Dohled nad férovostí voleb

Dohled nad férovostí voleb

Příspěvekod Adson z Melku » 03 říj 2014 07:55

Dobrý den,

chci se zeptat (vážně a bez rýpání) jak je zajištěna férovost voleb do obecního zastupitelstva, jak je zabráněno možné manipulaci s hlasy voličů? V celostátních volbách nehrozí ovlivnění, na to jsme příliš malí, ale u těchto voleb je to samozřejmě o něčem jiném, zde bude rozhodovat každý hlas, tak mám trochu obavy.

Děkuji předem za odpověď tomu, kdo to tady ví.
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Dohled nad férovostí voleb

Příspěvekod Jiří » 03 říj 2014 08:16

Na řádný průběh voleb dohlíží v každém volebním okrsku komise, do které má možnost každá z kandidujících stran nominovat svého zástupce. Tím se má zamezit případné manipulaci s hlasy. Nemyslím si ovšem, že by k tomu u nás došlo.
Jiří
 
Příspěvky: 23
Registrován: 01 zář 2014 18:38

Re: Dohled nad férovostí voleb

Příspěvekod babča » 03 říj 2014 08:22

Jiří píše:Možnosti Příloha

Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Jiří píše:Na řádný průběh voleb dohlíží v každém volebním okrsku komise, do které má možnost každá z kandidujících stran nominovat svého zástupce. Tím se má zamezit případné manipulaci s hlasy. Nemyslím si ovšem, že by k tomu u nás došlo.


Známá, která chodí roky do komisí letos nejde. Důvod? Politické strany si kandidáty nominovaly samy. Tak se hoši určitě navzájem pohlídají.
babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

Re: Dohled nad férovostí voleb

Příspěvekod LtmPavelka » 03 říj 2014 09:32

chodím ke každým volbám a znám předsedkyni naší vol.komise. Absolutně spolehlivá, férová, nestraná. Jde opět a navíc oficiálně hledali členy komisí jako brigádu, můj příbuzný, student tam jde. Takže s tím nařčením o zmanipulovatelnosti opatrně.
LtmPavelka
 
Příspěvky: 137
Registrován: 28 zář 2010 12:42

Re: Dohled nad férovostí voleb

Příspěvekod Adson z Melku » 03 říj 2014 12:06

Děkuji babče a Jiřímu za odpovědi a vysvětlení.

Panu LtmPavelkovi děkuji za uklidnění, to že se zná s absolutně férovou předsedkyní a jeho příbuzný student tam jde na brigádu je kvalitní zárukou nestrannosti a ujišťuji Vás, že se mi bude klidněji spát. Opravdu děkuji ...

Apropos, všiml jsem si, že máte problém s chápáním jednoduchého psaného textu, pane LtmPavelko ...
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Dohled nad férovostí voleb

Příspěvekod LtmPavelka » 03 říj 2014 13:03

No jelikož jsou to lidé, kteří jsou u sčítání hlasů a věřte že v každé komisi je nejeden normální poctivý člen, tak jsou ty obavy z manipulací liché, neb by se to dostalo ven. A číst a chápat myslím že umím. Přeji krásný den. ;)
LtmPavelka
 
Příspěvky: 137
Registrován: 28 zář 2010 12:42


Zpět na Komunálni volby 2014

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron