Semafory na Valech

Semafory na Valech

Příspěvekod Milan » 18 čer 2010 12:31

Podle usnesení RM to vypadá, že semafory na Valech zmizí. Byl a stále jsem jejich zastáncem, no uvidíme, jak se bude jezdit bez nich. Už nyní nefungují, takže se s tím budu muset nějak vnitřně vyrovnat :) . Co vy na to, že RM neschválila trvalé světelné signalizační zařízení v ulicích Na Valech, Osvobození a Sovova?
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod Lukino » 18 čer 2010 13:04

Takže z Pokratic jedině přes kruhák u kulturáku, abych se ve špičce dostal pryč? :D ... Dle mého by bylo by dobrý ponechat je alespoň pro chodce
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod Vladislav Liška » 18 čer 2010 14:28

Prave jsem to cetl, a docela me to prekvapilo. Nemile. Holt nekde se penize na ten hokej najit musely no :(
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod dotik » 18 čer 2010 14:36

Já abych pravdu řekl, tak mě to překvapilo...nemůžu říct, jestli nemile nebo mile...jde o to, jak bude město pokračovat dál...jelikož tam z nějakého důvodu ty semafory chtěli umístit...takže otázka zní : bude se tento důvod nějak řešit? Já navrhoval použít těch (v extrému až) 6 miliónů na prevenci a naučit chodce a řidiče spolu vycházet i bez jednoúčelového řešení v podobě DVOU semaforů ve městě.
dotik
 

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod Petr » 18 čer 2010 18:32

Přiznávám, že bez semaforů je to pro mě lepší jako řidiče i chodce. Aby se zamezilo neustálému stání aut před přechody kvůli jednomu chodci, kterého následují další a další jako husy, semafory pro chodce by ve špičce měly svůj význam ;)
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod Axe » 19 čer 2010 10:38

Psal jsem to i na starem foru .... verze "ala Dolni nadrazi" ... idealni stav
Uživatelský avatar
Axe
 
Příspěvky: 37
Registrován: 19 čer 2010 10:34

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod raady » 23 čer 2010 18:15

Dobrý den,
také bych se přikláněla k ponechání semaforů na Valech.
Už jenom z bezpečnosti týkající se přecházení takto frekventované ulice. Můj osmiletý syn jezdí do školy autobusem a denně ulici přechází. Pokud přechází s pomocí semaforů, je to určitě bezpečnější. Nevím, zda je možné, aby město v případě, že semafory alespoň pro chodce nebudou fungovat, pokrylo v kritických hodinách (kolem půl osmé ráno) tyto přechody městskými strážníky.
raady
 
Příspěvky: 1
Registrován: 23 čer 2010 18:07

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod Vladislav Liška » 25 čer 2010 08:57

Nemohl by nekdo z odpovednych sdelit jak zastupitele hlasovali ve veci ponechani/neponechani semaforu? Kupodivu to docela dost lidi trapi a par lidi uz se me na to doslova ptalo, vsichni jsou pro zachovani semaforu, at uz v jakekoliv forme, a chovani radnich je velmi nemile prekvapilo. Diky
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod dotik » 25 čer 2010 10:13

Jojo, mozna by to bylo zajimave. Ostatne financni vybor upozornoval ze dojdou penize a nebude na chodniky atd. Mozna stejni lide pak odsouhlasili take nevybudovani semaforu z financnich duvodu ;)
dotik
 

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod Lukino » 25 čer 2010 19:18

Tak jsem jel dneska v 10 na Valech, a auta se tam před přechody pěkně řadila (hlavně u pošty), neb se lidi courali opět po 1! Takže ty semafory koukejte spustit alespoň pro lidi nebo budu zlej :twisted:
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod ronyk » 26 čer 2010 06:14

Aspoň tam pošlete MP, ať řadí lidi na přechodu,bude z ní trochu nějaký užitek. :P
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod bumbác » 07 črc 2010 20:39

Tak a můžeme začít vybírat na nové semafory na Valech :P ty co tam byly jsou fuč holt zřejmě dobrej oddíl no!!! :o
bumbác
 
Příspěvky: 1
Registrován: 07 črc 2010 20:30

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod Vladislav Liška » 07 črc 2010 20:59

aaa nejakej semafor sem nebo tam, no tak se delala zbytecne nejaka analyza, no a co, hlavne ze muzeme jit fandit na hokej ne? :)
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod Petr » 08 črc 2010 06:55

...ale pro ty chodce bych ho tam na dobu dopravní špičky dal - už zase chodí jak husy a každý jim zastavuje :(
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod Vladislav Liška » 08 črc 2010 07:29

naprostej souhlas, to nahore bylo mineno jako ironie. Byly to naprosto vyhozene penize, docela by me zajimalo kolik tu vyletelo penez oknem :(
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod dotik » 08 črc 2010 10:42

Myslím, že to je jen o úhlu pohledu: nápad otestovat než rovnou koupit byl dobrý...realizace silně pokulhávala, protože test proběhl nekontrolovaně a pasivně...prostě tam někdo hodil semafory a doufal, že se lidem budou tak líbit, že už tam prostě zůstanou...neproběhl test, kdy by byly 14 dní puštěné semafory pouze pro chodce a ostatní vypnuté...apod. zvlášť, když se třeba na fóru tato varianta lidem zdála jako možná nejlepší...
a investice? je zvláštní, že finanční výbor nepředpokládal současnou finanční situaci...nebo předpokládal, ale nebyl vyslyšen - Petr Kvapil tuším upozorňoval i před hlasováním o penězích na 1.ligu, že nebude na orpavu chodníků...takže informace má...ale...je to otázka priorit
dotik
 

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod Lukino » 08 črc 2010 11:46

Super že jsou ty semafory pryč! Už se mi stýskalo po těch kolonách z města, protože co přechod, musí zastavit pomalu každé auto. Jel jsem tudy dneska kolem 10 a kolona aut byla od kruháku až k dalšímu kruháku u nádraží. Lidi tam běhaj po jednom a ze zákona prostě zastavit musíte, opravdu chválím tento krok zpět!!! :idea:
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod Fipoch » 08 črc 2010 17:34

:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

... tak to teda není zrovna dobrá zpráva ...

Už se "těším" do Litoměřic, abych opět mohl nadávat nevychovaným chodcům !!!
Uživatelský avatar
Fipoch
 
Příspěvky: 45
Registrován: 28 čer 2010 18:20

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod Milan » 08 črc 2010 21:59

Bohužel, takto už to zůstane, nevěřím, že by se tato otázka ještě někdy vrátila. Myslím, že testovací provoz jasně ukázal, že semafory tam smysl měly. Ještě jednou bohužel. Pan Perna vynaložil spoustu úsilí, které bylo zcela zbytečné. Jen by mě zajímalo, jak RM hlasovala. Bylo to hlasování jednotné, nebo nebylo? Byl důvod pouze finanční nebo vyplynul z nějaké analýzy, a z jaké, a kdo ji předložil RM?
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Semafory na Valech

Příspěvekod Ing. Ivo PERNA » 09 črc 2010 13:07

Dobrý den, krásný den.
Dnes jsem se snad omylem dozvěděl o tomto fóru a tak jsem si mimo jiné i toto citlivé téma pozorně pročetl. Je dobře, že se o svoje město a hlavně dopravu v něm zajímáte. Není to vždy jednoduché, jednotlivé problémy ( a není jich málo ) řešit. Ale je to opravdu dobře a těší mne Váš zájem. Přeji všem čtenářům těchto stránek pěkný den a pěkný víkend.
Ing. Ivo PERNA
 
Příspěvky: 36
Registrován: 24 kvě 2010 13:35

Další

Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron