Politická reklama

Politická reklama

Příspěvekod lupus » 19 zář 2014 21:06

Domnívám se, že za vlády ODS na radnici došlo k bezbřehému rozšíření reklamy ve městě, které jak znovu musím opakovat je městskou památkovou rezervací. To, co si však dovolilo politické hnutí ANO, je do nebe volající. Připomíná mi to tu veletrapnou akci s reklamní obrazovkou u Jezuitského kostela.Pane Urbánku, Váš obří banner na jihovýchodním nároží kapucínského kláštera, přestože jste jeho vlastníkem, je nehorázným svinstvem. Za takový podraz se ztrácejí politické body! Váš PR team by se měl u bratrů kapucínů poučit, jak se pracuje s dušemi.
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: Politická reklama

Příspěvekod Petr Urbánek » 19 zář 2014 22:44

Vážený vlku křížený s žirafou,

souhlasím s Vámi, že městská památková rezervace je poškozována vizuálním smogem a že by odpovědné orgány měly tuto situaci začít komplexně řešit. Jak ale říkal můj děda, ryba vždy smrdí od hlavy. Když se nevkusné reklamní plachty objevují na budovách vlastněných Městem Litoměřice (např. na bývalém pivovaru), které je za vzhled městské památkové rezervace odpovědné, či na dalších veřejných budovách (např. reklamní banner přes celou Michalskou ulici z budovy Severočeské galerie výtvarných umění), není divu, že tohoto nevhodného příkladu následují i ostatní soukromí vlastníci budov. Centrum města je tak permanentně zaplaveno množstvím reklamních plachet, reklamních poutačů (tzv. Áček) či dalších reklamních výlepů, které zdá se nikomu dosud nevadily. Proto je pro mne s podivem, že Vám nyní takto zásadním způsobem vadí politická reklama vyvěšená na pouhý jeden měsíc před volbami hnutím ANO (nazval jste ji dokonce "nehorázným svinstvem" a "podrazem"), když jste dosud aktivně nebojoval proti veškeré další nevhodné a navíc permanentní dlouhodobé reklamě v centru města. Je tedy Váše rozhořčení způsobeno skutečným zájmem o vzhled MPR či hlavně Vaší nechutí k hnutí ANO a hledáním jakékoli záminky k jeho zdrcující kritice ?

V této souvislosti se nemohu nezmínit o jiném, dle mého osobního názoru naprosto nevhodném příkladu politické reklamy a tou je veřejná předvolební propagace ODS na dnešním vinobraní. Vedení města v čele s ODS totiž káže vodu a pije víno. Mezi ohlášené předvolební akce hnutí ANO jsme zařadili i dnešní shromáždění na Mírovém náměstí, abychom otestovali reakci vedení města a ODS. V odpovědi na toto naše ohlášení Rada města uvedla cituji "RM zároveň upozorňuje na naprostou nevhodnost pořádání politických akcí před školskými a zdravotnickými zařízeními a v době konání vinobraní". Jak si máme v kontextu tohoto sdělení RM v čele s ODS vysvětlit přítomnost jejich modrého žirafáka na dnešním vinobraní společně s vylepeným plakátem jenž zval všechny účastníky na předvolební párty pořádanou ODS. Pro nezúčastněné raději podotýkám, že hnutí ANO samozřejmě respektovalo nepsané pravidlo o apolitičnosti vinobraní a žádnou veřejnou předvolební propagaci na této akci neprovádělo.

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Politická reklama

Příspěvekod lupus » 20 zář 2014 12:22

Vážený pane Urbánku,nejsem člověk, který chodí na barikády.Ale k věci! Asi Vám při Vaší zaneprázdněnosti předvolebním kláním uniklo, že cca před půl rokem se na fóru problematika reklamy ve městě probírala /rubriky-Životní prostředí, Kritizujeme/.Zde vyjádřená kritika však zůstala "hlasem volajícího na poušti". Z toho vyplynulo, že při naprosté lhostejnosti radnice /MR a úředníků/, nemá smysl se angažovat.To však neznamená, že vašich pět velehlav na klášteře mě silně neznechutilo.To, že se obdobných podpásovek stále ještě odvažuje místní ODS mě už vůbec nepřekvapuje.
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: Politická reklama

Příspěvekod Ropovod » 20 zář 2014 14:45

Nevyfotí to někdo,? ať můžem porovnat sílu hnusu s kdysi visícím Tvrdíkem a spol....
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: Politická reklama

Příspěvekod Petr Panaš » 20 zář 2014 16:32

Já si vzpomínám (byť je to už nějaký pátek), že nám Saša Vondra přímo na náměstí sděloval z velké reklamní plachty, že "tady je doma".
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Politická reklama

Příspěvekod Litomericko24.cz » 20 zář 2014 17:10

Petr Panas - takze z pozice pravnika a byvaleho tajemnika - kdyz muze Vondra, muzou vsichni? Nebo to byl od Vondry prestupek (nereseny asi, netusim) a kdyz se jeden prestupek nevyresil, tak si tu kazdy muze delat co chce?
Litomericko24.cz
 
Příspěvky: 149
Registrován: 07 čer 2012 19:07

Re: Politická reklama

Příspěvekod Petr Urbánek » 20 zář 2014 17:31

Vážený lupusi/vlku,

děkuji za Váš poslední komentář. Se zájmem jsem si přečetl Vaše předchozí příspěvky na toto téma a nenašel jsem nic s čím bych i já nemohl plně souhlasit. Mimo jiné i proto, že jste v těchto dřívějších komentářích nepoužíval vulgární výrazy o nehorázném svinstvu ap., které ve vztahu k hnutí ANO dosud kromě Vás veřejně používali pouze místní ODS, místostarosta Václav Červín a Severočeši, někým zde dříve označovaní jako A-čko, B-éčko a C-éčko ODS.

Pokud správně rozumím, jde Vám skutečně o zlepšení vzhledu městské památkové rezervace a vulgarity vůči hnutí ANO byly pouze neúmyslným jednorázovým přešlapem. V takovém případě jsme připraveni s Vámi po volbách spolupracovat na komplexním řešení v rámci nějž budou zavedena stejná pravidla pro všechny. Z mého pohledu je totiž jedním z největších nešvarů současné politiky selektivní aplikace pravidel, kdy je jejich striktní dodržovaní vymáháno pouze od běžných občanů zatímco jiní vyvolení je mohou beztrestně porušovat. Není překvapením, že toto vyvolává u většiny lidí pocit bezmoci a frustrace vedoucí k totálnímu znechucení politikou.

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Politická reklama

Příspěvekod Petr Panaš » 20 zář 2014 17:56

Litomericko24.cz píše:Petr Panas - takze z pozice pravnika a byvaleho tajemnika - kdyz muze Vondra, muzou vsichni? Nebo to byl od Vondry prestupek (nereseny asi, netusim) a kdyz se jeden prestupek nevyresil, tak si tu kazdy muze delat co chce?


Problém reklamy na nemovitostech (vč. památkových zón) je velmi složitý a těžko regulovatelný, pokud se jedná o reklamu dočasnou. Řešení se v minulosti hledala kvůli nevkusným ozdobám oken budovy bývalého Raka (jak je dnes drogerie Rossmann) či ohledně nápisu v oknech nemovitosti p. Nováka. Z hlediska zákona to regulovat nelze. Co si dá kdo na balkon, do oken, pověsí z okna, jak si udělá výlohy, je to jeho věc. Pokud se to stane pevnou součástí stavby, je to už věc jiná. Vzpomínám si, že tuto problematiku intenzivně řešil Svaz historických sídel a hledal možnosti zákonné regulace. Ale přiznám se, že nevím, jak to dopadlo.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Politická reklama

Příspěvekod Litomericko24.cz » 20 zář 2014 18:25

Petr Panas - takze je to spis moralni nez pravni problem kazdeho jednotlivce...jestli to dobre chapu...?
Litomericko24.cz
 
Příspěvky: 149
Registrován: 07 čer 2012 19:07

Re: Politická reklama

Příspěvekod Petr Panaš » 20 zář 2014 19:06

Dotik : Chápete to dobře (pokud mě neušla nějaká aktuální změna legislativy).
Příliš reklamy určitě škodí. Na druhou stranu - také Strana zelených rozmístila své bannery po městě. Na obhajobu musím napsat, že se jedná o reklamu mimořádnou a dočasnou. Po komunálních volbách bude pryč. Kde ještě politickou reklamu mít a kde ne, jaké velikosti - těžko říci. Asi to bude na individuálním posouzení jak poskytovatele reklamy, tak i občana, který musí reklamu vnímat. Já považuji jako podstatné, že jestli je reklama na dobu určitou a ne příliš dlouhou, je možné jí tolerovat.
Jako problém je spíše pro mne obsah (případně grafické zpracování). Proto mě reklama v příloze, která sice není v památkové zóně, ale je u pozemní komunikace, vadí více.
Přílohy
feko lt.jpg
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Politická reklama

Příspěvekod Stanislav Hylán » 20 zář 2014 21:08

Politické poutače, bannery nebo plakáty jsou mi šumafuk. Když vyjedete kousek za hranice v době voleb, tak v každé vesnici se na vás šklebí jeden kandidát za druhým, při vjezdech do měst máte rovněž bannery kandidujících... Spíš mi vadí politická "cvičení" při různých kulturních akcích (před volbami). Potom si jakýkoli návštěvník - popř. i místní novinář- může kulturní akci spojit s politickou agitkou ;)
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Politická reklama

Příspěvekod Vladislav Liška » 21 zář 2014 12:20

Presne, s tim bych souhlasil. Jsou volby, ok, radsi bannery a plakaty a jine reklamy, nez k tomu zneuzivat kulturni akce. Prijde mi i docela trapny, delat kulturni akci jen pred volbama a pak zase na 4 roky nic. Ale tak to je asi vec kazdy strany.

btw ten banner na Ano, je tedy diky tem barvam obliceju dost hororovej :)
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Politická reklama

Příspěvekod Litomericko24.cz » 21 zář 2014 12:43

Pokud vim, tak ODS dela louceni uz asi 10let, Zeleni maji vzdy na Svatojanske noci u Svati svoji reklamu take, ANO to ted delalo poprve a podle pana Birnera to bude kazdy rok, Severocesi nic takto oznaceneho nebudou delat, ale tim ze se potkali ruzni lide, tak par novych akci take vzniklo a jinak by nebyly...detem je to celkem jedno a muze to byt take jedna z cest, jak prinest politiku k siroke verejnosti - takze klidne vic takovych akci...
Litomericko24.cz
 
Příspěvky: 149
Registrován: 07 čer 2012 19:07

Re: Politická reklama

Příspěvekod simi » 21 zář 2014 21:34

přesně tak Dotíku, ODS měla 10 x hurá prázdniny, loni je vzala velká voda a letos velký déšť a tudíž se bude 24.9. nahrazovat, to samé zelení, ty vidím také kazdý rok a ano je nové, komunisti každý 1.5. jsou seřazeni, někteří čarodějnicemi seřezáni, ale jsou tam, tak kdo se neukazuje čtyři roky? jen rejpalové ve volbách, po těch chcípne pes.
simi
 
Příspěvky: 132
Registrován: 22 črc 2010 07:55

Re: Politická reklama

Příspěvekod rajnoha » 21 zář 2014 22:02

Kapitáne tepláková souprava, vy ty vaše letáčky rozdáváte ve vláčku dětem i jindy než před volbama? Že jsem si nevšiml.

Prostě potrefené husy nejvíc kejhaj :)

Dětem to asi až tak jedno není. Proto je to například zakázáno zákonem ve školách pane journalisto.
rajnoha
 
Příspěvky: 189
Registrován: 16 zář 2010 13:18

Re: Politická reklama

Příspěvekod Litomericko24.cz » 22 zář 2014 07:10

Rajnoha - myslite si, ze je politicka reklama (klasicky 15vterin spot typu Zachranim svet, volte 5 nebo tak neco) skodliva pro dospele? A vidite - v televizi je zakazana...proste v CR se maximalne snazime udrzet politiku mimo sirokou verejnost - deti od 5.tridy mohou byt v detskem zastupitelstvu a chovat se "jako politici". Takze - jeden se snazi aby deti politiku chapaly a druhy jim zakazuje setkani s realnou politikou...
Litomericko24.cz
 
Příspěvky: 149
Registrován: 07 čer 2012 19:07

Re: Politická reklama

Příspěvekod Jaromír Mareš » 22 zář 2014 13:09

Zpráva od Karla Krejzy:

Pane Urbánku,
když zavedu hrubost, lež, pomluvu do vztahů musím počítat s tím, že se okolí alespoň trochu přizpůsobí. Jít převychovávat lidožrouta holýma rukama končí měkkou či tvrdou pečínkou podle věku misionáře. Náš Žirafák byl, na rozdíl od vašich plachet, legální a ještě navíc oblíbený. Naprostá ignorace zákonů a slušného chování a morálky je skutečně pozoruhodná a sama o sobě vypovídá o kvalitě osobností. Sebrat peníze z Fondu regenerace památkové rezervace, jehož účelem je, aby budovy v ní byly „krásné“ a poté to celé zprznit volební agitkou!? Nevím, nevím. Jinak máte nařízeno nepovolené plachty sundat. Kdy je odstraníte? Nebo použijete osvědčené: Nemohl jsem si Rozhodnutí o odstranění převzít, tudíž jsem to nevěděl a až se to dovím, tak to samozřejmě ihned sundám? Asi tak kolem poloviny října.
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Politická reklama

Příspěvekod Adson z Melku » 22 zář 2014 13:39

Pane Mareši, měl jsem o Vás lepší mínění, ale ukázal jste se, že jste pouze průměrný odeesák se vším všudy. Vršíte tu na p. Urbánka jeden svinský atak za druhým, ale jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá a jak známo, na každou svini se vaří voda (to samozřejmě není přímo na vaši osobu)a mám pocit, že ODS jateční váhy letos dosáhla ...
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Politická reklama

Příspěvekod Vladislav Liška » 22 zář 2014 14:14

Osobně si myslím, že ODSteče do bot. Dle jejich kampaně soudím, že mají problém i s penězi na zaplacení kvalitní kampaně, protože například dát do výšky asi tří metrů volební plakát s fotkami kandidátů velikosti pasové fotografie by rozhodně profík nenavrhl. Případně totéž dát na sloup který je v trávě - těžko si někdo k němu půjde stoupnout to přečíst, atd.

Nedávno probíhaly komunální volby v Sasku, doporučuju všem se tam inspirovat. Outdoorová kampaň tam je naprosto jasná, srozumitelná, jednoduchá a evidentně účinná. Byť jsem se docela zhrozil, jak se tam zadařilo levici s heslem "Výrobní prostředky všemu lidu" - a to i na velkých billboardech :(
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Politická reklama

Příspěvekod ronyk » 22 zář 2014 14:33

To je tak, když někdo chce za každou cenu prodat bezcenné zboží.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Další

Zpět na Komunálni volby 2014

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron