Radary

Radary

Příspěvekod FILDANA » 29 led 2011 21:11

Ahoj, chtěl sem se zeptat jestli v liťáku jsou nějaké rychlostní radary. Díky mooc
FILDANA
 
Příspěvky: 2
Registrován: 29 led 2011 21:06

Re: Radary

Příspěvekod Ing. Ivo PERNA » 30 led 2011 05:45

Dobré ráno, krásné ráno.
Ano jsou. Ale bez výstupu. Tzn. bez záznamového zařízení a jsou umístěny v ulici Na Valech. Mějte hezkou neděli.
Ing. Ivo PERNA
 
Příspěvky: 36
Registrován: 24 kvě 2010 13:35

Re: Radary

Příspěvekod Lunardi » 31 led 2011 08:39

Ing. Ivo PERNA píše:Dobré ráno, krásné ráno.
Ano jsou. Ale bez výstupu. Tzn. bez záznamového zařízení a jsou umístěny v ulici Na Valech. Mějte hezkou neděli.

K informaci pana Perny musím dodat bohužel. Do zaměstnání dojíždím, a tak, chodím po Valech pěšky na nádraží. Všiml jsem si, že se po našem městě prohánějí tací, kteří snad soutěží, komu radary naměří vyšší rychlost. Ráno to bývají taxíkáři, ale nejenom oni a večer, nevím jak je nazvat. Minulý pátek jel jeden takový od soudu k poště rychlostí 117 km.Bylo to mezi 20. až 21. hodinou To není jednotlivý výstřelek. Ve večerních hodinách to bývá pravidlem. Takových ulic je víc. Masarykova, Plešivecká, Nádražní k Penny. S lítostí musím konstatovat, že se mi ještě nestalo, abych u auta policie s blikajícím majákem zahlédl ony řidiče jak se sklopeným zrakem zpytují své svědomí a litují neuváženého chování.
Vzdor špatným rozptylovým podmínkám a mrazu přeji hezký den.
Lunardi
 
Příspěvky: 34
Registrován: 15 čer 2010 17:29

Re: Radary

Příspěvekod winie » 31 led 2011 11:40

tady se naopak musim zastat policie, nekolikrat se mi stalo, ze jsem potkal hlidky statni policie v ulicich s radarem kde bych je nikdy necekal. ale take musim dat zapravdu. litomericti taxikari jsou opravdu neuveritelna prasata. auta v prisernem tech. stavu, ridici neochotni a jejich ridicske schopnosti by se mnohdy uplatnili spis na zavodnim okruhu. proste hruza. mozna by nebylo spatne, jim provadet nepravidelne kontroly, jak technickeho stavu vozu, tak dodrzovani pravidel silnicniho provozu. omlouvam se za OT.
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Radary

Příspěvekod FILDANA » 03 úno 2011 19:45

Mockrát Vám děkuju a jestli náhodou ještě nevíte zda jsou radary v obcích Keblice, Rochov, Brozany, Doksany, Nové dvory, Židovice a Dolánky, právě nevím jestli to spadá k Vám pod město nebo pod Roudnici n/L. Díky moc
FILDANA
 
Příspěvky: 2
Registrován: 29 led 2011 21:06

Re: Radary

Příspěvekod Tomas.Marny » 03 úno 2011 19:56

A není zcela jedno které a kde radry jsou živé? Já bych jezdil jak velí vyhláška a pak mi jsou všechny radary jaksi ukradené ;)
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Radary

Příspěvekod elixdragon » 03 úno 2011 22:01

A Vy jezdíte jak velí vyhláška? Jestli ano, tak jste jediný koho znám :lol:

Jinak stacionární radar, který měří s fotkou jeden jízdní pruh je v Lovosicích směr do centra od chemičky, pak jsou radary úsekové ve směru Lovosice - Ústí nad Labem. O radarech na Roudnicku jsem ještě neslyšel. Pokud se chcete vyvarovat postihu za jízdu jinou, než je stanovena vyhláškou, použijte antiradar (clonu proti sluníčku) pokud Vás magistrát příslušného města pozve k přestupkové komisi, kde Vám sdělí, že jste jel jako hovado a mají důkaz, chtějte ho vidět, pokud Vám nebude vidět obličej, tak jim popřejte krásný den a opusťte místnost s větou, že víte kdo vůz řídil, avšak řídila osoba Vám blízká a odmítáte k této věci vypovídat, protože by jste osobě blízké výpovědí uškodil.
Mezera v zákoně, které využívá 90% aktivních řidičů. POZOR BÁRTA chce tuto vyhlášku (zákon) změnit ;) on má politickou imunitu, tak je mu osoba blízká k ničemu :mrgreen:
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Radary

Příspěvekod elixdragon » 03 úno 2011 22:10

A AŽ SKONČÍ OSOBA MĚ BLÍZKÁ, TAK UŽ SE POMALU PŘIPRAVUJI NA INFORMACI, KTERÁ MI NEDÁVNO PŘIŠLA MAILEM :mrgreen:


Víte, že vůbec nemusíte platit pokuty za "přiměřeně" rychlou jízdu?  Taky
jsem se to dozvěděla nedávno a řeknu Vám, ze mě mrzí, že jsem   těm
bídákům  v bílých čepicích dala peníze za něco na co vůbec nemají ze zákona právo.
V zákoně č.361/2000 o pozemních komunikacích je sice napsáno, ze máme
povinnost jezdit v obci 50km/hod., na okresce 90 km/hod. a na   dálnici
max    130 km/hod.. Jenže kluci v černém s bílými čepicemi nás můžou pokutovat jen za přestupek.    
A v    přestupkovém zákoně č. 200/1990 je přestupek definován jako  překročeni    rychlosti v obci o 30 km/hod a mimo obec o 50 km/hod.
Jo jo, to je ta naše legislativa. Takže, když se fakt budete  mírnit    a v
obci    pojedete do 79km/hod, na okresce do 119km/hod a na dálnici do 179
km/hod,   tak jim nemusíte dávat nic a místo peněz vyhozených za pokutu
zajít    radši    na    zmrzlinu. Ověřovala jsem si to u naší
právničky a je to skutečně   tak.    Opět   zase stát spoléhá na to, že
neznáme dobře zákony. Jo a  kdyby Vám   chtěli    argumentovat tím, že celá
tato věc je ošetřena v nějaké   vyhlášce,    tak    to    klidně může být,
ale zákon je vyhlášce nadřazen. Tak a mají  smůlu. Teď    už    jen
připravit lékárničky, technický stav vozidla,  aby si   rozčilení
"neléčili" na něčem jiném.  Tak a hurá na rychlejší, ale stále bezpečnou
jízdu



                          § 22
       Přestupky proti bezpečnosti a plynulosti
                       silničního provozu

(1) Přestupku se dopustí ten, kdo a) jako  řidič  motorového  vozidla
překročí  nejvyšší  dovolenou
rychlost stanovenou zvláštním  zákonem2a) nebo dopravní značkou o více než
30 km/h v obci nebo o 50 km/h mimo obec,
.


To platí i k Městské policii !!!!


MILUJI ČESKOU REPUBLIKU A JEJÍ ZÁKONODÁRCE
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Radary

Příspěvekod jimi brown herrer » 03 úno 2011 22:31

§ 22 Přestupky proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích
(1) Přestupku se dopustí ten, kdo v provozu na pozemních komunikacích
f) při řízení vozidla
2. překročí nejvyšší dovolenou rychlost stanovenou zvláštním právním předpisem nebo dopravní značkou v obci o 40 km.h-1 a více nebo mimo obec o 50 km.h-1 a více,
3. překročí nejvyšší dovolenou rychlost stanovenou zvláštním právním předpisem nebo dopravní značkou v obci o 20 km.h-1 a více nebo mimo obec o 30 km.h-1 a více,
4. překročí nejvyšší dovolenou rychlost stanovenou zvláštním právním předpisem nebo dopravní značkou v obci o méně než 20 km.h-1 nebo mimo obec o méně než 30 km.h-1,

''Bohužel'', todle nevyjde :). Ale výmluva na osobu blízkou určitě funguje, pokud Vás nezastaví přímo. Jinak Bárta už o řidičák přišel.

PS:

(7) Pokuta od 5 000 Kč do 10 000 Kč a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku se uloží za přestupek podle odstavce 1 písm. a), písm. e) bodů 2 až 4, písm. f) bodů 2, 7, 10.
(10) V blokovém řízení
1. lze uložit pokutu do 2 000 Kč za přestupek podle odstavce 1 písm. l),
2. se uloží pokuta 1 000 Kč za přestupek podle odstavce 1 písm. f) bodů 1 a 4,
3. se uloží pokuta 2 500 Kč za přestupek podle odstavce 1 písm. f) bodů 3, 5, 6, 8, 9 a písm. g),
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Radary

Příspěvekod Tomas.Marny » 04 úno 2011 06:53

elixdragon píše:A Vy jezdíte jak velí vyhláška? Jestli ano, tak jste jediný koho znám :lol:

Jinak stacionární radar, který měří s fotkou jeden jízdní pruh je v Lovosicích směr do centra od chemičky, pak jsou radary úsekové ve směru Lovosice - Ústí nad Labem. O radarech na Roudnicku jsem ještě neslyšel. Pokud se chcete vyvarovat postihu za jízdu jinou, než je stanovena vyhláškou, použijte antiradar (clonu proti sluníčku) pokud Vás magistrát příslušného města pozve k přestupkové komisi, kde Vám sdělí, že jste jel jako hovado a mají důkaz, chtějte ho vidět, pokud Vám nebude vidět obličej, tak jim popřejte krásný den a opusťte místnost s větou, že víte kdo vůz řídil, avšak řídila osoba Vám blízká a odmítáte k této věci vypovídat, protože by jste osobě blízké výpovědí uškodil.
Mezera v zákoně, které využívá 90% aktivních řidičů. POZOR BÁRTA chce tuto vyhlášku (zákon) změnit ;) on má politickou imunitu, tak je mu osoba blízká k ničemu :mrgreen:


Tak mi to klidně věřte, nebo nevěřte, ale v obci ctím padesátku opravdu poctivě, nemám důvod platit pokuty za svojí hloupost ;) a klidně si můžeme ukázat i výpisy z karty řidiče pokud budete míti zájem. ;)
Další věc, stacionární radar v Lovosicích je pro vaši informaci nefunkční, tedy vypnutý, stalo se tak na zásah PČR. ;)
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Radary

Příspěvekod dotik » 04 úno 2011 08:01

Jaká je společnost dole...je i nahoře...ne nadarmo se říká, kdo lže, ten krade a kdo krade, může také zabít...
Pokud nerespektuje zákony prostý lid, proč by měli ti nahoře? Co udělá prostý lid nerespektující zákony, když se dostane nahoru k imunitě? Bude na ně srát ještě z vyšší výšky...
;)
dotik
 

Re: Radary

Příspěvekod Petr » 04 úno 2011 09:46

Slušný člověk bude i bez zákonů jezdit slušně a ohleduplně, hulvátovi nebude stačit ani sebepečlivější zákon či vyhláška. Ve vyspělých zemích nepotřebují vše do detailů vysvětlovat v zákonech. Rozumný člověk ví, co je správné a jak se zachovat. Někteří ubožáci si svoje ego i u nás budou posilovat rychlou jízdou v obcích, případně ještě zmlátí důchodce, který to přes přechod nestačil přejít... :x
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Radary

Příspěvekod jimi brown herrer » 04 úno 2011 11:19

Souhlas s dotikem i petrem. Tady se každej snaží najít jakoukoli skulinku, aby nedostal pokutu. Ale proč? Já neříkám, že někdy mimo obec nejedu třeba 100(reálně to je stejně cca 90), ale v obci prostě jedu 50. Nevidím důvod, proč jet rychleji. A přijde mi to rozumný.

Ještě sem včera narazil na jeden blog (http://pavelpokorny.blog.idnes.cz/c/174846/Novy-Zeland-chovani-a-moralka.html)
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Radary

Příspěvekod winie » 04 úno 2011 17:07

hele panove, ono driv sem taky mel tu potrebu jezdit rychle i na normalnich komunikacich. Jenze ted, jsem rad za kazdou hlidku kterou potkam co meri rychlost. Sam uz jezdim z 95% podle predpisu a docela se nestacim divit co se na silnicich pohybuje za zver. K ukojeni touhy po rychlosti si parkrat do roka zajedu na okruh do mostu, nebo do sosnove a mam klid. Radim vam dobre, bezte se vyradit tam, kde nikomu neublizite a ani sobe. Nehlede na to, ze ceske silnice nejsou vubec stavene na rychlejsi jizdu. A co se tyka rychlosti v obci? Ano dnes nam schvalili novelu silnicniho zakona, takze opet na nas nase mesto muze chystat radary pred ceduli konec obce a verim tomu ze tomu tak i bude, jenze ono by nebylo od veci merit rychlost napriklad v Teplicke ulici, pokraticke atd. Tam je toto poruseni rychlosti mnohem zavaznejsi. Jenze ona ta 50 v obci k necemu je. Nedavno se mi stalo, ze mi vbehlo do cesty dite a dekoval sem panubohu, ze jsem tech 50 opravdu jel a cekal ze se muze neco podobneho stat. Vezeni vem cert, ale dovedete si predstavit zit s pocitem ze jste zabil dite?
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Radary

Příspěvekod elixdragon » 04 úno 2011 17:15

Tomas.Marny píše:
elixdragon píše:A Vy jezdíte jak velí vyhláška? Jestli ano, tak jste jediný koho znám :lol:

Jinak stacionární radar, který měří s fotkou jeden jízdní pruh je v Lovosicích směr do centra od chemičky, pak jsou radary úsekové ve směru Lovosice - Ústí nad Labem. O radarech na Roudnicku jsem ještě neslyšel. Pokud se chcete vyvarovat postihu za jízdu jinou, než je stanovena vyhláškou, použijte antiradar (clonu proti sluníčku) pokud Vás magistrát příslušného města pozve k přestupkové komisi, kde Vám sdělí, že jste jel jako hovado a mají důkaz, chtějte ho vidět, pokud Vám nebude vidět obličej, tak jim popřejte krásný den a opusťte místnost s větou, že víte kdo vůz řídil, avšak řídila osoba Vám blízká a odmítáte k této věci vypovídat, protože by jste osobě blízké výpovědí uškodil.
Mezera v zákoně, které využívá 90% aktivních řidičů. POZOR BÁRTA chce tuto vyhlášku (zákon) změnit ;) on má politickou imunitu, tak je mu osoba blízká k ničemu :mrgreen:


Tak mi to klidně věřte, nebo nevěřte, ale v obci ctím padesátku opravdu poctivě, nemám důvod platit pokuty za svojí hloupost ;) a klidně si můžeme ukázat i výpisy z karty řidiče pokud budete míti zájem. ;)
Další věc, stacionární radar v Lovosicích je pro vaši informaci nefunkční, tedy vypnutý, stalo se tak na zásah PČR. ;)


A z jakého důvodu by jste mi chtěl ukazovat kartu řidiče? Tu mám taky čistou (a musím jí mít pro svoje zaměstnání, jinak bych neměl na chleba)
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Radary

Příspěvekod jimi brown herrer » 04 úno 2011 17:26

winie píše:hele panove, ono driv sem taky mel tu potrebu jezdit rychle i na normalnich komunikacich. Jenze ted, jsem rad za kazdou hlidku kterou potkam co meri rychlost. Sam uz jezdim z 95% podle predpisu a docela se nestacim divit co se na silnicich pohybuje za zver. K ukojeni touhy po rychlosti si parkrat do roka zajedu na okruh do mostu, nebo do sosnove a mam klid. Radim vam dobre, bezte se vyradit tam, kde nikomu neublizite a ani sobe. Nehlede na to, ze ceske silnice nejsou vubec stavene na rychlejsi jizdu. A co se tyka rychlosti v obci? Ano dnes nam schvalili novelu silnicniho zakona, takze opet na nas nase mesto muze chystat radary pred ceduli konec obce a verim tomu ze tomu tak i bude, jenze ono by nebylo od veci merit rychlost napriklad v Teplicke ulici, pokraticke atd. Tam je toto poruseni rychlosti mnohem zavaznejsi. Jenze ona ta 50 v obci k necemu je. Nedavno se mi stalo, ze mi vbehlo do cesty dite a dekoval sem panubohu, ze jsem tech 50 opravdu jel a cekal ze se muze neco podobneho stat. Vezeni vem cert, ale dovedete si predstavit zit s pocitem ze jste zabil dite?


Souhlasim, kvůli pár ''ušetřeným'' minutám můžete taky žít s pocitem, že ste někoho zabili. Jinak k těm radarům před cedulemi. Nedávno sem četl nějaký rozsudek. Opačný případ. Chlápek prostě vjel do obce řekněme 65 km/h - nakonec po zdlouhavém boji s úřady vyhrál a platit nemusel. Šlo klasicky o nezastavěnou část atp. Ale chce to nervy.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Radary

Příspěvekod dotik » 04 úno 2011 17:51

http://www.kart-centrum.cz/
Doporučuju...

v dubnu nebo květnu si tam chceme udělat závody...krása...zatáčky driftem pod plným plynem...náááádhera...a po pár hodinách vás tak bolej ruce, že jste rádi, že dojedete domu s posilovačem řízení...
dotik
 


Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron