Strana zelených

Re: Strana zelených

Příspěvekod Jirka » 02 dub 2015 10:31

Něco nám pan Panaš naznačil v sekci Vedení města, KV. Ale měl jsem o jeho přínosu pro KV jiné představy.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Strana zelených

Příspěvekod Vladislav Liška » 02 dub 2015 11:34

Pokud jsem dobře pochopil, byl pan Panaš zatím jen jednou na schůzi. Jiná zatím nebyla. Není v KV od začátku. A pokud dává podněty, tak je to myslím v pořádku. Co mám informace, tak ty kontroverzní body k jednání jsou právě od něj, zatímco ostatní se projevují tak jak v minulém volebním období, tedy nijak - viz zápisy. Takže si myslím, že on je naopak jediný, který něco dělá.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 04 čer 2015 22:34

Petr Panaš píše:Na dubnovém zastupitelstvu budu předkládat bod na zavedení Participativního rozpočtování. Zmiňuji to, neboť na tomto fóru v minulosti k tomuto proběhla také diskuze, jenom už nevím přesně kdy a kde. Návrh v příloze.


Usnesení přijato nebylo, ale je přislíbeno, že se tím MěÚ bude dále zabývat. Příklad z Kraje Vysočina http://www.kr-vysocina.cz/budouci-rozpo ... 98/p1=1013
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 11 čer 2015 21:35

Dnes SZ uspořádala na náměstí akci "Limity jsme my" za účelem podpory neprolomení těžebních limitů v Ústeckém kraji. Na místě jsme nechali několik informativních plakátů, které během zítřka (pátku) odstraníme.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod simi » 11 čer 2015 21:39

proč ne, nechat pár plakátů, když jste to řádně nahlásili a máte to povolený. Jako zastupitel určitě ctíte vyhlášky města. Radek Šíma
simi
 
Příspěvky: 132
Registrován: 22 črc 2010 07:55

Re: Strana zelených

Příspěvekod simi » 11 čer 2015 21:52

Vidím , že se pan Panaš odhlásil a mrzí mě, že jsem si neposlechl argumenty strany zelených , proč neprolomit. Nevím, jestli víte, že uhlí není, v podstatě je na třicet let vyprodáno, a ČEZ svoje tepelné elektrárny dává dohromady na léta budoucí. Čím asi bude topit. Prostě o prolomení se nebude mluvit a těžit se bude. Asi když se neukazujete s referendem před komunálními volbami, tak už začínáte zbrojit na volby krajské a to neprolomit je zrovna pro náš kraj dobré téma. Vím, že budete psát, že tomu tak není, ale děláte dobře, před volbami budete poukazovat jak tento problém řešíte již roky. Jen zdůrazňuji, já Vás nikdy nepodceňoval. Možná by se dalo topit po volbách letáky, ty sundané až zítra prosím nezahazovat, budou se hodit. Dobrou noc všem.
simi
 
Příspěvky: 132
Registrován: 22 črc 2010 07:55

Re: Strana zelených

Příspěvekod vodomerka » 12 čer 2015 06:56

simi píše:Vidím , že se pan Panaš odhlásil a mrzí mě, že jsem si neposlechl argumenty strany zelených , proč neprolomit. Nevím, jestli víte, že uhlí není, v podstatě je na třicet let vyprodáno, a ČEZ svoje tepelné elektrárny dává dohromady na léta budoucí. Čím asi bude topit. Prostě o prolomení se nebude mluvit a těžit se bude. Asi když se neukazujete s referendem před komunálními volbami, tak už začínáte zbrojit na volby krajské a to neprolomit je zrovna pro náš kraj dobré téma. Vím, že budete psát, že tomu tak není, ale děláte dobře, před volbami budete poukazovat jak tento problém řešíte již roky. Jen zdůrazňuji, já Vás nikdy nepodceňoval. Možná by se dalo topit po volbách letáky, ty sundané až zítra prosím nezahazovat, budou se hodit. Dobrou noc všem.


Pane Šímo, akce byla nahlášena. Tak snad jste spal dobře :).
O tom, že když vám stát něco garantuje, a pak po 20 letech změní názor a "trhněte si nohou", určitě byste byl rád :). Vaše informace o vyprodaném uhlí je úsměvná. Asi máte kamarády se Severní energetické.? Zkuste si najít i jiné zdroje a zjistíte, že teplárny rozhodně po uhlí za limitama nebrečí. Na rozdíl od uhlobaronů s docházejícíma legálníma zásobama uhlí počítali a modernizovali provoz. Dobrou.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr » 12 čer 2015 06:58

Pane Šímo, co takhle srovnat se zemí celé severní Čechy a obyvatelstvo odsunout do vnitrozemí?! S tím máme bohaté zkušenosti a elektrárny budou mít co spalovat, práce pro každého, prostě ráj na zemi na celá staletí... Už teď jsme ostatním v Česku k smíchu jak si dobrovolně likvidujeme svůj kraj, bezohledně k budoucím generacím. Heslo "po mně potopa" je vlastní mnoha lidem, jak vidno. :twisted:
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Strana zelených

Příspěvekod rajnoha » 12 čer 2015 09:08

A jéje, ono je skutečně asi před nějakýma volbama. ODS nasadila diskuzního trola Šímu, za chvíli se objeví i J. Mareš a nedej Bože i Dotík. Pan Šíma má kamarády všude (skoro by se chtělo říct, že má dlouhé prsty! ale žel vynikají velikostí v poněkud jiném směru :), stačí se podívat na jeho zdejší dřívější analýzu cen benzínu jak mu říkali kamarádí - majitelé pump :)

Já osobně nejsem proti prolomení limitů obecně, nicméně chápu, že jednou bylo něco garantováno tak se to musí dodržet. Stejně tak i doba pokročila a dají se najít jiné zdroje a úspory. Například Dánsko před cca 14 dny mělo rekord a 102% spotřeby v jeden den pokrylo obnovitelnými zdroji.
rajnoha
 
Příspěvky: 189
Registrován: 16 zář 2010 13:18

Re: Strana zelených

Příspěvekod kočka » 12 čer 2015 12:36

simi píše:proč ne, nechat pár plakátů, když jste to řádně nahlásili a máte to povolený. Jako zastupitel určitě ctíte vyhlášky města. Radek Šíma
Předvolební plakáty ODS z října 2114 včetně Vaší usměvavé tváře jsou k vidění na sloupech veřejného osvětlení na mnoha místech Litoměřic ještě dnes. O povolení ani nespekuluji, proč také, když jste ty volby "vyhráli."
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Strana zelených

Příspěvekod simi » 13 čer 2015 23:39

pan Liška nic, asi dovolená a pan Panaš,sundavá letáky, jinak se tu formují všichni zelení. Hezkou dobrou zelenou noc. A zítra neděle. Tak klid do pondělí, kdy zelení v práci za prachy všech.
simi
 
Příspěvky: 132
Registrován: 22 črc 2010 07:55

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 18 črc 2015 09:49

Ukázka, jak bylo participativní rozpočtování pojmuto na Praze 10. Jedná se samozřejmě o jeden z mnoha možných způsobů a pro každé město může být vhodný trochu jiný. Jsem zvědav, jaký bude nakonec nastaven u nás.
http://verejneprostory.cz/aktivity-a-ve ... pocet.aspx
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 02 říj 2015 13:02

Přijďte v sobotu 3.10. od 14.00 - cca 17.00 h. do "Centrálky u parku" ochutnat, ohodnotit a nakoupit včelí produkty, výrobky a další medové speciality od místních včelařů, popovídat si s nimi. Zjistěte, jak žijí včely v současnosti, jak se včelařilo v historii. Uvidíte, jak se vytáčí med v moderním medometu (právě letos uplynulo 150 let od jeho vynálezu).

Zároveň bude v Jiráskových sadech u fontánky probíhat neformální setkání alternativních pěstitelů, stavebníků a výrobců Zahrada Všech, s možností koupě/směny rozličných semen, domluvy sazenic a semenáčů, ochutnávky domácích piv...
Součástí budou přednášky o semenaření, pěstování hub a o půdě.

Na obě akce srdečně zvou ZO Českého svazu včelařů Litoměřice a ZO Strany zelených Litoměřice.
Přílohy
medobrani banner.pdf
(145.05 KiB) 811 krát
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod vodomerka » 10 říj 2015 17:15

Fotky z letošního medobraní a Zahrady Všech. Třeba se najdete :) (pro prohlížení není třeba být registrovaný na Facebooku) https://www.facebook.com/media/set/?set ... 28d5261731
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 28 říj 2015 09:23

Ohlednutí za prvním rokem působení v litoměřickém zastupitelstvu z pohledu SZ : http://litomerice.zeleni.cz/index.php/n ... jak-to-jde
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 07 lis 2015 13:14

Jeden úplně nepolitický příspěvek. Naši členové Petra a Vašek stavějí v Žalhosticích pasivní dům. Protože se blíží akce Mezinárodní dny otevřených dveří pasivních domů, můžete se k nim od 13.11. přijít podívat.
Více informací je zde : http://www.pasivnidomy.cz/domy/pasivni- ... taveny-262
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod Ropovod » 08 lis 2015 01:01

Také mám jeden nepolitický: V posledních dnech dosahuje znečištění vzduchu v Ltm 150-180ug prachu, což je 10tinásobek letních hodnot, a jsme trvale v červené.
Je jasné, že si ho tady vyrábíme sami, ikdyž já osobně ne (nekouřím, nejezdím autem, topím plynem, chodník nezametám...).
Má někdo ze SZ představu o zdrojích znečištění v Ltm, případně vizi, jak zabránit postupnému zadušení?
Děkuji.
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 12 lis 2015 23:12

Asi odpovědí zklamu. Když jsem se zajímal o zdroje znečištění, tak jsem nepochodil. Pouze se vždy konstatuje, jaký je momentální stav ovzduší, ale viníka se nedopátráte. V každém případě to asi bude mix různých zdrojů. Malá lokální topeniště - stále jich je méně a nemyslím si, že v Litoměřicích hrají významnou roli. Centrální výtopna - mohutně se zatepluje, tudíž provoz postupně omezuje (byť asi hodně pomalu). Asi vliv má, ale jestli podstatný, to nevím. Potom to mohou být průmyslové podniky v okolí. Ale žádný konkrétní označen přímo nebyl. Co je realita, že stále roste počet automobilové dopravy. Na druhou stranu odborné studie říkají, že automobilová doprava se vždy podílí pouze malým dílem a největší znečišťovatelé jsou spalovny, teplárny a tepelné elektrárny. A hlavní zdroj znečištění může být relativně hodně daleko. Asi jediná šance pro Litoměřice, ale i jiná města, je postupný přechod od spalování fosilních paliv na jiné způsoby, a to zejména při výrobě elektrické energie. I proto mě štve, že je stále tlak na prolamování limitů hnědého uhlí v našem kraji.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod Ropovod » 22 lis 2015 02:28

Mám vysledováno, že jakmile nastane bezvětří, začne se rychle hodnota prachu zvedat. Pokud fouká alespoň 1m/s (i od západu), nedostaneme se přes 20-30ug.
Já bych to naopak viděl na místní čudifuky, bohužel prodej kamen a kotlů není regulován spodní hranicí I.Q., a ani nevím o nějaké povinné kotloškole.
Bývá běžně k vidění hustý, žlutohnědý, dusivý dým z komína rodinného domku, který je schopen zamořit 700 000 m2 okolí.
V kotelně tohoto domku lze najít bezstarostné prase.
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: Strana zelených

Příspěvekod Honzalt » 23 lis 2015 08:22

Zcela souhlasím s Vaším názorem a o praxi prasat můžu dlouze vyprávět... Sice smrad, ale hlavně teploučko! Mimochodem - kdo z vás jezdí častěji vlakem Lovosice - Ústí asi taky potvrdí, že zamořené Vaňovské údolí má na svědomí pár debilů, neustále se opakujících...
Honzalt
 
Příspěvky: 60
Registrován: 21 kvě 2010 13:50

PředchozíDalší

Zpět na Komunálni volby 2014

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron