Kulatý stůl

Kulatý stůl

Příspěvekod Petr Panaš » 18 zář 2011 21:21

22.9. se od 17 hod. uskuteční ve Středisku ekologické výchovy SEVER (Masarykova 35, Litoměřice - malá budova ZŠ naproti FÚ) kulatý stůl na téma doprava v Litoměřicích. Účast už přislíbili někteří politici, úřednici a zástupci policie. Pokud máte dojem, že toto fórum nečtou ti odpovědní, máte možnost některé problémy nebo návrhy sdělit osobně.
Přílohy
kulatý stůl - doprava.jpg
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Kulatý stůl

Příspěvekod ronyk » 19 zář 2011 06:52

Je mi líto, ale po minulých skutečnostech s podobnými besedami to považuji za ztrátu času. My se tam vypláčeme, politici poslibují kde co a skutek utek jako vždy. Nebo má někdo pocit alespoň nějakého zlepšení ? Díry v silnicích hází město na kraj, kraj na město. Parkování se řeší jen ve středu města, MP má jiné starosti. Všechno se svede na nedostatek peněz, ale kdyby se stavělo z rozmyslem zřejmě by se dalo ušetřit, když se vyhodí peníze za nesmyslné kruháky, zpotvoří se křižovatka u Pokr.závor atd.atd. Prý je vše podle norem, ale zdravému rozumu to neodopovídá. Jak říkám ztráta času !!
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Kulatý stůl

Příspěvekod winie » 19 zář 2011 08:06

bohuzel no... doprava v nasem meste je nejspis zalezitosti nejakeho choreho matematika....
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Kulatý stůl

Příspěvekod Petr Panaš » 19 zář 2011 11:07

Asi nelze očekávat, že se vše na základě jednoho kulatého stolu změní. Na druhou stranu např. v minulých letech se právě po stejné akci k vinobraní podařilo prosadit téměř vše, co od občanů zaznělo. T.j. akce ve dvou dnech, na náměstí zdarma, mimo centrum lepší kapely, ale se vstupným. S přístupem, že ono se stejně nic nezmění - se skutečně nic nezmění. Jde o to alespoň něco zkusit. Tím vás nechci přesvědčovat, ale stejně tak by potom nemělo smysl ani toto fórum. A podle mého smysl má.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Kulatý stůl

Příspěvekod Axe » 19 zář 2011 13:05

Smysl to jistě má. Jinak než diskusí a komunikací se takové problémy řešit nedají. A člověk se něco dozví přímo od zdroje.
Díky pane Panaši za takovou akci !
Uživatelský avatar
Axe
 
Příspěvky: 37
Registrován: 19 čer 2010 10:34

Re: Kulatý stůl

Příspěvekod Pátková » 19 zář 2011 21:29

A můžu se zeptat tady?
Cyklostezka do Žitenic byla v tisku avizována jako cykloztezka, kde budou moci jezdit i inlinisté. Ale jak vidím, není asi dost široká, aby se tam vešli pěší, cyklisté i bruslaři. Navíc jsem slyšela, že má být dlážděná, což tedy bude vlastně jakýsi chodník. A na tom se moc dobře nejezdí. Nebo to tak není?
Pátková
 
Příspěvky: 139
Registrován: 29 čer 2010 21:37

Re: Kulatý stůl

Příspěvekod Petr Panaš » 20 zář 2011 06:16

To je ten problém, že tady se zeptat můžete, ale pochybuji, že někdo odpoví. Ale asi může být dobré některé náměty zde napsat (pokud se osobně nechystáte ve čtvrtek) a já se je pokusím na kulatém stole prezentovat.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Kulatý stůl

Příspěvekod winie » 20 zář 2011 08:17

mozna by tedy nebylo spatne, pokud by byl nekdo ochotny, odprezentovat nektere problem odsud z fora. Protoze nekteri jsou v tuhle dobu jeste v praci.
Moje poznamky k litomericke doprave jsou tedy:
- technicky stav nekterych komunikaci a to predevsim abnormalni propadnuti kanálů proti komunikaci(například v ulici osvobození u 3. zš.)
- nesmyslné zužování komunikací jako je u 7. zš, které je i docela nebezpečné.
- zákaz vjezdu nákladních vozidel do centru města. z vlastní zkušeností vím, že navigace posílá kamiony jedoucí z české lípy do ústí přes náměstí jako nejkratší trasu. a zákazu vjezdu nákladáků jsem si tedy nikde nevšiml.
Pokud to tam nekdo odprezentuje, budu jedine rad. Dekuji
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Kulatý stůl

Příspěvekod Petr Panaš » 20 zář 2011 13:32

Kulatý stůl budu moderovat a připomínky z tohoto fóra zařadím. Může se jednat o poukázání na některé nedostatky, ale je možno přímo dávat i náměty na zlepšení nebo nějakou změnu.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Kulatý stůl

Příspěvekod dotik » 20 zář 2011 18:41

webová kamera, slušný internet, facebook - skype - email. A máte to pro všechny...až takový problém to není a můžou diskutovat i lidi anonymně z domova...
dotik
 

Re: Kulatý stůl

Příspěvekod elixdragon » 20 zář 2011 19:48

Dobrý večer,

teď jsem se vrátil z práce a v den kulatého stolu tomu nebude jinak.

Tak pokud budete pane Panaš prezentovat a bude se Vám chtít:

1) kruhový objezd a již zmiňované díry v něm - (oprava bude kdy?)
2) Tyršův most a již 3 měsíce zvětšující se díry v něm - (oprava bude kdy?)
3) spára naproti fa. Chládek a Tintěra (centrála)
4) parkování v A.Muchy v těchto hodinách nelze zaparkovat a to ani po otevření nového parkoviště
5) kdy bude obchvat okolo horního nádraží (kudy povede?)

Jenom tak mě napadlo na co se ptají lidé a o čem se diskutuje.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Kulatý stůl

Příspěvekod jimi brown herrer » 22 zář 2011 19:05

elixdragon:

2- Most je v havarijním stavu a čeká se na peníze na celou opravu. Jinak je to v kompetenci kraje. > nic, co bysme nevěděli.
3- Nějak se to přešlo. Nikdo nevěděl o co jde.
4- Klasika. Všichni ví, že to je problém.

Přišlo mi, že o většině problémů se ví, ale nejsou prachy. Nebo je špatná komunikace. To jen ukazuje na naprostou neefektivnost systému. ''Půlku'' silnic v Ltm vlastní kraj, takže záleží, jak se bude chtít kraji. Nejlepší by bylo, aby silnice ve městě patřily městu a finance nechodily přes kraj. Jó a když je hokej, tak se může parkovat kdekoliv (jakkoliv). Přece nebudeme dávat botičky divákům, kteří přijeli na hokej. Jestli dostanu někdy v Ltm pokutu za parkování, tak ji fakt odmítám zaplatit. :)
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Kulatý stůl

Příspěvekod dotik » 22 zář 2011 19:57

Jen doplním k bodu 2 - s mostem by se mělo začít - když ne letos, tak určitě příští rok. Bude uzavřen dlouho, budou se řešit různé objíždky a dokonce by se na tento čas mohly vrátit i semafory Na Valech. Vše se bude ještě řešit.
Bod 4 - budou jednosměrky pod A. Muchy (ale to nevyřeší parkování)...ale do budoucna by se mohlo rozšířit nové parkoviště...nevím kdy jak proč...je to vize...
Zajímavé jsou parkovací domy - Na Valech...
ale všechno končí na penězích..
dotik
 

Re: Kulatý stůl

Příspěvekod nemamniczpokratic » 23 zář 2011 05:44

bodč.4: mámá info, že by jedno parkoviště mělo být mezi paneláky v Kubínově ulici. Je to vlevo od lávky z A.Muchy do Na výsluní - stojí tam sloupy oplocení bývalého hřiště. Další by mělo být kousek výše v pravo od té samé komunikace směrem k Pokratickému potoku. Dále mám ifo, že pokud bude velký zájem za strany občanů, mohlo by město přikoupit pozemky a rozšířit již stávající parkoviště Pod Bílou strání ( za A.Muchy ). Toť vše, info nejsou potvrzené nikým z odpovědných pracovníků radnic (e). Pěkný den, užívejte Vinobraní!!!!
nemamniczpokratic
 
Příspěvky: 32
Registrován: 18 lis 2010 14:34

Re: Kulatý stůl

Příspěvekod Petr » 23 zář 2011 06:59

jimi brown herrer píše:.... Jó a když je hokej, tak se může parkovat kdekoliv (jakkoliv). Přece nebudeme dávat botičky divákům, kteří přijeli na hokej. Jestli dostanu někdy v Ltm pokutu za parkování, tak ji fakt odmítám zaplatit. :)


To je přesně ono! V době hokeje se za parkování v zákazu, na zeleni, na chodníku nebude pokutovat! Jaký je důvod? Hokejový fanda je člověk hoden zvláštní péče, který má právo stát na chodníku přímo u stadionu! Několik set metrů pěšky by tohoto sportovního příznivce mohlo postihnout na zdraví! To opravdu někdo z těch hlav pomazaných potvrdil? Ještě že nemám čas se podobných "kulatých stolů" zúčastňovat. Opravdu ztracený čas! Tak na vinobraní všichni s autem a parkovat přes zákazy! Těch lidí tam bude určitě víc jak na hokeji, tak jim musíme vyjít také vstříc, že!? Nebo snad hokej je zábava se zvláštním zřetelem k jeho příznivcům? :twisted:
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Kulatý stůl

Příspěvekod dotik » 23 zář 2011 07:11

Petr - jen dolnění - na všech sídlištích mají lidé výjimky každý den. Půlka parkujících by mohla dostat pokutu a nemusí to být fandové hokeje. Parkování u hokeje by se mohlo dořešit výstavbou Tesca.
dotik
 

Re: Kulatý stůl

Příspěvekod Vladislav Liška » 23 zář 2011 10:15

Mrzí mě, že jsem to nestihl :(

Ty výjimky má každej krom blbců, kteří dodržují pravidla. Stačí se podívat do centra kolem hospod v době obědů a nebo večer - vyhrazená parkování pro platící, ale místa jsou obsazená úplně někým jiným, kteří za to nezaplatí ani kačku :( Bohužel taky patřím k těm blbcům :( Příští rok se na to vykašlu, pokud nezaplatím a budu parkovat a přesto dostanu botičku, tak se mi to i tak vyplatí. Jedna botička za 500, parkování ročně za 1500. V mém okolí se botička dá tak jednomu autu z minimálně 200 blbě parkujících do měsíce. Tím pádem mi z toho jasně logicky vyplývá, že ekonomicky se mi to bohatě vyplatí. Ti slušní jsou na tom prostě biti a to je špatně.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Kulatý stůl

Příspěvekod jimi brown herrer » 23 zář 2011 14:48

To co říká Dotik tam v podstatě zaznělo taky. Sice pokud policista vidí nějaký přestupek, tak musí ze zákona konat, ale samozřejmě se to nedá stihnout + na sídlišti není kde zaparkovat, takže by bylo snad i drzé pokutovat. Mimochodem to s tím hokejem řekl !šéf dopravní policie. Potom je teda podle mě potřeba říct občanům, že si každý může zaparkovat, kde chce. Propustit pár nadbytečných strážníků MP a z ušetřeného platu třeba zalejt krajskou komunikaci před kruhákem u dolního nádraží. Přijde mi to smysluplnější.

PS: A přesně jak napsal Liška. Tady nejde o to, jestli vždycky bude každý potrestán. Je jasný, že to není možný. Tady jde hlavně o to, že ''idiot' za to platí, a stejně nemá místo jisté (ani na náměstí, kde jsou MP vidět).
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Kulatý stůl

Příspěvekod Milan » 23 zář 2011 14:59

Hm, asi by to s botičkou bylo levnější, jen nesmíte mít pražskou SPZ jako já. Parkoval jsem u pošty a během 5 minut tam byla :-). Rychlost vskutku neuvěřitelná. To, že okolní auta neměla zaplaceno, to MP nevadilo, já se ani nehádal, porušení z mé strany bylo zřejmé. Teď jsem jenom čekal na poslední upomínku před vymáháním exekucí a asi si sjednám splátkový kalendář.
Moc dopravu teď posuzovat nemohu, vyjíždím ráno v 5:00 a vracím se cca v 19:00, takže se mi jezdí dobře. To, že nejsou opraveny silnice, no nejsou opraveny nikde. Ale pořád je máme lepší jak v Gruzii. Ale pozor, už nás předhánějí srbové a maďaři, kde hlavně dálnice jsou v super stavu (myslím v Maďarsku). Tak se snad i naše rozvojová země dostane na nějakou úroveň.
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice


Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron