Gymnázium Josefa Jungmanna

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Petr » 25 bře 2011 08:21

Vidím, že praktiky soudruhů z kraje se náramně podobají těm z dob bolševika. Dosadím loajálního a nadřízeným zavázaného člověka, který řídícími a intelektuálními schopnostmi příliš nepřekypuje, ale mám ho v hrsti např. za minulé poklesky. Ten dostane za úkol "vyčistit" pedagogický sbor od nebezpečných kverulantů, kteří se umí zlovůli a šlendriánu postavit a dokonce dodat odvahy i kolegům. Jedná-li se o vysoce kvalitní a kvalifikované učitele, vůbec nevadí. Poslušnost a disciplína je základem, spokojenost učitelů a studentů jakýsi nedůležitý bonus navíc. 40 let tak křivili charaktery celým generacím a ještě dnes mnozí z nich nedokáží jinak myslet a tak si našli svůj politický brloh, kde si dál prosazují svoje zvrácené myšlení. Pokud mají obdivovatele mezi podřízenými, blahem se tetelí. Bohužel nevidím východisko. Kraji vládne oranžovomodré společenství, tady zase modrooranžové a kde není silná opozice, daří se podobným manipulacím a machinacím jako na gymnáziu...
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Jirka » 01 dub 2011 09:25

Na příštím zasedání Krajského zastupitelstva v bodě 37 je plánováno zahájení likvidace lepšího středního školství v okrese. Také názvy po jakýchsi Jungmannech a Pestalozzich zmizí. Doufám, že zastupitelé za Litoměřicko nám poté oznámí jak hlasovali.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Milada » 11 dub 2011 16:29

Dcera přišla ze školy s tím, že se bude naše gymnázium slučovat s roudnickým. Nevěřila jsem. Ale v novinách jsem se dočetla, že je to pravda! Od 1.9. 2012 vznikne Polabské gymnázium! Je to degradace a ostuda...
Milada
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 23 kvě 2010 13:36

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod winie » 11 dub 2011 16:51

vida. ja myslel ze s lovosickym. tam by to precijen davalo vetsi smysl. lovosice jsou bliz
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Vladislav Liška » 11 dub 2011 17:43

Dokaze nekdo nezavisle rict, kolik pripadne co se timto krokem usetri? To jako ucitele budou pendlovat? Mam pocit, ze vznikne jen jakysi nadreditel, shodou okolnosti bude blondaty a mit kancelar v Roudnici at to nema daleko :(
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod winie » 11 dub 2011 19:01

moje alma mather se bude taktez slucovat, tak jsem se o to trosku zajimal a udajne by se mel snizit pocet kantoru, kteri by meli pendlovat, dal by se mel snizit pocet administrativnich pracovniku a lehce by se melo zjednodusit papirovani. co se tyka fungovani skoly, tak si osobne myslim ze to nebude ku prospechu veci
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Stanislav Hylán » 11 dub 2011 19:58

Obávám se, že se neušetří vůbec nic, stejně jako u dalších reformních věcí, které tato "vláda reforem" realizuje.Slučování obou gymplů ale samozřejmě patří do působnosti kraje. Pravděpodobně bude jeden ředitel a pro litoměřickou část budoucího Polabského gymnázia svítá naděje, že ředitelka skončí. Bylo by to "elegantní řešení" pro oranžovou krajskou vládu, protože i jejich zástupci nejsou s ředitelkou spokojeni. Takhle by z toho elegantně vybruslili, protože stížnost odborářů podepřená rodiči bude smetena jako neodůvodněná. A vzhledem k tomu,že uplynulo 60 dní na vyřízení už smetena byla.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod dotik » 11 dub 2011 20:05

Hádám, že v první fázi se neušetří vůbec nic. Odhaduju, že jakmile se stabilizuje situace - tzn. vydrží nebo nevydrží současná ředitelka - v případě, že vydrží, začne se s realizací nějakých projektů EU (kraje). Poté se začne se snižováním žáků v Roudnici a budou postupně nuceni přecházet na zemědělku v Rci a zbytek navýší počet studentů v Ltm (tady je cca. 20% ještě volno v kapacitách). Roudnické gymnázium zanikne. Maximálně zůstane jedna třída právě na zemědělce. Roudnické gymnázium opustí budovu, ta se prodá, učitelé budou vyhozeni a zde nastává ta úspora...

ve zkratce:
snadnější "administrativa" projektů EU - myšleno přerozdělení financí "správným" lidem
v budoucnu úspora na platech zaměstnanců
v budoucnu zkvalitnění gymnázií (dnes se tam dostávají děti, které na to prostě nemají)
v budoucnu ušetření na provozu druhé budovy...

celé v době několika let...zřejmě do r. 2014 :) aby se stihlo jěště to podojení EU

takže ve finále klasický scénář typu : buďte rádi, že jsme to udělali, protože jinak by se školství nikdy nezlepšilo...tímto tvrzením se vysvětlí únik v řádech desítek procent do kapes jednotlivců ;)

toť můj názor na věc :)

Litoměřické gymnázium má ještě možné pokračování - nejlepší část pedagogického sboru školu opustí s tím, že nemají na to, aby učili vaše děti a budou okamžitě najmuti soukromými školami středními či vysokými, kam za nimi odejde část studentů - na škole zůstanou ti, kteří tyto pedagogy podporovali tiše a jsou to také velmi kvalitní učitelé a ti, kteří byli proti nim...litoměřické gymnázium ztratí na kvalitě, ale v podstatě se nic nestane, protože ve vysokém školství typy Plzeň apod. je takový přetlak, že na vysokou školu se dostane KAŽDÝ, kdo splní základní požadavek - maturitu + zaplacené školné....

takže se vlastně vůbec nic nestane, protože gympl bude mít stále ohromnou úspěšnost :twisted: což ostatně ukazuje už to, že fyziku učí někdo, kdo to učit nemá a kapacita přes fyziku a zároveň zástupce ředitelky to toleruje :idea:

ale co...já už jsem z litoměřického gymplu 15 let, takže bych do toho neměl ani moc kecat ...
dotik
 

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Jirka » 12 dub 2011 12:54

Tak zítra.
Zítra bude krajské zastupitelstvo hlasovat o degradaci středního školství v okrese. Jsem zvědav jak zastupitelé z okresu Litoměřice budou hlasovat a jestli nám to sdělí. Měli by to být (příjmení) Haškovcová, Mezian, Perna, Ryšánková, Seifert, Terber, Lízlová... Ale asi se odpovědi nedočkáme, protože s námi komunikují jen před volbami, když potřebují naše hlasy. Taky www.stránky stran mlčí. Připadá mi, že krajští zastupitelé a straničtí funkcionáři (i zelení) vstoupili do ilegality.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod jqh » 13 dub 2011 08:45

Osud našeho gymnázia v Litoměřicích není rozhodně zeleným lhostejný a snaží se ovlivňovat rozhodování krajských zastupitelů.
Kromě působení v uplynulém období, obdrželi krajští zastupitelé naši výzvu :
http://ustecko.zeleni.cz/18062/clanek/vyzva-krajskym-zastupitelum-a-zastupitelkam-ve-veci-slucovani-skolskych-zarizeni/

Zda převáží zájem o rozvoj našeho kraje založený na vzdělanosti nebo lokální politické zájmy ukáže dnešní rozhodnutí krajského zastupitelstva.

Ing. Jan Hrkal
SZ Litoměřice
jqh
 
Příspěvky: 47
Registrován: 21 kvě 2010 13:39

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Jirka » 13 dub 2011 09:04

Děkuji panu krajskému předsedovi strany zelených za to, že se ozval. V jeho obsáhlém příspěvku mi chybí zhodnocení tunelování krajských středních škol prostřednictvím krajského normativu. Nebo je zeleným jedno, že krajské střední školy dávají na žáka nejméně o 5 tisíc méně než jiné kraje? Kam jde rozdíl z příspěvku státu? Souhlasím s tím, že demografická čísla jen do roku 2015 jsou typická pro funkcionáře (ČSSD a ODS) uvažující jen v horizontu volebního období. A ponás potopa.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Jirka » 15 dub 2011 08:02

Tak to schválili.
Čtu, že krajské zastupitelstvo bez problémů schválilo zvěrstva ohledně středních škol. Dají nám předsedové stran zastoupených v krajském zastupitelstvu vědět jak hlasovaly jejich ovečky? Nebo výše zmínění naleznou odvahu a oznámí nám to zde? Ale to zřejmě nehrozí. Jsme pro ně plebs, který potřebují jen před volbami. Fuj.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Hrdličková » 17 dub 2011 15:58

Mám tomu rozumět tak, že na gymnáziu je diktatura proletariátu?

Na FB jsem si přečetla, že ředitelka rozhodla, že žáci budou pracovat za uklízečky. Navíc prý uklízečky mají jen patnáctihodinovou týdenní pracovní dobu. Protože se mi to zdálo silně přehnané, zavolala jsem jedné známé učitelce, která není členkou odborů, zda je to pravda. Odpověď mě šokovala. Školník se jednoho rána při dozoru na chodbě vyslovil: „moje žena nebude uklízet za nějaký rozmazlený intelektuálský smrady.“ Nestačím zírat, co všecko je možné v české střední škole pod vládou socanů.
Hrdličková
 
Příspěvky: 4
Registrován: 23 bře 2011 21:14

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Modrý » 17 dub 2011 17:32

Jsem roudnický rodák a patriot. Nemohu se smířit s tím, že naše gymnázium přestane 1. 9. 2012 existovat jako samostatný subjekt. Nejhorší ale je potenciální šéfování Evy Bulasové nově vzniklé škole. Velmi pravděpodobně vyjde v dohledné budoucnosti najevo, že v čele litoměřického gymnázia sedí kriminálnice. Již při studiích nestydatě lhala a spolužáci ji podezírali z krádeží, když se jim ve třídě ztrácely věci. Touha ovládat lidí a mít peníze ji rychle přivedly do řad KSČ. Na našem gymnáziu důkladně vymývala mozky svým kolegům při stranou nařízených školeních z marxismu-leninismu. Po sametové revoluci se její pozice na škole stala neudržitelnou, byla „odejita“ novým ředitelem. To jí přivedlo do řad ČSSD, kde vykonala spoustu špinavé práce pro současného náměstka Koudu. Šlo o mnoho oklamání a zrad různých zájmových skupin při vnitrostranickém boji o volební místa na kandidátkách. Proto ji asi budou držet do poslední chvíle, jak řekl Kouda. Aktuálně je na ni podáno několik trestních oznámení a vyšetřuje ji několik policejních útvarů. Že asi nejde o žádné maličkosti svědčí její zadržení krajskou kriminální službou dne 5. února 2011. Tehdy ji policisté vyvedli v poutech z jejího vlastního domu a drželi 48 hodin v cele předběžného zadržení. Litoměřičtí občané – ředitelé a vedoucí litoměřických organizací – vyvarujte se jakékoli spolupráce s touto osobou. Ušetříte si zbytečné opletačky s orgány činnými v trestním řízení.
Modrý
 
Příspěvky: 8
Registrován: 22 bře 2011 08:39

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Jirka » 19 dub 2011 09:07

Postoje místních politických stran.
Tak se zatím vyjádřili zelení a TOP 09. Litoměřický deník sliboval a nic.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod m.landova » 19 dub 2011 23:18

Škoda, že dnes večer nebyla před gymnáziem alespoň místní kabelová televize. Tolik naštvaných a rozhorlených rodičů, stojících ve skupinkách před školou a požadujících shodně OKAMŽITÉ odvolání ředitelky - to by byl dobrý šot... Dobře, že ty "rodičáky dnes byly" - ti, co ještě váhali a mysleli, že to není tak zlé, se konečně také naštvali! Schůze rodičů nebyly ani tak o prospěchu dětí, jako o tom, kam ta škola spěje? Lidé se ptali, kde je vyúčtování jejich peněz, které škole dávají do Nadačního fodu, proč je tak mizerná výuka v některých předmětech, proč se ruší ty nejlepší a nejkvalitnější semináře, díky nimž se žáci úspěšně dostávali na vysoké školy, proč se mění často rozvrh a klasifikace... Učitelé však měli zákaz na třídních schůzkách o těchto věcech a o vedení školy mluvit! To jsou praktiky,co? No atmosféra byla hodně bojovná a rodiče studentů hodně rozčilení...
m.landova
 
Příspěvky: 38
Registrován: 09 zář 2010 22:48

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod FiserovaS » 20 dub 2011 06:34

A co s tím dělat, mě to připadá jako začarovaný kruh, pořád nějaká zvěrstva ze strany p. Bulasové, ale neustále se nic neděje. Jsem z toho tak znechchucená, vždyť ona žene školu do naprosté záhuby!!!! Ale poraďte někdo, jak se tohohle parazita zbavit, když se drží zuby nehty a má za sebou ještě oranžové kamarádíčky?!
FiserovaS
 
Příspěvky: 7
Registrován: 20 dub 2011 06:29

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Petr » 20 dub 2011 07:37

FiserovaS píše:A co s tím dělat, mě to připadá jako začarovaný kruh, pořád nějaká zvěrstva ze strany p. Bulasové, ale neustále se nic neděje. Jsem z toho tak znechchucená, vždyť ona žene školu do naprosté záhuby!!!! Ale poraďte někdo, jak se tohohle parazita zbavit, když se drží zuby nehty a má za sebou ještě oranžové kamarádíčky?!


Ona školu nežene do záhuby, ale ti v kraji, kteří si ji tam dosadili jako svoji prodlouženou ruku. Ona dělá jen to co umí a toho asi moc není. Nadřízeným však takový stav viditelně vyhovuje - velký důvod pro slučování škol...
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Jirka » 20 dub 2011 08:27

A co místní ČSSD. Byly časy kdy zde pan Hošek oblboval voliče denně. A co noví předsedové ČSSD a ODS. Kdy vystoupí z ilegality? Potvrzuje mi to můj názor, že pro tyto opostrany jsme důležití jen před volbami.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod babča » 20 dub 2011 09:05

Ale vždyť na fóru oblbovali všichni před volbami. Nejaktivnější byl p. Hošek, p. Matuška, p. Marek. Na některé se ta korýtka ve volbách dostala, na jiné ne. Tak jim nemějte za zlé, že se s "ovčany" nebaví a užívají si tu moc. Budou nás zase potřebovat až za 4 roky. A to je dlouhá doba. :(
babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

PředchozíDalší

Zpět na Školství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků