Kruhové objezdy

Kruhové objezdy

Příspěvekod wiki » 27 čer 2010 15:25

Nejsem sice t.č. pravým Litoměřičákem, nicméně se velmi rád vracím do svého města. A občas mne opravdu zaskočí nějaké novinky. Posledním šokem je provizorní kruhový (ne)objezd na Vojtěšském náměstí. Tohle někdo vymyslel hlavou???
Uživatelský avatar
wiki
 
Příspěvky: 73
Registrován: 27 čer 2010 15:09
Bydliště: Česká Lípa

Re: Kruhové objezdy

Příspěvekod Lukino » 27 čer 2010 16:46

Již diskutováno na starém fóru. Jak to napsat slušně? No, ani to nejde. Je tam na 2 věci a naprosto zbytečný!!! Směrem z LTM ven to stejně auta projedou rovně, takže nezpomalí, takže se tam stejně nikdo nestihne zařadit... Navíc tam zas z vedlejších ulic tolik aut nevjíždělo a myslím si, že situace se pro ně moc nezměnila, jelikož jak jsem říkal, KO jde projet rovně, bez zpomalení...

Takže jestli se můžu někde podepsat za jeho zrušení, tak se podepisuji ;) Nebejt tohohle kýče, mohlo se ušetřit pár drobných na mnohem potřebnější semafory na Valech!!!
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: Kruhové objezdy

Příspěvekod wiki » 27 čer 2010 18:28

Lukino píše:...

Takže jestli se můžu někde podepsat za jeho zrušení, tak se podepisuji ;) Nebejt tohohle kýče, mohlo se ušetřit pár drobných na mnohem potřebnější semafory na Valech!!!


Ono těch dopravních kýčů je v LTM povícero. Ani moje IQ nestačilo zpracovat záměr autora s úpravami křižovatky do Pokratic u Revoluční / Plešivecká. Unikát, fakt. Nobelova cena Litoměřic za zhovadilost se udílet nebude?
Uživatelský avatar
wiki
 
Příspěvky: 73
Registrován: 27 čer 2010 15:09
Bydliště: Česká Lípa

Re: Kruhové objezdy

Příspěvekod dotik » 27 čer 2010 20:32

Před několika týdny jsme si udělali delší cestu do Skotska a Irska na moto a můžu vás ubezpečit, že kruhový objezd Vojtěšské nám. by tam byl jako exkluzivní záležitost (samozřejmě beru v porovnání stejných silnic, uvnitř města atd. viděli jsme i krásné kruháky na rychlostních silnicích a vše super fungovalo). Naprosto běžně jsou tak kruháky typu: namalovaný kruh na zemi + dopravní značka...a nikdo to neřeší, všichni jezdí tak jak maj...akorát vlevo teda...a kruháků maj asi 10x tolik co u nás...např. křižovatka u pošty nebo u Dejmalíků by byl téměř jistě...u odbočky Na Valy a Žitenice taky...od Intersparu taky...prostě tam se o řidiče staraj úplně jinak...i za cenu toho, že to nemá šanci na výhru v soutěži architektů.

A ještě doplním...za ušetřené peníze pořizují kamery, aby i na těch obyč kruhácích jezdili řidiči normálně
dotik
 

Re: Kruhové objezdy

Příspěvekod Petr » 28 čer 2010 06:44

Souhlas s Dotikem! Kruhové objezdy jsou ve vyspělé Evropě prakticky na každé křižovatce a stačí jen kruh uprostřed a osadit značkami. A zmiňované křižovatky (Dejmalík, pošta, k nemocnici...) by se vyřešily bez velkých nákladů a drahých semaforů. Řidiči budou chvíli brblat, ale pak si zvyknou. Kruháčům zdar! Hurá na koupálko :D
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Kruhové objezdy

Příspěvekod Vladislav Liška » 28 čer 2010 18:45

Rozhodne jsem taky pro kruhove objezdy, dopravu to sice zpomali, no a co? Pokud to nekoho otravi a radsi pujde treba pesky, tak jedine dobre. Navic bych se primlouval za zruseni vetsiny znacek ve meste upravujicich prednosti. Ve Slanem to provedli a musim rict, ze si to vsichni pochvaluji, doprava tam je pomalejsi, ale bezpecnejsi.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Kruhové objezdy

Příspěvekod wiki » 28 čer 2010 18:53

Aby mne někdo špatně nepochopil - nejsem proti kruhákům - NAOPAK! Ale jsem proti tomu, xo všechno se dá za zvěrstvo vymyslet ve jménu "kruhový" objezd....
Uživatelský avatar
wiki
 
Příspěvky: 73
Registrován: 27 čer 2010 15:09
Bydliště: Česká Lípa

Re: Kruhové objezdy

Příspěvekod Fipoch » 29 čer 2010 06:38

:roll: :roll: :roll: ... kruhový objezd na Vojtěžském náměstí slouží asi jako trénink obratnosti řidičů v ovládání volantu, zejména u vozidel bez posilovače řízení ... :roll: :roll: :roll:
Uživatelský avatar
Fipoch
 
Příspěvky: 45
Registrován: 28 čer 2010 18:20

Re: Kruhové objezdy

Příspěvekod Tomas.Marny » 29 čer 2010 17:26

wiki píše:Aby mne někdo špatně nepochopil - nejsem proti kruhákům - NAOPAK! Ale jsem proti tomu, xo všechno se dá za zvěrstvo vymyslet ve jménu "kruhový" objezd....

Dobrý den,
taktéž nejsem v zásadě proti kruháčům, ale jsem zásadně proti úředníkovi postihnutém idiocií v rozvinuté fázi...
Každý kruháč musí mít smysl a určité parametry, v opačném případě se domnívám, že šlo jen a pouze o kšefty napříč všemi zainteresovanými stranami... :evil:
T.M.
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Kruhové objezdy

Příspěvekod obcanLT » 21 srp 2010 19:22

Jako řidič a litoměřický občan musím souhlasit s názorem, že křižovtka ulic Plešivecká, Revoluční a Masarykova je zvrhlost.....zajímalo by mne, jestli někdo kompetentních jezdí tuto trasu autem. A ještě tam postaví výlepový sloup....pokud jedete z ulice reoluční je pohled do křižovatky značně obtížný....to ale asi nikoho nezajímá....hlaně, že je čárka ze něco nového v Litoměřicích
obcanLT
 
Příspěvky: 5
Registrován: 21 srp 2010 18:58

Re: Kruhové objezdy

Příspěvekod Ing. Ivo PERNA » 22 srp 2010 04:34

Dobré ráno, krásné ráno.
Pro všechny, kteří zde odsuzují kruhovou křižovatku na Vojtěšském náměstí, chci naposledy vysvětlit proč se vytvořila, proč vlastně vznikla. 17.prosince loňského roku se slavnostně otevíral Most gen. Chábery. Nikdo z nás, ani projektanti ve svých studiích, natož pak Vy, kteří zde tak horlivě diskutujete o vhodnosti a nevhodnosti tohoto dopravního zařízení, nemohl vědět, co to po otevření mostu s dopravou v Litoměřicích udělá. A proto při řešení dopravního křížení na Vojtěšském náměstí se nám jevilo v dobré víře jako vhodné řešení umístění kr. křižovatky pro dobré odbočení z obou vedlejších ulic Liškovy a ČSA. Potřebou bylo jednat rychle, bez zbytečného zdržování vystavení územního a stavebního povolení. A protože jsme věděli, že ve světě je toto řešení běžnou skutečností, tak byla provedena v té podobě, o které se nyní vede řeč. Pokud se město rozhodne ji ponechat, a já bych se za to nyní před provedením opravy Tyršova mostu i přimlouval, tak bude nutné následně připravit projekčně z pohledu dopravy a urbanisticky tak, aby i Vojtěšské náměstí bylo důstojnou součástí Vašeho a tak trochu i mého města.
Pro občana LT. A taky naposledy. Lokalita křižovatky Masarykova - Revoluční se stavebně upravila v duchu příštího napojení Západní komunikace a hlavně se tím řešila bezpečnost chodců ( zde se upřednostnil chodec před řidičem ). Pravdou je, že je tam umístěn výlepový sloup. Ale ten mě jako řidiče vůbec nemusí zajímat, protože já, coby řidič mohu vjet do křižovatky jen tehdy, mám - li bezpečný výhled. A ten tam na pomyslné stop čáře mám vždy.
Přeji všem čtenářům tohoto fóra hezkou a ničím nerušenou neděli.
Ing. Ivo PERNA
 
Příspěvky: 36
Registrován: 24 kvě 2010 13:35

Re: Kruhové objezdy

Příspěvekod wiki » 23 srp 2010 14:21

Ing. Ivo PERNA píše:Dobré ráno, krásné ráno.
...
Pro občana LT. A taky naposledy. Lokalita křižovatky Masarykova - Revoluční se stavebně upravila v duchu příštího napojení Západní komunikace a hlavně se tím řešila bezpečnost chodců ( zde se upřednostnil chodec před řidičem ). Pravdou je, že je tam umístěn výlepový sloup. Ale ten mě jako řidiče vůbec nemusí zajímat, protože já, coby řidič mohu vjet do křižovatky jen tehdy, mám - li bezpečný výhled. A ten tam na pomyslné stop čáře mám vždy.
Přeji všem čtenářům tohoto fóra hezkou a ničím nerušenou neděli.


Bezpečnost chodce na prvním místě? Přechod v Plešivecké je téměř souběžně s hlavní, takže pokud někdo úspěšně přejede přejezd a che odbočit právě do Plešivecké a přechází chodec, má co dělat... aby nepřekážel ve křižovatce, nepřejel chodce,... je to nešťastně řešená křižovatka díky přítomnosti přejezdu.
Uživatelský avatar
wiki
 
Příspěvky: 73
Registrován: 27 čer 2010 15:09
Bydliště: Česká Lípa

Re: Kruhové objezdy

Příspěvekod Lukino » 13 led 2012 11:08

Tak tady máme spoustu pitomejch "kruháčů" ale takovej ještě ne :lol: http://www.stream.cz/uservideo/650046-j ... cr-asi-ano
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: Kruhové objezdy

Příspěvekod Fipoch » 20 led 2012 16:09

Lukino píše:Tak tady máme spoustu pitomejch "kruháčů" ale takovej ještě ne :lol: http://www.stream.cz/uservideo/650046-j ... cr-asi-ano



Tak tohle je fakt možný jen v Čechám .... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Uživatelský avatar
Fipoch
 
Příspěvky: 45
Registrován: 28 čer 2010 18:20


Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků