ODS

Re: ODS

Příspěvekod rajnoha » 30 zář 2014 12:14

Pane Mareši, já od začátku mluvil a psal o online vydání. To že vy jste si to přetočil na papír, je vaše demagogie.

K tomu jak jste populární na facebooku, kterému perfektně rozumíte vám přikládám jen obrázek z vašeho ODS LTM profilu, asi se na něj nekoukáte. Narozdíl od vás to nebudu upravovat v žádném programu - třeba vám to pomůže k sebereflexi (i když o tom pochybuji).
Přílohy
Snímek obrazovky 2014-09-30 v 13.07.25.png
rajnoha
 
Příspěvky: 189
Registrován: 16 zář 2010 13:18

Re: ODS

Příspěvekod Stanislav Hylán » 30 zář 2014 21:13

Přátelé, zkuste instruovat svoje spolupracovníky,aby svou práci odváděli kvalitně tzn. volební materiály vkládali do schránek a "neskladovali" je volně před domovními dveřmi pod přístupnými schránkami. Dnes se hromada žirafáků válela např. pod schránkami v Plešivecké ulici. Díky.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: ODS

Příspěvekod Vladislav Liška » 01 říj 2014 07:17

Přípodotek k příspěvku výše. Pane Mareši mohl byste mi vysvětlit, proč vaši žirafu strkáte i do schránek, kde je výslovně dle zákona označeno, že si to tam lidé nepřejí? Konkrétně například skoro do všech schránek v našem domě. Chlubíte se heslem Fair-Play, ale ani tu nejjednodušší věc nejste schopni dodržet?
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: ODS

Příspěvekod simi » 01 říj 2014 07:35

aby Jarda měl na služební cestě trocha klidu, píši za něho. Naší reklamou, žirafákem , nenabízíme žádné spotřební věci ( např. dřevěná kolečka), ale informujeme o směru města pod naším vedením. Usoudili jsme , že ty co nepotřebují číst letáky mohl směr města zajímat a za sebe se omlouvám všem, kterých se žirafák v schránce, označené nevhazovat letáky, dotkl.
simi
 
Příspěvky: 132
Registrován: 22 črc 2010 07:55

Re: ODS

Příspěvekod Vladislav Liška » 01 říj 2014 08:16

Jenže ono to není o tom, co vy jste usoudili ale o tom co říká zákon. Zakážete podomní prodej, protože nechcete aby lidi byli otravováni a následně je sami otravujete? Trošku chucpe ne? A ještě tvrdit, že to bylo úmyslně. Pěkné fair-play. Prostě vy zákony dodržovat nemusíte. Prima vědět.

Mimochodem, vy sám osobně jste komisař, který nutí zkoušené dodržovat předpisy. Neměl byste tedy být tím, kdo prostě by měl jít sám příkladem?
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: ODS

Příspěvekod LtmPavelka » 01 říj 2014 10:17

pane Liško, to už zavání osobní záští, povzneste se nad věc jako správce tohoto fóra. Cpou nejen ODS žirafu, ale i ANO svou drbnu, letáky jak jsou všichni nejlepší mám ve schránce od všech a to mám taky nápis NEVHAZUJTE REKLAMU. Buďme objektivní please. ;)
LtmPavelka
 
Příspěvky: 137
Registrován: 28 zář 2010 12:42

Re: ODS

Příspěvekod Vladislav Liška » 01 říj 2014 12:45

Osobni zast tam vubec neni. Me to proste stve, nikdo jiny si skutecne nedovoli tam nic neadresneho strcit - asi i proto, ze tam mame kameru. Dotycna osoba se u strkani letaku dokonce primo diva ustrasene do kamery, strka to tam a pak velmi rychle odchazi. Pouze jeden jediny obyvatel u nas na schrance nema zakaz reklamy, ostatni ho mame a skutecne tim nechceme byt obtezovani. Ono take je videt, ze vsichni to vzali a vyhodili ihned do popelnice, takze je to navic i plytvani a to je take skoda. Nadaval bych i kdyby to udelal nekdo jiny, toto se proste nedela. Ten zakon si mimo jine schvalila ODS sama. A kdo jiny by ho mel dodrzovat kdyz uz ne oni?
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: ODS

Příspěvekod simi » 01 říj 2014 13:29

panu Liškovi se ještě jednou omlouvám, já jsem u Vás nebyl, ale kdybych tu trasu měl, vhodil bych. Asi ne ustrašeně, možná unaveně, a s vaším jménem na schránce asi i rozesmátě. A srovnávat vhození volebního letáku do schránky ( i když s nápisem neházet reklamu), a zvonit a nabízet ve dveřích nějaké zboží( snad už nebudu psát dřevěná kolečka aby se nikdo neurazil), tak to je dle mého soudu něco jiného. Ale pane Liška, je tu živo co. :roll:
simi
 
Příspěvky: 132
Registrován: 22 črc 2010 07:55

Re: ODS

Příspěvekod Vladislav Liška » 01 říj 2014 13:44

Máte pravdu, rozdíl to je. Vhozením letáku porušujete zákon, zatímco podomním prodejem porušujete jen lokální vyhlášku, ale zákon nikoliv.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: ODS

Příspěvekod simi » 01 říj 2014 13:50

sedím v koutku a třesu se, čekám až přijede nějaká komerční televize a už si připravuji vyjádření. Zatím připravte záznam z kamer, ten na fóru ještě nebyl, ať se koukneme na toho vystrašeného uličníka.Pana Lišku ještě požádám a číslo zákona jenž někdo vhozením letáku do označené schránky vhodil. Popřípadě paragraf. Děkuji pěkně.
simi
 
Příspěvky: 132
Registrován: 22 črc 2010 07:55

Re: ODS

Příspěvekod vodomerka » 01 říj 2014 14:02

Šíření nevyžádané reklamy aneb vhazování letáků do poštovních schránek

Ustanovením § 2 odst. 1 písm. e) zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy a o změně a doplnění zákona č. 468/1991 Sb., o provozování rozhlasového a televizního vysílání, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o regulaci reklamy"), je zakázáno šíření nevyžádané reklamy, pokud vede k výdajům adresáta nebo pokud adresáta obtěžuje; na šíření reklamy elektronickými prostředky a její omezení se vztahuje zvláštní právní předpis, za reklamu, která obtěžuje, se považuje reklama směřující ke konkrétnímu adresátovi za podmínky, že adresát dal předem jasně a srozumitelně najevo, že si nepřeje, aby vůči němu byla nevyžádaná reklama šířena.

O nevyžádanou reklamu se bude jednat vždy v případě, kdy si její potenciální adresát umístí na svoji poštovní schránku oznámení "nevhazujte reklamu", "reklamní letáky ne" apod. Objeví-li se v takto označené poštovní schránce reklama – reklamní leták, nastane problém. Koho za šíření tzv. nevyžádané reklamy postihnout? Kdo je zodpovědný za takové šíření nevyžádané reklamy listonoš, distributor nebo "škodolibý" soused? V praxi jen stěží dozorový orgán (krajský živnostenský úřad) zjistí, kdo reklamní leták do poštovní schránky umístil a kdo tak za šíření nevyžádané reklamy zodpovídá.

I když je vhození reklamního letáku do schránky označené textem, že si adresát nepřeje šíření reklamních letáků do své poštovní schránky, porušením zákona o regulaci reklamy. Aby mohla být šiřiteli nevyžádané reklamy uložena pokuta za protiprávní jednání, musí být jednoznačně identifikován, nejlépe přistižen při činu za přítomnosti svědka, a to z důvodu zamezení situace, kdy se jedná o tvrzení proti tvrzení.

Datum aktualizace: 1. 9. 2014
Zpracovala: Ing. Hana Juchová
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: ODS

Příspěvekod Vladislav Liška » 01 říj 2014 14:06

Pane Šímo, vy neumíte s googlem?

Zákon o regulaci reklamy č. 40/1995, §8a odst. 1 písm. f


Já za to nikoho popotahovat skutečně nechci, jen komentuji, že to co si nedovolí ani nejotrlejší obchodníci, si dovolí ODS.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: ODS

Příspěvekod Adson z Melku » 01 říj 2014 14:10

pro p. Šímu (už jsem to poslal do záložky strana Zelených, kde se tak nádherně angažuje, je vidět kdo se koho bojí, ale zde pod záložku ODS se to přeci jen hodí lépe)

Ve Šmírbuchu jazyka českého (nakl. Paseka 2005) Patrika Ouředníka nalezneme slovo BURAN jednak v tematické skupině zahrnující slova patřící k významovému okruhu slov omezenec, primitiv, jako další příklady slov s podobnou významovou náplní jsou zde uvedeny výrazy: balík, křupan, vidlák, lopata aj., jednak v tematické skupině nazvané Venkov a podskupině venkovan, kde vedle daného slova je výčet slov významově podobných: balík, křupan, dřevák, bagoun, balvan aj. P. Ouředník jej rovněž uvádí ve spojení bejt nařvanej jak buran ve významu „být tlustý“.
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: ODS

Příspěvekod simi » 01 říj 2014 16:49

.
simi
 
Příspěvky: 132
Registrován: 22 črc 2010 07:55

Re: ODS

Příspěvekod rajnoha » 02 říj 2014 07:00

Jak vypadá online rozhovor se starostou? Od včera je možno pokládat otázky. Jen jaksi milý deník zapomíná ty otázky ukazovat, takže nikdo neví, kdo co už vlastně položil nebo ne. To ani nemluvím o tom, že mají psáno, že rozhovor, začal včera v 16 hodin (ale to je asi jen technická chyba). Takže si to udělají stejně jako s Krejzou, prostě velký podfuk za malou domů. Well done.


P.S.: Také jsem měl letáček ve schránce jen od ODS. Budu podávat se sousedem stížnost - dTest na to má dokonce předpřipravený formulář.
rajnoha
 
Příspěvky: 189
Registrován: 16 zář 2010 13:18

Re: ODS

Příspěvekod ronyk » 02 říj 2014 08:09

Na stránkách Litoměřického deníku se mi líbí tato anonnce:

Starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč bude odpovídat na dotazy čtenářů, a to ve čtvrtek 2.10. od 10 do 11 hodin. Otázky mu můžete do databáze vkládat již nyní.

Zatím žádné odpovědi na otázky
Rozhovor začíná: včera 16:00

Třeba tomu jen nerozumím.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: ODS

Příspěvekod Petr Panaš » 02 říj 2014 11:11

Můj je ten první dotaz, ohledně Zahrady Čech. Odpovězeno bylo a lze si ho přečíst. Na ZČ mám svůj názor. Pokud zájemce o pronájem před zastupiteli deklaruje, že nechá postavit nový pavilon, tak má slovo dodržet a závazky by na sebe nemělo automaticky přenášet město. Navíc, nikde jsem se nedočetl, že by někdy zazněla podmínka výstavby nové haly pouze za předpokladu, že to bude z dotačních peněz. Ale i tak jsem rád, že se na můj dotaz reagovalo.
Pouze jsem zvědav, kdo další z politiků současných nebo kandidujícíh bude k on-line rozhovoru ještě osloven. Myšleno do voleb. Vzhledem k tomu, že je na to už pouze týden, tak nevím, nevím. Jinak mě z Deníku kvůli tomu ještě nikdo nevolal ;)
Odpovědi zde : http://litomericky.denik.cz/online-rozh ... lupac.html
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: ODS

Příspěvekod Petr Urbánek » 02 říj 2014 13:08

Přeji krásný dobrý den všem čtenářům,

Litoměřická ODS hraje fér. To asi bude důvodem proč ve veřejných rozhovorech neodpovídá pan starosta na "tendenční" otázky svých politických konkurentů, ale pouze na otázky, které mu vyhovují. Obdobně férově poskytují "vyvážené" zpravodajství v souladu s tiskovým zákonem i některá místní "nezávislá" média, která před volbami zveřejňují on-line rozhovory a video-rozhovory pouze s kandidáty jedné strany, přičemž jim v rozporu s obvyklými pravidly pro on-line rozhovory umožňují nehodící se dotazy přeskočit. V rámci "vyváženosti" zpravodajství občas také položí konkurenčním politickým subjektům nějaký ten tendenční dotaz, který však kvůli nevyhovující odpovědi následně raději vůbec neotisknou (o tomto se dočtete v samostatném příspěvku v záložce ANO).

Abych svá vyjádření podložil fakty, zveřejňuji níže moje emaily zaslané redakci příslušného místního periodika. To, že jsem dosud neobdržel žádnou odpověď nemusím asi vůbec zdůrazňovat.

Petr Urbánek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Od: Petr Urbánek
Komu: Michal.Zavada@denik.cz, sekretariat.litomericky@denik.cz, redakce.litomericky@denik.cz
Re: Dotazy do zítřejšího online rozhovoru se starostou Litoměřic panem Ladislavem Chlupáčem
Dnes 2. 10. 2014, 13:34:41

Vážený pane šéfredaktore,

vzhledem k tomu, že se v dnešním online rozhovoru se starostou Litoměřic panem Ladislavem Chlupáčem neobjevil ani jeden z mých dotazů, které jsem včera zadal do Vašeho systému a pro jistotu Vám je zaslal také emailem (viz níže přeposlaný email), rád bych se Vás dotázal jakým způsobem probíhal výběr dotazů, které byly zvěřejněny a zodpovězeny a proč se mezi nimi ani jeden z mých 3 dotazů neobjevil.

Děkuji

Petr Urbánek

---------- Původní zpráva ----------
Od: Petr Urbánek
Komu: Michal.Zavada@denik.cz, sekretariat.litomericky@denik.cz, redakce.litomericky@denik.cz
Datum: 1. 10. 2014 18:18:50
Předmět: Dotazy do zítřejšího online rozhovoru se starostou Litoměřic panem Ladislavem Chlupáčem

Vážení,

níže Vám zasílám několik dotazů do zítřejšího online rozhovoru se starostou Litoměřic panem Ladislavem Chlupáčem, které je dle Vašeho předchozího vyjádření možné zasílat do středy 1.10.2014 do 20 hodin.

Dotazy jsem vložil i na Vašich webových stránkách, ale rád bych předešel jejich případné ztrátě z důvodu nepředvídatelných technických problémů některého z použitých IT systémů.

S pozdravem

Petr Urbánek

1) Dobrý den,
co říkáte dřívějšímu působení Vašeho místostarosty Karla Krejzy ve vedení investičních společností ČNIS a Egretta, které v 90-tých letech slušně řečeno znehodnotily investice tisíců občanů ? Myslíte si, že toto je vhodná kvalifikace pro takovouto veřejnou funkci ? Děkuji.

2) Dobrý den,
z jakého důvodu nevymáhá vedení města plnění nájemní smlouvy se společností Zahrada Čech s.r.o. a společenské smlouvy uzavřené se soukromou společností EXPO CZ s.r.o. ? Tato společnost vyhrála výběrové řízení s nabídkou jež obsahovala závazek vložit do společnosti Zahrada Čech s.r.o. na začátku roku 2013 tzv. kapitálový vklad ve výši 30 milionů Kč, který měl být využit na financování revitalizace areálu výstaviště. Tento vklad však dosud nebyl vložen a i kvůli tomu neprobíhá tato revitalizace v souladu s uzavřenými smlouvami. V rozporu s nájemní smlouvou tak nyní investici do nové víceúčelové haly začalo připravovat přímo Město Litoměřice namísto nájemce, jenž se k tomuto smluvně zavázal. Děkuji

3) Dobrý den,
jak se stavíte k porušování zákona o obcích zastupiteli města, kteří v rozporu s tímto zákonem nedeklarují svůj střet zájmů před některými hlasováními ? Jako příklady bych zde uvedl změny územního plánu, kdy se mění pole na stavební parcelu u pozemků, na nichž si následně postaví své rodinné domy vysocí představitelé města nebo když místostarosta ODS navrhuje a schvaluje dotaci ve výši několika milionů Kč sdružení, jehož je jedním z pouhých 7 členů. Děkuji
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: ODS

Příspěvekod Jirka » 02 říj 2014 16:11

PR kolem ODS opět jako vždy. Odpovědi Chlupáče v Dnešním Litoměřicku nic nového. Disciplína oblbování lidi je ODS aplikována dokonale. Nemá to chybu.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: ODS

Příspěvekod lupus » 02 říj 2014 21:27

Pane Mareši,zhruba v polovině února bylo občanům představeno občanské sdružení Lito-Partner. Toto chce rozvíjet vztahy s našimi partnerskými městy spíše na neoficiální bázi /t.j. mezi školami,spolky,sport.kluby,nezisk.organizacemi,sbory apod./ Jak je financováno toto sdružení, respektive kolik peněz dostalo do vínku od města. Jaké částky již získalo z různých grantů /Goethe Institut, Čes.-něm.fond budoucnosti, Francouzský institut .../? Ke konci srpna byl pan F.Hrbek /předseda
sdružení/ na pracovním výletě ve Fuldě /partnerské město/. Kdo řídí vztahy našeho města na oficiální bázi, a jak je tato činnost financována? Prosím o odpovědi na tyto otázky. Zdravím.
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

PředchozíDalší

Zpět na Komunálni volby 2014

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron