parkování v ul. Marie Majerové

Re: parkování v ul. Marie Majerové

Příspěvekod winie » 24 črc 2014 08:15

Adson z Melku píše:upřímně, vidím za tím snahu o dodržování zákona ...


ZÁKON O PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH

§ 27

(1) Řidič nesmí zastavit a stát

d) na křižovatce a ve vzdálenosti kratší než 5 m před hranicí křižovatky a 5 m za ní; tento zákaz neplatí v obci na křižovatce tvaru "T" na protější straně vyúsťující pozemní komunikace,


toť vše, jestli je křižovatka přehledná nebo není je absolutně mimo mísu ...


Najděte mi 3 křižovatky v hustě obydlené části litoměřic, kde toto platí - ideální stav je jedna věc, ale druhou věcí je obslužnost obyvatel. Město v tomto prostě nezvládá. Neexistuje koncepce a v propojení s částečnou leností a ignorancí obyvatel je to už krizová situace.

Pane Urbánku - o "záchytných" parkovacích domech se toho v LTM napovídalo už opravdu hodně. To ovšem není řešení. Pokud zrealizujete parkovací dům pro každé sídliště, pak vám tam stejně lidé parkovat nebudou, protože se jim prostě nechce tahat s nákupy 200 a více metrů. Řešení je přitom prosté, leč nepopulární - důsledná kontrola a odtahování vraků stojících na sídlištích a výstavba parkovišť na úkor travnatých ploch - sídliště nejsou určena k rekreaci, ale k životu. A k životu v 21. století neodmyslitelně patří auto a velmi často víc jak jedno. Asi nejméně konfliktním systémem by bylo vydláždění nových parkovišť zatravňovacími dlaždicemi - zejména díky odvodnění plochy a udržení "přírodního" charakteru plochy.
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: parkování v ul. Marie Majerové

Příspěvekod Petr Panaš » 24 črc 2014 08:50

No, teď jako zástupce Zelených musím reagovat na předchozí příspěvek.
"výstavba parkovišť na úkor travnatých ploch - sídliště nejsou určena k rekreaci, ale k životu."
Proč nesouhlasím ? Protože mít před domem travnatou plochu, kde si mohou hrát děti, venčit psi atd. není žádná rekreace, ale naopak minimální standard, na který by měl mít každý občan nárok. Zeleň do města prostě patří. Z důvodu estetického, kvality ovzduší, absorpčních schopností při deštích, stínu v létě atd. Pokud to mít nebudeme, čeho docílíme. Děti si nebudou hrát na parkovišti, ale budeme je muset přemístit někam, kde je hřiště a zeleň. Pěšky ? Ne. Opět autem. Tudíž větší provoz a možná i větší počet aut. A nově vytvořená parkovací místa se zaplní během 3 dnů a problém bude stejný, pouze kvalita žití horší. Do budoucna si bude muset lidstvo zvyknout, že aglomerace a dopravní infrastruktura nejsou nafukovací a přijde bod zlomu, kdy už více aut prostě nebude možných. Řešit se to bude muset kvalitní a dostupnou veřejnou dopravou, sdílením vozidel, atd. Ano, zatím to je ještě budoucnost, ale možná není tak daleko. A pořizovat si více aut a přitom vědět, že nemám kde zaparkovat ani jedno ? To je trochu jako si umístit do malého 1 + 1 terárium 1 x 3 metry a rozčilovat se, že se mě už nikam nevejde křeslo a postel (samozřejmě nadsázka). Ale je to prostě i o uvažování lidí a možná výchově.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: parkování v ul. Marie Majerové

Příspěvekod Adson z Melku » 24 črc 2014 09:52

winie píše:

Najděte mi 3 křižovatky v hustě obydlené části litoměřic, kde toto platí - ideální stav je jedna věc, ale druhou věcí je obslužnost obyvatel. Město v tomto prostě nezvládá. Neexistuje koncepce a v propojení s částečnou leností a ignorancí obyvatel je to už krizová situace.


Vážený pane, tady nemluvíme o "nějakém ideálním stavu", nýbrž o dodržování ZÁKONA. To že obě policie tolerují jeho porušování neznamená, že je to stav, který lze obhájit, notabene sprostě urážet toho, kdo si "dovolí" vyznačit parametry tohoto zákona žlutou čarou na vozovku.

Pane Winie, dodržujete zákony dle momentální nálady nebo jak se Vám hodí?
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: parkování v ul. Marie Majerové

Příspěvekod anonymys » 24 črc 2014 10:29

konkrétně v Majerovce by zrovna s ničím nebyl problém, pro názornost přikládám foto, kde podle mého názoru by byla situace vyřešena ku prospěchu všech:

Žlutá čára označuje místo, které nám bylo v posledních měsících odebráno, dle mého názoru (a fotky) je patrné, že auta zabírala pouze několik málo procent z celé křižovatky a neohrožovala jakýkoliv provoz, dále je vidět, že těch odebraných parkovacích míst je opravdu hodně. I před tímto zákazem nastávaly situace kdy člověk musel zaparkovat na Březince, protože nebylo místo. Teď je to katastrofa :(

Zelenými čtverci jsem označil místo, kde by se klidně mohli udělat zatravňováky a parkovací místa. Utrpěl by tím částečně vzhled, ale funkčnost k nezaplacení. A na tomto místě si stejně děti nehrají :)

Červenou čárou jsem označil plochu kde si mohou děti ze sídliště hrát, je velká a úplně v pohodě.

Pak je samozřejmě otázka, jestli by Protiva nekopal za to aby jeho "ovečky" v rezidenci Marie nekoukali z okna na zaparkovaná auta, ale na kousek travnaté plochy, stejně si myslím, že v tom všem má nejvíc prsty on...
Přílohy
mapa.PNG
anonymys
 
Příspěvky: 92
Registrován: 09 čer 2010 21:27

Re: parkování v ul. Marie Majerové

Příspěvekod Lukino » 24 črc 2014 19:14

A zrovna to hříště, kde si děti nehrají je vždycky plné dětí když jdu okolo. A to jen procházím, to tam nebydlím. Asi náhoda, když jdu zrovna okolo :shock: Taky mám auto, bydlím v Muchovce, když přijedu po 16 hodině, kolikrát se můžu postavit na hlavu, ale u baráku prostě nezaparkuju. Jenže nejsem líný prase udělat pár kroků navíc. Není problém na pár minut zastavit před domem, vynést nákup nahoru a pak jet zaparkovat. A to, že nemám auto u vchodu? Pane bože, no a co, ono mi těch pár kroků neuškodí, ba naopak.

Rušit zeleň je nesmysl. Jsem rád za každý kousek zeleně v tom panelákovém pekle
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: parkování v ul. Marie Majerové

Příspěvekod Stanislav Hylán » 24 črc 2014 20:55

Lukino, plně s Vámi souhlasím. Taky bydlím na sídlišti,taky vykládám nákup. A nevidím důvod, proč bych měl auto zaparkovat na trávník jen kvůli tomu, že bych měl udělat pár kroků navíc.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: parkování v ul. Marie Majerové

Příspěvekod anonymys » 24 črc 2014 21:10

Hřiště jsem označil jako místo kde si děti hrají a zaparkovat na chvilku u baráku kde je zákaz zastavení? Už vidím jak to naše MP pochopí :x.
Ano pane, vyložte si nákup a dnes to budete mít jen za 200, příště to bude víc.
anonymys
 
Příspěvky: 92
Registrován: 09 čer 2010 21:27

Re: parkování v ul. Marie Majerové

Příspěvekod elixdragon » 24 črc 2014 22:53

Pro anonymyse: mluvíte hlouposti, pokud jednáte se strážníkem normálně a s úctou, tak žádnou pokutu nedostanete za parkování tam kde se nemá (pokud se nebude jednat o úplné mimózní parkování, jako invalida, trávník apod.) Normálně když vysvětlíte jak se věci mají a že vykládáte nákup, dítě nebo ožralou tchýni (což Vám asi nikdo neuvěří) :lol: tak se z toho můžete vykecat. A to platí i u státní policie, sám jsem zaparkoval v protisměru a vykládal jsem a zastavili u mě a ptali se mě, jako co to má znamenat - omluvil jsem se za své počínání a ujistil jsem je, že ihned odjedu a šlo to i bez pokuty. Vše je jen o lidech a to, že si někdo myslí, že se jich policista zalekne, když na ně někdo hulvátsky spustí, tak je na omylu.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: parkování v ul. Marie Majerové

Příspěvekod anonymys » 24 črc 2014 23:28

na jednu stranu souhlasím, párkrát jsem byl nucen nebo jsem nevědomky spáchal přestupek, občas bez pokuty, ale samozřejmě né vždy. Jednal jsem s nimi s úctou i když to kolikrát ve mě vřelo. Je tomu cca rok co jsem zastavil na Březince abych koupil pečivo, samozřejmě také v protisměru protože na druhá straně stály auta a já nechtěl zbytečně brzdit provoz. Přijela MP a nevybíravým způsobem se mě zeptala, co to jako má znamenat a dle jejich stylu komunikace jsem byl hned zločinec a vrah. Samozřejmě ani nevylezli z auta a jen na mě halekali z okénka. Kdyby jen řekli: pane řidiči, tohle nám nedělejte, apod., ani bych nehnul brvou.
Nemluvě o tom, že po zákazu zastavení v Nezvalovce a Majerovce okamžitě dávali botičky, nikde žádná cedule o změně dopravní situace, atd... Mám to doložené fotkama s datumy. Myslím, že pokud MP dá botičku tak to asi nekončí pouhou domluvou.
Mám takové tušení, že pouze lidi z tohoto okolí ví o čem tu píšu a dají mi za pravdu, chápu, že každý má na danou situaci odlišný názor, ale věřte, že to je úděl sídlišť a pokud si každý za to svý nebude bojovat, tak ti zkorumpovaní páníčci na městě si budou dělat co chtějí a tvořit pouze takové projekty, ze kterých jim budou sypat penízky do vlastní kapsy (viz. mafie Protiva a vila Marie).
anonymys
 
Příspěvky: 92
Registrován: 09 čer 2010 21:27

Re: parkování v ul. Marie Majerové

Příspěvekod winie » 25 črc 2014 09:51

Petr Panaš píše:No, teď jako zástupce Zelených musím reagovat na předchozí příspěvek.
"výstavba parkovišť na úkor travnatých ploch - sídliště nejsou určena k rekreaci, ale k životu."
Proč nesouhlasím ? Protože mít před domem travnatou plochu, kde si mohou hrát děti, venčit psi atd. není žádná rekreace, ale naopak minimální standard, na který by měl mít každý občan nárok. Zeleň do města prostě patří. Z důvodu estetického, kvality ovzduší, absorpčních schopností při deštích, stínu v létě atd. Pokud to mít nebudeme, čeho docílíme. Děti si nebudou hrát na parkovišti, ale budeme je muset přemístit někam, kde je hřiště a zeleň. Pěšky ? Ne. Opět autem. Tudíž větší provoz a možná i větší počet aut. A nově vytvořená parkovací místa se zaplní během 3 dnů a problém bude stejný, pouze kvalita žití horší. Do budoucna si bude muset lidstvo zvyknout, že aglomerace a dopravní infrastruktura nejsou nafukovací a přijde bod zlomu, kdy už více aut prostě nebude možných. Řešit se to bude muset kvalitní a dostupnou veřejnou dopravou, sdílením vozidel, atd. Ano, zatím to je ještě budoucnost, ale možná není tak daleko. A pořizovat si více aut a přitom vědět, že nemám kde zaparkovat ani jedno ? To je trochu jako si umístit do malého 1 + 1 terárium 1 x 3 metry a rozčilovat se, že se mě už nikam nevejde křeslo a postel (samozřejmě nadsázka). Ale je to prostě i o uvažování lidí a možná výchově.

no a to je přesně důvod proč vás nevolím :lol: To že si děti hrají na trávníku je hloupost, protože první co se jim stane bude, že jim nějaký důchodce vynadá, že šlapou po trávníku, když už jim nevynadá, tak šlápnou do pozůstatku po nezodpovědném pejskaři. Děti si hrají na hřištích. Navíc sem nikde nepsal, aby se zrušili všechny zelené plochy, ale zrušení části zeleně by rozhodně pomohlo. Další co jste mi rozporoval, je absorpční schopnost - u zatravňovacích dlaždic v tom nevidím nejmenší problém. A stín v létě? Nevidím problém ve vysázení stromů ke kraji parkoviště. A to že se parkovací místa zaplní do tří dnů jen ukazuje jak neskutečně je situace zoufalá. Pro vás a zeleně myslící se tím možná kvalita života zhorší, ale pro 90% rodin se tím zlepší. Pořád lepší zabrat zeleň, než parkovat v křižovatce a vytvářet tím nebezpečné situace.

Adson - Nevšimnul sem si, že bych někde urazil někoho kdo vyznačil žluté čáry. A kdybych tady napsal, že dodržuju všechny zákony, tak budu lhát - stejně jako 100% ostatních obyvatel ČR :lol:
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: parkování v ul. Marie Majerové

Příspěvekod vodomerka » 25 črc 2014 11:04

pane Winie, se zatravňovací dlažbou jako parkovací plochou nemáte tak úplně pravdu. - viz zde http://www.pjpk.cz/TP%20153.pdf (ve zkratce: nevhodné pro odstavné parkování >8-10 hodin denně, nevhodné dělit na jednotlivá stání... trávník vám tam chcípne, a v tu chvíli máte dlažbu, po které se nedá chodit, je nasáklá olejem a ještě dostanete pokutu, že se o ten trávník nestaráte).
stejně tak se stromy vedle asfaltových/betonových ploch. myslíte si, že prosperují? strom potřebuje pro dobrý růst vsakovou plochu minimálně o velikosti svojí koruny. do toho solení... z moc stromů nebo keřů, které by tyhle podmínky snesly nemáte. vy, jako "betonový-městský" člověk možná ten rozdíl nepoznáte, dokud na vás nebo vaše auto nespadne strom s uhnilými kořeny ;).
navíc tímto vaším parkovištěm byste nepochybně spustil lavinu podobných požadavků - a začalo by se parkovat i na těch hřištích.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Předchozí

Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron