SEMAFORY NA VALECH

SEMAFORY NA VALECH

Příspěvekod PETR28 » 03 dub 2015 08:27

Dnes ráno jsem jel autem od autobusáku na nový most kvůli uzavření starého mostu. Semafory na Valech mě zastavili v koloně u nově opraveného parkoviště, což je k semaforům asi 100 ( ? ) metrů. Na těchto sto metrech se celkem 4x !! rozsvítila červená a na pátou zelenou jsem projel i já. v opačném směru projeli vždy 3 nebo 4 auta. Nevím kdo programoval ty světla, ale přijde mi toto neustálé přepínání naprosto neskutečně špatně nastavené. Aby doprava byla plynulá musí na silnici s největším provozem ( Na Valech ) logicky nastavit nejdelší doba zelené. A bohužel i chodci nebo auta na vedlejší musí chvíli počkat. Není přece možné, abych v autě čekat dlouhé minuty na zelenou a chodec čekal pár vteřin. Daň za opravu starého mostu musíme zaplatit všichni, nejen řidiči.
PETR28
 
Příspěvky: 15
Registrován: 03 dub 2014 11:35

Re: SEMAFORY NA VALECH

Příspěvekod ronyk » 03 dub 2015 09:26

Tajemník MěU slíbil přeprogramování ve prospěch hlavního tahu, tak uvidíme!
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: SEMAFORY NA VALECH

Příspěvekod Jirka » 03 dub 2015 10:24

Tak to slíbil ten pravej.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: SEMAFORY NA VALECH

Příspěvekod Lukino » 03 dub 2015 11:48

Nebyl bych tak skeptickej. Chce to prostě jen vychytat ty intervaly. Dejme tomu času, na vychytání intervalů mají rok :lol:
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: SEMAFORY NA VALECH

Příspěvekod laik » 03 dub 2015 15:14

Nemám patent na rozum, prosím zamyslete se :
1. Proč dodnes nefungují semafory v Želeticích - protože to nikoho nezajímá, doposud uveřejněné odpovědi zainteresovaných je souhrn alibismu bez hledání řešení /dnes není tolik aktuální, ale bylo /. Co dělá Krajský úřad, co dělá Městský úřad, co dělá dopravní policie
2. Proč funguje semafor u nádraží Litoměřice město, kde je dnes doprava minimální / asi to odpovědní neregistrují /
3. Proč se při instalaci semaforů na Valech neprovádí operativní seřízení ve prospěch stěžejního silničního tahu s tím, že i ostatní účastníci se musí přizpůsobit /řidič x chodec, v Litoměřicích instaluji pobídkové tlačítko pro chodce, které odvádí svou práci a vyrábí ze signalizace perpetum mobile /
4. Kde jsou všichni dopravní odborníci, kdo rozhoduje amatér, politický dres, voličský populismus , neznalost / o dopravě musí rozhodovat člověk, který je minimálně odborně dopravně vzdělán a má alespoň elementární dopravní praxi /
5. Kde je teorie o umístění nového mostu opřená o hypotézu, že 80 % dopravy v Litoměřicích začíná a končí, kdy realita se jeví odlišně
6. Jakou vypovídací hodnotu má pravidelné sčítání dopravy, kdy skutečnost se mnohdy zcela liší
Nejsem demagog, vycházím z reality, jsem ochoten přijmout jiný názor, respektuji mimořádnost situace, akceptuji složitost problému, ale nerozumím mnoha krokům a protichůdným opatřením.
laik
 
Příspěvky: 90
Registrován: 03 dub 2015 14:42

Re: SEMAFORY NA VALECH

Příspěvekod laik » 07 dub 2015 16:40

Osobně jsem ověřil, chodec zmáčkne tlačítko semafory okamžitě reagují. Nikdo si nepřeje stát frontu, ale vzájemná ohleduplnost a tolerantnost je na místě. Je to takový problém provést dílčí změnu ? Patrně ano, protože se nic neděje a to je také řešení.
laik
 
Příspěvky: 90
Registrován: 03 dub 2015 14:42

Re: SEMAFORY NA VALECH

Příspěvekod Stanislav Hylán » 07 dub 2015 21:42

Naučit chodce,aby nemačkal okamžitě když je u přechodu sám,ale počkal, až během pár vteřin přijdou další, to je opravdu "vyšší dívčí".
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: SEMAFORY NA VALECH

Příspěvekod Lukino » 08 dub 2015 08:17

Proč by měl chodech na někoho čekat než zmáčkne tlačítko? Od toho existuje seřízení semaforů, aby ta zelená neskákala hned po tom co to zmáčkne...
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: SEMAFORY NA VALECH

Příspěvekod Filda » 08 dub 2015 09:02

Dnes dopoledne ukázkový příklad. Fronta aut až od odbočky na Mlékojedy u nového mostu, centrum města totálně ucpané vozidly. Na přechodu vždy 1-3 chodci, zmáčknou a hned jim naskočí zelená. Skutečně by to chtělo přenastavit semafory tak, aby chodci měli delší intervaly pro přechod. Aby se shromáždila skupinka chodců a pak přešli najednou. A ne po téměř po jednom a na úkor aut.
Filda
 
Příspěvky: 30
Registrován: 20 srp 2014 15:47

Re: SEMAFORY NA VALECH

Příspěvekod Lukino » 08 dub 2015 09:24

Ano, ještě doplním. Jel jsem o víkendu, Valy prázdné a já stál na obou červených. Nikde nikdo, ani chodci. Prostě jen skočila červená, tak jsem stál - z vedlejší nevyjelo auto, nešel ani chodec. A než jsem dojel k druhému semaforu, už tam byla zase červená a opět nikde nikdo. Když už se nedají 2 semafory takhle blízko u sebe projet na jednu zelenou během víkendu kdy je ve městě prázdno, tak asi bude někde chyba :lol:

Asi s křížkem po funuse, ale mělo se zainvestovat do semaforů reagující na dopravní situaci. Takové ty s tím čidlem - aby zbytečně neskákala červená když na vedlejší nestojí ani auto.. :cry:
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: SEMAFORY NA VALECH

Příspěvekod laik » 08 dub 2015 16:56

To svědčí o skutečnosti, že zařízení nikdo neseřizoval a nepřizpůsobil místním podmínkám. Nicméně pobídkové tlačítko pro chodce reagující na každého jednotlivce bez časové prodlevy je nesmysl. Ale ono je to stejně jedno, protože to odpovědné nezajímá a ty co to zajímá to nezmění. Pánové na radnici prosím reagujte, oponujte hlavně nás nepřehlížejte.
laik
 
Příspěvky: 90
Registrován: 03 dub 2015 14:42

Re: SEMAFORY NA VALECH

Příspěvekod vodomerka » 09 dub 2015 06:51

nevím, co so představujete pod pojmem "hned", ale já včera po zmáčknutí tlačítka čekal několik minut. Řekl bych, že víc problémů dělá špatné načasování pro odbočující z Osvobození a krátký interval pro posun po Valech. Často je tam jedno auto nebo vůbec žádné. Tam by asi opravdu měl být nějaký inteligentnější systém...
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: SEMAFORY NA VALECH

Příspěvekod Vladislav Liška » 09 dub 2015 08:13

tak uz to nekdo mozna nastavil, byt nekolik minut mi prijde taky docela ulet. Jeste v utery to bylo maximalne 10-15 vterin.
Na vedlejsi silnice by mela byt kamera, ktera snima provoz a podle toho upravi algoritmus. Nic narocneho ani draheho.
Nevim, kdo celou akci plati, mesto je v tom asi trosku nevinne, tipuji, ze to jde na kraj, nicmene za mesto by nekdo mel aktivne lobbovat a s prominutim buzerovat odpovedne...
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: SEMAFORY NA VALECH

Příspěvekod Vladislav Liška » 09 dub 2015 11:38

Tak v Sovovce prave pribyla kamera a monteri s mestem prave resi kde bude prednost, takze hura :)
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: SEMAFORY NA VALECH

Příspěvekod Lukino » 09 dub 2015 13:53

https://www.litomerice.cz/aktuality/256 ... le-plynula

„Situaci zde ve spolupráci s dopravní policií monitorujeme. V průběhu dnešního odpoledne dojde k přenastavení časových intervalů a plánů na semaforech tak, aby byl výrazněji upřednostněn provoz vozidel Na Valech na úkor chodců a vozů napojujících se z vedlejších ulic," dodal Jan Jakub.
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: SEMAFORY NA VALECH

Příspěvekod laik » 09 dub 2015 15:10

Přeji štěstí při novém nastavení. Skutečnost, že se snažíte o změnu k lepšímu je potěšující. Cílem kritiky není druhého ponižovat, ale zlepšit situaci a za to by bylo dobré poděkovat kritikům i kritizovaným.
laik
 
Příspěvky: 90
Registrován: 03 dub 2015 14:42

Re: SEMAFORY NA VALECH

Příspěvekod LtmPavelka » 10 dub 2015 10:45

Dnes jsem směrem od kruháče na Kocendě k poště po osmé ráno projel celkem plynule, takže snad lepší nastavení, nebo náhoda? Jak Vy?
LtmPavelka
 
Příspěvky: 137
Registrován: 28 zář 2010 12:42

Re: SEMAFORY NA VALECH

Příspěvekod laik » 11 dub 2015 09:18

Jednoznačný posun ku prospěchu věci. Je jasné, že chodci se více zdrží, ale stále budou bezpečněji přecházet.
laik
 
Příspěvky: 90
Registrován: 03 dub 2015 14:42


Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron