Pravděpodobný konec RC offroad dráhy v Litoměřicích

Pravděpodobný konec RC offroad dráhy v Litoměřicích

Příspěvekod Milan » 12 dub 2011 06:51

Vážení příznivci dálkově řízených modelů automobilů,
s příchodem jara nám bohužel nastaly starosti, které jsme si minulý rok nedokázali představit "ani omylem". Dráha pro RC modely aut nemůže být umístěna na pozemku v kasárnách Dukelských hrdinů, který má naše sdružení pronajato od města Litoměřice. Hlavním důvodem, který mi byl prezentován je to, že snižujeme výtěžnost parkovací plochy v době konání výstav v prostoru litoměřického výstaviště. Údajný propad byl za rok 2010 300 000,- Kč. Tolik tedy krátká informace, kterou nechci dále komentovat.
Všechny členy sdružení to velmi mrzí, chtěli jsme vybudovat areál, který by zcela určitě sloužil k rozvoji této aktivity v Litoměřicích a mohl by přilákat i další návštěvníky, či turisty, mohl vzniknout areál pro další volnočasovou aktivitu obyvatel Litoměřic. Po této informaci byly tedy práce na areálu zastaveny. V současné době hledáme prostor, kde bychom vybudovali areál nový.
Oslovil jsem mnoho majitelů pozemků s žádostí o poskytnutí prostoru, kde by mohl areál vzniknout. Několik z nich se ozvalo, takže probíhájí jakási jednání. Já i ostatní členové sdružení doufáme, že se nám nakonec podaří sehnat vhodný prostor, kde bychom vybudovali areál vhodný pro provoz nejen našich modelů, ale i pro pořádání mistrovských závodů v rámci České republiky, případně i mezinárodní závody (ano v tomto oboru se jezdí i mistrovství Evropy a světa ;) ).

Děkuji všem čtenářům za čas při čtení tohoto příspěvku a zachovejte nám přízeň.

Milan
http://www.rcauta-ltm.cz
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Pravděpodobný konec RC offroad dráhy v Litoměřicích

Příspěvekod Tomas.Marny » 12 dub 2011 15:47

No velice smutné, ale velice podobné osazenstvu naší radnice, to nevěděl nikdo z těch mudrlantů dřív? Ach jo, naše radnice toť pokladnice samých pomazaných hlav...
Zkuste se jich zeptat na prostory které jsou, když se jde kolem stavebnin přes koleje, podél nových mrazíren a po sfaltce až k vodárnám, tam těsně nad nimi město pronajalo pozemky nějakým pejskařům a oni si to tam vykáceli od náletů a udělali cvičák, věřím, že další pozemek by se vedle nich ještě našel.
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Pravděpodobný konec RC offroad dráhy v Litoměřicích

Příspěvekod Vassago » 12 dub 2011 16:39

A co třeba kasárna pod Radobýlem. Tam byste měli i zázemí, elektriku, mohlo by to být pod střechou. Stejně tak by se tam mohly přesunout motokáry, aby byly blíž do města. To je velký areál, který by se dal právě takto využít. Tedy jestli to už patří městu.
Uživatelský avatar
Vassago
 
Příspěvky: 54
Registrován: 02 čer 2010 09:19

Re: Pravděpodobný konec RC offroad dráhy v Litoměřicích

Příspěvekod Milan » 12 dub 2011 17:06

Děkuji všem za zájem a podporu. Obávám se pronajmout znovu pozemek od města Litoměřice, smlouvy mají nastaveny na dobu neurčitou s tříměsíční výpovědní lhůtou. Po našich zkušenostech v tom vidím velký problém.
Kasárny pod Radobýlem jsou ještě armády. Sice prodává část (jak je fotbalové hřiště), ale cena je spíše pro Krejčíře než pro neziskové sdružení :), ani město se o tyto pozemky neuchází. Nájem od armády taky nechci řešit, jsem bývalý voják a pracoval jsem tam, kde se řešily i pronájmy pozemků, tak vím, o čem to je.
Nicméně máme rozjednaný velmi vhodný pozemek s dobrými podmínkami pronájmu a velmi vstřícným jednáním. Jediné, co mohu nyní prozradit, že to není v katastrálním území Litoměřice, byť je to velmi blízko. Tak nám držte palce.
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Pravděpodobný konec RC offroad dráhy v Litoměřicích

Příspěvekod Stanislav Hylán » 12 dub 2011 19:56

Je to škoda, držím palce. Každá volnočasová aktivita je třeba podpořit. I ze strany města ;) .
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Pravděpodobný konec RC offroad dráhy v Litoměřicích

Příspěvekod rajnoha » 12 dub 2011 21:00

Pane Hyláne, to ovšem městu křivdíte! Vždyť město jen na hokej dalo v minulé herní sezoně 6 miliónů plus pronájem a energie zdarma! Nikdo tedy nemůže říci, že město nic nepodpoří! Však také se nám hokejisté krásně odměnili, no ne? :D
Však také ostatní kluby tomu našemu podobnou podporu závidí (a ostatní radní kde se hokej hraje si nad tímto klepou na čelo).
Osobně bych tedy mnohem radši viděl rozdané menší částky na více aktivit, včetně oné dráhy :-( Také držím palce.
rajnoha
 
Příspěvky: 189
Registrován: 16 zář 2010 13:18

Re: Pravděpodobný konec RC offroad dráhy v Litoměřicích

Příspěvekod Milan » 12 dub 2011 21:23

Moc děkuji všem za podporu. Musím však říct, že i když jsem byl zpočátku notně rozladěn, musel jsem ocenit přímé jednání radního Krejzy, který naprosto narovinu řekl, že v tomto prostoru dráhu město nechce. Je to lepší než hra na schovávanou a od začátku víte, jaká je situace a můžete se okamžitě přizpůsobit. Dokonce nám hledal i pozemky, které by mohly sloužit pro naše účely. Doufám, že se nám vše na druhý pokus podaří a budeme moci pozvat všechny příznivce na otevření našeho areálu v co nejkratší době.
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Pravděpodobný konec RC offroad dráhy v Litoměřicích

Příspěvekod Stanislav Hylán » 12 dub 2011 22:04

Pane "rajnoho", máte samozřejmě pravdu. Tuto podporu jsem opomněl... Ale nebral bych ji jako podporu města, spíš jako podporu několika vlivných lidí z města.Prostě vlivní kluci-milující hokejky-si realizují svůj sen.A proč?Protože jsou zrovna ve "správném období na správném místě".Je to stejné, jako bych já - milovník motorsportu - byl vůlí lidu zvolen do zastupitelstva a společně s dalšími milovníky motorsportu též v zastupitelstvu podpořil svůj koníček dotací z městského rozpočtu třeba na rally, závod do vrchu nebo dráhu pro RC auta. Chápu, že hokejky mají více příznivců, nejvíc v době mistrovství světa v hokeji :D,Nechápu však podmiňovat dobrý výkon hokejistů tím, že budu mít dost peněz na nákup hráčů z "lepších oddílů", Viz vyjádření místních "hokejek" např. v MF Dnes.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22


Zpět na Sport

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron