Městská autobusová doprava

Re: Městská autobusová doprava

Příspěvekod Milan » 18 led 2013 15:45

No, já Vám můžu úplně zadarmo poskytnout informaci, že městskou dopravu nepoužívám, tak je mi to úplně jedno, kudy bude jezdit a za kolik :-).
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Městská autobusová doprava

Příspěvekod Marie » 20 led 2013 22:19

elixdragon píše:Není nad bezplatnou reklamu :mrgreen: autobus, který odveze o mnoho více lidí, než Vy je také o dost levnější. Z jakého jiného důvodu by Vám měli dát zakázku na přepravu seniorů? Proč by měl autobus překážet? Proč by měl senior být vozen až před dům? Takhle může využít chůzi k posilnění zkornatělých cév, protáhnou svaly a šlachy. Když se starý člověk přestane hýbat, tak je zle.


Až Vy budete senior, budete mít chuť si v zimě na náledí chůzí posilovat zkornatělé cévy a protahovat svaly a šlachy?
Marie Nedorostová
Marie
 
Příspěvky: 4
Registrován: 02 led 2013 13:32

Re: Městská autobusová doprava

Příspěvekod elixdragon » 21 led 2013 16:19

Až já budu senior, tak budu jezdit autobusem do práce a posilovat budu tam ;) můžete být ráda, že jste senior nyní (pokud jím jste) já od zaměstnavatele nedostal byt a ani bezúročnou novomanželskou půjčku, ani nedostanu příspěvek na léčebný pobyt, já si musím už šetřit i na důchod. Lázně? :lol: to bych musel přijít o dolní končetiny.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Městská autobusová doprava

Příspěvekod Marie » 21 led 2013 17:10

elixdragon píše:Až já budu senior, tak budu jezdit autobusem do práce a posilovat budu tam ;) můžete být ráda, že jste senior nyní (pokud jím jste) já od zaměstnavatele nedostal byt a ani bezúročnou novomanželskou půjčku, ani nedostanu příspěvek na léčebný pobyt, já si musím už šetřit i na důchod. Lázně? :lol: to bych musel přijít o dolní končetiny.


a) nechápu, jak si můžete dovolit nazvat cizího člověka seniorem
b) Vy si vážně myslíte, že budete v 90 letech chodit do práce, natož pak tam jezdit autobusem? Jste vtipálek... :lol:
c) staří lidé nepotřebují autobus, ale někoho, kdo jim opravdu pomůže ode dveří ke dveřím, což je pro ně (obzvlášť v zimě) poněkud složité...
Marie Nedorostová
Marie
 
Příspěvky: 4
Registrován: 02 led 2013 13:32

Re: Městská autobusová doprava

Příspěvekod elixdragon » 21 led 2013 22:01

četla jste to co bylo v závorce?
víte v kolika letech se odcházelo před 30 lety do důchodu?
víte kolik procent 90 ti letých občanů žije na území Litoměřic? vedete diskuzi do extrému
charita přijímá dobrovolníky stále, tak jim můžete pomáhat, když Vám o tuto problematiku tak jde, já se budu starat o své rodiče (to co je snad u každého normální věcí)
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Městská autobusová doprava

Příspěvekod Milada » 22 led 2013 10:01

elixdragon: To není diskuze - extrém. Marie má pravdu. Díky svým několikatelým zkušenostem s dopravou seniorů můžu říct, že každý ocení dopravu třeba od lékaře až přímo před svůj dům a je jedno jestli mu je 60 a má berle a nebo je "čiperka" v 80...A až na pár vyjímek tito lidé mají děti a vnoučata - kteří se buď o ně nezajímají a nebo bydlí daleko. A ne každý potomek má dopoledne čas, aby vozil své rodiče po doktorech. Ale to jsem odbočila.
Ať jezdí autobus do centra města, ale ať je jízdní řád "rozumný" a s ohledem na potřeby občanů a taky na dopravu v centru...
Milada
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 23 kvě 2010 13:36

Re: Městská autobusová doprava

Příspěvekod Marie » 22 led 2013 16:31

elixdragon píše:četla jste to co bylo v závorce?
víte v kolika letech se odcházelo před 30 lety do důchodu?
víte kolik procent 90 ti letých občanů žije na území Litoměřic? vedete diskuzi do extrému
charita přijímá dobrovolníky stále, tak jim můžete pomáhat, když Vám o tuto problematiku tak jde, já se budu starat o své rodiče (to co je snad u každého normální věcí)


Nevím, v kolika letech se odcházelo před 30 lety do důchodu, je mi to jedno, JÁ žiji přítomností a budoucností a snažím se přítomnost zlepšit a myslet na budoucnost. A to jak na tu svoji, tak i na budoucnost jiných lidí (např. seniorů, kteří by si při výstupu z autobusu mohli celkem vážně ublížit).

Jestli se chcete starat o své rodiče, tak se o ně starejte, je to samozřejmě normální (ano, přečetla jsem si závorku :D ), ale hnát seniory do víru města Litoměřic MHD, kde na ně čekají mnohá nebezpečí je podle mě nelidské...
Marie Nedorostová
Marie
 
Příspěvky: 4
Registrován: 02 led 2013 13:32

Re: Městská autobusová doprava

Příspěvekod Marie » 22 led 2013 19:57

A vůbec, Litoměřické fórum je od toho, aby informovalo Litoměřičany o dění v Ltm, ne od toho, aby si tu lidé posilovali ego...
Marie Nedorostová
Marie
 
Příspěvky: 4
Registrován: 02 led 2013 13:32

Předchozí

Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron