Rekonstrukce Jiráskových sadů

Moderátor: Petr Panaš

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Pátková » 14 kvě 2014 18:49

No, když se nabízí dotace, tak se musí využít! Z toho je výhod několik! Doufám, že to nebude betonový park, jako udělali v Lovosicích. Tam abyste strom pohledali.
Pátková
 
Příspěvky: 139
Registrován: 29 čer 2010 21:37

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod winie » 14 kvě 2014 19:43

vodomerka píše:Kapucinske namesti... a mesto, jako dobry hospodar, nijak nepostihuje ridice, parkujici pred kostelem u Besedy, kteri svym popojizdenim dlazbu vytrhavaji... zacarovany kruh, asi, nezajem kompetentnich.

Tam neni zakazane parkovani. Ale kostky se vytrhavaj i na chodnicich. Autama to asi nebude :D .

Jinak ano, park potřeboval refresh jak tu vodomerka píše. Město se o něj krom občasného sekání trávy moc nestaralo. Stejně jako jsem poukazoval na zhoršující se stav cyklostezky u Labe. O rozsahu a ceně rekonstrukce parku mohou být vedeny spory. Aby z toho nakonec nebyl jeden velký uvadající pomník ODS. Docela se ale divím, že to pan superekolog Studnička ještě nenapadnul....
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod dnn » 14 čer 2014 09:39

nevíte zda bude alespoň nějakej okruh vyaslfaltovanej, nebo celej park bude vydlážděnej produktama CS-betonu?
dnn
 
Příspěvky: 97
Registrován: 26 dub 2012 10:32
Bydliště: Předměstí

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod winie » 16 čer 2014 20:30

kdyz prochazim okolo, tak mam pocit ze architekt ty rekonstrukce má asi dost zkušeností s bludišti. Proč se tam tak zběsile dláždí? Vždyť to má být park a ne turistická stezka. A ještě jedna poznámka: kterého inteligenta napadlo zrušit výborné parkování podél parku a nahradit jej naprosto zbytečným chodníkem?!
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Achab » 07 črc 2014 22:30

Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod elixdragon » 08 črc 2014 21:43

Mě to přišlo, jako dobrý nápad udělat chodník tam, kde je vyšlapáno - lidé prostě zkratky chtějí, ale dlažbu z takových kostek? No nevím vypadá to asi jako retro, jenže účel to plnit pravděpodobně nebude a to hlavně po dešti, na podzim (spadané listí) a hlavně v zimě. Čas rozhodne.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Jirka » 03 říj 2014 08:37

Zítra, t.j. v sobotu 4.10. odpoledne je komentovaný exkurz po Jiráskových sadech s projektantem. Uvidíme, co se dozvíme.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Vladislav Liška » 03 říj 2014 09:24

V kolik a kde? Je prosím více info? Pokud stihnu, rád se zúčastním.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Jirka » 03 říj 2014 09:34

1400 sraz u Parkcafe. Zdroj: http://www.dnyarchitektury.cz
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Jirka » 03 říj 2014 09:35

Oprava www.den architektury.cz
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod jiri.rudolf » 08 lis 2014 16:06

Tak jsem si dnes prošel rekonstruovaný park a musím říct, že jsem z toho velice rozpačitý. Nějak mě nepřesvědčila velikost té investice, není to vidět. Naprostá bomba jsou koše na odpadky, ne jenom jejich design ale i provedení a o lavičkách ani nemluvím. Celkem mě nevadí jejich barevnost ale provedení je dosti amatérské. Výrobu nejspíše prováděli nějací učni sváření. Docela by mě zajímala jejich cena. Co mě úplně vyděsilo je dřevostavba na dopravním hřišti a i hřiště samotné. Co mě osobně ale chybí je oddělení parku od obou komunikací Žižkova a Svojsíkova. Je mě jasné, že se snese na mou hlavu od obhájců projetu příval kritiky, ale snad to přežiji. ;)
jiri.rudolf
 
Příspěvky: 198
Registrován: 25 zář 2014 21:58

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Llukas007 » 09 lis 2014 08:17

Vyjímečně s Vámi musím souhlasit. To co se stalo s kdysi krásným parkem je katastrofa.
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Vladislav Liška » 10 pro 2014 21:51

Byl a jsem spise zastancem obnovy parku, nepochazim odsud, takze me nespoutava nostalgie, nektere veci tam urcite maji smysl a libi se mi. Co jsem videl dnes me docela sokovalo. Proc takhle v noci sviti to hriste? Pry to tak je uz nejakou dobu a sviti to celou noc? A co je horsi, tak proboha ktere prase strikalo ten povrch? Nejenze tam jsou dve ruzne barvy, ale v miste napojeni je tam hrb po cele delce. A to napojeni je po cele delce nekolikrat! Kanalek kolem hriste bude taky solidni lamac kotniku. Sit za hristem neni v porovnani s kosem moc vysoka, kdyz mic preleti tak leti z kopce dolu na silnici od nemocnice a nikdo ho uz nechyti :( ja jen doufam, ze tohle mesto proboha neprevzalo.
Přílohy
image.jpg
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod majer » 18 pro 2014 23:31

Vsiml jste si nekdo vysky znacek na dopravnim hristi? Vzhledem k jejich velikosti to vypada dost absurdne a detatka na kolech ci kolobezkach si asi vykrouti krky...
majer
 
Příspěvky: 48
Registrován: 16 črc 2010 13:59

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod vodomerka » 19 pro 2014 11:51

já teda za sebe musím říct, že opravdu hodně postrádám spojnici Sládkova (státní zatupitelství/dětské centrum Klubíčko) - gympl/čajovna. je to jeden z hlavních tahů, a naprosto ignorovaný. měl jsem pocit, že v původním projektu měla být v tomto směru alespoň pěšina ze šlapáků (kamenů). tenhle typ spojovacích cest v celém parku jaksi chybí, v tomto směru obzvlášť.
nebyl jsem na poslední prohlídce parku s p. Sandlerem (pořádal jsem v čajovně medobraní, tak jsem nemohl ani odskočit), tak nevím, jestli se to tam taky probíralo a je to jenom nějaký dočasný stav nebo opravdu finále a výsměch celé anketě o průchodech parkem :(.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod vodomerka » 19 pro 2014 11:51

pardon! pan architekt se jmenuje Sendler :)
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Vladislav Liška » 19 pro 2014 12:23

Probíralo, on v podstatě řekl, že to je park, kde se může chodit všude, pak v diskuzi zmiňoval, že když se vyšlapou cestičky jinde, tak pak není problém je třeba vysypat, ale, že tam je nějaká spešl tráva a cestičky by být vidět neměly. Co bylo zajímavé, tak říkal, že na plochu tam je cestiček snad jen o 5% méně než bylo
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod vodomerka » 19 pro 2014 15:03

paráda! takže cedulky, ať se nešlape na trávník, neplatí :)
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod ronyk » 19 pro 2014 15:27

Trochu cítím z Vaší poznámky ironii. Za prvé jsem se takových cedulek nevšiml a za druhé jste si určitě všiml rozmístěných trámových sedáků po travnatých plochách, takže vstup volný!
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Vladislav Liška » 19 pro 2014 17:36

Cedulky tam jsou pro to, ze je cerstve zaseto tak nez se to uchyti. Pak zmizi.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

PředchozíDalší

Zpět na Jiráskovy sady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron