Rozsviceni vanocniho stromku 2010

Rozsviceni vanocniho stromku 2010

Příspěvekod Achab » 05 pro 2010 23:07

Byl jsem na namesti ucasten chvili a myslim si ze to byl totalni propadak. Dan Nekonecny skutecne nemel s adventni atmosferou ani zbla spolecneho, dalsi program taky bida. S minulym rokem se to neda srovnat. Chapu ze na to bylo mene penez ale nez toto tak snad radeji nic.
Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Rozsviceni vanocniho stromku 2010

Příspěvekod Vladislav Liška » 05 pro 2010 23:12

Mam naprosto stejny nazor, a co vim, tak nejsem sam. Navic opet stejny problem jako loni s parkujicimi auty. Vanoce v rytmu jihoamerickyho karnevalu ani nemusim. Diky.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Rozsviceni vanocniho stromku 2010

Příspěvekod babča » 06 pro 2010 06:29

Thajské balónky štěstí a věčně "sjetý" umělec čtvrté kategorie. Ať žijí tradice. No nic, doufám, že ty holky měly v tom mrazu aspoň chlupatý podprsenky.
babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

Re: Rozsviceni vanocniho stromku 2010

Příspěvekod Petr » 06 pro 2010 07:41

Myslel jsem, že adventní neděle 5.12. bude patřit mikulášům, čertům, andělům, prostě dětem. Nic proti plážové show v rytmu samby a rumby, ale před vánoci naprostý úlet. Promrzlé děti tak čekaly ještě o čtvrthodinu déle (18.15), kdy se uráčili panové Chlupáč a Vondra a odpočítali rozsvícení... Proti loňsku naprostý trapas! Dětem by možná stačil vtipný Mikuláš a soutěžní hry. Ještě by se ušetřilo... :(
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Rozsviceni vanocniho stromku 2010

Příspěvekod Llukas007 » 06 pro 2010 07:42

Zde mi nezbývá nic jiného než souhlasit. Přeplněné náměstí auty, program nic moc, navíc jak jste již psali spíš pro vítání léta než Mikuláše a o časovém skluzu ani nemluvě.
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Rozsviceni vanocniho stromku 2010

Příspěvekod LtmPavelka » 06 pro 2010 11:02

Tak to mě vadí spíš přecpaná nákupní centra "SANTOU" a nervozitou, tomu se nevyhnu, neb jíst musím a tato konzumní nálada která panuje vždy před vánocemi mě opravdu žere víc a nemá se svátky společného nic, já jsem teplomilný a to moře bych bral hned, tam mají taky vánoce. Moje děti byli spokojené a na přáníčko si opravdu s radostí ta svá bezelstná přání zvěčnili a poslali, přece co člověk to názor, od toho je to fórum. Tak přeji klidnou předvánoční pohodu.
LtmPavelka
 
Příspěvky: 137
Registrován: 28 zář 2010 12:42

Re: Rozsviceni vanocniho stromku 2010

Příspěvekod Nedv.K. » 06 pro 2010 15:36

Jéjda lidi co blázníte...
My jsme byli na náměstí s celou rodinou máme dvě děti, klukovi je 6 a holce 14, oba dva byli jak u vytržení. Viděli jak čerti, tak zábavu s Danielem Nekonečným. A myslím si že jsme vůbec nebyli sami komu se to celé líbilo. Náměstí bylo narvané k prasknutí. Takže komu se to nelíbilo mohl odejít, ale těch bylo málo, protože odcházet jsme nikoho neviděli, ba naopak. No a k "letnímu" programu, myslíte že dvou hodinové zpívání koled by Vás uspokojilo více? Necháme rýpání, nám se to líbilo a chválíme, bylo to super.
Všem hezký Advent Nevedová K.
Nedv.K.
 
Příspěvky: 5
Registrován: 06 pro 2010 15:15

Re: Rozsviceni vanocniho stromku 2010

Příspěvekod rka » 06 pro 2010 17:25

Dobrý den,
také se musím připojit k negativní kritice této akce. Rozsvěcet vánoční strom s rytmy samby v pazadí mi připadá opravdu velice nevhodné. Celá naše rodina byla velmi zklamaná a náměstí záhy opustila. Zajímalo by mě, kdo za tímto programem stojí.
rka
 
Příspěvky: 3
Registrován: 25 kvě 2010 13:52

Re: Rozsviceni vanocniho stromku 2010

Příspěvekod vojta » 06 pro 2010 18:42

No,co člověk to názor ;) Ale buďme rádi že se alespoň něco na náměstí děje.Teprve když ochutnám svařák a pečené kaštany tak je ta pravá zima.
vojta
 
Příspěvky: 87
Registrován: 19 lis 2010 17:29

Re: Rozsviceni vanocniho stromku 2010

Příspěvekod litelot » 07 pro 2010 09:14

Pan místostarosta Krejza by si měl uvědomit, že šetřit na zábavě pro děti se nemá. To se nevyplácí. Šetřit výdaje z městského rozpočtu je správné. Musí to být s rozumem a ve všech oblastech. Jsem zvědav kolik městských peněz navíc nateče třeba do hokeje, miláčka pana Krejzy. Každý není hokejový fanoušek a očekává od města i jinou zábavu, zvlášť když je to pro děti. Chtěl bych vědět rozdíl mezi cenou loňského rozsvícení vánočního stromku se sletem andělů a letošním ansáblem Dana Nekonečného, které bylo navíc tématicky naprosto out. To se ale tady těžko dozvíme. Tak zásadní rozdíl to ale asi nebyl, aby to město
nemohlo udělat pro děti svých občanů. Inu je už po volbách !


http://radnice.litomerice.cz/clanek-286.html
litelot
 
Příspěvky: 263
Registrován: 09 lis 2010 15:30

Re: Rozsviceni vanocniho stromku 2010

Příspěvekod Zdenda » 07 pro 2010 11:23

To je vynikající odvolávat se na tradice v této době, kdy Vánoční výzdoba je už od začátku listopadu. Vánoce jsou především náboženského svátky a většina lidí si užívá výhod volna, než by chápala jejich význam. Vyřizování si svých osobních účtů s radními patří určitě také k tématu rozsvícení vánočního stromu. Mým dětem se to líbilo, je to lepší než spouštění 3 oběšenců s kostelní věže.
Zdenda
 
Příspěvky: 1
Registrován: 07 pro 2010 11:10

Re: Rozsviceni vanocniho stromku 2010

Příspěvekod Llukas007 » 07 pro 2010 11:36

Tak o tom by se dalo hooooodně se Zdendou polemizovat.
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Rozsviceni vanocniho stromku 2010

Příspěvekod dotik » 07 pro 2010 11:50

Tak polemizuj :) Vanoce jsou dneska pro vetsinu lidi bojem o prostor v obchodnich centrech...presne ve stejnem duchu se nesou i dalsi oslavy...taky mi pripadalo trochu zvlastni pozvat Sum svistu, ale lidem se to libilo, tak proc ne. Akorat to mohlo byt kratsi o 20 minut, aby se stihlo v pohode rozsvitit v 18hod.
Uvidime, jak dopadnou vanocni trhy od 17. Tam uz ta opravdova atmosfera snad zacne, darky budou nakoupene :)
dotik
 

Re: Rozsviceni vanocniho stromku 2010

Příspěvekod Llukas007 » 07 pro 2010 11:56

Taky mě docela zarazilo, že se kdysi proklamovalo třeba vinobraní v duchu staročeském a bez kýčovitých blikaček a tady jich bylo plno. Tak to jsem zvědav na ty trhy. Blikačky, nudle apod. Ikdyž proč ne vánoce v rytmu samby když v marketech jsou už od konce srpna.
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Rozsviceni vanocniho stromku 2010

Příspěvekod worwan » 07 pro 2010 12:16

[quote="Nedv.K."]Jéjda lidi co blázníte...
My jsme byli na náměstí s celou rodinou máme dvě děti, klukovi je 6 a holce 14, oba dva byli jak u vytržení. Viděli jak čerti, tak zábavu s Danielem Nekonečným. A myslím si že jsme vůbec nebyli sami komu se to celé líbilo. Náměstí bylo narvané k prasknutí....
Mno k prasknutí zrovna ne viz: http://kamery.humlnet.cz/cz/kamery/litomerice/ a opravdu to vypadá že tam bylo víc aut než návštěvníků.
Uživatelský avatar
worwan
 
Příspěvky: 256
Registrován: 27 črc 2010 14:20

Re: Rozsviceni vanocniho stromku 2010

Příspěvekod Petr » 07 pro 2010 13:54

Zdenda píše:To je vynikající odvolávat se na tradice v této době, kdy Vánoční výzdoba je už od začátku listopadu. Vánoce jsou především náboženského svátky a většina lidí si užívá výhod volna, než by chápala jejich význam. Vyřizování si svých osobních účtů s radními patří určitě také k tématu rozsvícení vánočního stromu. Mým dětem se to líbilo, je to lepší než spouštění 3 oběšenců s kostelní věže.


Nikdo si s radními žádné účty nevyřizuje! Vyjádřit názor není vyřizování účtů (pro Vás možná ano...). Ano, Vánoce jsou svátky křesťanské a oni "oběšenci", jako ztvárnění andělé, k této době patří stejně jako mikuláš a čert. Nebo jsou to, podle Vás, také nějaká trapná strašidla? Takhle na letní,slunečnou pláž Copacabana poslat mikuláše s čertem zpívat a hrát vánoční koledy. Děti by byly u vytržení, tak co. Hlavně když se baví, že! Ono o ty tradice právě jde! Lidé jsou ve stresu z předvánočního shonu a právě ty tradice vánoc by měly navodit tu relativní pohodu. Když si budou naše děti vštěpovat do hlavy, že vánoce je diskotéka či jiná hudba všeho druhu, tahání čerta za ocas, zasměšňování mikuláše, andělů a všech vánočních tradic, to vše za souhlasné asistence rodičů, brzy se opravdu dočkáme jen samých Šumů svistů a podobných "vánočních" veselic...
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Rozsviceni vanocniho stromku 2010

Příspěvekod Stanislav Hylán » 07 pro 2010 19:39

V sobotu jsme byli s dětmi v litoměřické galerii na akci NEMALUJTE ČERTA NA ZEĎ! a musím říct, že to mělo opravdovou předvánoční atmosféru. Moc pěkná akce, za kterou patří dík galerii a Dr.Kubelkové. Škoda, že v médiích nic nebylo.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Rozsviceni vanocniho stromku 2010

Příspěvekod dotik » 07 pro 2010 22:59

Bude tady: http://www.youtube.com/tvlitomericka#g/u Ale v Litoměřicích se toho děje tolik, že se to prostě nevejde do vysílání a zpracovává se postupně :( A článek na Ltm24 zjistím, proč nebyl...napravíme...
dotik
 

Re: Rozsviceni vanocniho stromku 2010

Příspěvekod Nedv.K. » 08 pro 2010 08:59

Dobrý den,
koukám jak tady každý kritizuje, dobře, je to vaše právo na vyjádření. Ale proč se nenajde nikdo kdo napíše co by se mu líbilo. Jako že by se Vám příští rok líbilo poslouchat 2 hodiny koledy, nebo si v mrazu na náměstí vytvářet masku čerta ?? Zkuste se nad tím zamyslet, a né jen házet na kdekoho kritiku. Myslím si že by to pomohlo více, a myslím to opravdu vážně, zkuste navrhnout, kdo by v Litoměřicích mohl příští rok rozsvěcet stromek. Uvidíme co všechny ty chytrolíny tady napadne, a hlavně jestli si dotčená organizace něco z toho vybere.....
Nedvedová
Nedv.K.
 
Příspěvky: 5
Registrován: 06 pro 2010 15:15

Re: Rozsviceni vanocniho stromku 2010

Příspěvekod dotik » 08 pro 2010 09:15

Tak ja to teda reknu no...
- Mikulase udelat styloveho z vlastnich zdroju
- hudba Zenst. Kvintet a treba nejaky mistni sbor
- usetrene penize prevest na Vanocni trhy a ty udelat kvalitnejsi, s jeste lepsim programem, kde by vyvrcholenim byl treba nejaky koncert nekoho znameho a na to prave pouzit ty finance.
- vanocni atmosferu si lidi zacinaj uvedomovat az tyden pred svatkama...do te doby se uklizi, nakupuje, pripravuje...Vanocni trhy pak mohou navodit tu pravou atmosferu, ktera plynule prejde do stedrovecerni vecere a rozbalovani darku.
- jinak velika pochvala pro kino - promita na Stedry den...
dotik
 

Další

Zpět na Kultura

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron