ODS

Re: ODS

Příspěvekod Jaromír Mareš » 27 zář 2014 18:29

Myslím, že žádný další komentář není třeba.
Přílohy
Foto-up.jpg
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: ODS

Příspěvekod Petr Panaš » 27 zář 2014 20:54

Že ODS využívá toto fórum ke své sebeprezentaci (byť už tak činí např. v Radničním zpravodaji) jí nevyčítám. Je to tu otevřené pro všechny, tak proč ne. Co však ODS vyčítám je to, že nás tady zásobuje fotkami se svým programem, ale není schopna odpovědět na slušně položené otázky. To svědčí o její politické kultuře a i o tom, jak to je s komunikací vůči občanům. Jsou jim totiž úplně fuk. Například já se ptám pod svým jménem a na naprosto konkrétní věci, které nejsou osobního charakteru, ale týkají se pouze činnosti radnice. Odpovědi jsou však trvale bojkotovány.
Ale protože možná i na základě neodpovězení si čtenář tohoto fóra udělá obrázek, budu se ptát, byť už ani odpověď neočekávám.
- Proč nebylo v roce 2013 a 2014 výběrové řízení na provozovatele lodní dopravy ? Podle interní směrnice být mělo.
- Kdo za to nese politickou odpovědnost ?
Že vypsáno nebylo, je doloženo zde : http://radnice.litomerice.cz/archiv/854 ... oprava.pdf
V roce 2013 byla za provozování lodní dopravy proplacena celá částka t.j. 460.000 Kč, přestože služba nebyla poskytována po celou dobu. Chápu, že nemohla být v době povodní nebo když je nízký stav vody. Ale pokud je např. loď v opravě, tak je to problém provozovatele a ne objednatele služby, t.j. města Litoměřic. Proto se ptám :
- Proč byla vyplacena celá částka a nikoli poměrná část po odečtení doby, kdy nebyla lodní doprava provozována a nebylo to z důvodu přírodní situace ?
- Kdo za to nese politickou odpovědnost ?
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: ODS

Příspěvekod Jaromír Mareš » 27 zář 2014 21:47

Nazdar Petře,
chápu, že jako předseda SZ do nás musíš, již z principu, takto „šít“. Ale nezlob se, ve středu 24. 9. 2014 v 21:48 dáš dotaz a v sobotu si stěžuješ, že nemáš odpověď? Ty jako KANDIDÁT NA STAROSTU přece víš, že na zjištění některých údajů potřebuješ nějaký čas a navíc sis je mohl na základě 106 zjistit přece sám. Ale jestli to má být tvůj styl kampaně, místo prezentace vašeho programu, zásobovat ODSku otázkami, tak je to asi tvá volba.

Tak vydrž a dej nám ještě možnost vylepšit, v tvých očích, úroveň naší politické kultury. :)
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: ODS

Příspěvekod Jaromír Mareš » 27 zář 2014 21:58

Podzimní komunální volby jinak: pokračování
Přílohy
komix_ODS_press.0004.jpg
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: ODS

Příspěvekod vodomerka » 28 zář 2014 06:53

Jaromír Mareš píše:Nazdar Petře,
chápu, že jako předseda SZ do nás musíš, již z principu, takto „šít“. Ale nezlob se, ve středu 24. 9. 2014 v 21:48 dáš dotaz a v sobotu si stěžuješ, že nemáš odpověď? Ty jako KANDIDÁT NA STAROSTU přece víš, že na zjištění některých údajů potřebuješ nějaký čas a navíc sis je mohl na základě 106 zjistit přece sám. Ale jestli to má být tvůj styl kampaně, místo prezentace vašeho programu, zásobovat ODSku otázkami, tak je to asi tvá volba.

Tak vydrž a dej nám ještě možnost vylepšit, v tvých očích, úroveň naší politické kultury. :)


Pane Mareši,
kolik let ještě budete na zlepšení vaší politické kultury potřebovat? 12 let nestačilo?
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: ODS

Příspěvekod Petr Panaš » 28 zář 2014 08:42

Jardo, já vydržím a pokud bude odpověď do termínu voleb, budu rád ;)
Vzhledem k tomu, že jsem například nedostal odpověď na dotazy, které jsem pokládal na vašich FB stránkách (a některý bude určitě už starší jak měsíc), tak se nediv, že jsem k odpovědím skeptický. Potom vycházím i z nezodpovězených otázek jiných tazatelů (wifi na náměstí, bydliště pí. Soldatkové).
Na ty výběrka bych se neptal, pokud byste veřejně neprezentovali, jak je vše O.K., transparentní a existuje směrnice na veřejné zakázky, podle které se postupuje. Ale ono to tak není. Byť máte stále možnost mě přesvědčit o opaku. Já se snažím dokázat, že to co prezentujete vůči voličům, není úplná pravda.
A že se politická konkurence před volbami ptá a ptát bude, stejně jako bude poukazovat na chyby předchůdců - to prostě k politické soutěži patří. Já tvrdím, že to musí být ve slušném a věcném duchu. Rozhodně nechci nikoho nepodloženě pomlouvat a ani do budoucna to dělat nebudu.
Navíc máte ohromnou výhodu. Na každý příspěvek zde můžete reagovat a nějaké tvrzení vyvrátit. To já například v Radničním zpravodaji nemohu. Tak stále máte proti nám velikánskou výhodu. Stejně tak vás budou ukazovat do poslední chvíle v pozitivním světle i další média, která jsou finančně na radnici navázána (byť třeba jen předplatným).
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: ODS

Příspěvekod Jaromír Mareš » 28 zář 2014 08:51

Vážení přátelé,
mottem celé naší pozitivně laděné kampaně je „Bereme politiku s nadhledem“ a maskotem se stal modrý Žirafák, který nás doprovází na všechny naše akce. V současné době probíhá roznášková služba z řad našich členů, kteří mají na starosti distribuci našeho volebního komiksu. Již z reakcí některých členů „politické konkurence“ můžeme hovořit o velice úspěšném materiálu. Pro ty, ke kterým se komiks nedostal, níže uvádíme link na jeho stáhnutí. Mějte se krásně

http://www.ods-litomerice.cz/content/od ... -nadhledem
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: ODS

Příspěvekod Petr Panaš » 28 zář 2014 09:02

Každý, když je přepracován, tak může dělat chyby. Samozřejmě, že správný link na stáhnutí komiksu je zde :lol:
http://uloz.to/xv16WpbB/komunal-pdf
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: ODS

Příspěvekod Jaromír Mareš » 28 zář 2014 09:44

Petr Panaš píše:Jardo, já vydržím a pokud bude odpověď do termínu voleb, budu rád ;)
Vzhledem k tomu, že jsem například nedostal odpověď na dotazy, které jsem pokládal na vašich FB stránkách (a některý bude určitě už starší jak měsíc), tak se nediv, že jsem k odpovědím skeptický. Potom vycházím i z nezodpovězených otázek jiných tazatelů (wifi na náměstí, bydliště pí. Soldatkové).
Na ty výběrka bych se neptal, pokud byste veřejně neprezentovali, jak je vše O.K., transparentní a existuje směrnice na veřejné zakázky, podle které se postupuje. Ale ono to tak není. Byť máte stále možnost mě přesvědčit o opaku. Já se snažím dokázat, že to co prezentujete vůči voličům, není úplná pravda.
A že se politická konkurence před volbami ptá a ptát bude, stejně jako bude poukazovat na chyby předchůdců - to prostě k politické soutěži patří. Já tvrdím, že to musí být ve slušném a věcném duchu. Rozhodně nechci nikoho nepodloženě pomlouvat a ani do budoucna to dělat nebudu.
Navíc máte ohromnou výhodu. Na každý příspěvek zde můžete reagovat a nějaké tvrzení vyvrátit. To já například v Radničním zpravodaji nemohu. Tak stále máte proti nám velikánskou výhodu. Stejně tak vás budou ukazovat do poslední chvíle v pozitivním světle i další média, která jsou finančně na radnici navázána (byť třeba jen předplatným).


Ahoj Petře,
díky, že vydržíš. :)
Na druhou stranu i já jsem se tě zeptal na poměrně důležitou otázku a nebylo mi odpovězeno. Jak všichni víme, poslanci „zařízli“ projekt lesních školek. Ti poslanci byli i z řad hnutí, které se snaží v Litoměřicích převzít vedení radnice. Dále názory některých těchto členů na fair tradové aktivity v Litoměřicích byly již i zde několikrát řešeny a já bych se tě tedy rád zeptal, jaké je vůbec na toto tvé stanovisko. Proč si nezačal "bombardovat" jejich stránky a nechtěl na tyto opravdu důležité věci znát jejich názor? Na druhou stranu se zajímáš o bydliště Martiny Soldatkové. :(

P.S. Ale jinak opravdu oceňuji, bez ironie, slušnost a věcnost tvé prezentace
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: ODS

Příspěvekod vodomerka » 28 zář 2014 09:52

Pane Mareši, všiml jste si vaší nejoblíbenější věty tady na fóru "na druhou stranu..." ? Co takhle zkusit odklánět dotazy nějakým jiným slovním spojením? Berte to jako snahu o zlepšení vaší politické kultury (od amatéra, samozřejmě).
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: ODS

Příspěvekod Petr Panaš » 28 zář 2014 16:39

Pro Jardu Mareše. Nezaznamenal jsem, že by ses mě ptal na problematiku zákona o dětských skupinách, mající dopad na existenci lesních školek. Pokud ano, tak se omlouvám a prosím o připomenutí (můžeš klidně mailem).
Já jsem se snažil v této věci angažovat dost a spolupracoval jsem se senátorem Mezianem a také jsem mu veřejně za jeho podporu poděkoval.
Paní Soldatkovou jsem zmínil pouze v kontextu nezodpovězeného dotazu. Jinak jí znám pouze velice zběžně a vím, že jako zastupitelka se téměř neprojevovala. Ale když už o tom mluvíme, tak si myslím, že je špatně, pokud politik má pouze fiktivní trvalé bydliště, aby mohl kandidovat a ve skutečnosti bydlí někde jinde. Pravda, zákon tím neporušuje. Ovšem politika by neměla být pouze o zákonech, ale také obecném etickém chování. Jestli ovšem v Litoměřicích bydlí, tak to snad není problém napsat a je po spekulacích.
Myslím si, že čtenáře tohoto fóra asi přiliš nezajímá politika na celostátní úrovni a diskutovat by se mělo především o lokálních věcech. Toho se také snažím držet.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: ODS

Příspěvekod Jaromír Mareš » 28 zář 2014 18:57

litelot píše:
Jaromír Mareš píše:Vážení přátelé,
rád bych Vás pozval na BLUE PARTY, která se bude konat v pátek 26.září 2014. Tak nezapomeňte přijít v modrém. :)


Je známo, že firmu, která má pronajaté prostory v DK na Shaker prosadil v minulosti místostarosta Krejza. Takže si myslím, že to pivo nebude tak úplně zadarmo a spíše
se bude jednat o formu poděkování. Bylo by určitě zajímavé vidět pronájemní smlouvu. Co vy na to pane Mareši? Nebo opět nic nevíte o historii a podnikání a kamarádech
vašeho partajního předsedy Krejzy? Zkuste se na smlouvu zeptat ředitelky Kmoníčkové, která je příznivkyní vašeho místního sdružení.


Vyjádření Karla Krejzy:

Pro Litelota

Ahoj Jaroslave, předně bych Ti rád popřál brzké uzdravení. Ovšem snad by si se měl zamyslet nad tím, zda tvoje opakované zdravotní problémy nemohou být psychosomatického původu. Tolik zloby se někde musí projevit. Nekalé praktiky, klientelismus atd. se projevily až po tvém odchodu z radnice, kde jsi jim bez pochyby dělal pevnou hráz. Jen si vzpomínám, jak jsme na zasedání rady města měli schválit nákup kopírky od tvé firmy, o papíru a spotřební materiálu nemluvím a ani jsi se nehodlal zvednout a alespoň se hlasování neúčastnil. Jak si obcházel dodavatelské firmy v jednom výběrovém řízení, aby se do soutěže nehlásily. Jak jsme ještě rok po tvém odchodu nacházeli nesmyslně nakoupené věci nezařazené do evidence. Jak si bez výběrového řízení nechal zhotovit cyklogenerel skoro za půl miliónu, který je nerealizovatelný neboť nemá projednaná souhlasná stanoviska od dotčených orgánů např. policie a náklady na realizaci jdou do stovek miliónů Kč. atd…. Neustále mě obviňuješ ze všeho možného i nemožného a samozřejmě bez důkazů, oni totiž neexistují. Raději se zamysli nad nějakým smysluplným, pro Litoměřice přínosným projektem nebo si přiveď nějakého schopného kamaráda, který něco umí a věřím, že se v nějakém grantu podpora najde. Nebo si dojdi za vedoucím správního odboru a nabídni lepší ceny za spotřebák než např. Honza Tůma, kterého jsem dva roky nepotkal ani na ulici natož abych věděl, že něco dodává. Tvoje podpásovky v tom nehrají roli. Koneckonců i takový SEVER Petra Panaše podporu dostává a myslím, že Petr miluje mě i ODS asi tak stejně jako Ty.

S pozdravem Karel Krejza
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: ODS

Příspěvekod rajnoha » 29 zář 2014 10:41

Pane Mařeši. Jestli je vaše gramotnost politická stejná jak ta počítačová, tak je to velmi smutné. Projeďte si prosím nějaké návody od FB, nebo jděte na školení, ať víte jak se co posuzuje. Evidentně žijete v bludech. A nebo to překrucujete úmyslně, s tím, že volič vám to zbaští. Nezbaští.

A protože asi špatně čtete, tak znovu opakuji, ža na webu nikdy anonce na rozhovor nebyla. Online vydání opravdu nejsou papíové noviny, které sem fotíte. Online rozhovor. Online vydání.
rajnoha
 
Příspěvky: 189
Registrován: 16 zář 2010 13:18

Re: ODS

Příspěvekod občanka » 29 zář 2014 12:01

Koukám, že umíte pouze napadat, ale jako volič, který volil ODS přes 20 let a která mne velmi zklamala musím říci, že takovouhle volební kampaň nepamatuji. Tolik agresivity od
ODS, napadání strany ANO, pana Panaše, to je fakt nechutné!!!! Ve svém komiksu se chlubíte, co jste udělali a přitom je to pouze snůška polopravd. Například, že jste dokončili prodej bytů, ale již se nezmiňujete, že byty okolo náměstí sice zejí prázdnotou,potřebují opravy a šílený nájem, který Město požaduje, stejně nemůže městu přinést zisky. Co se týče čistoty města, raději pomlčet. V centru neustále přetékající odpadkové koše, o víkendu haldy válejících se odpadků po celém náměstí a přilehlých ulicích a dále od centra to samé.
Městská policie je pouze pro parádu a dávání botiček, ale pořádek ve městě nehlídá. Ze zdevastovaného pivovaru opět ODS i přes nevůli občanů vybuduje opět pivovar a nálevnu, vždyť tu máme pouze 2 mini pivovary, tak ať mají turisté kam jet za zábavou.Jelikož však jsem občankou tohoto krásného města a nejsem lhostejná jak bude v budoucnu fungovat a vypadat, v žádném případě nebudu volit ty, kteří tam nyní vládnou!!!!!
občanka
 
Příspěvky: 1
Registrován: 29 zář 2014 11:47

Re: ODS

Příspěvekod Honza » 29 zář 2014 12:57

Honza
 
Příspěvky: 203
Registrován: 01 úno 2014 13:39

Re: ODS

Příspěvekod rajnoha » 29 zář 2014 13:04

Další střípek do skládanky ODS - Litoměřický deník. Dnes zveřejnili v online deníku (pro pana Mareše - to je to co vidíte na monitoru, ne, papírové vydání) video kde Karel Krejza zve voliče k volbám. Když pominu, jak příšerně je video natočené - z ruky, deformované, v průběhu videa je zoomováno, pominu i ty bláboly, tak je zajímavé, že jako autor je uveden Deník. Fotografem místního deníku je Karel Pech. Hádejte kdo dělal fotky pro ODS do voleb? Ano, Karel Pech. Takže ona ta provázanost je asi úplně jasná. Demokracie dostává na prdel. Hlavně, že hrajeme Fair-Play.

Mimochodem, před asi dvěma lety, se ODS nelíbilo jak je jí dehonestován starosta, dokonce prý padlo nějaké trestní oznámení. Když se podívám do toho komiksu, tak teď dělají přesně totéž a přijde jim to v pořádku. Pozitivní kampaň prý. Když si někdo pak udělá legraci a přepíše jim texty, tak Karel Krejza (který ještě stále nezvládl registraci zde?) ústy svého Enšpígla sdělí, že na radnici vše přišroubují aby to lidi neukradli jako jejich komiks. To je ta kampaň nad věcí? Asi by to měl pan Krejza přišroubovat rychle, za 14 dní už k tomu nemusí mít příležitost :-)
rajnoha
 
Příspěvky: 189
Registrován: 16 zář 2010 13:18

Re: ODS

Příspěvekod jamarltm » 29 zář 2014 16:30

Dnes jsem se konečně dostal k přečtení předvolebního komiksu této strany. Pochopil jsem dokonale obsah komiksu, tedy to, co má dění neznalému voliči sdělit. Jediné s čím mám problém je s volbou toho nebohého žirafáka jako maskota. Má prý charakterizovat tvora, který se na věci dívá z výšky, tedy s potřebným nadhledem. Domnívám se, že v tomto ohledu tvůrci poněkud pochybili. Nejvýstižněji by tuto stranu vystihovalo úplně jiné zvířátko. Je jím zcela nepochybně Ksukol ocasatý (Daubentonia madagascariensis), žijící na Madagascaru. Mezi domorodci je rozšířena pověra, že pokud na někoho ukáže svým dlouhým hubeným prostředníčkem, tak dotyčný zemře. To je důvodem, proč ho nemilosrdně zabijí, kdykoliv se objeví v blízkosti vesnice. Má nálepku „nositel špatných zpráv“ a „hněv předků“. Co je ovšem zdaleka nejdůležitější, jedná se o zvířátko s nejdelšími prsty na světě, jak je patrné z přiložených obrázků. Z posledně uvedeného důvodu si myslím, že by byl jako maskot pro ODS absolutně nejvýstižnější.
Přílohy
ksukol ocasaty.jpeg
ksukol ocasaty.jpeg (23.53 KiB) Zobrazeno 25276 krát
ksukol.JPG
jamarltm
 
Příspěvky: 18
Registrován: 01 led 2011 08:30

Re: ODS

Příspěvekod lupus » 29 zář 2014 19:53

Pane Mareši, vracím se k Vaší odpovědi na můj dotaz z 25.9. Možná je to pro Vás podružnost, ale ověřil jsem si jak probíhá manipulace s vašimi propag.panely před CCR. Takže již 25.9. panely mizí v 17:35 hod, 29.9. před CCR pusto v 17:37 hod.
Vaše malá lež o práci děvčat z CCR zůstává LŽÍ. Zdravím.
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: ODS

Příspěvekod Jaromír Mareš » 29 zář 2014 21:15

lupus píše:Pane Mareši, vracím se k Vaší odpovědi na můj dotaz z 25.9. Možná je to pro Vás podružnost, ale ověřil jsem si jak probíhá manipulace s vašimi propag.panely před CCR. Takže již 25.9. panely mizí v 17:35 hod, 29.9. před CCR pusto v 17:37 hod.
Vaše malá lež o práci děvčat z CCR zůstává LŽÍ. Zdravím.


Dobrý večer,
děkuji za upozornění. Požádám děvčata, aby manipulovala s propagačními tabulemi až v 18:01 hod. Přeji krásný večer
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: ODS

Příspěvekod Jaromír Mareš » 29 zář 2014 21:27

rajnoha píše:Pane Mařeši. Jestli je vaše gramotnost politická stejná jak ta počítačová, tak je to velmi smutné. Projeďte si prosím nějaké návody od FB, nebo jděte na školení, ať víte jak se co posuzuje. Evidentně žijete v bludech. A nebo to překrucujete úmyslně, s tím, že volič vám to zbaští. Nezbaští.

A protože asi špatně čtete, tak znovu opakuji, ža na webu nikdy anonce na rozhovor nebyla. Online vydání opravdu nejsou papíové noviny, které sem fotíte. Online rozhovor. Online vydání.


Pane Rajnoho,
bohužel začínám mít pocit, že máte drobné problémy se čtením. Uvedl jsem „upoutávka na tento rozhovor několikrát v deníku vyšla, a dokonce na titulní straně“. O „Online vydání“ nikde nepadlo ani slovo.

Co se týče hodnocení jednotlivých prezentací na facebooku, mám obavy, že nemáte úplně přesné informace, a tudíž je polemika na toto téma s Vámi naprosto zbytečná. Přeji příjemný večer
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

PředchozíDalší

Zpět na Komunálni volby 2014

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků