Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod Adson z Melku » 04 pro 2013 14:05

subform píše:tak též basketbalistům přeji první ligu, ale za svoje, vlastně všem oddílům.... ALE ZA SVOJE......


vidíte, však my se nakonec domluvíme ...
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod subform » 04 pro 2013 14:08

Ale dle této logiky to pak aplikováno na vše znamená kino za svoje, divadlo za svoje............ dle mého blbá logika věci....... na hokej nechodím řvát na rozhodčí , ale podivat se na pěknej zápas každý má jiné vnímání "kultury" ......
Uživatelský avatar
subform
 
Příspěvky: 180
Registrován: 13 zář 2010 16:02

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod subform » 04 pro 2013 14:10

Adson z Melku píše::D :D :D tuhle slátaninu vyplodil někdo o přestávku mezi druhou a třetí třetinou nebo o přestávku mezi desátým a jedenáctým pivem. :D :D :D

Mimo jiné se v tomto skvostu dozvídáme, že - " se totiž mezi veřejností množí řada polopravd či přímo lží o tomto občanském sdružení a jeho financování. Hokejisté i představitelé města jsou napadáni ze strany určitých zájmových skupin, protože dle jejich názoru pro sebe získávají nadbytečnou podporu ze strany litoměřické radnice a kvůli hokejistům nejsou finanční prostředky pro ostatní sporty." - aby hned vzápětí tuto POLOPRAVDU A LEŽ pisatel MUDŘEC v následující větě potvrdil.

Dále pak bsolutně nechápu toto spojení - "v letech 2010 – 2013 přitekly na účet HC Stadion Litoměřice dotace ze strany města v celkové výši 16 mil. Kč. Přestože se Vám tato suma může zdát vysoká, tvoří pouze jednu třetinu všech finančních prostředků, se kterými v této době hokejový klub hospodařil." - no a co jako má sakra bejt, kolik do toho Chládek s Tintěrou, Horejsek a ostatní "zainteresovaní" přihodili, pořád je nezpochybnitelným faktem, že Vy i já jsme přispěli 16 melounama na obživu pro pár lidí, farmu hokejové Sparty a zábavu pro jakýsi fanklub o pár lidech. Děkuji, ale nemám zájem. Preferuji jiné koníčky a jelikož nechci aby mi na ně někdo z městského přispíval, ani já se nechci prostřednictvím městské kasy na tomto podílet.

Pro fanoušky mám návrh, místo sepisování obskurních petic uspořádejte sbírku, stačí když seženete 750 lidí (průměrná návštěva na utkání ?) a požádejte je o pouhých 21333 Kč a sumu máte doma s pocitem dobře odvedené práce k nezaplacení k tomu.


myslím že zde, a omlouvám se že se Vás dotkla gramatická chyba, ale každý není neomylný jako Vy, což beru....
Uživatelský avatar
subform
 
Příspěvky: 180
Registrován: 13 zář 2010 16:02

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod Adson z Melku » 04 pro 2013 14:26

Jak jsem předpokládal , když dva činí to samé, nemusí to být to samé.

Věc se má tak, já jsem svým přepočtem na fanouška řešil finanční situaci klubu, protože komu jinému než Vám fanouškům by o klub mělo jít, že? Argumentoval jsem tak proto, že Vy chcete peníze od města, zatímco Vy nejste ochotni přispět ani korunu. Kolik jste Vy sám uspořádal sbírek, kolik sbírek uspořádal fanklub? Pořád jen slyším dejte nám ...

Zatímco Vy jste hloupým přepočtem na fanouška obhajoval městské dotace, které s fanoušky primárně absolutně nemají co do činění.

Cítíte ten rozdíl?

P.S. pořád jste neodpověděl, jakým způsobem jste do dnešního dne podpořil klub HC, kolik jste věnoval finančních prostředků na jeho chod?
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod subform » 04 pro 2013 14:31

Navštevou stadionu , zaplacením vstupného a "bokem" cca 2000,- kč, Jaké koníčky máte Vy? jsou také dotovány z kasy města?
Uživatelský avatar
subform
 
Příspěvky: 180
Registrován: 13 zář 2010 16:02

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod subform » 04 pro 2013 14:38

Adson z Melku píše:Jak jsem předpokládal , když dva činí to samé, nemusí to být to samé.

Věc se má tak, já jsem svým přepočtem na fanouška řešil finanční situaci klubu, protože komu jinému než Vám fanouškům by o klub mělo jít, že? Argumentoval jsem tak proto, že Vy chcete peníze od města, zatímco Vy nejste ochotni přispět ani korunu. Kolik jste Vy sám uspořádal sbírek, kolik sbírek uspořádal fanklub? Pořád jen slyším dejte nám ...

Zatímco Vy jste hloupým přepočtem na fanouška obhajoval městské dotace, které s fanoušky primárně absolutně nemají co do činění.

Cítíte ten rozdíl?

P.S. pořád jste neodpověděl, jakým způsobem jste do dnešního dne podpořil klub HC, kolik jste věnoval finančních prostředků na jeho chod?


vy jste nepřepočítával "na fanouška" v přepočtu na městské dotace?????? pak nevím, z jakých čisel jste vycházel. Ale "kdo chce psa bít hůl si vždy najde" .
Uživatelský avatar
subform
 
Příspěvky: 180
Registrován: 13 zář 2010 16:02

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod subform » 04 pro 2013 15:02

a dle Vašich směrnic na propočty: basket 1,940,000 návštěvnost 100 na zápas, prosím fandy basketu ať každý hodí do kasy klubu 19,400,- ať je pan Adson z Melku spokojen a basket se tu může hrát. ;)

A samozřejmě tak můžem pokračovat dále a dále........ Jestli se situace opravdu změní až tak jak si Adson z Melku představuje, tak hurá zpět do sportovního pralesa........... :lol:
Uživatelský avatar
subform
 
Příspěvky: 180
Registrován: 13 zář 2010 16:02


Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod Petr Panaš » 05 pro 2013 23:45

Nechci tímto konkrétním příspěvkem rozporovat výši příspěvku pro hokej. Už z toho důvodu, že financování sportu nerozumím a nemám povědomí o náročnosti jeho provozu. Já musím spolehat na to, že máme fundovanou sportovní komisi, která dá doporučení zastupitelům. Ti stejně nakonec rozhodnou. Své rozhodnutí musí následně obhájit před voliči. Já osobně s rozhodnutím zastupitelstva mohu nesouhlasit, ale pokud nedošlo k porušení zákona či nastavených pravidel, tak ho budu respektovat (byť se můžu veřejně vyjádřit, že mám jiný názor). Tak to chodí a je to fér. Co považuji za podstatné je to, aby ti co rozhodují, měli komplexní informace. Na co jsem se už ptal a nebylo zatím odpovězeno je, kolik platí hokejisté za užívání Kalich arény. Zde je oficiální ceník :
Ledová plocha - 2.000,- Kč - 1 hodina.
Ledová plocha - 1.700,- Kč. 1 hodina (platí při odběru více než 5 hodin za týden).
Ledová plocha (22:00 – 6:00) - 1.300,- Kč. 1 hodina.
Tělocvična I.- 250,- Kč. 1 hodina.
Třeba platí tyto taxy, možná snížené. Asi nebude problém napsat, kolik se reálně platí. Musí to vědět jak hokejisté, tak MSZ.
Také nemám nic proti tomu, aby výše uvedené částky byly snížené, a to i podstatně. Ale ti co rozhodují mají vědět, že některé kluby možná užívají městská sportoviště za jinou cenu než jiní. To potom mohou (a nemusí) zohlednit do výše grantové podpory. Zároveň je vhodné, aby to věděli všichni a mohli posoudit, zda volení zástupci spravedlivě (což bude stejně asi subjektivní názor každého občana) peníze přerozdělují. Informace o využívání nemovitostí se však netýkají pouze sportu, ale samozřejmě třeba i kultury a tam to platí identicky. Proto bych se přimlouval, aby se uvedly částky ve vztahu k hokeji, ale následně i vůči všem ostatním a nejenom v oblasti sportu.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod subform » 06 pro 2013 09:43

Jak je to s pronájmem ledové plochy nevím, ale s odvodem do městské kasy je to tak, že HC platí 25% ze vstupného zpět. Je to smlouva mezi HC a MSZ. 6e by tímto byl řešený pronájem ledu? Nevím..... Ale jinak bych se chtěl zeptat pana Panaše, zda Straně Zelených leží opravdu hokej jak se říká "v žaludku". Proč se ptám, na zasedání v kulturním domě jsem seděl u stolu s jedním jejím zástupcem. Na otázku, za jaký sport tu je, či za co "lobuje" odpověděl že venčí psi. Samozřejmě nevím jak se jmenuje a asi to není ani podstatné, pouze mne zarazil jeho přístup. Ale je fakt že o financování hokeje věděl téměř vše.....
Jak vyplívá z mých přízpěvků, hokej mám rád a rád na něj chodím. Stejně tak basketball, přiznám se, fotbal nemusím. Víte, mne třeba zaráží, že na 1.ligu basketu se vůbec nevybírá vstupné. Proč? .... A pak, neměl by mezi litoměřičáky bejt taky trochu patriotismus a hrdost že je tu sport na vyšší úrovni? a nejde jen o hokej? Vše se to zvrtlo jen o handrkování o peníze a napadání jeden druhého, obyčejná závist a česká malost. Setkal jsem se s přístupem obyvatel a fanoušků ke sportu který se u nich ve městě provozuje v Německu a Itálii, ale tohle zbrojení proti sobě, to je české specifikum. Já budu rád za zachování 1.ligy hokeje v litoměřicích, hokej tu tradici má, a dle mého si ligu zaslouží.

P.S. Velmi pochybuji, že zde všechny kluby předloží své účetnictví, nebo aspoň na svých stránkách.
Uživatelský avatar
subform
 
Příspěvky: 180
Registrován: 13 zář 2010 16:02

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod Petr Panaš » 06 pro 2013 12:44

Na otázku, zda Straně zelených leží v "žaludku" hokej, odpovídám - nikoliv. Také v SZ jsou fanoušci litoměřického hokeje. Na zmiňované projednávání jsem přišel později a tak nevím, o kterém kynologovi je řeč ;) . Ale pravdou je, že se jednalo o otevřenou debatu, kam mohl přijít i ten, kdo preferuje podporu jiných oblastí, než je sport. Co prosazuje SZ je maximálně otevřené a transparentní financování všech volnočasových aktivit. O jednotlivých preferencích jsme se ještě závazně nebavili a tak nemohu říci, zda budeme prosazovat stávající výši příspěvku pro hokej nebo jinou. Pokud byste položil tuto otázku mě a já odpovídal sám za sebe, tak řeknu, že podpora mládeže v rámci hokeje je O.K. a pro dospělé bych ji snížil. Pokud ovšem v SZ převládne názor opačný, tak ho budu respektovat a pokud bych měl možnost finance ovlivnit, budu se řídit v tomto případě názorem většiny a svůj upozadím. A diskuze a vzájemné napadání možná plynou i právě z neinformovanosti. Proto jsem na toto fórum umístil tabulku, kde je přehled přidělovaných dotací a počty členské základny. Proto SZ prosadila (byť to některým leží "v žaludku") zveřejňování zápisu z jednání všech komisí a výborů. Každý si nyní může přečíst zápis ze sportovní komise. SZ také prosadila zveřejňování materiálu do zastupitelstva na webu. Až budou zastupitelé projednávat rozdělování dotací na sport (a další činnosti) může se každý na materiál podívat a přijít na zastupitesltvo vyjádřit svůj názor. Já bych byl klidně i pro zveřejňování vyúčtování přidělených dotací. Proč ne. Jsou to veřejné peníze. Čím méně možností ke spekulacím, tím více bude debata věcná a konstruktivní. Můj názor.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod vodomerka » 09 pro 2013 18:59

je vtipné, jak se tu řeší podpora fanoušků. vždyť snad nejde o to, kolik lidí se pobaví, ale kolik dětí a dorostu si ZASPORTUJE! fanouškovská "kultura" by byla mnohem účelnější a smysluplnější taková, kdyby se tatínkové a spol. sami podíleli na trénincích svých dětí (kdo nemůže fyzicky, může třeba pomoct s dopravou, praním dresů, svačinama, finančně...) nebo ne? dospělí profesionálové si na ten svůj koníček taky přece můžou sehnat prostředky i jinde než na radnici (a NEUBÍRAT DĚTEM!).
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod Petr Panaš » 16 pro 2013 09:53

Jak je to s pronájmem Kalich arény už vím. HC Stadion platí Městským sportovním zařízením roční částku 200.000 Kč za užívání pro sportovní účely. Myslím, že je naprosto zřejmé, že tato částka nedosahuje výše finančního plnění dle oficiálního ceníku proti času užívání. Ale jak jsem už psal, tato skutečnost mě sama o sobě nevadí. Pouze je třeba zjistit, kolik času a v jakém rozsahu je Kalich aréna užívána ze strany HC Stadion a kolik činí rozdíl oproti tomu, kdyby platila nájem dle oficiálního ceníku. Klidně ať si platí dál 200.000 Kč, ale sportovní komise a zastupitelé mají mít informaci o této "nepřímé podpoře" a brát jí v úvahu při rozdělování dotací ostatním sportovním oddílům. Samozřejmě musí být vzato do úvahy, že i jiní sportovci využívají městská sportoviště za zvýhodněných podmínek. Podle mého bychom měli dosáhnout toho, aby tato skutečnost byla jedním z hodnotících kritérií pro udělení výše grantu mimo např. počtu členské základny, sportovních výkonů atd. O nic víc nejde a také to není nic proti hokejistům.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod Janko » 18 pro 2013 13:24

pisateli P.Panaši, přiznám bez nějakého mlžení, jsem dlouholetým fanouškem litoměřického hokeje a také bývalým hráčem. bohužel ne na vrcholové úrovni, zdraví to nedovolilo. jako asi všichni okolo Stadionu sledujeme vaší kampaň snažící se znevěrohodnit financování našeho litoměřického hokeje. nevím, co vás k tomu vede ale zdá se mi, že budou v pozadí nějaké politické ambice… taková ta snaha my bychom to dělali jinak a lépe…kopete tuším za Stranu Zelených a tak si prosím sáhněte trochu do svědomí.
co jste kdy vymysleli pro dobro této společnosti, to se nakonec ukázalo být černou dírou na peníze a podvodem století.
Namátkou :

Biopotraviny = podvod na spotřebitele
Ekologické příměsi do PHM = průšvih
Solární panely = megapodvod
Tříděný odpad = podvod
Fair Trade = podvod na spotřebitele
Dny (měsíce, roky) bez aut = katastrofa, která ve svém absolutním podání ústí v ohrožování životů lidí pramenícím z blokací a napadání různých dopravních staveb.

určitě bych nalezl další černé díry na peníze, které lidé jako vy vyprodukovali. přitom je vždy na počátku rádoby dobrá myšlenka, to vám neupírám. realizace je vždy ale stejná a zůstanou jen dluhy, které bude splácet ještě mnoho generací po nás.
žijeme ve státě a městě, nepatřícím v evropském měřítku k bohatým. žijeme v době kdy je celá Evropa ekonomicky v pr..li (jinak to napsat nešlo) a místo aby začala šetřit, tak lidé jako vy vymýšlejí další nesmyslné projekty. zveřejnil jste tabulku ukazující jak jsou rozdělované peníze na litoměřický sport. mám pro vás možná smutnou, ale pravdivou zprávu. těch peněz nebude nikdy dost. píšete o nějakých úsporách a o maximální transparentnosti. v pořádku.
Pak prosím transparentně sdělte veřejnosti tyto údaje :

1.) Kolik ročně stojí náš stát a naše město financování dle mnoha občanů zbytečné organizace Ekologické centrum SEVER.
2.) Kolik činí mzdy tamních zaměstnanců
3.) Kolik činí mzda vaše jako ředitele litoměřické pobočky SEVERU
4.) Kolik SEVER platí městu za prostory kde působí.

zdánlivě se vaše činnost zdá být bohulibou. neznalý člověk by vás zařadil do kategorie mezi vedoucí různých kroužků, jako skauty, turisty atd.
je tu ale jeden drobný rozdíl. tito lidé dělají svojí bohulibou práci až po svém hlavním zaměstnání a zpravidla ZDARMA, za což požívají zpravidla vysokého morálního kreditu a uznání společnosti.
to bohužel o vaší činnosti nyní říci nemohu. možná však na základě zveřejněných ekonomických údajů o které vás výše žádám, svůj pohled přehodnotím.
možná se vás můj příspěvek dotkne, ale i mne se dotkl váš atak na litoměřický hokej. tvrdíte, že jste zcela transparentní a tak věřím že na mé dotazy pravdivě odpovíte.
JANKO
Janko
 
Příspěvky: 1
Registrován: 16 pro 2013 18:08

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod subform » 18 pro 2013 13:53

Obrázek
pane Panaši, zvláště tento pán v popředí z Vašeho zdužení se bojí hokeje jak čert kříže. Zřejmě jsme pro něj jako fandové hokeje "póvl", když se na zasedání ohledně sportu neumí ani představit. Seděl jsem s ním u jednoho stolu, a jeho arogance byla excelentní.
Uživatelský avatar
subform
 
Příspěvky: 180
Registrován: 13 zář 2010 16:02

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod subform » 18 pro 2013 14:06

subform píše:Obrázek
pane Panaši, zvláště tento pán v popředí z Vašeho zdužení se bojí hokeje jak čert kříže. Zřejmě jsme pro něj jako fandové hokeje "póvl", když se na zasedání ohledně sportu neumí ani představit. Seděl jsem s ním u jednoho stolu, a jeho arogance byla excelentní.
Přílohy
sz.jpg
Uživatelský avatar
subform
 
Příspěvky: 180
Registrován: 13 zář 2010 16:02

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod Petr Panaš » 18 pro 2013 14:50

Pro pisatele Janko
1.) Kolik ročně stojí náš stát a naše město financování dle mnoha občanů zbytečné organizace Ekologické centrum SEVER.
Financování SEVERU stojí naše město ročně cca 200.000 Kč. Z toho 150.000 Kč je na ekologické programy pro MŠ a ZŠ. Za tuto částku jsme povinni udělat minimálně 200 výukových programů za rok. Dále cca 17.000 Kč grant ze Zdravého města + další placené akce (Den Země pro MŠ, Procházka po Zemi - Bílé stráně, Ekofilm a další). Jinak se snažíme i o jiné granty a samozřejmě o vlastní placenou činnost, abychom mohli fungovat.
2.) Kolik činí mzdy tamních zaměstnanců
To se nezlobte, ale na tuto otázku odpovídat nebudu. Mzdy se normálně nezveřejňují a ani já je po nikom nechci vědět.
3.) Kolik činí mzda vaše jako ředitele litoměřické pobočky SEVERU
Jelikož se to týká mé osoby, tak odpovědět mohu. Moje mzda ředitele SEVERU je celých 200 Kč měsíčně (slovy : dvěstě korun českých). Tedy v podstatě se jedná o dobrovolnickou činnost. Ale nebojte, mám ještě další zaměstnání, tak hlady neumřu ;) Pokud se chcete přijít podívat, ukážu vám smlouvu a výpis z účtu, nemám s tím problém.
4.) Kolik SEVER platí městu za prostory kde působí.
Městu neplatí nic, platí ZŠ Na Valech. Nájem činí 9.500 Kč měsíčně.

Jinak si nejsem vědom, že bych vedl nějakou kampaň a není v tom nic politického. Prostě jsem napsal své názory a čtenáři tohoto fóra, ať si udělají úsudek. To bych potom musel brát politicky i zastoupení politiků v HC Stadion. Skutečně to neberte jako hokejisté (a fanoušci) nijak osobně nebo útok proti vám. Vídite v tom, co tam není. Konec konců, první příspěvek byl od fanoušků hokeje a vše další jsou navazující názory různých přispěvatelů. A je logické, že budou různorodé. Na další ve Vašem příspěvku reagovat nebudu, je to zcela mimo téma. Mějte se pěkně, Petr Panaš
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod subform » 18 pro 2013 15:31

Ještě bych chtěl podotknout že HC odvádí MSZ 25% ze vstupného na A tým. Dle smlouvy.
Uživatelský avatar
subform
 
Příspěvky: 180
Registrován: 13 zář 2010 16:02

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod Jaromír Mareš » 18 pro 2013 22:04

Vážení přátelé, dobře fungující sportovní kluby to je nejlepší vizitka každého města. To je ta prevence proti hazardu, alkoholismu apod. Kluby, které mají mládežnickou základnu tzn. starají se o naše děti, si rozhodně zaslouží naši úctu a podporu než slaboduché pomlouvání. A v dnešní době, bez zásadní finanční podpory ze strany města by těžko mohly fungovat. A proto doufám, že současní nebo jednou budoucí radní tuto politiku podpory neopustí a litoměřický sport nenechají na „holičkách“. Přeji příjemný večer.
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod vodomerka » 19 pro 2013 08:59

Jaromír Mareš píše:Vážení přátelé, dobře fungující sportovní kluby to je nejlepší vizitka každého města. To je ta prevence proti hazardu, alkoholismu apod. Kluby, které mají mládežnickou základnu tzn. starají se o naše děti, si rozhodně zaslouží naši úctu a podporu než slaboduché pomlouvání. A v dnešní době, bez zásadní finanční podpory ze strany města by těžko mohly fungovat. A proto doufám, že současní nebo jednou budoucí radní tuto politiku podpory neopustí a litoměřický sport nenechají na „holičkách“. Přeji příjemný večer.


Jardo, ber to trochu s nadsazkou a nepoliticky... jednoduchou logikou... kdyz je hokej X-nasobne drazsi nez ostatni sporty, nebylo by lepsi radeji "zachranit" X-krat vic alkoholiku a gambleru v jinych, levnejsich oddilech? :)
ja osobne jsem s tim, ze tady hokej mame, smireny. i kdyz je asi malo nakladnejsich sportu. vadi mi spis to, ze za penize pro mladez si "prevenci hazardu, alkoholismu apod." uzivaji dospeli. zatim jsem nevidel zadny audit, kde by bylo rozdeleni financi rozklicovano.
Je to o to horsi, ze jsme se postupne dostali do situace, kdy mesto rozprodalo v podstate vse, co mohlo, rozjelo financovani nekolika OBRICH projektu, a nema uz zadnou jinou tiskarnu na penize. takze ozdraveni financovani mj. sportu, ho muze v budoucnu dokonce ZACHRANIT!
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

PředchozíDalší

Zpět na Sport

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron