Gymnázium Josefa Jungmanna

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod jarin » 16 úno 2011 13:22

zaslechl jsem tamtamy,že se Dr.Bulasová ušpinila při privatizaci roudnické nemocnice? Je to pravda?
jarin
 
Příspěvky: 33
Registrován: 15 lis 2010 09:52

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod dotik » 16 úno 2011 19:47

Tamtamy nevím co říkají a zda jsou pravdivé, ale stačí se podívat sem:

Strana 5, bod 7 - pro jednání, které zpochybňuje úsilí ČSSD o plnění jejího volebního programu
- http://www.cssd.cz/soubory/ke-stazeni/d ... tanovy.pdf

Strana 5
- http://www.cssd.cz/soubory/ke-stazeni/d ... rogram.pdf

A zjistíte, že v ČSSD už dávno neměla být...ale v ČSSD platí staré známé - Všichni jsme si rovni, ale někteří jsou si rovnější.

Ryšánková, Jakubec, Kouda a spol. požadují vyloučení Szánta, Hoška a Lexy za NEporušení stanov...

Bulasová má naopak jejich maximální podporu za PORUŠENÍ stanov...

PS: čistě technicky - můj názor je, že hlasovala správně ;) ale v rozporu se stanovama ČSSD

Výsledkem je, že ČSSD se zničí sama zevnitř...a asi i bez pomoci kohokoliv jiného :)
dotik
 

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Stanislav Hylán » 18 úno 2011 20:55

dnes0001.jpg


Pohled studenta na situaci na GJJ. Stále nechápu postoj K.Peckové, která patří mezi mezi tvrdé jádro podporující ředitelku a v novinách se na přímou otázku redaktora to "statečně" popře a přihlásí se k šedé vyčkávající zóně. Ač kritizovala fakt,že se o situaci hovoří v hodinách se studenty, tak v tomto týdnu jí pravděpodobně osvítil duch svatý a při výuce v 1.C údajně velebila paní ředitelku a na závěr prohlásila, že gymnázium by se mělo jmenovat Gymnázium Evy Bulasové :D . Jeden z rodičů prohlásil, že se asi v tomto případě projevil nějaký ošklivý pád během hvězdné sportovní kariéry...
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Lunardi » 19 úno 2011 12:22

Tak tomu říkám " Jít s kůží na trh ". To řekl student 2 měsíce před maturitou ?
Lunardi
 
Příspěvky: 34
Registrován: 15 čer 2010 17:29

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod m.landova » 19 úno 2011 22:13

Chtěla bych se vrátit k článku, který před týdnem vyšel v Mfdnes. Paní Pecková se v něm vyjadřovala k situaci na Gymnáziu J.J. v Litoměřicích a doslova uvedla: „Po městě koluje petice, kterou podepisují lidé s tím, že stojí za profesory gymnázia. Ale oni stojí za menšinou a navíc podepisují něco, co ani nečetli.“
Velmi mě mrzí, že člověk, kterého si jinak vážím, říká do médií takové nepravdy. Žádná petice nikde „nekolovala“. Rodiče studentů chtěli pouze podpořit stížnost odborové organizace učitelů gymnázia, neboť mají od svých ratolestí mnoho znepokojivých signálů o tom, co se v posledním roce pod vedením ředitelky Bulasové na škole děje, a protože sami cítí, že něco není v pořádku. Podpisové archy nikde nekolovaly, pokud se chtěl někdo podepsat, musel si listiny osobně vyžádat v městské knihovně. Ačkoliv přístup k nim nebyl tak jednoduchý, nasbíralo se za jediný týden 235 podpisů. Ten, kdo šel podepsat, věděl přesně, co a proč podepisuje, a stanovisko pedagogů, na jejichž podporu jsme akci zorganizovali, bylo přiloženo.
Protože jsem osobně byla přítomna při předávání těchto listin v podatelně Krajského úřadu, vím, kdo byl na nich podepsán: mnoho litoměřických lékařů, učitelů, právníků, vysokoškolsky vzdělaných lidí; zastupitelé samosprávy, kulturního života, osobnosti ve městě známé a vážené. Paní Pecková o nich mluví jako o nějakých nesvéprávných hlupácích! Myslím, že ani olympijská medaile ji neopravňuje takto urážet spoluobčany a že by příště měla při svých vystoupeních více vážit slova. Mnoha lidí se její nepravdivé vyjádření skutečně dotklo.
m.landova
 
Příspěvky: 38
Registrován: 09 zář 2010 22:48

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod dotik » 19 úno 2011 23:18

Lunardi: snažíš se snad naznačit, že na gymnáziu nehrají roli vědomosti, ale podpora paní ředitelky? :D tomu se mi nechce věřit...
dotik
 

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Tomas.Marny » 20 úno 2011 12:06

Dobrý den,
našel jsem velice zajímavý článek ze zákulisí ČSSD, dnes se snaží všichni zainteresovaní vyloučit Szanta, Bendu a já nevím koho všeho, jací že nejsou vyvrhelové, ale pohleďme na nové krajské vedení, jak jsou noví kapitáni provázáni, jak vše funguje a co vše je na kraji vůbec možné.
Sice to přímo nesouvisí s kauzou paní ředitelky, ale pozorný čtenář si udělá obrázek sám...

http://vasevec.cz/vip-blog/socialni-dem ... tecke-cssd
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod dotik » 20 úno 2011 12:28

Ono to přímo souvisí - oni si jí tam dosadili...aby byla pěšákem v jejich vojsku?
dotik
 

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Tomas.Marny » 20 úno 2011 13:13

Samozřejmě že ji tam dosadili oni, tedy ti, kdož dnes tahají za provázky, jen jsem nechtěl ovlivnit náhled na věc, člověk si musí udělat úsudek sám...
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod metalak » 20 úno 2011 23:52

Myslím si že, hlavní posláním školy je poskytnout studentům kvalitní vzdělání. Student je v této škole klientem, který toto vzdělání požaduje a předpokládá, že ho bude vzdělávat kvalitní a plně odborně zdatný učitel. Vedení školy zase musí poskytnout jak studentů, tak učitelům zázemí, které toto vzdělávání nebude narušovat. Toto se současnému vedení školy daří úspěšně nenaplňovat.
Docela by mě zajímalo na co vlastně školní inspekce vlastně je, když už několik týdnů se na veřejnost dostávají informace o problémech na této škole? Pokud je nic z toho nezajímá, tak za co jsou vlastně placeni? Že by za zavírání očí? Či jsou taky všichni ve správné straně?
O zřizovateli se zde nelze ani jediným slušným slovem zmínit. Tento to již u normálních lidí prohrál na plné čáře.
metalak
 
Příspěvky: 13
Registrován: 01 úno 2011 23:34

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Jirka » 22 úno 2011 09:38

Město Lovosice se konečně rozhoupalo a chce Gymnázium spojit se "zemědělkou" než aby spadlo pod Bulasovou. Podle mne polovičaté řešení, protože budou pořád v područí panáků z rady kraje. A co ti umějí nám předvedli v Litoměřicích.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod babča » 22 úno 2011 11:02

Tohle spojování gymnázií s jinými školami mi přijde trochu padlé na hlavu. Ještě pochopím spojení s nějakou dobrou střední odbornou školou. Ale spojit gympl s učňákem, i když se na něm dá získat maturita, mi přijde na hlavu postavené. Nezávidím rodičům, kteří chtějí dát své dítě na gymnázium. V Litoměřicích se to nehezky mele, v Lovosicích chystají tohle. Jsem zvědavá, jak tohle dopadne a hlavně jaký to bude mít vliv na tyto zmíněné školy.
babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Petr » 22 úno 2011 15:56

Příklady z Plzně a podobných škol dokazují, že mnoha studentům a zvlášť jejich rodičům nejde o to co budou mít v hlavě, ale o titul před svým jménem. Pak jim svět leží u nohou! To je dnešní styl! Jak toho docílit je prioritou, na formě nezáleží! Prostě nový trend doby ;)
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod dotik » 22 úno 2011 18:13

tady bych oponoval - v Plzni šlo o lidi,kteří jsou politicky zajištěni a pouze potřebují titul...nic to ale nemění na jejich práci...předpokládám, že běžní studenti a denním studiu se chovají jinak
dotik
 

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod jimi brown herrer » 23 úno 2011 20:57

No, já bych tady souhlasil s Petrem. Samozřejmě v Plzni si to mnoho lidí dělalo jako ozdobu před jménem (politici, děti kmotra Mrázka atp.). Na druhou stranu je šílená nadužívanost vysokých škol - lidé jdou po 3tí do prváku jenom proto, aby studovali. Rodiče ochotně podporují, protože přece aspoň toho bakaláře si udělat musíš. Titul ''znamená'' hodně. Ale je rozdíl mezi - mít vzdělání a být vzdělaný.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Llukas007 » 25 úno 2011 09:38

Reakce na spor o gymnázium
...
Vážení paní Landová, článek, který jste napsala do úterní MF DNES Severní Čechy byl velmi tvrdý. (...) Uvádíte, že petici lidé četli, dříve než ji podepsali, že petice nekolovala, ale byla pouze na dvou místech.

Pokud se signatáři cítili dotčeni, případně „nesvéprávnými hlupáky...“, jak píšete, pak se jim hluboce omlouvám. O tom, že ji někteří nečetli, vím od nich samotných.

Podepsali ji proto, že považovali za správné nás podpořit.

Netušili, že podporují pouze určitou část našeho kolektivu. Kdyby měli možnost znát názor i druhé strany, jistě by mnozí pochopili, že v petici je řada nepodložených informací. Možnost srovnání však chybí, protože na oficiální stránce na Facebooku: „Podpora Základní organizace“, jsou mazány názory, které se odborářům nehodí. Řada dalších učitelů se způsoby odborářského boje nesouhlasí, nebo raději mlčí.

Studenti jsou během vyučování agitováni k boji, aniž by věděli, za co mají bojovat. Na klasifikační poradě 24. 1. jsem vystoupila se svým osobním prohlášením, abychom drželi pohromadě a především učili, netahali naše problémy mezi studenty, dbali na pověst školy, kterou tvoříme my všichni dohromady… Řada kantorů to ocenila, ale odboráři okamžitě vyrazili s protiúderem nejen proti mé osobě, ale také s onou peticí. Odboráři na žádné pedagogické radě neřešili, co nyní kritizují.

Tvrdí, že mohl na jejich schůzi přijít kdokoliv, ale při samotném tvoření petice ji tajili před ostatními kolegy, aby nevyšlo předčasně najevo, co chystají.

Vím, že řídit jakoukoliv organizaci není jednoduché a člověk ve vedení nebývá oblíben. Ze své zkušenosti ale mohu říci, že bylo vždy možné vést dialog a najít řešení schůdné pro obě strany.

Vážená paní Landová, článek, který jste dala do novin, velmi názorně ukazuje, jak snadné je někoho očernit. Kdyby něco podobného potkalo vás nebo vaše blízké, pochopila byste, jak obtížné je zbavit se podobného nařčení.

Květa Pecková učitelka

V dopisu paní Peckové mě velmi pobavily jisté pasáže. První z nich cituji: " Řada dalších učitelů se způsoby odborářského boje nesouhlasí, nebo raději mlčí." Ano, paní Pecková má opravdu pravdu! Řada učitelů i žáků raději mlčí neboť se bojí v současné napjaté atmosféřě projevit svůj názor. Bojí se právě toho, proti čemuž odboráři bojují.Bojí se pokračování personálních čistek a již zmiňovaného ředitelčina né autoritativního, ale totalitního chování!!! Protože svoboda projevu na GJJ již nějakou dobu neplatí.
Zadruhé! Plně souhalsím s paní Peckovou, že problémy učitelů by se neměly zatahovat mezi žáky! Proč tedy tedy paní ředitelka dělá ve svých hodinách sáhodlouhé proslovy obhajující její osobu a její jednání?!
Zatřetí! citace "Vím, že řídit jakoukoliv organizaci není jednoduché a člověk ve vedení nebývá oblíben." Souhlas napůl! Jednoduché řídit organizaci není, obzvláště pro lidi, kteří k tomu nemají nadání a neumějí jednat s lidmi. Bývalý pan ředitel Praibiš jednal sice autoritativně, ale lidé si ho mohli vážit ikdyž s ním třeba mnohdy nesouhlasili. To byl PAN ŘEDITEL

Paní profesorky Peckové jsem si celý život vážil. Dnes bohužel musím uznat, že neprávem. Její jednání vůči svým kolegům je více než ostudné. Ikdyž se dá pochopit. Citace: "Vážená paní Landová, článek, který jste dala do novin, velmi názorně ukazuje, jak snadné je někoho očernit. Kdyby něco podobného potkalo vás nebo vaše blízké, pochopila byste, jak obtížné je zbavit se podobného nařčení." Jestliže je jí paní ředitelka blízká, tudíž se to muselo projevit asi i na jejích odměnách. Holt koho chleba jíš....
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Llukas007 » 25 úno 2011 23:10

Pro pobavení ještě jeden odkaz: http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... zium_.html
Myslím, že diskuze pod článkem hovoří za vše a otevře oči i méně zainteresovaným!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod m.landova » 25 úno 2011 23:45

Vážená paní Pecková, donesla jste mi ve středu osobně tento dopis s tím, že byste byla ráda, kdybychom se nebavily přes média. Nerozumím tedy, proč se dopis objevil tady, předpokládám, že zřejmě chcete mou odpověď písemně. Ráda vyhovím.
Věta...: „Po městě koluje petice, kterou podepisují lidé s tím, že stojí za profesory gymnázia. Ale oni stojí za menšinou a navíc podepisují něco, co ani nečetli.“ kterou jste řekla do novin a podpořila vahou svého slavného jména /jak bylo v článku zdůrazněno/ , obsahovala 3 nepravdivé údaje. To, co jsme podepisovali, NEBYLA PETICE, tyto listiny nikde NEKOLOVALY a lidé VĚDĚLI , co podepisují - ty dva řádky v úvodu si snad každý stihnul přečíst. Většina těch, kteří se podepsali, byli lidé vzdělaní a v Litoměřicích vážení /lékaři, učitelé, právníci/. Vaše vyjádření v novinách velmi názorně ukazuje, jak snadné je shodit a očernit nějakou užitečnou akci veřejnosti a jak udělat z 200 lidí blbce.
Protože jsem byla jednou ze signatářů této podpisové akce a řada lidí, kteří se cítili Vaším výrokem poškozeni, se na mě obrátila s tím, abych nějak reagovala, napsala jsem do redakce MF.Svému vyjádření jsem ovšem nedávala žádný nadpis, můj mail začínal:"dobrý den, ráda bych reagovala na článek..atd." Počítala jsem s tím, že reakce spíše ani nevyjde, neboť to byla již týden stará záležitost. Pokud ten článek měl nadpis, není to má vina.
Nejsem ani straně odborů, ani na straně neodborů, jsem na straně rodičů, kteří mají obavy o své děti a jejich vzdělání. My, rodiče, jsme podali vlastní stížnost na věci, které se nám ve škole nelíbí a které se táhnou mnohem déle, než od ledna tohoto roku. Když jsme viděli, že nejsme sami, komu se zdá, že na GJJ není vše vpořádku, když vystoupila též část /pro nás věrohodných/ pedagogů, chtěli jsme pouze podpořit to /a to bylo také cílem podpisové akce/, aby příslušné orgány, které mají situaci vyšetřit, nezametly věc pod koberec, aby jí věnovaly náležitou pozornost a vyvodily důsledky. Myslím, že je v zájmu nás všech, ať už stojíme kdekoliv, aby se tak stalo.
Marie Landová , matka
m.landova
 
Příspěvky: 38
Registrován: 09 zář 2010 22:48

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod litelot » 28 úno 2011 15:50

Co na to pan místostarosta Szántó a pan starosta - učitel? ČSSD dělá opět Litoměřicím celostátní ostudu. Černé duše a drogy asi nestačlily. Teď rovnou zkazíme dobrou pověst gymnázia. Politická moc nám to dovolí, co je nám do minulosti. Důležité jsou stranické posty, teď jsme tady my a k tomu rovnou na radnici a kraji. Vedení města se tváří, že se ho to netýká. Škola patří ústeckému kraji, tak si přece nebudeme dělat potíže, když spolu vládnem.

http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... asova.html
+ MF Dnes (vydání 28.2.)
litelot
 
Příspěvky: 263
Registrován: 09 lis 2010 15:30

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Llukas007 » 28 úno 2011 16:44

litelot píše:Co na to pan místostarosta Szántó a pan starosta - učitel? ČSSD dělá opět Litoměřicím celostátní ostudu. Černé duše a drogy asi nestačlily. Teď rovnou zkazíme dobrou pověst gymnázia. Politická moc nám to dovolí, co je nám do minulosti. Důležité jsou stranické posty, teď jsme tady my a k tomu rovnou na radnici a kraji. Vedení města se tváří, že se ho to netýká. Škola patří ústeckému kraji, tak si přece nebudeme dělat potíže, když spolu vládnem.

http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... asova.html
+ MF Dnes (vydání 28.2.)


No právě, od ředitelky gymnázia dává ruce pryč i litoměřická čssd: viz.článek http://www.litomericko24.cz/aktualne/1- ... istni-cssd
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

PředchozíDalší

Zpět na Školství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron