Parkování v horní části ulice Osvobození u gymnázia

Parkování v horní části ulice Osvobození u gymnázia

Příspěvekod Llukas007 » 19 lis 2015 19:44

Tak po nekonání naší MP zakládám nové téma o kterém půjde dlouho diskutovat. Proč MP botičkuje jen v centru a jen ve dne? Proč pouze ve vybraných ulicích? Ulice Osvobození do Litoměřic nepatří? Nebo je ulice Osvobození soukromý pozemek a lze na travnatých plochách a chodnících v této ulici opravdu parkovat beztrestně? Denně!!!! Každé odpoledne!!! 7 dní v týdnu!!! Proč MP nekoná? Nechce? Nemůže? Proč MP projíždí okolo takto zaparkovaných aut bez povšimnutí? Nebo touto ulicí vůbec neprojíždí? Podle mě je obojí špatně!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Parkování v horní části ulice Osvobození u gymnázia

Příspěvekod Petr Panaš » 19 lis 2015 23:11

10.prosince je zastupitelstvo. Bude tam vrchní šéf městské policie - starosta a předpokládám, že i strážník pověřený vedením - p. Králík. Zkuste příjít a optat se.
Otázka je, zda vám odpovědí. Já jsem se třeba na minulém zastupitelstvu na něco ptal (mimo toto téma) a odpověď jsem nedostal ani na místě a ani nikdy jindy. Dnes jsem byl nucen napsat písemnou stížnost a třeba se odpovědi dočkám.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Parkování v horní části ulice Osvobození u gymnázia

Příspěvekod Ivan Varchol » 20 lis 2015 07:12

Myslím, že zakládat nové téma na jednotlivé ulice je zbytečné. V ten moment by tady byly všechny ulice v Litoměřicích. V každé ulici je porušován zákaz zastavení a nebo stání.
V předchozím vlákně o parkování u bazénu jsem psal proč řidiči tyto přestupky provádí.

1. Řidiči neví kde je podle zákona o provozu na pozemních komunikacích zakázáno zastavení a stání.
2. Řidiči ví, kde je to zakázáno, ale z různých důvodů toto porušují - jsou líní jít pár kroků pěšky
- je jim to jedno, jsou bezohlední vůči ostatním řidičům i chodcům, i vůči zatravněným plochách
3. Vzhledem k šířce většiny komunikací je problém splnit to co požaduje zákon z hlediska zastavení a stání.
4. Neřešení všech těchto porušení vede k tomu, že se řidiči odváží takto zákon porušovat.
Fotografií nesprávně parkujících vozidel mám velké množství. Jen tak vybírám vozidlo několikrát takto zaparkované v ulici Kosmonautů.
Přílohy
P1030417.JPG
P1030415.JPG
Ivan Varchol
 
Příspěvky: 104
Registrován: 02 bře 2015 13:16

Re: Parkování v horní části ulice Osvobození u gymnázia

Příspěvekod kočka » 20 lis 2015 08:13

Já si myslím. že řidiči ví. Jenže jsou někdy líní, někdy arogantní a vždycky bezohlední. Tak jako v případě parkování na chodnících mezi domy v Dukelské, Škroupově, atd. Nejde to předem, zajedu přes trávu zadem. Snad nebude nikdy hořet. Abych nebyl nespravedlivý, mnohdy je to zoufalost, neboť dávný projektant při plánování sídlišť nepředpokládal, že lidé budou mít auta.
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Parkování v horní části ulice Osvobození u gymnázia

Příspěvekod Ivan Varchol » 20 lis 2015 08:46

S tím, že řidiči ví bych si tak jistý nebyl. Ale je pravda, že nejenom komunikace na sídlištích , ale i většina ostatních komunikací ve městě nebyla projektována na takový počet vozidel.
Ivan Varchol
 
Příspěvky: 104
Registrován: 02 bře 2015 13:16

Re: Parkování v horní části ulice Osvobození u gymnázia

Příspěvekod Ivan Varchol » 20 lis 2015 08:58

Pokud by jste chtěli dodržet podmínky pro stání, musela by ta komunikace vypadat takto. A kolik je v Litoměřicích, ale i jinde tak širokých komunikací.
Přílohy
Obrázek1.jpg
Ivan Varchol
 
Příspěvky: 104
Registrován: 02 bře 2015 13:16

Re: Parkování v horní části ulice Osvobození u gymnázia

Příspěvekod Petr » 20 lis 2015 09:08

Ano, dávný projektant si nemohl představit, že budeme mít takovou životní úroveň, kdy pouze jedno auto v rodině bude out. Buď se budou striktně pokutovat všichni špatně parkující řidiči (na což bychom museli mít tak sto strážníků), nebo se budou tolerovat méně závažné případy (např. nedodržení předepsané vzdálenosti od přechodu pro chodce). Bohužel se mi zdá, že "odhazovat" auto kde mě napadne se mezi mnohými považuje za frajeřinu - já na případnou pokutu mám.. Je to prakticky neřešitelná situace a není daleko doba, kdy bude každé parkovací místo zpoplatněné. Ostatní budou stát na záchytných parkovištích. :cry:
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Parkování v horní části ulice Osvobození u gymnázia

Příspěvekod Llukas007 » 20 lis 2015 13:24

Souhlasím, jedna věc je, jestli řidiči ví nebo neví kde a jak se může parkovat. Druhá ale je, proč to MP toleruje?! Proč když si v centru nekoupím lísteček dostanu pokutu, ale když zastavím a stojím celé odpoledne na trávníku nikoho to nezajímá?
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Parkování v horní části ulice Osvobození u gymnázia

Příspěvekod Stanislav Hylán » 20 lis 2015 20:56

A další neřešený problém je bezohledné a bohužel tolerované parkování na žlutých čárách na bezbariérových přechodech. Častokrát např. Liškova ulice v horní části nebo v ulici Kosmonautů. Většinou stále stejná auta. A tady už o nějaké neinformovanosti řidiče nemůže být řeč. Přál bych bezohlednému parkujícímu sednout si na invalidní vozík a zkusit si projet se po chodníku a muset kvůli jeho parkování odjet iks dalších zbytečných desítek metrů...
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Parkování v horní části ulice Osvobození u gymnázia

Příspěvekod Ivan Varchol » 21 lis 2015 07:24

Běžným jevem je zablokovaný chodník, takže chodci musí do silnice nebo na trávník.
Přílohy
Obrázek 5.jpg
Obrázek 3.jpg
Ivan Varchol
 
Příspěvky: 104
Registrován: 02 bře 2015 13:16

Re: Parkování v horní části ulice Osvobození u gymnázia

Příspěvekod vodomerka » 21 lis 2015 09:53

Asi nezbývá než se oficiální cestou dotázat vrchního velitele. Buď přes zastupitele, osobně nebo na základě zákona o svobodném přístupu k informacím :).
Pan starosta toho má teď na vyřizování asi víc než dost, když musí číst spousty stížností na faktickou nečinnost předsedy kontrolního výboru, nicméně je zároveň i hlavním šéfem městské policie a proč jeho podřízení konají jak konají (případně selektivně nekonají) by měl umět vysvětlit. Není v této pozici žádným nováčkem, aby nebyl orientovaný.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Parkování v horní části ulice Osvobození u gymnázia

Příspěvekod vodomerka » 21 lis 2015 09:56

Mimochodem, už před volbami se ODS chlubila zavedením oficiální diskusní a podnětové platformy. Prý lepší než toto fórum. Zatím však zůstalo pouze u předvolebních slibů :'(.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Parkování v horní části ulice Osvobození u gymnázia

Příspěvekod Llukas007 » 25 lis 2015 20:27

Tak hlásím po týdnu od zveřejnění tématu zajímavé zjištění! V Litoměřicích je parkování na chodníku a trávnících povoleno! Nebo aspoň v ulici Osvobození. Za celý týden jediná bota a aut na kdysi travnatém pruhu a chodníku každý den minimálně deset!!! Před týdnem, včera, dnes ... stále stejná situace!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Parkování v horní části ulice Osvobození u gymnázia

Příspěvekod kočka » 26 lis 2015 09:31

kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Parkování v horní části ulice Osvobození u gymnázia

Příspěvekod ronyk » 26 lis 2015 09:55

Jenomže to by tady musela vystoupit většina z nás z anonymity a předhodit se strážníkům všanc. A to se mi vážně nechce.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Parkování v horní části ulice Osvobození u gymnázia

Příspěvekod Petr Panaš » 26 lis 2015 10:23

Mohu dát ještě jednu alternativu. Pošlete mě mailem (na petr.panas@email.cz) podklady. Případně můžete zprávou zde na fóru. Já zachovám anonymitu zpracovatele(ů), dám tomu formu interpelace zastupitele a 10.12. na jednání zastupitelstva jí předložím. Do 1 měsíce nejpozději bych měl dostat písemnou odpověď, kterou zde zveřejním.
Pouze prosím o věcně zpracovaný text a klidně doplněný i fotkama (myslím nad rámec těch, které zde jsou už prezentované).
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Parkování v horní části ulice Osvobození u gymnázia

Příspěvekod Llukas007 » 27 lis 2016 20:31

Tak už jen pár metrů a auta už budou parkovat i na železničním přejezdu u gymplu! Chodníky a trávníky jsou tam plné! Nikomu to ale nevadí.
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Parkování v horní části ulice Osvobození u gymnázia

Příspěvekod Adson z Melku » 27 lis 2016 22:38

Llukas007- uniká mi smysl vašich řádků. Předpokládáte, že kupříkladu pan Liška, půjde dotyčné řidiče přemlouvat, aby to již nedělali nebo jaká je vaše vize? Proč to sem pořád píšete? Jste nějak zainteresován v dotčené lokalitě? Nemáte kde zaparkovat? Informoval jste MP či PČR? Napadlo vás, proč tam dotyční parkují? Pokuste se, odpovědět si na tyto otázky. Pěkný večer.
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Parkování v horní části ulice Osvobození u gymnázia

Příspěvekod Llukas007 » 28 lis 2016 14:06

Adson z Melku píše:Llukas007- uniká mi smysl vašich řádků. Předpokládáte, že kupříkladu pan Liška, půjde dotyčné řidiče přemlouvat, aby to již nedělali nebo jaká je vaše vize? Proč to sem pořád píšete? Jste nějak zainteresován v dotčené lokalitě? Nemáte kde zaparkovat? Informoval jste MP či PČR? Napadlo vás, proč tam dotyční parkují? Pokuste se, odpovědět si na tyto otázky. Pěkný večer.


Zřejmě vám uniká smysl tohoto fóra. Moje vize je ta, že na trávnících a chodnících by se parkovat nemělo a měla by to MP pokutovat. Nejen v centru. Jen se pozastavuji nad tím proč se tak neděje. Jak si to může vůbec nikdo dovolit. Proč tam takhle bezohledně někdo parkuje mě nenapadá. Třeba jen proto, že ti co tam parkují jsou naprostí ignoranti a neuznávají žádná pravidla, jinak si to vysvětlit nedovedu. Pokutovat tyto ignoranty není věcí pana Lišky, ale MP jejíž zástupci pilně toto fórum studují.
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Parkování v horní části ulice Osvobození u gymnázia

Příspěvekod vodomerka » 28 lis 2016 14:49

Veřejnou zeleň má na starost paní inženýrka Brožová. Dost se za každé stéblo pere, tak by ji za čerstva podaná informace o ničení městské zeleně neměla nechat chladnou. Ing. Lenka Brožová lenka.brozova@litomerice.cz 416 916 178 zástupce vedoucího, městská zeleň
Předpokládám, že o situaci ví, tak by mohla poskytnout informaci o plánovaném řešení ;).
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Další

Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron