Zákulisní jednání ANO a p. Dostála od Severočechů

Zákulisní jednání ANO a p. Dostála od Severočechů

Příspěvekod Adson z Melku » 13 zář 2014 10:04

Tomas Sarnovsky, volebni manazer:
Ja to s nim zitra proberu. Pokud muzes, zkus zvazit, jestli znepristupnit FB vlakno s tou prestrelkou. Zadne ruseni ferkafe ani Tv ani niceho dalsiho nebude. Neni ani po volbach a neni ani k nicemu takovemu vule. Urbanek je prudas jako ty, ale mi ostatni, treba ja a Lukas tohle nechceme. T.



Pane Dostále,
poprvé vám zde poděkuji, protože konečně děláte investigativní novinařinu, byť možná nevědomky a s jinými účelem, než informovat občany o předvolebních křivárnách.
Děkuji vám zato, že jste nám odkryl pozadí zákulisních předvolebních jednání a informoval nás o tom, že jedny hochy "co spolu mluví" se chystají nahradit jiní, se stejnými praktikami. Opět si parcelujete sféry vlivu a vaše volební programy jsou jen, s prominutím, žvásty pro obtížný hmyz, pro nás voliče, které potřebujete pouze jednou za 4 roky.
Chci vyjádřit naději, že se tak vše dělo za zady p. Urbánka a že on z toho vyvodí důsledky a p. Sarnovský bude vyškrtnut z kandidátky ANO. Prosím p. Urbánka, aby k tomu zaujal stanovisko.

P.S. zajímavá je i ta žádost o cenzuru ... to je asi ta proklamovaná otevřenost ...
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Zákulisní jednání ANO a p. Dostála od Severočechů

Příspěvekod MarTyn » 13 zář 2014 12:32

Adsone, skoro bych se vsadil, že Dostal takto dělá černou práci když pro ODS a Červína (vědomě snad nevědomě) diskredituje ANO.

Dostalova vyjádření (nejenom) zde na foru tomu silně nasvědčují. Stačí sledovat, kdo je terčem jeho kritiky a kdo není.

Kritika současné radnice chybí, za to do kritiky nových kanditátů investuje maximum energie.

Vychází mi to tak, že volit Severočechy znamená nechat vše při starém.
MarTyn
 
Příspěvky: 36
Registrován: 18 pro 2013 18:58

Re: Zákulisní jednání ANO a p. Dostála od Severočechů

Příspěvekod Litomericko24.cz » 13 zář 2014 12:55

Adson - ze jedname s ruznymi zastupci jsme vzdy udelali clanek - SZ, ANO, ODS, CSSD. Kdyz jsem dohodl jednani na tema financovani sportu, tak jsme hned informovali ze probehlo(ano, top09, volba - a pochvalovali si to a ze by radi dalsi na dalsi temata) a s jakym vysledkem...proste - je bezne , ze spolu vsichni nejakym zpusobem mluvi...a my nemame problem o tom mluvit...
Litomericko24.cz
 
Příspěvky: 149
Registrován: 07 čer 2012 19:07

Re: Zákulisní jednání ANO a p. Dostála od Severočechů

Příspěvekod Josef Mayer » 13 zář 2014 13:11

Zde na tomto fóru vzniká mnoho teorií, mnoho nápadů, podezření atd. Pokud by opravdu osoby byly střídány osobami a žádná změna by se nekonala, byl by to špatný signál občanům města. Nedomnívám se však, že by tomu tak mělo být. Pokud budeme mít příležitost do dění ve městě hovořit v rámci rozumné skupiny lidí, kterou bych si dovedl představit, tak to opravdu nepřichází v úvahu. Na rozdíl od mnoha jiných zájemců, není můj zájem o správné fungování radnice pouhou představou. Já, ani nikdo jiný z mého okolí nemá potřebu zaplétat se do nastražených pavoučích sítí obchodníků s představami :-)
Josef Mayer
 
Příspěvky: 37
Registrován: 07 srp 2014 21:16

Re: Zákulisní jednání ANO a p. Dostála od Severočechů

Příspěvekod Adson z Melku » 13 zář 2014 13:36

Pane Dostále,

já v emailu od p. Sarnovskêho nikde nečtu nic o financ. sportu, případně o neziskových org., čtu tam fér kafe, TV a další, což jsou pouze vaše podnikatelské aktivity, které jsou letos ohroženy volbami. S ODS a ČSSD jste v minulosti uzavřel dohodu výhodnou pro všechny a nyní se hystericky snažíte předjednat totéž s potencionálními vítězi nadcházejících voleb, jste zdatný manipulátor a jak jste dal zde mnohokrát najevo, je vám lhostejné, jakým způsobem svého cíle dosáhnete, apeluji na všechny pol. strany, aby si dobre rozmysleli spolupráci s podnikatelským subjektem, tvaricim se jako politicke a občanské hnutí zvané Severočeši-Litoměřice.
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Zákulisní jednání ANO a p. Dostála od Severočechů

Příspěvekod Litomericko24.cz » 13 zář 2014 13:58

Adson - :) vubec nic se nesnazim predjednat - naopak - kdyby dotycni panove dokazali rict, co jsme resili, tak by uznali, ze mi vubec nevadi udelat vyberove rizeni na televizi...a treba pan Horak ze SZ s panem Panasem maji veskere podklady k vyberovemu rizeni FerKafe...jak rikam - jedine, co me na dosavadni spolupraci s ANO mezi je, ze maji veskere podklady, rekl jsem ze nemam problem s vyberovym rizenim ci zrusenim TV a nikdo z nich tuto informaci zde nechtel potvrdit...ocekaval jsem dostatel slusnosti a az dnes pan Birner zhruba toto prislibil...a ja pozadal pana Lisku cca 5minut po zverejneni aby moji zpravu smazal...
Litomericko24.cz
 
Příspěvky: 149
Registrován: 07 čer 2012 19:07

Re: Zákulisní jednání ANO a p. Dostála od Severočechů

Příspěvekod Miloš » 14 zář 2014 13:49

Protože se toto téma přesunulo sem, tak opakuji svoje otázky taky zde.
Dotíku, konečně jste nás zveřejněním zákulisního dění v ANO pobavil, protože vaše kresby za moc nestály. Přidáte nám zde také Vaši komunikaci se Szántem když jste si domlouval svoje kšefty na radnici a nebo s Krejzou když jste domlouval spolupráci Severočechů s ODS. Zajímá nás hlavně to zda po ukončení placení za noviny a TV radnicí už máte domluvenou náhradu zakázkami od kraje, kde je váš bývalý spolustraník a kámoš Szántó radním. A taky to jestli vám Krejza slíbil pozici ODS „B“ pro Severočechy namísto Červína nebo jestli na vás zbyla jenom pozice ODS „C“. I my chceme, aby jste nás bavil stejně jako Litoměřice baví vás.
Miloš
 
Příspěvky: 13
Registrován: 28 srp 2014 13:38

Re: Zákulisní jednání ANO a p. Dostála od Severočechů

Příspěvekod Petr Urbánek » 15 zář 2014 06:49

Adson z Melku píše:Tomas Sarnovsky, volebni manazer:
Ja to s nim zitra proberu. Pokud muzes, zkus zvazit, jestli znepristupnit FB vlakno s tou prestrelkou. Zadne ruseni ferkafe ani Tv ani niceho dalsiho nebude. Neni ani po volbach a neni ani k nicemu takovemu vule. Urbanek je prudas jako ty, ale mi ostatni, treba ja a Lukas tohle nechceme. T.

Pane Dostále,
poprvé vám zde poděkuji, protože konečně děláte investigativní novinařinu, byť možná nevědomky a s jinými účelem, než informovat občany o předvolebních křivárnách.
Děkuji vám zato, že jste nám odkryl pozadí zákulisních předvolebních jednání a informoval nás o tom, že jedny hochy "co spolu mluví" se chystají nahradit jiní, se stejnými praktikami. Opět si parcelujete sféry vlivu a vaše volební programy jsou jen, s prominutím, žvásty pro obtížný hmyz, pro nás voliče, které potřebujete pouze jednou za 4 roky.
Chci vyjádřit naději, že se tak vše dělo za zady p. Urbánka a že on z toho vyvodí důsledky a p. Sarnovský bude vyškrtnut z kandidátky ANO. Prosím p. Urbánka, aby k tomu zaujal stanovisko.

P.S. zajímavá je i ta žádost o cenzuru ... to je asi ta proklamovaná otevřenost ...


Vážený Adsone z Melku,

mám obavu, že pan Dostál je skvělý manipulátor spíše než investigativní novinář. Po předchozích zkušenostech s jeho hysterickou diskreditační kampaní proti hnutí ANO v níž se neváhal uchýlit ke zcela zjevným lžím a překrucování skutečností si jsem zcela jist, že o Vámi zmiňovaných „předvolebních křivárnách“ nepsal nevědomky, ale naopak se zcela zjevným úmyslem poškodit hnutí ANO a vnést do našich řad rozkol. Toto je totiž přesně to o co současnému vedení města v čele s ODS jde a jak zde již dříve někdo jiný napsal, pan Dostál dělá pro ODS tuto černou práci a je přitom velice dobře placen z městské pokladny.

O jím zveřejněné SMS od Tomáše Sarnovského jsem skutečně dosud nevěděl, ale pro její správné pochopení je nutné znát celý kontext i to, že byla odeslána již před několika týdny. Hnutí Severočeši se od samého počátku prezentovalo jako subjekt, který chce přinést na Litoměřickou radnici tolik potřebnou změnu, stejně jako hnutí ANO. Bylo proto naprosto přirozené, že s nimi Tomáš Sarnovský zcela neformálně diskutoval některé programové otázky, abychom o sobě měli dostatek informací pro případnou povolební spolupráci. S ohledem na můj předchozí pobyt v zahraničí jsem pana Dostála neznal a zpočátku jsem mu tedy přirozeně důvěřoval. Stačilo mi však jedno osobní setkání s ním, abych z jeho postojů poznal, že se naše názory na vedení města zcela zásadně liší. Zatímco pro něj bylo naprosto normální, aby si zvolený politik přivedl na radnici či do příspěvkových organizací města jako zaměstnance své rodiné příslušníky nebo aby jeho osobní vztahy s různými lidmi významně ovlivňovaly jeho rozhodování o veřejných záležitostech, protože tak to přece v politice běžně chodí, já jsem považoval takovéto jednání za naprosto neobhajitelné. Jelikož jsem se „odvážil“ dát tento svůj nesouhlas jasně najevo a „dovolil“ jsem si veřejně kritizovat místní tisk, stal jsem se velice rychle jeho „třídním nepřítelem“, který si zaslouží likvidaci. Jeho drobné okopávání kotníků a příležitostné znevěrohodňování politického konkurenta před voliči, které provozoval od samého počátku, tak přerostlo v jeho „svatou válku“ vůči hnutí ANO a mně osobně.

I přes tento osobní spor s panem Dostálem jsme však nadále považovali Severočechy za seriózního partnera a to hlavně s ohledem na jimi veřejně deklarované cíle. Začali jsme tedy programové a další záležitosti diskutovat přímo s lídrem Severočechů panem Lukasem Wunschem, s nímž jsme se také dohodli, že osobní spory s panem Dostálem nebudou negativně ovlivňovat naše vztahy a nebudeme s nimi již dále obtěžovat veřejnost. Předpokládám, že snaha udržet dobré vztahy mezi našimi subjekty po jedné z dalších veřejných lží pana Dostála také byla hlavním důvodem pro Vámi citovanou SMS. Vámi zmiňované „parcelování sfér vlivu“ totiž není naším stylem, což hnutí ANO dostatečně prokázalo již na celostátní úrovni.

Když však na veřejnost začaly prosakovat informace o zákulisních jednáních Severočechů s ODS, další kandidáti Severočechů se zapojili do veřejné kampaně proti hnutí ANO či dalším oponentům současného vedení města zatímco o ODS či Červínovi od nich proudily pouze pozitivní zprávy a sám pan Wunsch nazval naše zveřejňování různých kauz cituji „osočováním starosty a místostarosty“, bylo jasné, že Severočeši ve skutečnosti nejsou reformním sdružením za nějž se veřejně vydávají. Musím přiznat, že momentálně nevím co si mám o tomto uskupení myslet, ale nyní již nemohu vyloučit ani scénář, že jde o podnikatelský projekt pana Dostála ve stylu VV, jak zde již dříve někdo jiný napsal.

Pan Dostál došel ve svojí nenávisti tak daleko, že kromě zvěřejňování osobních emailů či SMS o mně prý začal společně s ODS šířit lži o zneužívání sociálních dávek. Pravděpodobně postupuje v souladu s rčením podle sebe soudím tebe. Po návratu ze zahraničí jsem totiž nikde nepracoval a jsem tak evidován na úřadu práce, absolutně žádné dávky však samozřejmě nepobírám. Jak jsem veřejně deklaroval již v dubnovém vydání magazínu ANO Litoměřice, cituji „z důvodu vysokého pracovního vytížení a častého cestování jsem v zahraničí svoji rodinu bohužel většinou časově zanedbával. Proto si nyní vybírám oddechový čas, kdy se intenzivněji věnuji svým dvěma malým dětem a zvažuji, kde bych mohl být nejvíce užitečný do budoucna“. Tento komfort si mohu díky předchozí tvrdé práci v zahraničí a dostatečným úsporám dovolit. Ačkoli jsem si mohl při této práci v zahraničí nechávat vyplácet svůj plat v některém z daňových rájů a vyhnout se tak placení daní a dalších odvodů v ČR stejně jako např. v poslední době diskutovaná Petra Kvitová, této možnosti jsem nevyužíval. Jenom za posledních 5 let jsem tak v ČR zaplatil na dani z příjmu více než 7,5 milionu Kč, na sociálním a zdravotním pojištění více než 1 milion Kč přičemž můj zaměstnavatel za mně na tomto pojištění zaplatil další více než 3 miliony Kč. I z těchto mých daní pak platilo vedení města v čele s ODS pana Dostála za jeho mediální služby. Co více k tomu lze ještě dodat ?

Je mi jasné, že za tuto svojí otevřenost sklidím já osobně další dávku dehonestací a hnutí ANO bude znovu a znovu předmětem cílených diskreditací, protože naše znevěrohodnění je jedinou šancí na volební úspěch jak pro ODS, tak pro s nimi domluvené Severočechy. Obdobnou diskreditací si prošlo hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem i před loňskými parlamentními volbami, protože strach ze změny politické kultury, kterou přinášíme, je u zkorumpovaných vládnoucích stran obrovský. Naštěstí to ale budou nakonec voliči, kdo tento spor rozhodne.

Všem čtenářům, které neustálé hádky mezi různými politickými subjekty už neúnosně obtěžují, se tímto omlouvám za tuto svoji odpověď na vznesený dotaz. I já bych zde mnohem raději prezentoval náš program a to co plánujeme dělat pro naše spoluobčany. Jsem totiž zvyklý tvrdě pracovat a ne neustále tlachat o nesmyslech. Proto bych uvítal více dotazů i tímto směrem.

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Zákulisní jednání ANO a p. Dostála od Severočechů

Příspěvekod Litomericko24.cz » 15 zář 2014 07:36

Pane Urbanku - skoda ze si s panem Birnerem nepredavate informace a posledni SMS. Informace o tom, ze jste na uradu prace je verejnym tajemstvim a myslim, ze kazdy investigativni novinar by se toho mohl chytit. V okrese ale zadny takovy neni a ja se za nej ani nikdy nepovazoval - bylo pouze vasim zboznym pranim, aby to tak bylo.

Preji hezky den. Dekuji panu Birnerovi za vysvetleni stavu a stale plati to, co jsem mu psal v SMS a muze ji zde samozrejme zverejnit, protoze nemam problem se zverejnovanim informaci z politickych jednani (ostatne vzdy vse u nas na strankach zverejnujeme - ze jsme v kontaktu i s ODS, ze jsme se potkali s Karlem Krejzou a diskutovali o gymnaziu, financovani hokeje atd atd.

Proste pane Urbanku - pro vas to bezne neni, ale lide, kteri v Litomericich ziji dlouho a kandiduji za ruzna politicka uskupeni se proste potkavaji na akcich a diskutuji, ptaji se navzajem...
Litomericko24.cz
 
Příspěvky: 149
Registrován: 07 čer 2012 19:07

Re: Zákulisní jednání ANO a p. Dostála od Severočechů

Příspěvekod pavel.stastny » 15 zář 2014 11:07

Petr Urbánek píše:
Adson z Melku píše:Tomas Sarnovsky, volebni manazer:
Ja to s nim zitra proberu. Pokud muzes, zkus zvazit, jestli znepristupnit FB vlakno s tou prestrelkou. Zadne ruseni ferkafe ani Tv ani niceho dalsiho nebude. Neni ani po volbach a neni ani k nicemu takovemu vule. Urbanek je prudas jako ty, ale mi ostatni, treba ja a Lukas tohle nechceme. T.

Pane Dostále,
poprvé vám zde poděkuji, protože konečně děláte investigativní novinařinu, byť možná nevědomky a s jinými účelem, než informovat občany o předvolebních křivárnách.
Děkuji vám zato, že jste nám odkryl pozadí zákulisních předvolebních jednání a informoval nás o tom, že jedny hochy "co spolu mluví" se chystají nahradit jiní, se stejnými praktikami. Opět si parcelujete sféry vlivu a vaše volební programy jsou jen, s prominutím, žvásty pro obtížný hmyz, pro nás voliče, které potřebujete pouze jednou za 4 roky.
Chci vyjádřit naději, že se tak vše dělo za zady p. Urbánka a že on z toho vyvodí důsledky a p. Sarnovský bude vyškrtnut z kandidátky ANO. Prosím p. Urbánka, aby k tomu zaujal stanovisko.

P.S. zajímavá je i ta žádost o cenzuru ... to je asi ta proklamovaná otevřenost ...


Vážený Adsone z Melku,

mám obavu, že pan Dostál je skvělý manipulátor spíše než investigativní novinář. Po předchozích zkušenostech s jeho hysterickou diskreditační kampaní proti hnutí ANO v níž se neváhal uchýlit ke zcela zjevným lžím a překrucování skutečností si jsem zcela jist, že o Vámi zmiňovaných „předvolebních křivárnách“ nepsal nevědomky, ale naopak se zcela zjevným úmyslem poškodit hnutí ANO a vnést do našich řad rozkol. Toto je totiž přesně to o co současnému vedení města v čele s ODS jde a jak zde již dříve někdo jiný napsal, pan Dostál dělá pro ODS tuto černou práci a je přitom velice dobře placen z městské pokladny.

O jím zveřejněné SMS od Tomáše Sarnovského jsem skutečně dosud nevěděl, ale pro její správné pochopení je nutné znát celý kontext i to, že byla odeslána již před několika týdny. Hnutí Severočeši se od samého počátku prezentovalo jako subjekt, který chce přinést na Litoměřickou radnici tolik potřebnou změnu, stejně jako hnutí ANO. Bylo proto naprosto přirozené, že s nimi Tomáš Sarnovský zcela neformálně diskutoval některé programové otázky, abychom o sobě měli dostatek informací pro případnou povolební spolupráci. S ohledem na můj předchozí pobyt v zahraničí jsem pana Dostála neznal a zpočátku jsem mu tedy přirozeně důvěřoval. Stačilo mi však jedno osobní setkání s ním, abych z jeho postojů poznal, že se naše názory na vedení města zcela zásadně liší. Zatímco pro něj bylo naprosto normální, aby si zvolený politik přivedl na radnici či do příspěvkových organizací města jako zaměstnance své rodiné příslušníky nebo aby jeho osobní vztahy s různými lidmi významně ovlivňovaly jeho rozhodování o veřejných záležitostech, protože tak to přece v politice běžně chodí, já jsem považoval takovéto jednání za naprosto neobhajitelné. Jelikož jsem se „odvážil“ dát tento svůj nesouhlas jasně najevo a „dovolil“ jsem si veřejně kritizovat místní tisk, stal jsem se velice rychle jeho „třídním nepřítelem“, který si zaslouží likvidaci. Jeho drobné okopávání kotníků a příležitostné znevěrohodňování politického konkurenta před voliči, které provozoval od samého počátku, tak přerostlo v jeho „svatou válku“ vůči hnutí ANO a mně osobně.

I přes tento osobní spor s panem Dostálem jsme však nadále považovali Severočechy za seriózního partnera a to hlavně s ohledem na jimi veřejně deklarované cíle. Začali jsme tedy programové a další záležitosti diskutovat přímo s lídrem Severočechů panem Lukasem Wunschem, s nímž jsme se také dohodli, že osobní spory s panem Dostálem nebudou negativně ovlivňovat naše vztahy a nebudeme s nimi již dále obtěžovat veřejnost. Předpokládám, že snaha udržet dobré vztahy mezi našimi subjekty po jedné z dalších veřejných lží pana Dostála také byla hlavním důvodem pro Vámi citovanou SMS. Vámi zmiňované „parcelování sfér vlivu“ totiž není naším stylem, což hnutí ANO dostatečně prokázalo již na celostátní úrovni.

Když však na veřejnost začaly prosakovat informace o zákulisních jednáních Severočechů s ODS, další kandidáti Severočechů se zapojili do veřejné kampaně proti hnutí ANO či dalším oponentům současného vedení města zatímco o ODS či Červínovi od nich proudily pouze pozitivní zprávy a sám pan Wunsch nazval naše zveřejňování různých kauz cituji „osočováním starosty a místostarosty“, bylo jasné, že Severočeši ve skutečnosti nejsou reformním sdružením za nějž se veřejně vydávají. Musím přiznat, že momentálně nevím co si mám o tomto uskupení myslet, ale nyní již nemohu vyloučit ani scénář, že jde o podnikatelský projekt pana Dostála ve stylu VV, jak zde již dříve někdo jiný napsal.

Pan Dostál došel ve svojí nenávisti tak daleko, že kromě zvěřejňování osobních emailů či SMS o mně prý začal společně s ODS šířit lži o zneužívání sociálních dávek. Pravděpodobně postupuje v souladu s rčením podle sebe soudím tebe. Po návratu ze zahraničí jsem totiž nikde nepracoval a jsem tak evidován na úřadu práce, absolutně žádné dávky však samozřejmě nepobírám. Jak jsem veřejně deklaroval již v dubnovém vydání magazínu ANO Litoměřice, cituji „z důvodu vysokého pracovního vytížení a častého cestování jsem v zahraničí svoji rodinu bohužel většinou časově zanedbával. Proto si nyní vybírám oddechový čas, kdy se intenzivněji věnuji svým dvěma malým dětem a zvažuji, kde bych mohl být nejvíce užitečný do budoucna“. Tento komfort si mohu díky předchozí tvrdé práci v zahraničí a dostatečným úsporám dovolit. Ačkoli jsem si mohl při této práci v zahraničí nechávat vyplácet svůj plat v některém z daňových rájů a vyhnout se tak placení daní a dalších odvodů v ČR stejně jako např. v poslední době diskutovaná Petra Kvitová, této možnosti jsem nevyužíval. Jenom za posledních 5 let jsem tak v ČR zaplatil na dani z příjmu více než 7,5 milionu Kč, na sociálním a zdravotním pojištění více než 1 milion Kč přičemž můj zaměstnavatel za mně na tomto pojištění zaplatil další více než 3 miliony Kč. I z těchto mých daní pak platilo vedení města v čele s ODS pana Dostála za jeho mediální služby. Co více k tomu lze ještě dodat ?

Je mi jasné, že za tuto svojí otevřenost sklidím já osobně další dávku dehonestací a hnutí ANO bude znovu a znovu předmětem cílených diskreditací, protože naše znevěrohodnění je jedinou šancí na volební úspěch jak pro ODS, tak pro s nimi domluvené Severočechy. Obdobnou diskreditací si prošlo hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem i před loňskými parlamentními volbami, protože strach ze změny politické kultury, kterou přinášíme, je u zkorumpovaných vládnoucích stran obrovský. Naštěstí to ale budou nakonec voliči, kdo tento spor rozhodne.

Všem čtenářům, které neustálé hádky mezi různými politickými subjekty už neúnosně obtěžují, se tímto omlouvám za tuto svoji odpověď na vznesený dotaz. I já bych zde mnohem raději prezentoval náš program a to co plánujeme dělat pro naše spoluobčany. Jsem totiž zvyklý tvrdě pracovat a ne neustále tlachat o nesmyslech. Proto bych uvítal více dotazů i tímto směrem.

Petr Urbánek



Dobrý den pane Urbánku,

jenom jestli tomu dobře rozumím. Vy jste na úřadu práce registrovaný jako uchazeč o zaměstnání? Pokud ano, tak proč?
Já žiju v domnění, že se člověk nikam hlásit nemusí, když nehledá zaměstnání. Stačí, když si platí zdravotní a možná (to si nejsem jistý)
socialní pojištění. Nic víc. Pletu se ?

Díky za odpověď
pavel.stastny
 
Příspěvky: 2
Registrován: 27 úno 2011 16:58

Re: Zákulisní jednání ANO a p. Dostála od Severočechů

Příspěvekod Adson z Melku » 15 zář 2014 14:52

Vážený pane Urbánku,

děkuji Vám za Vaši reakci. Potvrdila některé mé domněnky, některé obavy a nedůvěru, že hnutí ANO v LTM nemá až tak zájem změnit klientelistické praktiky na radnici však ne zcela vyvrátila.

Jsem rád, že se potvrdilo, že Vy jste o důvěrných jednáních p. Sarnovského s p. Dostálem o tom, že i po volbách a případném vítězství ANO, se p. Dostál o svoji "zaslouženou" trafiku nemusí nikterak obávat, nevěděl. Není to v tom případě ale na jeho vyškrtnutí, protože jedná za Vašimi zády a znedůvěryhodňuje ANO v očích voličů? A v neposlední řadě vlastně pokračuje v politice kamarádíčkování současné radnice. Dále tu p. Birner psal o tom, že je vlastně v pořádku, když spolu strany mluví, že se tak lépe dosáhne dohody mezi politickými stranami. Nesdílím tento názor, mluvit se má pouze se slušnými a neušpiněnými pol. subjekty. Opět to zavání parcelováním sfér vlivu a budoucím klientelismem. Koalice se uzavírají až po volbách.

Píšete, že p. Dostál je velice dobře placen z městské pokladny, budete s tím v případě vol. vítězství něco dělat? Potřebuje město tento typ propagace a "zdroje informací"? Nemůže to město řešit vlastními silami levněji? Potřebuje město ten pseudoinformační TV paskvil?

Děkuji za Vase odpovědi.
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Zákulisní jednání ANO a p. Dostála od Severočechů

Příspěvekod Birner Pavel » 15 zář 2014 15:00

Nepsal jsem nic o uzavírání koalic. Psal jsem o tom, že se hledají programové shody napříč politickým spektrem. Jestliže máme v programu transparentní vedení radnice, zlepšit dopravu a parkování, zlepšit cyklodopravu a i ostatní to také budou mít, tak proč s nimi nejednat. Není to klientelistické ani to není nějaké porcování vlivu. Je to ve prospěch občanů celého města.
Birner Pavel
 
Příspěvky: 84
Registrován: 10 črc 2014 08:41

Re: Zákulisní jednání ANO a p. Dostála od Severočechů

Příspěvekod Adson z Melku » 15 zář 2014 15:16

Víte p. Birnere, co lidi na politice a politicích nejvic štve? Kecy, liché, všeobecné, nic neříkající kecy! Zlepšit tohle a támhle to. Víte co město, dle mého názoru, nejvíce potřebuje? Transparentní, maximálně otevřená výběrová řízení, uverejňování veškerých smluv na stránkách města a maximálně otevřené politiky, kteří chtějí pracovat pro město a až potom pro sebe. P. Urbánek se mi zdá, že jde správným směrem, škoda, že další kandidáti ANO poměrně zaostávají.
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Zákulisní jednání ANO a p. Dostála od Severočechů

Příspěvekod rajnoha » 15 zář 2014 15:41

Líbilo se mi, že ANO, nechce mít nic se stávající garniturou, jak se zdá, spletl jsem se.
Takže ANO se pro mě také stává nevolitelnou. Škoda. Myslím, že pánové Birner a Sarnovský už dopředu dělají vše pro to, aby měli korýtka. O obou se po LTM povídají drby různé, moc jsem tomu nevěřil, jak se ukazuje, asi jsem naivní.

Víc Urbánků, méně keců a pletichaření.

Jestli je p. Urbánek nezaměstnaný nebo ne, je mi úplně jedno. Jakou má minulost tu v LTM nikdo moc neví, ale minimálně rýpáním do radnice za poslední půl rok ukázal, že se do toho dovede obout.
rajnoha
 
Příspěvky: 189
Registrován: 16 zář 2010 13:18

Re: Zákulisní jednání ANO a p. Dostála od Severočechů

Příspěvekod Jirka » 15 zář 2014 16:23

Nejen pro pavel stastny a další chytráky.
Nechte si prosim vysvětlit povinnosti občana ČR ve vztahu k pracáku a nekalte tady vodu.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Zákulisní jednání ANO a p. Dostála od Severočechů

Příspěvekod pavel.stastny » 15 zář 2014 18:02

Jirka píše:Nejen pro pavel stastny a další chytráky.
Nechte si prosim vysvětlit povinnosti občana ČR ve vztahu k pracáku a nekalte tady vodu.


Tak jinak. Za mých mladých let to bylo tak, jak jsem napsal (http://www.financninoviny.cz/zpravy/je- ... ace/336439).
Teď je povinnost se registrovat na pracáku? Pokud ano, pak to chápu. Pokud ne, rád bych znal motivaci. Nic víc.

Díky

-pavel

PS: Byla to prostá otázka na pana Urbánka. Proč Vám to vadí?
pavel.stastny
 
Příspěvky: 2
Registrován: 27 úno 2011 16:58

Re: Zákulisní jednání ANO a p. Dostála od Severočechů

Příspěvekod Jirka » 15 zář 2014 18:34

Posun v čase o 6 let dopředu doporučuji.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Zákulisní jednání ANO a p. Dostála od Severočechů

Příspěvekod Jaromír Mareš » 15 zář 2014 20:48

Vážený pane Urbánku,
děkuji za Vaši reakci. Opět jste ukázal, kolik arogance a zloby ve Vás je. Na druhou stranu je to Váš problém a chápu, že člověk se od určitého věku už asi těžko změní.

Rád bych se však pozastavil nad některými Vašimi výroky a srovnal je s realitou.
1.) ...... ale naopak se zcela zjevným úmyslem poškodit hnutí ANO a vnést do našich řad rozkol. Toto je totiž přesně to o co současnému vedení města v čele s ODS jde a jak zde již dříve někdo jiný napsal, pan Dostál dělá pro ODS tuto černou práci a je přitom velice dobře placen z městské pokladny
2.) Mohu Vás ujistit, že ani já osobně ani nikdo z mých kolegů v hnutí ANO Litoměřice si nejde do politiky vydělat, ale s cílem změnit zatuchlé praktiky, které dnes ve vedení města vládnou.
3.) Protože politiku chápu jako službu občanům a nejsem na ní existenčně závislý, .....

Pokud jsem Váš příspěvek č.1 správně pochopil, ODSka a p. Dostál se spojili a prozradili, samozřejmě s nekalým úmyslem, Vašim kolegům, že údajně nechodíte do práce a navíc za sebe údajně necháváte platit stát sociální a zdravotní pojištění a tudíž výroky č.2 a č.3 těžko, díky Vám, může v Litoměřicích brát někdo vážně. Je to ten „rozkol“, kdy vyškrtnete člena z kandidátky, protože má dluhy, a to i když je řádně splácí a na druhou stranu jako majitel nemovitosti v hodnotě desítek miliónů korun „zneužíváte“ systém určený pro občany, kteří se ocitli bez práce a v sociální nouzi.
Pravda nárok na to nejspíše máte, ale není to v rozporu s Vaším tvrzením o existenční nezávislosti? Takže vlastně žádná zloba, pouze potřeba se „provozně“ zajistit. Prostě tu práci na radnici potřebujete, že?

Vážený pane Urbánku, upřímně začínám chápat pravý význam Vašeho hesla: ANO, bude líp!
Přeji Vám nikým nerušený začátek pracovního týdne.
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Zákulisní jednání ANO a p. Dostála od Severočechů

Příspěvekod babča » 15 zář 2014 21:23

Pro ty, co tady kalí vodu. Úřad práce platí za registrovaného pouze zdravotní pojištění. Sociální pojištění za osoby v evidenci stát neplatí. Doba, po kterou jsou v evidenci úřadu práce, se započítává jako účast na důchodovém pojištění. Takže nevidím ani jeden důvod, proč by se p. Urbánek nemohl zaregistrovat. Z toho, co zde všichni - napříč politickým spektrem předvádíte, je mi zle. Doufám, že lidé budou dobře vážit, komu dají svůj hlas.
babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

Re: Zákulisní jednání ANO a p. Dostála od Severočechů

Příspěvekod Birner Pavel » 15 zář 2014 21:27

Adson z Melku píše:Víte p. Birnere, co lidi na politice a politicích nejvic štve? Kecy, liché, všeobecné, nic neříkající kecy! Zlepšit tohle a támhle to. Víte co město, dle mého názoru, nejvíce potřebuje? Transparentní, maximálně otevřená výběrová řízení, uverejňování veškerých smluv na stránkách města a maximálně otevřené politiky, kteří chtějí pracovat pro město a až potom pro sebe. P. Urbánek se mi zdá, že jde správným směrem, škoda, že další kandidáti ANO poměrně zaostávají.


To samé, o čem píšete, prosazuje naše hnutí také. Jelikož zde žádné politické hnutí nezíská nadpoloviční většinu mandátů, budou se muset témata řešit napříč politickým spektrem. To nejsou kecy, to je fakt, s tím musíte i Vy souhlasit. Když by měl někdo nad 50%, mohl by o všem rozhodovat sám, ale to také není úplně dobré, podívejme se jak, to dopadlo v Praze.
Mnoho lidí nás již soudí a přitom nemají porovnání, vysvědčení za odvedenou práci by měli obdržet ti, co již na radnici působí, tím vysvědčením jsou volby.
Jediným způsobem, jak všem dokázat, že jsme schopní pracovat pro město je, že splníme po volbách, co nyní deklarujeme, samozřejmě v případe, že dostaneme mandát od voličů.

Pavel Birner
Birner Pavel
 
Příspěvky: 84
Registrován: 10 črc 2014 08:41

Další

Zpět na Komunálni volby 2014

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron