VIP SPZ u nás

VIP SPZ u nás

Příspěvekod Lunardi » 07 dub 2011 05:44

Medii proběhla zajímavá zpráva o přidělování SPZ v Praze, a s tím spojenými problémy pražského magistrátu. Prošel jsem se po litoměřickém náměstí a zjistil jsem, že problém Prahy by mohl být i problémem Litoměřic. "Nejlepší" čísla mají zaměstnanci odboru dopravy. To se pozná podle aut zaparkovaných před úřadem. Majitelé dalších zajímavých SPZ opravdu nejsou nějakou náhodou vlastníky Favoritů, Felicií a jiných obyčejných aut. To se zas pozná právě podle velkých, povětšinou tmavých automobilů parkujících na náměstí. A nejen tam. Jak to jenom dělají. Když jsem kdysi přihlašoval své jediné auto,úředník (policista) sáhl pod stůl, z balíku značek vzal tu horní, a šel jsem. Možná pan Perna by to mohl z Hoštky částečně osvětlit, protože, jak bývá zvykem, naši úředníci drží korporativního bobříka mlčení.
http://zpravy.idnes.cz/na-ulici-si-zapi ... zpravy_sfo
Lunardi
 
Příspěvky: 34
Registrován: 15 čer 2010 17:29

Re: VIP SPZ u nás

Příspěvekod winie » 07 dub 2011 08:53

uz se to tu nekde resilo. pokud chcete zajimave cislo na auto(muze to chtit jen hlupak, protoze spz jde lehce zapamatovat a majitel si rika o vetsi sledovanost vozu, at uz zavistivci, zlodeji nebo policii) tak staci pouze slusne pozadat na dopravce a daji vam vybrat z nekolika znacek. mam tu osobni zkusenost. staci byt jen slusny a trpelivy ;)
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: VIP SPZ u nás

Příspěvekod rajnoha » 07 dub 2011 08:55

Opravdu myslíte toho pana Pernu co má na voze RZ 5U5 1111? :)
rajnoha
 
Příspěvky: 189
Registrován: 16 zář 2010 13:18

Re: VIP SPZ u nás

Příspěvekod Lukino » 07 dub 2011 10:30

Za chvíli se budeme rvát i za VIP telefonní čísla a skončí to i VIP čísel domů ne? Já bych chtěl mít vaše starosti :)

Nicméně winnie nemá pravdu v jedné věci a to, že policie si právě takovýchto SPZ nevšímá :D
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: VIP SPZ u nás

Příspěvekod Lunardi » 07 dub 2011 11:03

Myslel jsem pouze na to, jak lze získal "číslo svých snů", když legálně to zatím nejde. Jinak by se ti úředníci v Praze tak nečílili, a nenechali to dojít tak daleko. Zatím to vypadá tak, že abych takové VIP numero dostal musím být hloupý ale hlavně slušný majitel drahého automobilu. No, snad nedojde na exekuci majetku města.
Lunardi
 
Příspěvky: 34
Registrován: 15 čer 2010 17:29

Re: VIP SPZ u nás

Příspěvekod jarin » 07 dub 2011 11:14

Možná p. Perna vysvětlí i pozadí přidělení své SPZ. Pakliže také nebude držet bobříka mlčení.
jarin
 
Příspěvky: 33
Registrován: 15 lis 2010 09:52

Re: VIP SPZ u nás

Příspěvekod winie » 07 dub 2011 11:46

to si snad delate srandu ne? nevim proc by mel pan perna vysvetlovat prideleni svoji spz. Nevim co kazdy delate za praci, ale kdyz budu treba reznik, tak si taky vezmu ten nejlepsi salam pro sebe. To je proste benefit plynouci z povolani. Zamestnanec posilovny taky cvici zadarmo, prodavacka obleceni ma take slevu na obleceni. to je zcela normalni. Pro overeni ze ziskani spz podle prani neni nic tezkeho, pokud natrefite na ochotneho pracovnika, tak spz na mojich autech jsou 7749 a 7750 a na motorce mam 5077 ;) nestalo me to ani korunu, jen slusne chovani a dobrou naladu a nemam tam jedineho znameho ani pribuzneho. Kdyz se chovate slusne, tak to proste jde. Pokud bych je nedostal, tak bych se rozhodne nerozciloval ;) Pokud jste to nezkusili tak nehazejte kamenem. Osobne tu zkusenost mam, takze vim jak to funguje a muzu si dovolit jak kritiku, tak pochvalu.
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: VIP SPZ u nás

Příspěvekod jimi brown herrer » 07 dub 2011 12:27

To snad ani nemyslíte vážně. Všechny, co jste vyjmenoval, jsou soukromníci (až na jednoho). Když teda rozhoduji o dotaci, tak ji dám sobě? Když spravuji veřejné peníze, tak je rozkradu? Přidělovat si prominentní značky je už úplný dno - nemůžu si to legálně koupit (což je chyba), tak podplatím, abych měl 2222. Prostě mafie je nenažraná. Aby lidi viděli, že sem NĚKDO - mám i to, co se nedá legálně sehnat - takovej mám vliv. :?:
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: VIP SPZ u nás

Příspěvekod Vladislav Liška » 07 dub 2011 16:37

naprosty souhlas, nehlede na to, ze existuji pravidla pro pridelovani znacek a ta rozhodne nejsou dodrzovana. To neni o zadne zavisti, ale pokud se podobne veci budou tolerovat, tak se pak nesmime divit co se deje vys. Nehlede na to, ze opet totalne selhal stat jako hospodar. Pokud je znamo, ze o takove znacky je zajem, proc nejsou davno zpoplatnene? Vsichni mohou byt pak spokojeni, stat vybere vic, obcan je spokojen, ze ma co chtel. Proc treba na Slovensku to funguje k naproste spokojenosti? Rakousko totez - prominentni cisla se nevyrobi a kdo chce, necha si udelat zbacku s vlastnim textem. Videli jste jinde v Evrope prominentni znacky?
To ze nekdo ma benefit diky sve praci je samozrejme take spatne! Pokud je clovek placen z penez nas vsech, tak proc ma mit proboha dalsi vyhody? Pokud si reznik vezme zadarmo maso, tak ja jako danovy poplatnik s tim vubec nemam nic spolecneho a je to bud vec jeho nebo jeho zamestnavatele. Pokud si takto prilepsuje treba kucharka ze skolni jidelny (nesoukrome) tak to normalni neni a je to spatne. Ma svuj plat at si to koupi stejne jako ostatni. Nevidim jediny duvod, proc ja bych ji to mel dotovat ze svych dani. Dokud lidem nedojde, ze jakkoliv ojebavat proste normalni neni, tak nam nezbyde nic jineho nez na politiky jen nadavat.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: VIP SPZ u nás

Příspěvekod Llukas007 » 07 dub 2011 17:25

rajnoha píše:Opravdu myslíte toho pana Pernu co má na voze RZ 5U5 1111? :)


Opravdu? Míval 7777, tak má asi novou. :lol:
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: VIP SPZ u nás

Příspěvekod elixdragon » 07 dub 2011 17:59

Ať tam mají 1U1 1111, nebo 2U2 2222 tím si stejně EGO nezvýší a jestli ano, tak se jim určitě nezvětší ....... :mrgreen: :lol: :mrgreen:
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: VIP SPZ u nás

Příspěvekod Tomas.Marny » 07 dub 2011 19:49

Plně souhlasím s Dragonem, každý šofér, který si "jakýmkoli" způsobem "OPATŘIL" V.I.P. ZNAČKU je pro mně duševní mrzáček, každý takový člobrda s V.I.P. RZ, pokud možno tmavým, drahým a velkým kárem mi přijde jako těžce zamindrákovanej pitomeček, nepřipadám jako člověk ze dna, ale nikdy jsem neměl potřebu si to dokazovat na značkách..... ;)
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: VIP SPZ u nás

Příspěvekod Milan » 07 dub 2011 20:21

No jo, ale nyní si představte tu situaci, že vše jde takto:
- přijdu přihlásit auto
- vyzvednu si pořadový lístek
- jsem volán k okénku
- úředník vyndá značku 6U6 6666 - je totiž na řadě
A co teď? Ze strachu, že budu vypadat jak "duševní mrzáček" zvolám: "Ne, to ne, dejte mi prosím na mého ojetého mazla v hodnotě 50 000,- Kč jinou značku". Úředník však trvá na svém, značka je v pořadí, musíte si ji vzít. Zklamán tedy beru značku a smutně odcházím.
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: VIP SPZ u nás

Příspěvekod Vladislav Liška » 07 dub 2011 20:24

jednoducha vec, takoveto znacky se proste ani nenechaji vyrobit a je to.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: VIP SPZ u nás

Příspěvekod Tomas.Marny » 07 dub 2011 20:43

Milan píše:No jo, ale nyní si představte tu situaci, že vše jde takto:
- přijdu přihlásit auto
- vyzvednu si pořadový lístek
- jsem volán k okénku
- úředník vyndá značku 6U6 6666 - je totiž na řadě
A co teď? Ze strachu, že budu vypadat jak "duševní mrzáček" zvolám: "Ne, to ne, dejte mi prosím na mého ojetého mazla v hodnotě 50 000,- Kč jinou značku". Úředník však trvá na svém, značka je v pořadí, musíte si ji vzít. Zklamán tedy beru značku a smutně odcházím.

Je pozdní večer, jarní čas a Vy nastiňujete pouze fikci, toto číslo nikdy a to zdůrazňuji NIKDY nezří světlo světa normálním způsobem.
Nepijte když si jdete pro značku........ ;)
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: VIP SPZ u nás

Příspěvekod Milan » 08 dub 2011 07:52

Tak to se mi ulevilo, já už myslel, že budu jezdit s takovouto značkou a budu se cítit jako "duševní mrzáček". Mimochodem mám dvě auta, jedno s ústeckou značkou a jedno s pražskou a chtěl jsem koncové čtyřčíslí stejné (2472). V Praze jsem bez problémů dostal značku s požadovaným koncovým čtyřčíslím - bez jakékoliv podpory jen za úsměv a prosbu.
Jinak Tomáši, když řídím, nepiju ;) .
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: VIP SPZ u nás

Příspěvekod Milan » 08 dub 2011 10:48

Vladislav Liška píše:jednoducha vec, takoveto znacky se proste ani nenechaji vyrobit a je to.


Možná to je řešení, jen je potřeba definovat, co to VIP značka je. Sada stejných čísel (např. 1111) nebo postupky (např. 1234) nebo i dvojice čísel (např. 1122), ... To by se potom sortiment vyráběných značek velmi zúžil.
Asi by se celá situace vyřešila prodejem takto definovaných značek. Určitě by pomohla i veřejná kontrola, ale nevím, zda je to možné. Přece musí existovat posloupná časová řada, kdy se komu jaká značka vydala a potom jednoduchou kontrolou lze zjistit, jak se věci mají. Jelikož mě to ale vůbec nezajímá, zjišťovat to nebudu.
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: VIP SPZ u nás

Příspěvekod elixdragon » 08 dub 2011 14:02

Bych to neměnil, nastavený to je dobře. Každýho věc co má za značku, ale když mají auta v hodnotách rodinného domu na sobě značky zrovna takový, tak ať mi nikdo neříká, že korupce na dopraváku není :lol: akorát si snižují úředníci kredit. To že budu mít na autě značku 9U9 9999 a moje manželka na jiném autě 6U6 6666 ještě neznamená, že dýchám jiný vzduch a kadím voňavé ..... je to spíše k smíchu (pro někoho byznys, pro někoho TOP HIGH EGO)
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: VIP SPZ u nás

Příspěvekod jimi brown herrer » 08 dub 2011 16:52

Problém je, že tim to jen začíná. Mělo by se to prodávat.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: VIP SPZ u nás

Příspěvekod elixdragon » 08 dub 2011 18:23

Vždyť se to prodává :lol:
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Další

Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron