Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod Ropovod » 19 pro 2013 23:49

Také jsem překvapen, kolik je potřebných ( a jací !!!) v Ltm. Stačí zadat jméno obce, prožijete příjemnou půlhodinky....
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod subform » 19 pro 2013 23:50

Ropovod píše:Také jsem překvapen, kolik je potřebných ( a jací !!!) v Ltm. Stačí zadat jméno obce, prožijete příjemnou půlhodinky....

také jsem po zadání PSČ koukal :D
Uživatelský avatar
subform
 
Příspěvky: 180
Registrován: 13 zář 2010 16:02

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod Vladislav Liška » 20 pro 2013 08:53

Velmi zajímavý odkaz, docela by mě ale zajímalo odkud to bere čísla, protože jsem tam třeba i já, ovšem absolutně nesedí částka - je několikanásobně vyšší než je skutečnost.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod subform » 20 pro 2013 09:40

Že by si na Vás někdo něco ulil? No, u nás je možné všechno :D Bohužel :( Tak sám vidíte, čemu věřit?
Uživatelský avatar
subform
 
Příspěvky: 180
Registrován: 13 zář 2010 16:02

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod vodomerka » 20 pro 2013 09:56

subform píše:Že by si na Vás někdo něco ulil? No, u nás je možné všechno :D Bohužel :( Tak sám vidíte, čemu věřit?


tak rozhodne ucetnictvi/rozpoctu radnice, ne? nebo myslite, ze to tam zastupitele nejak sulej?
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod Vladislav Liška » 20 pro 2013 10:31

šulej, to je asi to spravne slovo. Staci se podivat do rozpoctu a zacit se dotazovat. Pred lety mela mestska policie v rozpoctu 12 dalnicnich znamek. Jak vime dalnice u nas nevede, takze jsem se dotazoval. A ukazalo se, ze tam jsou schovane vsechny dalnicni znamky mesta, proc nebyly v jine kolonce nevim. A obavam se, ze takhle neprehledne je to se vsim. A trosku se bojim, ze to je tak delane umyslne. Vemte si jak je slozite nyni zjistit kolik vlastne ten hokej stoji. Nektera mesta v ramci transparentnosti maji na netu tzv. klikaci rozpocet, kazdy si tam jednoduse muzet prohlizet za co a komu mesto plati. U nas to holt nejde.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod Petr » 20 pro 2013 19:07

Tak jsem se zájmem pročítal tuto diskuzi a ačkoli sport miluji, v hokeji jsem se i funkcionářsky angažoval, dávám za pravdu názorům pana Panaše a Lišky. Všichni se zaštíťují zájmy a blahem malých dětí - sportovců, přitom ty (a jejich rodiče) to vůbec nemají jednoduché. Tuším, že platí 7 000,- Kč poplatek, přitom veškerou výstroj včetně hokejek si platí rodiče z vlastních zdrojů. Před 25 lety děti aspoň něco fasovaly a na zápasy jezdily výhradně autobusem. Dnes jezdí na zápasy často rodiče vlastními auty, např. teď o víkendu do Mladé Boleslavi. Takže ty peníze na hokej musí jít zákonitě na údržbu farmy Sparty a Lva. Spartě i Lvu se letos daří, proto i Litoměřicím. Mám samozřejmě radost z jejich úspěchů, ale netahejte do toho blaho dětí. Ty peníze prostě drží legionáře u nás. Kdyby se hrála v LT nižší soutěž, jsem přesvědčen, že by na děti zbylo mnohem více peněz. Vždyť i ten náš mladej si musel jako registrovaný hokejista platit lístek na hokej, protože to prostě nikoho nezajímá.... Tak to vidím já a rád se budu mýlit.
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod subform » 20 pro 2013 20:41

S tím s vámi souhlasím, dcera hraje basketbal, příspěvky jsou ročně 4.000,- samozřejmě, doprava vlastními auty.

Bavme se tedy i o ostatních sportech, nebo založme nové vlákno. Ptám se, je nutné podporovat částkou téměř 3 miliony Slavoj BK? Tři týmy dospělých? to na mládež asi moc nezbyde. Nehledě na počet zápasů, co A tým ročně sehraje mi připadá částka dotace dost vysoká.

fotbal asi to samé, 2 miliony na krajský přebor ????? A to jim ještě město koupilo zpět stadion za 8 milionu, kterej prošustrovali.......

Pochvalu si zaslouží Jirka Skřivánek, hokejbalisté fungují a jak mládež tak chlapi mají výsledky.
Uživatelský avatar
subform
 
Příspěvky: 180
Registrován: 13 zář 2010 16:02


Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod Stanislav Hylán » 05 led 2014 22:34

To je prima, že tu bude hrát nějaký Fin..., ale kolik tu hraje kluků z Litoměřic?
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22


Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod Petr Panaš » 15 led 2014 07:57

Zde si můžete přečíst průběh a výsledky veřejného projednávání o budoucnosti sportu ve městě http://zdravemesto.litomerice.cz//image ... 20stul.pdf
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod Achab » 14 bře 2014 13:13

subform píše:
litelot píše:Pokud je mi známo, tak hokej dostal loni od města ještě bezúročnou půjčku 6 mil. To autor dopisu asi "zapomněl" napsat.


tak jsem se po smlouvě pídil, a našel. Není pravdou, že je BEZÚROČNÁ a už vůbec ne nevratná, nevím jak jste na to přišel. Podle smlovy splatnost vyprší v prosinci 2014, takže nevím odkud čerpáte. Nevíte o tom nic, ale pomluva , nebo nepravda se vždy hodí, že. :D


asi by byla na miste omluva od subforma pujcka samozrejme odpustena a aby to tak nebylo do oci tak se to nenazve jako zruseni pujcky ale dotace ve vysi pujcky :lol:
http://radnice.litomerice.cz/clanek-1244.html
Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod litelot » 14 bře 2014 21:49

Ještě dnes odpoledne běžela u tohoto článku diskuse (min. 17 příspěvků):
http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... 40313.html
Žádný z příspěvků nebyl sprostý ani jinak závadný, tedy až na to, že někomu vlivnému diskuse vadila. Nyní večer je vše smazáno. Proč pak asi pane šéfredaktore....?
A tady je na dokreslení vyjádření města od Břeňové:
http://radnice.litomerice.cz/clanek-1244.html
Mám dojem, že dokud se bude hrát v Litoměřicích hokej, tak se žádné herny rušit nebudou. :x
litelot
 
Příspěvky: 263
Registrován: 09 lis 2010 15:30

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod subform » 15 bře 2014 07:09

Achab píše:
subform píše:
litelot píše:Pokud je mi známo, tak hokej dostal loni od města ještě bezúročnou půjčku 6 mil. To autor dopisu asi "zapomněl" napsat.


tak jsem se po smlouvě pídil, a našel. Není pravdou, že je BEZÚROČNÁ a už vůbec ne nevratná, nevím jak jste na to přišel. Podle smlovy splatnost vyprší v prosinci 2014, takže nevím odkud čerpáte. Nevíte o tom nic, ale pomluva , nebo nepravda se vždy hodí, že. :D


asi by byla na miste omluva od subforma pujcka samozrejme odpustena a aby to tak nebylo do oci tak se to nenazve jako zruseni pujcky ale dotace ve vysi pujcky :lol:
http://radnice.litomerice.cz/clanek-1244.html


Za co bych se měl omlouvat??? :D
Uživatelský avatar
subform
 
Příspěvky: 180
Registrován: 13 zář 2010 16:02

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod Ropovod » 15 bře 2014 07:22

.
Klubu totiž hrozily vážné problémy v případě, že by musel městu vrátit šestimilionovou půjčku

Opravdu? Takže když si já půjčím 100.000,- a budou mi hrozit vážné problémy, město mi dá také dotaci jako nesvéprávným posunovačům puku?
Mimochodem, budu chtít po městu adekvátní část z těch 6M, myslím, že je dokážu zhodnotit a investovat mnohem prozíravěji. Jsou to snad i mé peníze?
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod litelot » 16 bře 2014 09:43

A opět žádná diskuse k článku o litoměřickém hokeji, ač u všech ostatních možnost je:
http://litomericky.denik.cz/hokej_regio ... 40315.html
To pochlebování městu za odběry novin je už trapný.
litelot
 
Příspěvky: 263
Registrován: 09 lis 2010 15:30

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod Petr » 16 bře 2014 18:24

Trenéři v závěru rozhovoru:."......... pokud peníze nebudou, budeme se snažit sehnat licenci na II. ligu. Tu bychom hráli s většinou svých kluků. V posledních letech nám juniorka docela šlape. Mančaft na II. ligu bychom asi postavili slušný. Prioritou je ale samozřejmě I. liga." Proč tedy nehrát druhou ligu? Hráli by tu naši kluci a městská kasa by ušetřila deset melounů pro další aktivity. Pokud jsou tu tak bezva fandové (jako že jsou), tak budou chodit na svý kluky i v nižší soutěži - zvlášť když budou hrát o přední příčky.
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod Petr Panaš » 03 kvě 2015 11:01

Já jsem jako zastupitel pro dotaci HC Stadion nehlasoval. Důvod je prostý. Myslím si, že by se mohlo jednat o nedovolenou veřejnou podporu. Radnice je jiného názoru, byť své tvrzení v podstatě ničím nedoložila. A zde je názor právníků ústeckého magistrátu. Jedná se o fotbal, ale to je úplně jedno. Citace :

Problém však je, že evropská legislativa od loňského června financování profesionálních sportovních klubů z veřejných peněz neumožňuje. Pokud by město zákaz veřejné podpory porušilo, mohlo by dostat pokutu až milion korun.
„Poskytnutí finanční podpory může mít i dopady jiné, například v rovině trestně právní,“ upozornila navíc právnička ekonomického oddělení magistrátu Lucie Radičová. Poukazuje na to, že zastupitelé by schválením podpory riskovali trestní stíhání za porušení povinnosti při správě cizího majetku.
Evropská legislativa sice dovoluje financovat kluby takzvanou podporou de minimis, jenže v případě FK Ústí nad Labem ji uplatnit nelze. Zákon totiž říká, že podpora de minimis nesmí za tři kalendářní roky překročit 200 tisíc eur (asi 5,5 milionu korun). Klub už ale od města od roku 2013 na řádných dotacích 5,5 milionu inkasoval.

Článek : http://usti.idnes.cz/dluh-fk-usti-nad-l ... zpravy_alh
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod Honza » 11 čer 2015 16:57

Jak to funguje v Litoměřicích, vidí do toho někdo? Radši bez komentáře: http://www.severoceskydenik.cz/kauzy/ka ... menim.html
Honza
 
Příspěvky: 203
Registrován: 01 úno 2014 13:39

PředchozíDalší

Zpět na Sport

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron