Pro koho vlastně třídíme?

Pro koho vlastně třídíme?

Příspěvekod kočka » 06 led 2016 08:19

Tak mě zaujal tento článek,http://litomericky.denik.cz/zpravy_region/v-noci-vlezl-do-kontejneru-na-elektroodpad-20160106.html. Patřím mezi ty, co v rámci možností třídí odpad. Poslední dobou (zvýšily se výkupní ceny) vídávám několik podnikavců, co vozíky a pojízdnými taškami objíždí kontejnery na separovaný odpad, vybírají papír a upalují s ním do sběrny. Tedy, asi. Jednu paní znám, neboť s rodinou bydlí poblíž v paneláku a fakt to nemá zapotřebí. Nevím, ale nelíbí se mi to. Stejně tak se mi nelíbí, když z odložené televize a jiných přístrojů chudák "bezdomovec" odmontuje vše kovové a navrch rozbije obrazovku. Zůstane nepořádek a škodlivý plyn v ovzduší. Neodsuzuji tuto činnost šmahem, jsou i tací, co překonají stud a hnus, otevřou kontejner a sundávají víčka s petek, které pak slouží k výrobě užitečných předmětů v rámci charitativních projektů. Mohlo by mi být jedno, kde mnou vytříděný odpad skončí, ale není. Pro tu paní, a jiné podobné, to fakt nedělám.
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Pro koho vlastně třídíme?

Příspěvekod vodomerka » 07 led 2016 11:44

Odvozem separovaného materiálu neautorizovanou osobou vzniká škoda městu, které tento separát nemůže dál prodat likvidátorovi. Takže asi podnět na městskou policii.
A stará televize patří jednoznačně do sběrného dvora, ne k popelnicím. Naneštěstí už se ani 1x v roce nepřistavují kontejnery do ulic pro ty, co odpad nezvládnou donést až k pokratickým závorám :/.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Pro koho vlastně třídíme?

Příspěvekod LtmPavelka » 07 led 2016 13:44

Já třídím pro svůj dobrý pocit ;)
LtmPavelka
 
Příspěvky: 137
Registrován: 28 zář 2010 12:42

Re: Pro koho vlastně třídíme?

Příspěvekod vodomerka » 07 led 2016 15:45

já z lenosti. nemusím tak často s odpadkama :). navíc když rostlinné zbytky vermikompostuju...
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Pro koho vlastně třídíme?

Příspěvekod ronyk » 24 říj 2019 17:47

Vždy jsem se snažil třídit papír od ostatního odpadu. Letáky, noviny a různé krabice všeho druhu a velikosti jsem poctivě nosil do příslušného kontejneru. Až do dnešní příhody se svozem odpadu. Včera jsem dal dohromady nějaký menší nábytek a papírové krabice jsem nesl do kontejneru, byl plný, tak jsem krabice zabezpečil, aby je případný vítr neroznesl po sídlišti. Náhodou jsem dnes zahlédl "papírový " svoz a byl jsem rád,že krabice jsou na stejném místě a nic nebrání jejich naložení. K mému překvapení pracovník svozové služby místo, aby ty kartony nacpal do auta, nacpal je kontejneru na směsný odpad, slušně ho zaplnil a s úsměvem odfrčeli do dáli. Takže dnešním dnem končím s tříděním papíru.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34


Zpět na Životní prostředí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron