Semafory na Valech

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod Tomas.Marny » 09 črc 2010 18:20

Dobrý den,
dnešní můj zážitek: myslím, že jsem dnes zachránil život jednomu chodci na přechodu u pošty, jedu od soudu po ulici směrem do Pokratic, semafory jsou v tahu ( mimochodem "DÍKY" VŠEM BLBCŮM, KTEŘÍ O TOM ROZHODLI!!!!) přicházel chodec, já zastavuji, ale za mnou dojížděl idiot motorkář a jal se mně před přechodem, kde já jsem dával přednost chodci předjíždět, chodec byl přesně uprostřed předku mého vozu, když se na úrovni mých dveří objevil ten magor na motorce, tak jsem jen zmáčknul klakson a držel... doufal jsem že oba zareagují stejně, vůl na motorce bude brzdit a chodec se zasekne, stalo se to, že chodec zcela přimrzl na mé kapotě, a to hovado profrčelo přechod jako o život, mohl se stát opak, že chodec prostě přidá, ale dost možná na mé troubení ho zahlédl skrz okno, prostě závěr je ten, že chodec ŽIJE!!!
Okamžitě jsem se rozjel za tím dobytkem na motorce, ale bohužel se mi ztratil v Pokraticích, věřte, že bych toho zmetka dobil jako koně!!! Značku nemám, měl ji hezky přihnutou, jen vím že to byl jasně červený silničák.
pro všechny ty super odborníky co se postarali o odstranění semaforů, peníze jsou pro vás všechny důležitější než lidské životy? Jste stejný hnůj jako ten dobytek na motrce, není mezi vámi "vážení" žádného rozdílu, všichni si totiž myslíte že máte moudro z nebes ale ono to je jinak, vy máte leda h...!!!
Všude po radnici se to hemží "odborníky" snad i na zemětřesení v Kandaháru, ale zdraví a životy chodců jsou jim fuk, hlavně že se vyškrábnou peníze na hokej že?
Ono pokud se vyškrábnou prachy na hokej, pak mají podivní odborníci na cokoli z radnice zaděláno na trafičky, až na podzim potáhnou po komunálkách do pekel, já bych je poslal rovnou do krimu!!!
Jsem letitý řidič, mám hodně naježdíno, ale něco vám řeknu, chodci byli aspoň trošku těmi semafory chráněni, ale teď, když bylo potřeba najít prachy na jinou sféru zájmu radních, jsou tito ničím nechránění spoluobčané vrženi před kola některých idiotů.
Velice se všem omlouvám za použití hrubých slov, ale ještě teď mnou cloumá nezměrný hněv nad rozhodnutím blců na radnici, ty semafory tam měly své opodstatnění, dnes je jen otázkou času, než bude někdo na přechodu rozmašírován, pak jsem velice zvědav na přiblblé kecy blců, nesoucích odpovědnost za rozhodnutí zrušení semaforů.
Ještě jednou se omlouvám za sprostotu které jsem užil, ale nemohu se opanovat...
Lidská blbost na radnici doufejme už dosáhla svého maxima a do voleb se už snad nic nestane, snad...
T.M.
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod dotik » 09 črc 2010 21:19

To máš Marný Tome :)
1. kde nic není, ani semafory nebudou - město na to prý nemá peníze...
2. pochybuju o tom, že radní, ať jsou jaký jsou, by chtěli, aby někdo Na Valech umřel pod autem / motorkou
3. chodci byli "chráněni" na dvou místech ve městě semafory...existují další místa, kde by chráněni nebyli - přímo Na Valech jsou další 3 přechody, z toho jeden velmi nebezpečný - u soudu. Další extrémně nebezpečné místo je na mostě od Mlékojed. Další pod lávkou u Družby, další na Kocandě přechod do parku, Pokratická ulice radší přechody ani nemá od Družby až ke Kapličce tuším... - takže řešení není udělat dva semafory, ale dlouhodobě působit na účastníky silničního provozu, aby se chovali ohleduplně...
- jedno z možných řešení navrhl Petr Panaš na sezení o dopravě a bezpečnosti - určeme priority policie a na několik měsíců dejme jasný úkol - tvrdě hlídat piráty silnic...vykašlat se na pejskaře, netříštit síly...rozdávat vysoké pokuty...oni si po půl roce a desítkách tisíc pokut uvědomí, že je lepší jezdit podle předpisů...a pak můžou vtrhnout na pejskaře...atd.

- jednoduché přirovnání, proč podle mě nejsou semafory správným řešením - oplotíte Labe jen kvůli tomu, že se tam občas někdo utopí? Asi ne...ale snažíte se svoje dítě naučit plavat a působit na něj tak, aby pokud možno do Labe neskočilo...

- a abych přidal vlastní zkušenost - setkání s mladou řidičkou, zrušená motorka, podle policie těžké zranění, tři měsíce léčení, motorka na odpis (hnutý rám)...jeli jsme 40km / hod a dával jsem pozor...prostě se to občas stane a člověk tomu nedokáže zabránit...ostatně proto jsem také po slečně nic nechtěl a policii podepsal, že nechci její stíhání...

- držím Vám palce při výběru nových lidí na radnici...já to opět vynechám a nebudu se zřejmě ani snažit spolurozhodovat ve volbách o složení zastupitelstva...díky jednomu vysoce postavenému disidentovi jsem pochopil, že za každého režimu se bojuje jen o svůj prospěch... :)
dotik
 

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod wiki » 10 črc 2010 12:08

Přechod přes vozovku je vždycky problém. Se semaforem nebo bez něj. Nicméně nejhorší je situace, pokud je architekt debil (sorry za tento výraz, ale vhodnější jsem nenašel...) a vymyslí přechod metr od výjezdu z kruháku. Pak stačí jedinej chodec a zablokuje provoz... a přitom by stačilo jediné - umístění přechodu 3 - 4 metry od kruháku, čímž by mohlo vozidlo sice opustit kruhák, ale mohlo dát i přednost chodci... na průjezd neprůjezdnými LTM se těším: hlavně na to, až se začnou ozývat bydlící u vozovky, že se doma zase dusej spalinama z aut...
Uživatelský avatar
wiki
 
Příspěvky: 73
Registrován: 27 čer 2010 15:09
Bydliště: Česká Lípa

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod Petr Hošek » 14 črc 2010 10:05

Vladislav Liška píše:Nemohl by nekdo z odpovednych sdelit jak zastupitele hlasovali ve veci ponechani/neponechani semaforu? Kupodivu to docela dost lidi trapi a par lidi uz se me na to doslova ptalo, vsichni jsou pro zachovani semaforu, at uz v jakekoliv forme, a chovani radnich je velmi nemile prekvapilo. Diky


Zastupitelé o semaforech nehlasovali, pouze byli informováni o průběhu jejich testování a zkušebním provozu. Pronájem semaforů a případná koupě, která se nakonec nerealizovala, byly plně v kompetenci rady města. Předpokládám však, že v případě koupě semaforů - tj. 6 milionů korun, by se věc dostala před zastupitelstvo. Ostatně ani sám nevím, co přesně vedlo k rozhodnutí semafory nepořídit, snad menší provoz na Valech, snad finanční náročnost.
Petr Hošek
 
Příspěvky: 29
Registrován: 22 kvě 2010 08:26

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod Vladislav Liška » 14 črc 2010 20:52

diky za info
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod wiki » 15 črc 2010 10:46

Petr Hošek píše:...
Předpokládám však, že v případě koupě semaforů - tj. 6 milionů korun, by se věc dostala před zastupitelstvo. Ostatně ani sám nevím, co přesně vedlo k rozhodnutí semafory nepořídit, snad menší provoz na Valech, snad finanční náročnost.


6 milionů??? Kolik těch semaforů mělo proboha být? Pokud jsem si průjezdem Litoměřic všiml, jsou nad vozovkou "brány" se značkami, tyto lze využít pro semafory.
Jinak pokud by se kupoval LUXUS - tj. LED semafory (nízké náklady na provoz a dlouhá životnost), stačí se podívat na internet:

http://www.eshop-rychle.cz/www-alesta-cz/eshop/8-1-LED-semafory-a-casovace/0/5/20-LED-semafor-AL-200-3-3
http://signalizace-rozvody.lic.cz/Semafory/Semafor-EK-199-3-lampy.wids?c=40&g=1&k=4&p=1&r=pol_8&t=ASC&v=d&z=2

A tady je CHYTRÝ semafor (2x + radar) za 150 tisíc - atestovaný, pro městský provoz vč. montáže a připojení.
http://www.autron.cz/rsa.html
Uživatelský avatar
wiki
 
Příspěvky: 73
Registrován: 27 čer 2010 15:09
Bydliště: Česká Lípa

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod Milan » 15 črc 2010 11:16

Ono to asi nebude o tom, koupit semafor v eshopu. Tyto, co uvádí Wiki, jsou spíše určeny pro nějaké vnitropodnikové, jednoduché instalace, případně jako doplněk (ten s tím radarem). Tady by byla instalace zcela odlišného typu a podle mého názoru by nejvíce stály instalační práce spojené s výkopy a celkovým propojením systému a poté také software vybavení celého systému. Částka je myslím celkem přiměřená, i když je vysoká.
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod Ing. Ivo PERNA » 15 črc 2010 13:41

Dobrý den, krásný den.
Tak jen pro informaci, to co jsme měli v ulici Na Valech (hlavní) a v ulicích Osvobození a Sovova (obě vedlejší) pronajato, tak toto zařízení bylo, použiju ten výraz, předpotopní. Investice na pořízení SSZ na místech totožných by byla 5 600 000,- Kč. A to včetně DPH a všech stavebních prací. V této ceně se pochopitelně odrazí i pořízení toho nejmodernějšího zařízení, které dokáže reagovat na měnící se hustotu provozu, včetně takových vychytávek, jako je blikající oranžový panáček na přídavném světle a zároveň i s digi ukazatelem vteřin zbývajících do změny barvy na semaforu. Umí-li to někdo levněji, nechť mi zavolá a nebo mne rovnou navštíví na odboru dopravy. Víc tuto záležitost nemohu a ani nechci komentovat. Šlo jen o to si to vyzkoušet. Všem čtenářům těchto stránek přeji hezký zbytek dne.
Ing. Ivo PERNA
 
Příspěvky: 36
Registrován: 24 kvě 2010 13:35

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod Vladislav Liška » 15 črc 2010 13:45

Odpocet super, znam to z Floridy a kupodivu to neni jen komfortni, ale nestava se, ze by nekdo na svetlech "zaspal". Ta cena je myslim adekvatni, cena samotnych zarizeni bude pakatel oproti zapojovacim a stavebnim pracem. Ja myslim, ze neni vsem dnum konec, tak hlavu vzhuru, ono totiz nakonec stejne nic jineho nezbyde :)
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod majer » 16 črc 2010 14:14

Super a 100x díky za vítězství rozumu.
Od chvíle, co jsou semafory pryč se ulice opět stala plynule průjezdnou a "přejditelnou".
Ty Vámi popisované "kolony" bych opravdu někdy rád viděl. Vytvoří-li se zde "kolona" deseti aut, jak tu někdo psal výše, je to jen proto, že někdo zrovna přechází a do pár sekund ta strašná až hrozivá "litoměřická kolona" mizí.
Když tu byly semafory, deset aut tu stálo někdy i v sobotu dopoledne, a to jen proto, že svítila červená na tom tatarském semaforu.
Takže ještě jednou díky a hlavně rozum do hrsti. Jedná se o 5,6M a pro ty se jistě najde mnohem lepší uplatnění než semafory.

PS: Vážení zaslepení zastánci semaforů, těším se až začnete vyprávět další báchorky o těch strašlivých kolonách někdy až deseti aut (!!! DESETI, považte to je hrozné, oóóó !!! :o :shock: ) které jste tu údajně někdy viděli... :lol: :lol:

S pozdravem

Majer Václav, Litoměřice
majer
 
Příspěvky: 48
Registrován: 16 črc 2010 13:59

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod Vladislav Liška » 16 črc 2010 14:21

Nevsiml jsem si, ze by tu nekdo psal o kolonach...
Nicmene nejde ani tak o stav jak to je ted o prazdnich, ale treba o tom az bude nejaka vystava, az bude zavrenej most a podobne. To budou vsichni jezdit prave po Valech, vcetne tranzitu na Lipu...
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod dotik » 16 črc 2010 14:48

nas ucitel na programovani nam vzdycky rikal, at se snazime delat univerzalni programy tak, aby se daly pouzit i s jinyma hodnotama...udelat dva semafory v celem meste z duvodu jedne velke vystavy a jednoho vinobrani a pravdepodobneho zavreni mostu na rok je trochu zvlastni...ostatne, jestli budou potreba pri zavreni mostu, tak bych to v klidu hodil do podminek vyberka a at si to po dobu stavby pronajme stavebni firma...posledni oprava stala 100mil tusim, takze 12x35tis. pronajem na cely rok by snad firma zvladla...
dotik
 

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod Vladislav Liška » 16 črc 2010 15:57

tak samozrejme, ze by to muselo byt univerzalni :) nicmene to s tou podminkou vyberka je dobry napad myslim. Jenze vite jak to chodi u stavebnich zakazek :) Nekde jsem cetl zajimavy clanek o starostovi ze Semil, veskere zakazky udelali opravdu otevrene a transparentni, a kupodivu dostali se na 15-20% nizsi ceny nez pri nepruhlednem zadavani, stavebnici pak potvrdili, ze to je proto, ze prave tech 15-20% jsou uplatky... treba se v LT taky dockame transparentnich vyberek vcetne smluv na internetu a podobne.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod Ing. Ivo PERNA » 16 črc 2010 16:21

majer píše:Super a 100x díky za vítězství rozumu.
Od chvíle, co jsou semafory pryč se ulice opět stala plynule průjezdnou a "přejditelnou".
Ty Vámi popisované "kolony" bych opravdu někdy rád viděl. Vytvoří-li se zde "kolona" deseti aut, jak tu někdo psal výše, je to jen proto, že někdo zrovna přechází a do pár sekund ta strašná až hrozivá "litoměřická kolona" mizí.
Když tu byly semafory, deset aut tu stálo někdy i v sobotu dopoledne, a to jen proto, že svítila červená na tom tatarském semaforu.
Takže ještě jednou díky a hlavně rozum do hrsti. Jedná se o 5,6M a pro ty se jistě najde mnohem lepší uplatnění než semafory.

PS: Vážení zaslepení zastánci semaforů, těším se až začnete vyprávět další báchorky o těch strašlivých kolonách někdy až deseti aut (!!! DESETI, považte to je hrozné, oóóó !!! :o :shock: ) které jste tu údajně někdy viděli... :lol: :lol:

S pozdravem

Majer Václav, Litoměřice






Pro Majera:
Tak poslouchejte, Vy mi snad ani nechcete rozumět. Informuji o tom, co by nová sestava dokázala a jak by ty Vaše "kolony" řešila. Ale Vy zde uvádíte něco, co jste sám možná chvilkově zažil a nebo možná slyšel od starších jako pohádku před spaním. Tak se koukejte probudit a dívat se na věc trochu realisticky. A až se na Valech stane další pr... , tak Vy byste měl být tím prvním, kdo půjde zainteresovaným tu nepříjemnost oznámit. Přeji Vám pane Majere hezký zbytek dne.
Ing. Ivo PERNA
 
Příspěvky: 36
Registrován: 24 kvě 2010 13:35

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod dotik » 16 črc 2010 16:51

Vlada Liska - rijen se blizi :) Budu drzet palce :)
dotik
 

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod Milan » 16 črc 2010 19:58

majer píše:... Vážení zaslepení zastánci semaforů, těším se až začnete vyprávět další báchorky o těch strašlivých kolonách někdy až deseti aut (!!! DESETI, považte to je hrozné, oóóó !!! :o :shock: ) které jste tu údajně někdy viděli... :lol: :lol: ...


Pane Majere, patřím, podle Vás , k zaslepeným zastáncům oněch semaforů. Jsem rád, že Vy nejste tak zaslepený a vše vidíte zcela jasně. Škoda jen, že nevidíte ono potencionální riziko, které zde hrozí. Můžete být ale zcela klidný, nyní peníze nejsou a je zcela naivní si myslet, že "zbyly" a že se použijí někde jinde. Pokud si vzpomínám, financování mělo proběhnout nějakou formou splátek, či pronájmu. Jak říkal pan Perna, systém měl být nejnovější generace, automatický, který by ve značné míře eliminoval tvorbu front a umožnil tak plynulý chod dopravy včetně tolik potřebné bezpečnosti. Nestálo to snad za těch ubohých 5,6 mil? Kolik stojí lidský život? Dá se vůbec vyčíslit? Kolik lidí zde ještě musí přijít k úhoně, než to všichni nezaslepení pochopí?

Pěkný horký večer.
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod Tomas.Marny » 16 črc 2010 20:06

Přikláním se k názoru Milana, pane Majere i kdyby jeden jediný život byl ušetřen"vinou" semaforů, tak to za to stálo, lidský život je vyjádřen částkou tuším 240 000kč.
sice mnohem méně než náklady na semafory, ale stále jde o lidi, je problém pár minut posečkat v autě na červené??? Nechrání náhodou ty zpropadené semafory nás všechny, tedy chodce ale i řidiče?
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod Ing. Ivo PERNA » 17 črc 2010 03:16

Dobré ráno, krásné ráno.
Nikdo ze zde diskutujících neví, kolikrát za den zvedám telefon a trpělivě vysvětluji otázku neexistence semaforů ve městě. To mě však nemrzí tolik, jako to, že toto zařízení má napomoci bezpečnosti a plynulosti provozu a tento moment je bohužel také v dikci našeho odboru. A o to je to těžší a složitější se s touto záležitostí srovnat. Ano, jsem zastáncem všeho, co jen trochu bezpečnosti chodce a i řidiče ve městě přispěje.
Ing. Ivo PERNA
 
Příspěvky: 36
Registrován: 24 kvě 2010 13:35

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod dotik » 17 črc 2010 06:33

Ke kolonám : existuje nějaké měření počtu aut, které projedou Na Valech v nějaký stejný časový úsek v době se semaforama a v době bez semaforů? Čistě laicky - jestli za hodinu projede 1000 aut a musí každé 2 minuty zastavit na červenou nebo projede (právě podle toho měření pokud existuje) 1000 aut a sem tam musí zastavit chodcům, tak mi to připadá, že kolony by měly být +- stejné...z pohledu řidiče to má jediný význam - někteří se lépe dostali z vedlejších na hlavní...celé mi to připadá pouze o pocitech řidičů... - navíc teď o prázdniny je to asi zkreslené....kdykoliv tam projedu, tak u pošty v pohodě zatočím doleva i doprava, po Valech není žádný problém a to jezdím ráno v cca. 8, přes den během dopoledne (10 - 11) a odpoledne taky cca. 14 - 15.

Bezpečnost : nechci čekat, až se tam něco stane, ale - za posledních deset let tam bylo kolik vážných dopravních nehod? 2? 3? 4? Nevím...Proto se mi zdá účelnější působit spíše preventivně - jak to ostatně policie dělá...a měla by dělat víc - ale NEMÁ NA TO PENÍZE (vycházím z informací od policie + zástupců měst, kde se s policí dobře spolupracuje a město se finančně podílí - viz. třeba tašky nebo alarmy pro důchodce - města na to přidala peníze a policie využije svoje zkušenosti a autoritu k působení na lidi). Takže se radši udělá jednorázová akce, místo aby se udělal dlouhodobý projekt POLICE ČR + MĚSTO LITOMĚŘICE (za menší peníze) a budou se opravdu důsledně kontrolovat řidiči i chodci...k tomu nějakou pořádnou mediální masáž a bude se jezdit v pohodě - viz. Praha magistrála - už všichni jedou 50...Ústí nad Labem nemocnice - jeden nebo dva velmi nebezpečné přechody...policie kontrolovala a teď už se tam jezdí celkem pomalu...

Nenechme za nás přemýšlet čidla, svítítka, blikátka a jinou podobnou počítačovou havěť. Dřív nebo později se nám to vrátí...a pochybuju, že v dobrém...
dotik
 

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod Milan » 17 črc 2010 07:14

dotik píše:Nenechme za nás přemýšlet čidla, svítítka, blikátka a jinou podobnou počítačovou havěť. Dřív nebo později se nám to vrátí...a pochybuju, že v dobrém...


Ano, prevence je důležitá, to je myslím bez debaty. Ovšem proč se jezdí v Praze 50 po magistrále? Protože tam jsou nově vybudované radary (či čidla, svítítka, blikátka a jiná podobná počítačová havěť ;) ) a fotí a fotí a než se to lidem dostalo pod kůži, byly fronty na vyřizování pokut (bohužel i moje vlastní zkušenost, bo mám v Praze kancelář). A co takhle inteligentní dálnice, která bude brzy odevřena na pražském okruhu? Svět jde zkrátka dál a budeme si muset na onu počítačovou havěť zvyknout.
Vždy je lepší, podle mého názoru, použít kombinaci technických opatření (semafory), prevence (masáž lidí) a nakonec i represe.
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

PředchozíDalší

Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků