Uzavření Tyršova mostu - doprava

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod Lukino » 23 dub 2015 10:57

Cyklista co tam nesesedne z kola je vocas. Už jenom proto, že ho asi nezajímá ani vlastní zdraví, když už mu jsou ostatní ukradení :? Ono i vést tam kolo je docela problém, nedokážu si představit že bych tam mezi lidma kličkoval
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod MAtraLTM » 24 dub 2015 07:41

Včera jsem "jel" (cca 10km/h) po mostě dvakrát. Dojel jsem nějakou paní, slušně poprosil o místo, předjel, poděkoval, usmáli jsme se na sebe a užívali si pěkný den. Přitom jsem se asi čtyřikrát vyhnul proti"jedoucím" cyklistům a vždy s úsměvem. Jako vocas jsem si tedy rozhodně nepřipadal a ani vlastní zdraví tím nijak neutrpělo. Nemlich, když je tam na začátku cedule CYKLOSTEZKA. Je to o lidech a o přístupu, jako ostatně všechno. Chápu, že tam někteří magoři můžou jezdit jako prasata.
MAtraLTM
 
Příspěvky: 25
Registrován: 28 led 2013 13:38

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod subform » 24 dub 2015 08:16

Souhlas, je to jen o toleranci a slušnosti. Navíc, jestliže povedu kolo vedle sebe, zaberu celý chodník. Navíc je to opravdu značeno i jako cyklostezka. Tak mne tak napadlo, počítalo se v rekonstrukci mostu s pruhem pro cyklisty? Třeba jako že jedna strana chodník, druhá cyklopruh?
Uživatelský avatar
subform
 
Příspěvky: 180
Registrován: 13 zář 2010 16:02

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod MAtraLTM » 24 dub 2015 08:58

Taky mě to napadlo, ale po zkušenostech s rekonstrukcí ulic Na Valech, Masarykova-Pokratická apod. nevím, nevím. Je to spíše naopak k horšímu. Dříve široké ulice, dnes neobjede osobní auto cyklistu. Jet tam je o život. A s dětmi už vůbec ne. Ale nechme se překvapit.
MAtraLTM
 
Příspěvky: 25
Registrován: 28 led 2013 13:38

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod nemamniczpokratic » 24 dub 2015 12:03

subform píše:Souhlas, je to jen o toleranci a slušnosti. Navíc, jestliže povedu kolo vedle sebe, zaberu celý chodník. Navíc je to opravdu značeno i jako cyklostezka. Tak mne tak napadlo, počítalo se v rekonstrukci mostu s pruhem pro cyklisty? Třeba jako že jedna strana chodník, druhá cyklopruh?

Asi mám jiné informace, ale pokud vím, tak rekonstrukce probíhá jen na obou "mostovkách", tedy od Želetic cca 60 (?) m a od litoměřic nad tratí. Ostatní části mostu zůstanou tak jak jsou, jelikož byly rekonstruovány po povodních 2002. Tak že se s pruhem pro cyklisty asi budeme muset rozloučit. Ale samozřejmě se můžu mýlit. Přeji hodně krásných dnů, jako je ten dnešní. :) ;)
nemamniczpokratic
 
Příspěvky: 32
Registrován: 18 lis 2010 14:34

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod Vladislav Liška » 24 dub 2015 13:23

Nevím jak to bude přesně na mostě, ale za mostem za křižovatkou u bývalého kovobelu má vzniknout nějaký ostrůvek s pruhem pro cyklisty, tak aby mohli odbočit do Vavřinecké. Neumím si to tedy moc představit, ale cokoliv pro cyklisty je lepší než nic.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod vodomerka » 25 dub 2015 07:02

Rada města doporučila podepsání smlouvy s ŘSD na realizaci napojení cyklostezky z Terezína přes Tyršův most do Vavřinecké ulice. Co jsem se tak dřív zajímal, cyklostezka nebude vedena jedním z dosavadních chodníků (což je velká škoda a dle mého názoru chyba). Takže v současnosti není veřejně znám způsob provedení, kromě odbočení do Vavřinecké přes jakýsi ostrůvek. Tato část je poměrně kontroverzní z důvodu bezpečnosti samotných cyklistů. Vozidla jedoucí od kruhové křižovatky mohou být dost velký bezpečnostní problém. Snad se nestane, že nějaký spěchající řidič vygumuje kolonu německých turistů, odbočujících právě do Vavřinecké.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod Vladislav Liška » 19 kvě 2015 14:01

Jedna taková zajímavá informace - do rekonstrukce mostu vstupují památkáři s archeo průzkumem, od dobrého inside zdroje mám informaci, že se interně mluví o půlročním zdržení. Termín dokončení do konce roku je prý nereálný již od začátku. Nemá smysl se asi rozčilovat, není to jednoduchá stavba.

Jinak na mostě je povinnost sesednutí z kola, což skoro nikdo nedodržuje a někteří cyklisti ani nezpomalí a jezdí docela bezohledně. Velmi často a na obou stranách kontroluje MP.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod ronyk » 19 kvě 2015 16:08

Tenhle článek, ale tvrdí něco jiného:http://litomericky.denik.cz/zpravy_region/stavbari-nasli-zaklady-mostu-z-18-stoleti-20150519.html
takže uvidíme. Já osobně se chodím alespoň jednou týdně podívat jak stavba pokračuje a zatím vždy zírám co se skrývalo pod zemí.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod MAtraLTM » 20 kvě 2015 05:52

Vladislav Liška píše:Jinak na mostě je povinnost sesednutí z kola, což skoro nikdo nedodržuje a někteří cyklisti ani nezpomalí a jezdí docela bezohledně. Velmi často a na obou stranách kontroluje MP.


Ta povinnost sesednout je nařízena čím? Automaticky, že se jedná o chodník nebo je to někde napsané.
MAtraLTM
 
Příspěvky: 25
Registrován: 28 led 2013 13:38

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod ronyk » 20 kvě 2015 07:14

Protože se jedná o chodník, tak automaticky a pro hloupé je to tam i napsáno! :lol:
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod MAtraLTM » 20 kvě 2015 07:51

Když jsem tam jel naposledy, žádný nápis jsem právě nikde neviděl, pouze označení cyklotrasy. Rád se nechám poučit i tímto způsobem od Vás, chytřejších. Děkuji, Ronyku.
MAtraLTM
 
Příspěvky: 25
Registrován: 28 led 2013 13:38

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod vodomerka » 20 kvě 2015 08:04

označení cyklotrasy by se mělo asi po dobu rekonstrukce a režimu "chodník" aspoň přeškrtnout nebo nějak víc upozornit na nutnost sesednout z kola. spíš než rovnou vybírat "výpalné".
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod MAtraLTM » 20 kvě 2015 08:28

Připomíná mi to rovný úsek silnice, kde kvůli pár blbcům sníží rychlost na 70km a pak kdykoliv tam dají radar, vyberou majlant. Na tom mostě to bude vždycky o ohleduplnosti lidí. Ale chudáci ti, co tam s kolem jezdí/chodí denně. Ohleduplná pomalá jízda je pořád 2x rychlejší než rychlá chůze a dva kolaři, kteří to kolo tlačí, se fakt blbě vyhnou navzájem (ostatním chodcům, kočárkům apod.). A tato situace potrvá možná až rok. Kolektivní nekompromisní sesednutí z kola mě prostě přijde nelogické. Vím, hloupý názor ;)
MAtraLTM
 
Příspěvky: 25
Registrován: 28 led 2013 13:38

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod subform » 20 kvě 2015 08:38

Na most byla umístěna značka "cyklisto sesedni z kola". Přes most jezdím x denně, z kola nesesedám, jedu pomalu, klidně i rychlostí chůze. Ještě jsem se nesetkal, ze špatnou reakcí. Místo toho, aby se ukázalo jak jsou lidé k sobě tolerantní, vyřešíme vše příkazem :-). O tomto víkendu jsem byl v Berlíně a musím říci, že souznění chodců a cyklistů je příkladné...... bez nějakých nařízení.......
Uživatelský avatar
subform
 
Příspěvky: 180
Registrován: 13 zář 2010 16:02

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod Vladislav Liška » 20 kvě 2015 11:40

Po obou stranach jsou znacky. Vetsina cyklistu jezdi ohleduplne, ale nekteri opravdu ne.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod subform » 20 kvě 2015 13:59

Vidíte pane Liško, tomu se říká " kolektivní vina "... :-)
Uživatelský avatar
subform
 
Příspěvky: 180
Registrován: 13 zář 2010 16:02

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod Honza » 10 črc 2015 01:39

Zastávky na trati Litoměřice - Lovosice budou jinde při výluce. http://www.litomericko.severoceskydenik ... tavky.html
Honza
 
Příspěvky: 203
Registrován: 01 úno 2014 13:39

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod Lukino » 16 říj 2015 12:25

Máme s výstavbou Tyršova mostu skluz, přiznává ŘSD

http://www.litomericko.severoceskydenik ... a-rsd.html
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod Vladislav Liška » 16 říj 2015 16:57

Pokud je pravda co je v článku, tak o tom, že bude skluz se vědělo v podstatě od začátku, protože projekt základů se těžko změnil včera přes noc. Výmluva o tom, že bylo špatné počasí je moc pěkná. Celý rok je hezky pěkně teplo a sucho, takže bych řekl, že počasí naopak dost pomohl, ale nejsem stavař a tak se třeba pletu a v podstatě pro stavbu hezké počasí ani neexistuje :)
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

PředchozíDalší

Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron