Volba pro Litoměřice

Re: Volba pro Litoměřice

Příspěvekod Jitka.B. » 30 zář 2014 19:50

Vážený pane Mayere
Můžete mne a jistě i ostatním vysvětlit proč došlo ke zrušení jacht-klubu?
Jak sem se dočetla v předcházejících příspěvcích tak působíte ve vedení Slavoje, proto směřuji můj dotaz Vám, popřípadě Vašim spolukandidátům, kteří jsou také ze Slavoje. Jsem maminka, která pravidelně navštěvuje areál jacht-klubu se svou dcerou. Jsem velmi ráda, že po letech, kdy byl areál uzavřen, je dnes přístupný veřejnosti a jistě nemluvím sama za sebe, když řeknu,že zázemí, které tam vytvořili nynější nájemci pro malé děti, mně a dalším maminkám vyhovuje. To nám chcete říci, že areál bude opět uzavřen? :(
Předem děkuji za Vaši upřímnou odpověď
Jitka.B.
 
Příspěvky: 2
Registrován: 30 zář 2014 19:31

Re: Volba pro Litoměřice

Příspěvekod Josef Mayer » 30 zář 2014 20:48

Dobrý večer. Areál jachetního klubu se rozhodně zavírat nebude. Dočasně je ve správě veslařského klubu stejně tak, jako jsou dočasně členy tohoto klubu i jachtaři, kteří byli veslařským klubem taktéž dočasně přijati za členy. Dočasně říkám proto, protože uvnitř jachetního klubu vázla komunikace mezi členy. Do této situace přestal nájemce platit nájemné, které má stanoveno ve smlouvě. Po jednání pana Šífa s nájemcem se celou věc nepodařilo vyřešit, proto se použilo ustanovení ve smlouvě o výpovědi z nájmu. Stejnou výpověď ze smlouvy nám dal i sám nájemce. Celá věc se dostala až k soudu, který nařídil jednání k vyřešení nájemního vztahu uvedeného ve smlouvě. Bohužel se však do tohoto základního problému vložily i jiné osoby, které s tím nemají nic společného a vše se vyhrotilo až do roviny osobního napadání ze strany těchto pánů k vedení Slavoje. Já, ani nikdo další nemáme zapotřebí komentovat jejich způsoby jednání a celou věc jsme předali advokátní kanceláři. Po vyřešení problému bude jachetní klub dále pokračovat v činnosti se svým vlastním výborem. Nemusíte se tedy obávat toho, že by areál jachetní loděnice nemohl dále sloužit všem členům Slavoje, kteří budou dodržovat zásady slušného chování a zejména ustanovení stanov Slavoje, kde je jasně napsáno, jak se mají členové chovat ke svému majetku a jak jej mohou využívat. Pokud se s námi budete chtít setkat osobně, rádi Vás uvidíme. Kontaktujte našeho výkonného ředitele pana Šífa, který nás k jednání s Vámi svolá. Josef Mayer
Josef Mayer
 
Příspěvky: 37
Registrován: 07 srp 2014 21:16

Re: Volba pro Litoměřice

Příspěvekod rajnoha » 01 říj 2014 14:21

Dobrý den pane Mayere, rád bych se zeptal, zda máte (jako volební uskupení) nějakou smlouvu, či zda řádně platíte za předvolební bannery, které jsou umístěny na sportovištích Slavoje a nebo je pravda to co se v klubech povídá, že to tam je prostě jen tak vyvěšené? Například tenisový klub to oficiálně i pronajímá, bylo by tedy asi docela nefér, že vy to tam máte zdarma, na majetku klubu.

Děkuji za odpověď.
rajnoha
 
Příspěvky: 189
Registrován: 16 zář 2010 13:18

Re: Volba pro Litoměřice

Příspěvekod Karel » 01 říj 2014 19:50

Dobrý den pane Mayere,
jako člen tenisu Litomeřice, bych se Vás chtěl zeptat, jak je to opravdu s financováním rekonstrukce kurtu č. 5,6. V páře městského bazénu jsem se dozvěděl, že na rekonstrukci Slavoj dostal bezúročnou půjčku. Kdo ji poskytl a za jakých podmínek. Pak by mě zajímalo, kdy se dočkáme klubovny. Tenis už na ní čeká od 50 let 20 století. Děkuji
Karel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 23 zář 2014 11:57

Re: Volba pro Litoměřice

Příspěvekod vojta » 01 říj 2014 22:17

A sakra, v páře městského bazénu se asi dějou věci...
vojta
 
Příspěvky: 87
Registrován: 19 lis 2010 17:29

Re: Volba pro Litoměřice

Příspěvekod Josef Mayer » 01 říj 2014 23:36

1/Dobrý večer. Umístění všech bannerů bylo s každým majitelem nebo správcem objektu řádně projednáno. Pokud se ptáte na oplocení tenisového areálu, který je majetkem Slavoje, tak i zde bylo vyvěšení banneru řádně projednáno a bude uhrazeno předem domluveným způsobem.

2/ Financování povrchu kurtů č. 5 a 6 bylo provedeno dotací, která byla projednána se starostou města a schválena v radě i zastupitelstvu. Nejednalo se tedy o žádnou půjčku. Stejně tak jsme obdrželi dotaci na výměnu mantinelů hokejbalového hřiště. Proti této dotaci jsme převedli do majetku města bytovou jednotku o výměře 95 m2, která je součástí objektu šaten na koupališti a patří do majetku města. Bytovou jednotku obývá správce koupaliště.
Souhlasím s Vámi, že tenisový areál by si zasloužil lepší klubovnu, než je ta stávající. Za poslední období se provedla oprava sociálního zařízení a šaten, vytápění klubovny a oprava fasády. Další zdroje pro vylepšení technického stavu majetků Slavoje budou součástí finančního plánu Slavoje, který vznikne do konce roku. Naší snahou je podchytit veškeré možné dotační tituly, které jsou vypsány vždy v předposledním čtvrtletí roku a pokusit se touto cestou získat finanční zdroje. Stejně tak budeme chtít, aby se vznikající koncepce sportu v Litoměřicích zabývala všemi sportovišti ve městě, a to nejen jejich využitím, ale taktéž jejich technickým stavem.

3/ Nevím jaké věci se dějí v páře městského bazénu, ale rozhodně je správné, že se občané zabývají problémy, které je třeba řešit.
Josef Mayer
Josef Mayer
 
Příspěvky: 37
Registrován: 07 srp 2014 21:16

Re: Volba pro Litoměřice

Příspěvekod Petr Panaš » 02 říj 2014 06:54

Tedy přiznám se, že poprvé slyším, že přidělení nějaké dotace bylo vázáno na převod nemovitosti od jejího příjemce poskytovateli. Podle mého je dotace hodně podobná daru s tím rozdílem, že jí lze ze zákona kontrolovat a je účelově vázána. Ovšem tato podmínka protiplnění mě vážně zaskočila a myslím si, že to z principu není dobře. Ovšem neznám podrobnosti, tak se na to dívám pouze z obecného hlediska.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Volba pro Litoměřice

Příspěvekod rodič » 02 říj 2014 10:28

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jako matka dítěte,který chodí na jachting,proč jsme oficiálně nebyly informováni,že oddíl je zrušen a děti jsou převedeni do veslařského oddílu.Nic jsem nepodepisovala a bylo mi to řečeno z jiného zdroje.Syn přišel do oddílu a pan Němec se jim věnoval maximálně jak mohl,myslím si,že i více a moc ho to bavilo,ale co je nesmí teď trénovat,tréningy nefungují jak by měly a děti to nebaví.Proč trenérům jsem se musela jít osobně představit,abych věděla,kdo ho trénuje.Myslím si,že by měly být schůzky pro rodiče,aby byly informováni o dění a závodech.Proč není zvolen někdo z řad rodičů do výboru oddílu,který by nás informoval,například pí.Molnárová k té mám plnou důvěru.Myslím si,že by mělo být na prvním místě blaho dětí a jejich zájem o sport.
rodič
 
Příspěvky: 2
Registrován: 02 říj 2014 10:10

Re: Volba pro Litoměřice

Příspěvekod jiri.rudolf » 02 říj 2014 10:49

Vážená paní.
Mohla by jste přeci již dávno vědět, že o blaho dětí v Litoměřicích vůbec nejde. Jde o úplně jiné věci a podle mně o neustálé spory a tahanice mezi dospěláky, kdo bude mít moc, kdo vydělá, kdo s kým je propojen, kdo je koho známý a co preferuje, kdo a jak se zviditelní. Koncepce ani pravidla neexistují a pokud nějaké náznaky jsou, tak se stejně nedodržují. Tím nechci tvrdit, že se v Litoměřicích pro děti nic nedělá ale to, že nakonec vše odnesou děti a jejich zájmy je smutné. Jak chceme být dětem příkladem, když nejsme ochotni a schopni jejich zájmy povýšit nad ty své.
jiri.rudolf
 
Příspěvky: 198
Registrován: 25 zář 2014 21:58

Re: Volba pro Litoměřice

Příspěvekod rodič » 02 říj 2014 11:04

To je pravda,ale tak už by se s tím mělo něco dělat,vždyť každý z nás chce pro své děti to nejlepší
rodič
 
Příspěvky: 2
Registrován: 02 říj 2014 10:10

Re: Volba pro Litoměřice

Příspěvekod Josef Mayer » 02 říj 2014 11:13

Dobrý den. Zrušení jachetního klubu bylo provedeno přesně v duchu stanov. Všechny děti zůstaly členy Slavoje. Znamená to tedy, že se v otázce členství nic nezměnilo. Informaci o formální změně příslušnosti jachtařů k veslařskému klubu obdržely děti, které se zúčastňují tréninků ústně od trenérů. O tom, kdo bude členem výboru rozhoduje členská schůze klubu, v tomto případě klubu veslařského.
Josef Mayer
Josef Mayer
 
Příspěvky: 37
Registrován: 07 srp 2014 21:16

Re: Volba pro Litoměřice

Příspěvekod Josef Mayer » 02 říj 2014 11:23

Dobrý den pane Rudolfe. Nesdílím Váš skeptický názor na práci trenérů ve sportovních klubech, naopak si vážím jejich práce. Město naší velikosti dosahuje v různých sportovních odvětvích docela slušné sportovní výsledky, které nejsou a ani nemohou být náhodou. Možná, že nejste přesně informován o sportovním dění ve městě. Při porovnání s jinými městy se nemáme zač stydět.
Josef Mayer
Josef Mayer
 
Příspěvky: 37
Registrován: 07 srp 2014 21:16

Re: Volba pro Litoměřice

Příspěvekod Karel » 02 říj 2014 11:31

Dobrý den, souhlasim s panem Rudolfem a Rodičem. Podle toho jak jsem četl na tom fóru a z informací, které jsem dostal, mám pocit, že s jachtařema to bude asi jinak než je verze slavoje. Loni jsem byl svědkem oslav na vesláku, kde jsem obhlížel nové lodě podle postaršího pána za 1mil. Kč. Letos údajně žadal pan Němec po TJ Slavoj LTM o 180 tis. Kč na nové lodě pro dorost jachťáku. Údajně nic nedostali. Nedomnívám se, že by se jednalo o horentní sumu. Podle mého názoru se to na jachťáku vzalo za správný konec, byl jsem svědkem tréninků na vodě. Od srpna už zase nejsou. Jsem si vědom že financování dětského sportu je náročné. Chtěl bych tedy vědět pane Mayere co bude dál. Nestane se, že se na branách opět objeví zákaz vstupu a v arealu to bude jak na rodiných chatách. To už jsem ve Slavoji zažil a opět to k tomu míří. Můžete nám čestně pane Mayer prohlásit, že se to nezavře, nenastěhujeme tam známého a ten si bude dělat vlastní kšefty a děti ho nebudou zajímat? To už tu taky bylo a jak to dopadlo. Jakým způsobem tedy pane Mayere zabráníte klientelismu v řadách Slavoje a při financování dětského sportu v LTM?
Karel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 23 zář 2014 11:57

Re: Volba pro Litoměřice

Příspěvekod Karel » 02 říj 2014 11:40

Pane Mayer reaguji na Vaš argument. Děti nikdo neinformoval, to co tvrdíte není pravda. Trochu Vás potáhnu za slovo. Musíte informovat rodíče jako zák. zástupce. To víme všichni. Bohužel můj synovec nic nedostal a jeho rodiče také ne. To vím. Jak je to tedy s tou valnou hromadou. Kde se mohu podívat na zápis z ní. Zvěřejněte ho a přečtem si jak je to opravdu. Kdy se tedy trénuje, když nikdo nevidí lodě?
Karel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 23 zář 2014 11:57

Re: Volba pro Litoměřice

Příspěvekod václav » 02 říj 2014 13:34

Pane Majere,
od roku 1957 jsem členem Slavoje. Nepamatuji si, že za celou dobu jeho existence by vedení Slavoje zrušilo nějaký oddíl proti jeho vůli. Vzhledem k tomu že Jachetní oddíl by letos slavil své 127 výročí od jeho založení, jsem přesvědčen o tom, že jste neměli ani morální právo tento oddíl rušit. Oddíl mohl zaniknout, nebo se sám zrušit, ne však aby jste to proti vůli členů dělali VY. Tímto aktem jste pošlapali celou generaci lidí kteří tento klub stavěli zdarma, ve svém volnu. Pro upřesnění se Vás ptám, zda vůbec víte, že pan generál Chábera byl zaměstnanec Slavoje, a že si v jachetním klubu udělal své detašované pracoviště. Veškeré truhlářské vybavení členové jachetního oddílu do dílny sehnali vlastními silami a za vlastní peníze. Samozřejmně se jednalo o vyřazené stroje z dílen a fabrik na Litoměřicku. Slavoj tuto dílnu dokonce používal jako svojí truhlárnu. Potom si Slavoj začal zařizovat vlastní dílnu a použil stroje z jachetního oddílu. Poslední stroj který jste z oddílu odvezli byl soustruh. Jako pamětník si nepamatuji že by se mluvilo o jiném klubu, který by Slavoj jako takový tolik zneužíval.
Opravdu Vám děkuji za skvěle odvedenou práci při likvidaci toho, co postavili a léta budovali
členové jachetního klubu. Kromě likvidace jste vy a celé vedení Slavoje neudělali nic pro to, aby ve své činnosti mohl pokračovat.
Václav, Litoměřice
václav
 
Příspěvky: 14
Registrován: 02 říj 2014 13:30

Re: Volba pro Litoměřice

Příspěvekod jiri.rudolf » 02 říj 2014 14:13

Josef Mayer píše:Dobrý den pane Rudolfe. Nesdílím Váš skeptický názor na práci trenérů ve sportovních klubech, naopak si vážím jejich práce. Město naší velikosti dosahuje v různých sportovních odvětvích docela slušné sportovní výsledky, které nejsou a ani nemohou být náhodou. Možná, že nejste přesně informován o sportovním dění ve městě. Při porovnání s jinými městy se nemáme zač stydět.
Josef Mayer

Vážený pane Mayere.
Já jsem vůbec neprezentoval žádnou skepsi. Ani jsem se nevyjádřoval k práci trenérů. Je jich určitě mnoho kteří se dětem věnují a dávají to toho svůj čas a nadšení. Jen jsem se snažil upozornit na to, že vedle práce s dětmi, která se často bere jako štít, si mnoho lidí právě ve sportovních oddílech, a nejen tam, řeší své osobní ambice. No a právě nejasnosti okolo zrušení jachetního oddílů a o financování sportu v Litoměřicích, upřednostňování určitých zájmových skupin, vede k dohadům a dehonestaci práce právě těch co se nemají za co stydět. Zatím zde ani jinde /aspoň já jsem to nezaznamenal/ nebyla žádná relevantní odpověď proč se jachťák zrušil. No a to že je se o čem bavit je určitě i Vám dobře známo. Nakonec jsme se o podobných věcech kolem tenisu bavili 13. září právě na akci na vesláku. Dám Vám jeden jednoduchý příklad. Byl jsem jeden z lidí, kteří zde v Litoměřicích obnovovali skautské hnutí a aktivně jsem ve středisku Radobýl pracoval /1989 - 2003 / jako vedoucí 1.odd. Kondorů. Myslím, že mě hodně lidí v Litoměřicích zná a na Plecháče vzpomínají doufám v dobrém. Za celou dobu mé skautské práce jsme od města nedostali prakticky žádnou podporu a podle toho co vím ani po roce 2003. Pokud jsme potřebovali na opravy skautovny, kterou jsme získali do pronájmu za naše objekty / Katovna, Rybářský domov /tak jsme na to museli sehnat peníze jinde, byť to byla oprava majetku města. Na čiinos oddílů také žádné peníze město nedávalo mimo drobných částek na akce v rámci městských grantů /Talisman severu, dětské dny ap./. Najednou pře volbami město s velkou pompou usoudio, že by přeci jenom mělo opravit chátrající fasádu a zajistilo i nadační dar z nadačního fondu Kalich. Jasně to je super a už to bylo potřeba a myslím, že Pavel Hájek je rád a peníze použije pro rozvoj střediska, protože to je vůdce na pravém místě. Jenomže pokud by město mělo jednoduchý a kontrolovatelný systém přidělování peněz na dětské aktivty a mimoškolní činnost a pokud by byl systém práce se všemi subjekty a jejich spolupráce, tak by nevznikaly dohady a tyto snahy by nevyznívali kontraproduktivně.
jiri.rudolf
 
Příspěvky: 198
Registrován: 25 zář 2014 21:58

Re: Volba pro Litoměřice

Příspěvekod Josef Mayer » 02 říj 2014 18:03

Dobrý večer pane Rudolfe. Takto Vám rozumím, ale k tvorbě systému musí být chuť a schopnost lidí domluvit se mezi sebou, abychom mohli zaznamenat očekávaný výsledek. Potom je co kontrolovat a vyhodnocovat. Jen doufám, že se brzy takováto skupina sejde a bude si rozumět. Již jsem zde několikráte poznamenal, že si vážím všech lidí, kteří opravdu pracují ve svém volném čase s dětmi a mládeží a mají výsledky. Nezanedbatelná je i representace města v republice.
Josef Mayer
Josef Mayer
 
Příspěvky: 37
Registrován: 07 srp 2014 21:16

Re: Volba pro Litoměřice

Příspěvekod Josef Mayer » 02 říj 2014 18:15

Pane Václave, až nastane vhodná doba, dozví se veřejnost proč muselo dojít ke zrušení jachetního klubu. Věřte mi, že ani já, ani nikdo další z výkonného výboru nebyl tímto rozhodnutím nadšen. Jistě potom pochopíte, proč k tomuto rozhodnutí došlo. Jachetní klub bude dále součástí Slavoje se svou členskou základnou, která jej bude chtít skutečně rozvíjet. Členská základna si zvolí svůj výbor a ten svého předsedu. Členové klubu musí být členy Slavoje, to je samozřejmě podmínkou.
Josef Mayer
Josef Mayer
 
Příspěvky: 37
Registrován: 07 srp 2014 21:16

Re: Volba pro Litoměřice

Příspěvekod Josef Mayer » 02 říj 2014 18:24

"Tajemný" pane Karle, zápis z valné hromady, ověřený notářem, je k dispozici u výkonného ředitele Slavoje pana Šífa, ale to Vy určitě dobře víte.
Josef Mayer
Josef Mayer
 
Příspěvky: 37
Registrován: 07 srp 2014 21:16

Re: Volba pro Litoměřice

Příspěvekod Josef Mayer » 02 říj 2014 18:27

Vážení přátelé, omlouvám se Vám, ale opouštím toto téma, které si řeší VV Slavoje, jehož jsem členem, za pomoci právního zástupce. Jachetní klub je důležitou součástí života Slavoje a našeho města.
Josef Mayer
Josef Mayer
 
Příspěvky: 37
Registrován: 07 srp 2014 21:16

PředchozíDalší

Zpět na Komunálni volby 2014

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron