdo z těch co se jim hulí z komína domku jak z fabriky prokázat něčím podobným? A pokud ne, neuděláme nějakou demonstraci u nich před domem? Kdo se přidá? :)

O tom, že vše neprobíhalo tak jak má asi nikdo nediskutuje, jenže proti tomu lidé neprotestují, stejně jako neprotestují proti stadiónu, hradu, nebo nově rekonstrukci Jiráskových sadů... Co na to řeknou naše místní média, pořád budou omílat abstraktní slova o limitech bez čísel a nebo se konečně zaměří třeba na to jak kdo hlasoval, kdo to ani nečetl, kdo dostal všimné a podobně? Těší mě jejich zájem a vlastní snaha místo přetiskování zpráv aranžérky dobrých zpráv pro ODS Evy Břeňové. Třeba se ta snaha a píle konečně upne i správným směrem.
rajnoha
 
Příspěvky: 189
Registrován: 16 zář 2010 13:18

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod Pátková » 21 pro 2011 18:45

Nezajímají nás (myslím tím většinu Litoměřičanů-viz petice) žádné limity. Prostě tu žádnou spalovnu nechceme. TEČKA!!!!!!!!!!!
Pátková
 
Příspěvky: 139
Registrován: 29 čer 2010 21:37

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod Llukas007 » 21 pro 2011 19:10

Spalovně rozhodně NE!!! Okamžitě uzavřít! Vypráskat z Čech! Ať si smrdí ve Francii! Toho kdo schválil vysoké limity okamžitě zavřít!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod rajnoha » 21 pro 2011 19:30

Pátková píše:Nezajímají nás (myslím tím většinu Litoměřičanů-viz petice) žádné limity. Prostě tu žádnou spalovnu nechceme. TEČKA!!!!!!!!!!!

Já bych zrušil pátky a vůbec mě nic nezajímá. TEČKA! :)
Naopak bych v pátek rozšířil výuku matematiky - dost by prospěla. Protože většina musí být aspoň o chlup víc než půlka. Co vím tak petici podepsalo cca 10000 lidí a z LT jich není ani třetina.. Tomu říkáte většina? Víte kolik máme obyvatel? Vsadím se, že pokud udělám petici za zrušení pracovních pátků, tak těch podpisů v LT nasbírám daleko více a daleko rychleji :-) Tak rozum do hrsti milá dámo a veselou mysl :-)
rajnoha
 
Příspěvky: 189
Registrován: 16 zář 2010 13:18

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod Llukas007 » 21 pro 2011 20:06

Litoměřice mají k 1.1.2011 celkem 23 462 obyvatel. 10000 podpisů za pár dní tedy asi není tak málo!!!

http://www.czso.cz/xu/redakce.nsf/i/poc ... 1_2011.pdf
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod rajnoha » 21 pro 2011 20:41

Ach jo :-) Milý mladý příteli, máte pocit, že 10.000 je většina litoměřičanů? Nechcete se na tu matematiku také přihlásit? Navíc jste jaksi pozapomněl, že petici nepodepisovali jen litoměřičáci, ale lidé z celého kraje. Vzhledem k hysterickým výlevům kde racionální argumenty nahrazují vykřičníky asi nemá dále smysl diskutovat. Prostě cementárna je zlo největší, z kamen nikdo svinstvo nevypouští a jiné městské zakázky nejsou předražené. Tak jo. Blahoslavení duchem chudí.
rajnoha
 
Příspěvky: 189
Registrován: 16 zář 2010 13:18

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod Llukas007 » 21 pro 2011 21:02

10000 lidí za pár dní je více jak mnoho! Je plno věcí proti kterým je potřeba bojovat. je to otázka priorit. Nyní je priorita zničit nebezpečnou SPALOVNU NEBEZPEČNÝCH ODPADŮ LAFARGE ČÍŽKOVICE!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod winie » 21 pro 2011 21:22

rajnoha píše:Ach jo :-) Milý mladý příteli, máte pocit, že 10.000 je většina litoměřičanů? Nechcete se na tu matematiku také přihlásit? Navíc jste jaksi pozapomněl, že petici nepodepisovali jen litoměřičáci, ale lidé z celého kraje. Vzhledem k hysterickým výlevům kde racionální argumenty nahrazují vykřičníky asi nemá dále smysl diskutovat. Prostě cementárna je zlo největší, z kamen nikdo svinstvo nevypouští a jiné městské zakázky nejsou předražené. Tak jo. Blahoslavení duchem chudí.

jestli se nepletu, tak tu petici mohli podepisovat jen zletilí. tudíž pouze 18+. nicmene mate pravdu v tom, ze to nepodepisovali pouze litomericane. ale po teplicich udajne kolovala jina petice a po litvinove take. jinak vy ten komin od souseda mate vyvedeny snad primo do bytu, ne? :lol:
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod rajnoha » 21 pro 2011 21:46

Dle mých informací nebyli signatáři ani z třetiny z Litoměřic. Víc bohužel nevím, ale i to mi přijde dost, stejně jako médii nadsazené počty demonstrujících. Nicméně, to je vedlejší, efekt to stejně žádný nemá. Nevím jestli je to dobře nebo špatně. Cementárnu tu nechci, stejně tak tu nechci Preol, chemičku, betonárku na ostrově, lumpy na radnici a souseda co mi kouří do ložnice :-) Obávám se, že cementárna je z hlediska anonymity nejsnazší cíl, každému v cementárně je ukradeno kdo podepsal petici, ale každý by se bál podepsat petici proti předraženému stadionu, protože zainteresování k nim mají sakra blíž než La Farge z Francie. Proč nikomu nevadí smradlavý Preol? Mě vadí víc, je ohyzdnější, větší a život nám otravuje daleko víc.

Jinak komín souseda mi nevadí, topí plynem, ale zkuste teď někdy je z Ústí přes kopečky nebo přes Radobýl. To uvidíte tu poezii co leze z komínů. A bohužel to je pro nás zdraví škodlivější než cementárna. :-(
rajnoha
 
Příspěvky: 189
Registrován: 16 zář 2010 13:18

PředchozíDalší

Zpět na Životní prostředí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků