Uzavření Tyršova mostu - doprava

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod Lukino » 16 říj 2015 17:12

Jiný tisk, naprosto opačné informace. Tak si vyberte :D http://m.denik.cz/litomericky_denik/c/most_bude.html
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod ronyk » 17 říj 2015 07:38

Já bych s kritikou počkal na konec roku. Žádný z nás do toho nevidí a jenom spekulujeme podle tisku. Je fakt, že se tam moc lidí nepohybuje, ale to může klamat.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod Vladislav Liška » 18 říj 2015 12:59

Chodim tak obden pres most a fakt vidim co a jak se tam deje, dle meho soudu to postupuju jak nejrychleji muze nebo ma smysl, strana z LTM je skoro hotova, most pres vodu taky. Co osobne vidim jako problem je zeleticke predmosti, kde chybi podperne zdi (a taky komplet vozovka) a zrovna ta nejvetsi nevypada na to, ze by mela byt rychle hotova, ale tak jsou jeste dva mesice casu, tak treba se to stihne - maka se tam i ted v nedeli.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod ronyk » 19 říj 2015 17:46

Já bych teda, vzal svoje slova zpátky. Dnes jsem si prohlédl předmostí od Želetic a asi jsem ztratil důvěru ke stihnutí termínu do konce roku. Dnes dokončovali bednění jedné podpěry a na druhé jsou jen holé armatury. A vzhledem k době zrání betonu a že se nejedná o sloupky k plotu, tak nevím, nevím. Napočítal jsem cca patnáct lidí a z toho pracovali v devět hodin tři. No, budu držet palce.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod ronyk » 18 lis 2015 08:27

předmostí.jpg

Tak jsem po měsíci byl na exkurzi, tak jim budu držet palce, nebo vlastně nám všem. Termín je za dveřmi.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod Petr Urbánek » 18 lis 2015 11:06

Další foto na :
http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... 51118.html

Komentáři "Termín zprovoznění mostu na konci letošního roku, případně na začátku roku 2016 stále platí." moc nerozumím, protože původní termín zprovoznění byl jasně stanovený na 31.12.2015. Asi nám nezbývá než doufat, že příznivé počasí potrvá co nejdéle, a držet palce, že se investor se stavební firmou shodnou při předávání díla na stavu připravenosti mostu ke zprovoznění.

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod ronyk » 18 lis 2015 11:58

Začátek roku je i konec února. Je to příprava na posunutí termínu? :?: :?:
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod Petr Urbánek » 18 lis 2015 17:06

U stavebních zakázek asi nebývá výjimkou, že stavební firmy deklarují dokončení díla a jeho připravenost k předání dříve, než je stavba ve skutečně provozuschopném stavu, čímž se mohou snažit minimalizovat případné penále.

V takovýchto situacích záleží na flexibilitě investora, zda takovýto postup akceptuje či nikoli, v jakém stavu dokončenosti dílo převezme a kdy umožní zahájení jeho bezpečného užívání.

Rozdílným informacím přicházejícím do médií od zástupců stavební firmy a od investora, jímž je ŘSD, se tedy vůbec nedivím. Nám občanům asi nezbývá nic jiného, než čekat jak to nakonec vše dopadne.

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod nemamniczpokratic » 18 lis 2015 17:45

Dle mých informací od odpovědných pracovníků za celou akci by měl být most 4. 1. 2016 průjezdný!! Oprava však bude pokračovat až do jarních měsíců. Most bude průjezný, nikoli dokončený. Budou se dále provádět opravy chodníků, zábradlí, veřejného osvětlení, nátěry, a další činnosti, které nebudou mít vliv na průjezdnost. Nadále se bude chodit po lávce pro pěší - až do dokončení oprav. Tolik mé informace. Nezbývá než věřit. Hezký večer. :) :)
nemamniczpokratic
 
Příspěvky: 32
Registrován: 18 lis 2010 14:34

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod PETR28 » 18 lis 2015 22:03

Neví někdo jestli se budou opravovat i chodníky pro pěší a zábradlí? Je také v dost špatném stavu. Nebo se to nechá a za pár roků se zjistí že nás čekají další problémy?
Přílohy
20151118_151604.jpg
PETR28
 
Příspěvky: 15
Registrován: 03 dub 2014 11:35

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod ronyk » 11 pro 2015 19:20

Tak se dnes v Deníku opět vypovídal pan stavbyvedoucí. To, že slibuje otevření mostu na konec roku, tak tomu už nevěří ani on sám. Opatrně si dělá alibi z počasí,které je prý nepřející. Prý mlhy, deštivo a podobně. A musí dělat kvalitněji a bezpečněji než-li se počítalo. Já si naopak myslím, že jim počasí vychází až neuvěřitelně vstříc, nebo při projektování nepočítali, že přijde listopad a prosinec, kdy obvykle něco nasněží a občas i mrzne? Ale přesto jim i nadále držím palce.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod laik » 11 pro 2015 20:03

Naprostý souhlas, největší problém je v tom, že zima není jak má být. To nikdo nepředpokládal. Půl roku pan stavbyvedoucí vykládá, že vše jde podle harmonogramu a nyní zjistí, že v listopadu a prosinci je mlhavo. Občane máš možnost si vybrat :
a/stavbyvedoucí je na svém místě
b/harmonogram je správný
c/ a nebo b je chybné případně obojí.
laik
 
Příspěvky: 90
Registrován: 03 dub 2015 14:42

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod ronyk » 14 pro 2015 17:03

Vůbec mě to netěší, ale já to říkal.
http://litomericko24.cz/2015/12/14/reko ... v-terminu/ ;)
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod Vladislav Liška » 14 pro 2015 20:59

Pan stavbyvedoucí tvrdí, že izolaci mohou pokládat jen do určité procentuální vlhkosti, a ta že byla mnohonásobně překročena. Nevím jakou vlhkost má na mysli, ale pokud vzduchu, tak se pořád pohybuje v intencích dlouholetých průměrů, stačí se podívat do historie dat hydrometeorologickeho ústavu a ani dvounásobně ji překročit nelze, byli bychom nad 100%. Takže pokud s tím někdo nepočítal a diví se současnému počasí, tak je asi trošku vůl. Dále tvrdí, že zpoždění stavby je 10-12 dní. Před zhruba touto dobou jiný stavbyvedoucí naopak tvrdil, že vše je v pořádku a termín je ok a skluz není. Dokonce tuším i radnice vydala uklidňující článek, jako už vícekrát. Možná kdyby někdo místo uklidňujících článků zvedl zadek a zašel se na místo podívat, tak by zjistil, že problémem nebude ani tak nepoložená izolace, ale tak nějak úplně chybějící vozovka a ohromná nezasypaná díra hloubky celého mostu na želetické straně. Přičemž díra se celkem těžko zasype, když se k ní není zatím jak dostat. Pokud vezmu, že izolace a povrchy na hlavní mostovce už se dělají asi 2 měsíce a stále nejsou hotové a budu předpokládat, že stejně dlouhou dobou se bude dělat i to želetické předmostí, tak i kdyby tam už vozovka i závěry atd. byly, tak dokončení vychází někde kolem prvního jarního dne.
Bavil jsem se na mostě s nějakým stavařem v důchodu, který diskutoval s několika dělníky, shodovali se na termínu dokončení celého díla na prvního máje, což mi přišlo poněkud přitažené za vlasy, ale skoro to vypadá, že se i trefí.
Osobně mi zpoždení nebo delší trvání stavby nevadí, chápu že to není jako stavět kozí chlívek, navíc tam skoro každý den rád bez dopravy chodím. Vadí mi ale ten šlendrián s informováním a mazání medu kolem huby místo rovného a férového přístupu - dělat z lidí voly je asi zbytečné.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod Miroslav David » 14 pro 2015 22:24

Dobrý večer, už dlouho sleduji diskuse na fóru, mimo jiné i tu o Tyršově mostu, a nestačím se divit, jak dlouho radnice tvrdošíjně přesvědčuje veřejnost, že se termín otevření mostu podaří dodržet. Já mám už někdy od října potvrzenou informaci od lidí z litoměřické záchranky, že se termín otevření mostu posune na březen. A to bylo na podzim, možná že se objeví nový termín :) Mimochodem záchrance tu informaci podali sami lidé z radnice, čekali snad, že si to saniťáci nechají pro sebe a veřejnost se to nedozví ...
Miroslav David
 
Příspěvky: 1
Registrován: 14 pro 2015 22:13

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod kočka » 15 pro 2015 07:12

"""Vadí mi ale ten šlendrián s informováním a mazání medu kolem huby místo rovného a férového přístupu - dělat z lidí voly je asi zbytečné.[/quote]
Tak nějak nevím, kam zařadit paní Veroniku Udatnou z Litoměřického deníku. Oni z ní, nebo ona z nás.
P.S. A starosta musí minimálně tušit, protože jsem ho před měsícem na mostě ve společnosti stavbyvedoucího zahlédl.
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod Petr Urbánek » 15 pro 2015 08:20

Další informace lze získat i z diskuse na toto téma na zasedání ZM 10.12.2015, kterou najdete na níže připojeném odkazu (od času 5hod:36min do 5hod:47min s krátkým přerušením).
https://www.youtube.com/watch?v=tC96bctvpic

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod kočka » 17 pro 2015 09:26

Tak to máme konečně oficiálně. http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... 51217.html. Teprve Eva musela být poslem špatných zpráv. Ty dobré, které dostávala a dále předávala Veronika, se ukázaly jako nepravdivé.
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod Vladislav Liška » 17 pro 2015 10:38

vtipny na tom je, jak se najednou tvrdi, ze za to muze uz stavba kruhace na Vojtesskym namesti a pak i archeologicky pruzkum, opakovane jsme byli ujistovani, ze archeologie to neposune, dokonce me nekdo napadl, ze sirim famy a vymyslim si to a ejhle, ona to byla pravda, jen to nikdo nebyl ochoten rict :) vymluvy na pocasi jsou taky vtipny, ale uz aspon zmizel nesmysl s nekolikanasobnou vlhkosti. Tak uvidime jesti klapne ten brezen :)
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Uzavření Tyršova mostu - doprava

Příspěvekod Honza » 17 pro 2015 10:52

Honza
 
Příspěvky: 203
Registrován: 01 úno 2014 13:39

PředchozíDalší

Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron