Koho volit ?

Komu fandíte? Koho budete volit? Koho určitě volit nebudete?

Koho volit ?

Příspěvekod Petr Panaš » 27 pro 2011 21:44

Na rozehřátí - rekapitulace, jak to dopadlo v tomto volebním období : http://www.volby.cz/pls/kz2008/kz311?xj ... 17&xkraj=5
Jinak velká koalice ČSSD a ODS už funguje v Ústeckém kraji dlouhá léta. Bude zajímavé, jak to dopadne příští rok a jestli bude vůle voličů identická, nebo budou chtít změnu. Jak sleduji jednotlivé kauzy, ani bych se nedivil, pokud by byla poptávka po výměně současné politické garnitury. Ale uvidíme.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Koho volit ?

Příspěvekod Milan » 28 pro 2011 00:00

To je podle mě velký problém. V komunálních volbách jsou lidé schopni ve městě, vesnici sestavit i nezávislou kandidátku a jít do voleb a uspět s minimálním či téměř žádným rozpočtem. V kraji je to již jiné. Jako nový či méně známý subjekt nelze uspět bez minimálního kapitálu na kampaň. Což znamená, že je potřeba jeden silný sponzor nebo několik menších sponzorů pro potřebné finance. Myslím, že minimum jsou tak 2 miliony Kč. Ale koho tedy volit? Současné strany a hnutí? Někoho nového? Vidím zde jedinou možnost. Babiš. Babiš sám ale nic nezmění. Milion lidí, kterým došla po dvou desetiletích trpělivost ale už může změnit situaci zcela zásadně. Když se dá dohromady milion lidí, schopný organizátor, potřebné finanční prostředky, touha něco změnit a několik stovek lidí z onoho milionu, z kterých budou sestaveny krajské kandidátky po celé republice a udělají ve volbách 25 % - toto může vše výrazně změnit. A toto Babiš nabízí - platformu (ANO 2011), zázemí, finanční prostředky. Pro mě je to jediná volba, protože výrazné zlepšení situace principiálně nemůže přijít od TOP09, VV, ČSSD, ODS či dalších stran. Ani náhodou a ani ve snu. A kdo jim znovu uvěří, zřejmě volí již automaticky a je neskonale loajální.Naše společnost potřebuje nekompromisní změnu a posun od blbé nálady k dobré náladě. A někdo to musí nastartovat a někdo to musí zorganizovat a někdo to musí zaplatit. Je jedno, zda první krok udělá Babiš nebo někdo jiný, někdo to nastartovat musí. A musí to být někdo, koho lidi znají a poslouchají a kdo je nezávislý a může si skutečně dovolit být nezávislým a ne se jen tak tvářit a poté tajně loupit. Pevně doufám, že se podaří tento projekt nastartovat a že bude možné v krajských volbách volit kandidáty tohoto uskupení. Pokud ne, obávám se, že se těchto voleb nezúčastním.
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Koho volit ?

Příspěvekod Petr » 28 pro 2011 19:52

Předpokládám, Milane, že opomenutím stran DSSS a KSČM ve vašem seznamu neznamená, že takovou alternativu byste přijal... :shock: Přesto si myslím, že konkrétně v našem kraji by měla už z principu dostat šanci Strana zelených. Ať ukáží, že to se zlepšením životního prostředí myslí vážně a nesníží se k účelovým machinacím v rozhodování jako současná koalice ČSSD a ODS. Já jim držím palce, i když je mi jasné, že lidé volí podle velké politiky, takže s převahou vyhraje levice. Bohužel.
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Koho volit ?

Příspěvekod Milan » 28 pro 2011 20:26

Petře, Vámi jmenované strany skutečně nejsou mým šálkem kávy. Jak jsem již psal, krajské volby - to už je velká politika. Pravděpodobně máte pravdu, že vyhraje levice. Co se týče SZ - byla to parlamentní strana a moc toho neukázala, snad kromě výhodné "zelené energie" z fotovoltaiky, kdy na tento experiment budeme doplácet zřejmě ještě dlohou dobu a podrobného sledování vývoje soukromého vztahu Bursíka a Jacques. Myslím, že SZ v České republice nemá vůbec jasno, zda je strana či ekologické hnutí, zda jsou levice či pravice a z tohoto zmatení vychází i zmatení v jejich působení v celorepublikové činnosti, tedy i na krajské úrovni. Její úlohu bych viděl spíše v komunální politice - tam však, v Litoměřicích, také moc neuspěli, mají dva mandáty v litoměřickém zastupitelstvu. I když jsou zde lidé, kteří jsou odborníky (p. Hrkal, p. Panaš a další), nemyslím, že by byli úspěšní i jako krajští politici. Ale možná se mýlím. Každopádně SZ volit nebudu.
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Koho volit ?

Příspěvekod Achab » 01 led 2012 13:01

Nejvetsi pruser bude pokud krajsky volby dopadnou tak ze bude opet postavena koalice ODS a CSSD. Ta nam kraj uspesne tuneluje uz nekolik volebnich oddobi a furt ji to prochazi. Vazne to nechapu. Fond hejtmanky a financovani z nej kamaradicku z CSSD a ODS, slucovani skol, kaly, Bulasova a jeji pusobeni na gymplu a nyni jeji zamestnani na krajskem urade ........ atd. Obema stranam to viditelne vyhovuje a volici nevidi nebo nechtej videt. Spoluprace techto dvou stran je jenom ekonomicky byznys a nefunguje osvedceme jenom na kraji ale i jinde jak se da docist : http://zpravy.ihned.cz/politika/c1-5431 ... cssd-i-ods
Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Koho volit ?

Příspěvekod winie » 01 led 2012 18:59

Milane Babiš? opravdu? jeden z nejvetsich zlodeju ceske podnikatelské sfery? obavam se ze ten by byl schopny ochotne od statu odkoupit za par penez i prazsky hrad i s korunovacnimi klenoty. Kradou vsichni, ale tenhle pan poloverejne. :roll: osobne vkladam nejvetsi duveru na regionalni urovni v TOPku kvuli jejimu spojeni se starosty. Nicmene se ridim tim, ze budu volit to nejmensi zlo. Ale nadeje si nedelam. Lady Vanhova bude tomuto kraji dale vladnout se svym spolkem nohsledů a vesele pokracovat v rozkradani krajskych, statnich i evropskych penez, protoze stupidita ceskeho volice je opravdu neskonala.
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Koho volit ?

Příspěvekod Milan » 01 led 2012 20:34

Ano, Babiš. Nevím, že by byl jedním z největších zlodějů, možná ale nemám správné informace. TOPka? S důvěryhodným Kalouskem a ostatními převlékači kabátů a v předních řadách s Parkanovou? Lituji ale důvěra zde mizí v černé díře a nezachrání to ani krajský předseda p. Tesař. Podle mého předpokladu má každý hlas pro TOP stejnou váhu jako hlas, který nebyl odevzdán, tedy nulovou.
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Koho volit ?

Příspěvekod Petr » 02 led 2012 12:48

Milan píše:.... Podle mého předpokladu má každý hlas pro TOP stejnou váhu jako hlas, který nebyl odevzdán, tedy nulovou.


Takový pohled na volby je ten nejhorší. Káždý hlas i té nejmenší straně má svoji váhu. Určitě větší, než nechodit k volbám. Tím vaším pohledem se právě dívá většina lidí. Proto jsou dlouhá léta v kraji jen ČSSD, ODS a komunisti! Znám hodně lidí, kteří by dali hlas někomu jinému, ale bojí se jeho propadu, proto volí nejmenší zlo z těch zel největších! Konkrétně zrovna na topce je vidět, že se v politice uchytila i přesto, že je ve vládě (ta bývá vždy v nemilosti veřejnosti...). To není jen Kalousek a Parkanová. V Praze vyhrála volby, přesto se ODS a ČSSD dohodly a nechaly ji donedávna v opozici. To je dobrý signál - dlouholetí mafiáni se báli, aby jim neviděla do karet. Lidi v Praze v tom cítí šanci a já bych něco podobného uvítal i u nás. A může to být třeba úplně nové uskupení, jen se nebát té změny a doufat, že stejně budou uvažovat a konat i další voliči!
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Koho volit ?

Příspěvekod Milan » 02 led 2012 17:22

Souhlasím, každý hlas má svoji váhu, i když je nulová. Petře, zkuste mi nepodsouvat, že nabádám někoho, aby nevolil, to jsem ani neřekl ani nenapsal. Jsem již starší ročník a mé první volby byly ve svazácké košili, jednotně a demonstrativně :-) a sem se skutečně vracet nechci. Zkuste mi ale popsat váhu hlasu pro Konzervativní koalici, kterou při posledních krajských volbách volilo 277 spoluobčanů. Aby byl můj hlas využit, musím volit ty, kteří mají šanci dostat se do zastupitelstva (zjistím asi v průzkumech), mají pro mě schůdný program a třetí podmínkou - nesmí zde být osoby, které jsou namočeny v čemkoliv, co by je mohlo diskvalifikovat z další politické činnosti. A teď "babo" raď.
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Koho volit ?

Příspěvekod Petr » 02 led 2012 18:39

Tak Konzervativní koalice a TOP 09 je snad rozdíl...
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Koho volit ?

Příspěvekod natasam » 02 led 2012 19:17

Milan píše:Souhlasím, každý hlas má svoji váhu, i když je nulová. Petře, zkuste mi nepodsouvat, že nabádám někoho, aby nevolil, to jsem ani neřekl ani nenapsal. Jsem již starší ročník a mé první volby byly ve svazácké košili, jednotně a demonstrativně :-) a sem se skutečně vracet nechci. Zkuste mi ale popsat váhu hlasu pro Konzervativní koalici, kterou při posledních krajských volbách volilo 277 spoluobčanů. Aby byl můj hlas využit, musím volit ty, kteří mají šanci dostat se do zastupitelstva (zjistím asi v průzkumech), mají pro mě schůdný program a třetí podmínkou - nesmí zde být osoby, které jsou namočeny v čemkoliv, co by je mohlo diskvalifikovat z další politické činnosti. A teď "babo" raď.


TADY SE UZ NIC NEDA ZMENIT ...
BUDOU JEN DALSI NOVE SLIBY ...

Cl. je prevzany.
Rozhovor Starého roku 2011 s Novým rokem 2012
O změnu se musejí přičinit lidé

Nový roku, již se blíží okamžik, kdy převezmeš vládu.

Starý roku, vím, vím… Nech mě ještě pro dnešek. Ještě mám celičký den!

Celičký den na co?

Na to, abych se po všech stránkách připravil na svůj příchod. Snad k tomu budu mít dost síly. Lidé jsou na Silvestra veselí, popíjejí na zdraví, vtipkují, pořádají různé slavnosti, ohňostroje, bouchají petardy, tak snad mě ta všeobecná optimistická nálada bude inspirovat.

Myslím, že se mýlíš, Nový roku. Ne všichni jsou na Silvestra veselí…

Kdo třeba?

Mnoho lidí bilancuje, co všechno za mé vlády – vlády roku 2011 – zvládli, a co se jim třeba taky nezdařilo tak, jak chtěli. Prostě – Silvestr je poslední den v roce, který dneškem definitivně uplyne a už se nikdy nevrátí zpět.

Chápu, to samo o sobě není příliš veselé. Rok života pryč. Ale já věřím, že když se něco rodí nového, je to příležitost začít mnoho aktivit dělat jinak, nově, lépe. A taky doufat, že za mé vlády bude mnoho věcí lepších. Už se na to těším, jak lidé budou při mém nástupu plni radosti a budou se těšit na dny příští.

Nový roku, ty se v půlnoci narodíš jako úplné mrně a, nezlob se, rozumuješ teď jako dítě. Tvá vláda bude setsakramentsky náročná.

Starý roku, proč bude má vláda tak náročná?

Dny poplynou jeden za druhým, tak jako každý rok. Ráno vyjde slunce, které večer zapadne, i Měsíc vyjde. V tom bude tvá vláda stejná jako ta má. Ale lidé v mnoha zemích pocítí tvrdá opatření, která na ně padnou. A mnohým hodně zamotají hlavu.

Co máš na mysli?

Tak třeba v České republice. Tamní vládci se usnesli, že celou jejich ekonomiku spasí zvýšení nižší daně z přidané hodnoty. To zdraží potraviny (i když již za mé vlády se jejich ceny zvedly), teplo, elektřinu, vodné a stočné, dopravu, léky a zdravotnické pomůcky, knihy, časopisy, noviny, vstupné na kulturní akce, stavební práce, sociální a zdravotní péči…

Zadrž, Starý roku, to je nadělení. A to se bude dít za mé vlády?

A to není všechno. Méně rodin s novorozenými dětmi dostane od státu porodné, a to jen na první dítě.

To se bude rodit méně dětí. Ti, co mají moc v rukou, to jsou nějací šibalové! Vidím, že to mají propočítané, aby bohatým to nijak moc neublížilo, ale chudí na tom budou hůře.

Lidé si své vládce vybrali, je to tedy jejich volba. Dokud nepochopí, jak souvisí jejich aktivní chování ve volbách do Poslanecké sněmovny, do Senátu i do zastupitelstev všech stupňů s vlastní životní úrovní, tak se od svých televizorů a z hospod nezvednou.

A myslíš, Starý roku, že se tohle může za mé vlády změnit?

Nový roku, za tvé vlády budou....
natasam
 
Příspěvky: 95
Registrován: 10 srp 2011 02:38

Re: Koho volit ?

Příspěvekod Petr Panaš » 11 led 2012 18:25

Mimo zavedených politických stran první nový subjekt na krajské úrovni : http://www.ceskapozice.cz/domov/politik ... kem-severu
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Koho volit ?

Příspěvekod Tomas.Marny » 14 led 2012 14:38

Já bych to řešil asi takto :P
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Koho volit ?

Příspěvekod Vladislav Liška » 16 led 2012 09:36

další důvod proč na kraji nevolit ODS a ČSSD: Politický kartel si rozdělil vzdělávací zakázky za miliardu.

http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy ... ?id=728727

s tímto mám osobní zkušenost, a skutečně někdo, kdo je mimo tento jejich systém nemá šanci dosáhnout na zakázky.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Koho volit ?

Příspěvekod Petr Panaš » 16 led 2012 21:39

Je smutný, pokud se projekty neposuzují podle kvality zpracování a smysluplnosti, ale je to byznys pro politické kamarádíčky. Na druhou stranu je dobrý, že se o to začínají zajímat média. Jak vidno, někomu nestačí, ale chce ještě víc.
Jinak jsem narazil na zajímavý článek (sice se prioritně zabývající Ústím n/L, ale i o Litoměřicích je tam zmínka) :o Tak hádejme, která agentura bude pro jakou politickou stranu / politické strany pořádat předvolební kampaň :roll:
Odkaz zde : http://stoptunelum.cz/kultura-agentury.html
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Koho volit ?

Příspěvekod Jirka » 17 led 2012 07:58

K předchozímu odkazu bystrého pana Lišky.
Doteď jsem si myslel. že vrcholným kouskem lovosického radního Piegla bylo porvat se na plese. Ale je to mnohem větší vykuk, než jsme mysleli. Miliony z evropských peněz místo učitelům do škol míří na konta Koudy, Piegla a dalších. Celý úžasný systém na vysávání peněz ze školství má na kraji pod palcem Kouda již mnoho let a funguje to pořád. Ale je to pod rozlišovací schopnost blba Bobeše (MŠMT) a tak to běží dál.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Koho volit ?

Příspěvekod Achab » 17 led 2012 20:15

K precteni : http://aktualne.centrum.cz/domaci/polit ... ?id=729101
Doufam ze pana cisteho na ktereho se budou lapat hloupi volici nepujde dělat nas starosta. Jeho problem je ten ze je slusnej v neslusne partaji. Verit tomu ze jeden slusnej politik muze v ODS neco prosadit je cile blaznovstvi. Takovy clovek bude figurka a rozhodovat stejne jako doted bude Oulicky a spol. Pokud maji slusni lide vcetne Chlupace v sobe skutecnou slusnost tak nebudou delat tem gaunerum sasky a ziskavat jim pocet hlasu. Tim by u me totalne ztratili svuj kredit !
Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Koho volit ?

Příspěvekod Petr Panaš » 23 led 2012 07:30

Zavedené velké strany to nebudou mít tentokrát asi jednoduché : http://www.novinky.cz/domaci/256928-str ... ndaji.html
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Koho volit ?

Příspěvekod Petr Panaš » 28 led 2012 21:20

ODS už zvolila, jsem docela zvědavý na ostatní politické strany.
http://www.litomericko24.cz/index.php/a ... u-do-kraje
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Koho volit ?

Příspěvekod Petr » 29 led 2012 12:48

Proč nejdou Zelení do voleb s vlastní kandidátkou? V našem kraji jsem to bral jako samozřejmost a jaksi povinnost. Kde jinde než u nás? Škoda...
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Další

Zpět na Krajské volby 2012

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron