Rekonstrukce Jiráskových sadů

Moderátor: Petr Panaš

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Llukas007 » 25 bře 2015 20:16

Prosím nešlo by téma přejmenovat na "Devastace Jiráskových sadů" ? Jsem známým kritikem tohoto paskvilu. Když opomenu emoce. Je jasné, že architekt a představitelé města, kteří byli na tomto projektu zainteresováni neřeknou nic zlého. Byli by proti sobě. Chápu, že někomu kdo Jiráskovy sady neznal a třeba se do Litoměřic přistěhoval může nynější stav připadat vyhovující. Já jako rodák pláču. Jedna věc je projekt šílence, druhá hrozné provedení. Třeba dláždění u gymnázia. Volně poházené dlažební kostky v trávníku to je snad trochu silný kafe. Já se jen ptám, proč se krásný, ale zanedbaný park skutečně nezrekonstruoval? Proč se muselo vše ničit? Proč se keře nezkultivovaly a naopak neposílila ostraha parku? Proč bylo nutné vše vykosit? Že by byla oprava fontány nákladná? Za ty prachy mohla být ze zlata! Odpověď je jasná! MP by musela dělat něco jiného než nasazovat botičky! Což stejně dělá jen v centru. Horní část ulice Osvobození opět bez povšimnutí! A já se ptám?! Opravdu se to někomu kdo znal park, staré léty prověřené cestičky, cimbuří u dopravního hřiště, fontánu a jiná zákoutí Jiráskových sadů znal líbí? Proč jsou použity hnusné ledové lavičky v barvách cirkusu a na druhé straně jsou nám cpány dřevěné neošetřené brzy shnilé kvádry? Neříkejte mi, že se vám to líbí?!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod dnn » 25 bře 2015 21:22

bohužel musím s vámi souhlasit ..za 80milionů mohl ''architekt'' nechat umístit balvany do stromořadí v ul. Osvobození, dovysadit pár skalníků u těch vyházených kostek u gymplu a o tom, že v parku nebylo myšleno na bruslaře zhotovením vyasfaltovaného okruhu a k tomu ještě vytvořili (snad naschvál?!) ty idiotské přesahy příčných cest do té trošky asfaltu! to si snad ten blbec myslí, že žádné dítě nenapadne si do parku vzít brusle a zkusit si zajezdit? že každý rodič poveze své dítě na Střelák (jediné možné místo!) ..asi je potřeba aby si tam ty děti natloukly při přejíždění těch kostek.

..ale abych nebyl jenom tak kritický, něco se mi na tom parku také líbí
-zrovna tedy ty kvádry v trávě, které lákají lidi, aby využívali celý prostor parku
-osvětlení a vzdušnost parku

bohužel když to vezmu v globálu, tak jsem z proměny opravdu zklamaný (spíš nas*)
dnn
 
Příspěvky: 97
Registrován: 26 dub 2012 10:32
Bydliště: Předměstí

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Llukas007 » 25 bře 2015 21:35

Osvětlení je bohužel jen na některých cestách. A osvětlení zespodu spíše v noci oslňuje něž aby osvětlovalo. Kvádry ale za nějakou dobu shnijí, Natož když nejsou ničím ošetřeny jak přiznal i v rozhovoru zmíněný skoroarchitekt! Tedy lépe řečeno parodie na architekta! Jinak mu gratuluju k výdělku. Kdo z nás to má! Řečeno slovy bývalého premiéra.
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod kočka » 02 dub 2015 13:49

Vítr polevil, tak by mohla do parku nastoupit parta maníků z firmy co se o něj má starat a sesbírat popadané větve. Druhá parta by měla opravit trávník před centrálkou, na který nějaký ignorant opět najel a nebyl sám.
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Vladislav Liška » 12 dub 2015 17:54

Byl jsem se dnes podívat v parku a byl jsem docela zaskočen provozem. Spousta dětí jezdila po parku na kolech a na bruslích, nevadí mi to, bylo to v pohodě, ale divil jsem se, proč nejezdí na dopravním hřišti. Tak viz příloha. Opravdu nechápu, proč je hřiště sakra otevřeno tak málo? Proč o víkendech není otevřeno od rána do večera a v neděli je zavřené úplně? Musí tam být správce? Dle mého ne, ale nevím jestli je na to nějaké pravidlo nebo bůh ví co, ale je to absolutní nesmysl :( Ono je vůbec zajímavé, ža na baráčku dopravního hřiště je 2x ohromný drahý nesmyslný nápis "Zázemí dopravního hřiště" (délka nápisu je několik metrů, asi kdyby to fakt někdo nepoznal), a na ostatní cedulky asi nezbyly prachy, tak jsou na kusu papíru zastrčené v euroobalu a přibité napínáčky na zeď :(
Přílohy
IMG_2287.JPG
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Llukas007 » 12 dub 2015 20:57

Odpověď je celkem jednoduchá! Zničení Jiráskových sadů projektoval kretén, kterej si sice namazal svojí kapsu, ale na funkčnost a lidi a obyvatele Litoměřic nemyslel! Cizák zničil krásnou oázu klidu Litoměřic a změnil jí pro svůj mamon v planinu prohlédnutelnou skrz na skrz!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Stanislav Hylán » 12 dub 2015 21:43

Když jsem s mladým chodil na dopravko (tak 4 roky zpět), tak ho provozoval DDM Rozmarýn a už tehdy mi "kavárník" a prodejce vstupenek říkal, že "snižují stavy", že provoz bude omezen kvůli malé návštěvnosti. Takže to asi s rekonstrukcí Jiráskových sadů pod taktovkou cizáka nemá nic společného.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Llukas007 » 26 kvě 2015 07:42

Netušíte někdo proč narozdíl od staré dobré fontány která byla v provozu celou sezonu jedou tři stříkající penisy jen jednu hodinu týdně?
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Missorka » 29 kvě 2015 19:43

Llukas007 píše:Netušíte někdo proč narozdíl od staré dobré fontány která byla v provozu celou sezonu jedou tři stříkající penisy jen jednu hodinu týdně?


To jako fakt?
Missorka
 
Příspěvky: 133
Registrován: 16 srp 2010 22:04

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Ropovod » 29 kvě 2015 20:57

.
Přílohy
IMG4.jpg
IMG3.jpg
IMG2.jpg
IMG1.jpg
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Pavel Uličný » 30 kvě 2015 12:51

pecka!
Pavel Uličný
 
Příspěvky: 13
Registrován: 17 led 2015 19:39
Bydliště: Pokratice

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod ronyk » 30 kvě 2015 16:57

Který z nich je Llukas007?
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Lukino » 31 kvě 2015 10:52

Až nedávno jsem měl možnost projít si zrekonstruované Jiráskovy sady. A za mě palec nahoru, mně se to líbí
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Ropovod » 01 čer 2015 09:05

ronyk píše:Který z nich je Llukas007?

Myslím, že žádný, stříkající penisy by ze zásady nepoužil ani v době indických veder.
Jinak musím ocenit promyšlenou multifunkčnost i z hlediska intimní hygieny a masáže, spojené s otužováním.
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Llukas007 » 02 čer 2015 07:24

Jsem asi nechápavý. Netušil jsem, že výměna krásné klidné fontány za tři občas stříkající penisy je pro dobro hygieny občanů města. Ať žije sprcha pro sociálně slabé! Zároveň gratuluji fotografovi, který zachytil deset minut v měsíci kdy penisy stříkají! :lol:
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Llukas007 » 02 čer 2015 07:26

Ještě dotaz? Mýdlo a šampón se fasuje na zprzněném dopravním hřišti nebo kde?
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod kočka » 02 čer 2015 08:26

Ty vodotrysky ale opravdu spíše nestříkají. Alespoň poslední dobou. Na to, že fontána byla nejpreferovanější a nejdiskutovanější položka v anketě o budoucí podobu sadů, je to až s podivem. Při slavnostním otevření, jsem se autora návrhu ptal, kdy a jak bude u zmíněné fontány doplněn mobiliář, odpověděl, že to budou volně stojící stolky a židle, a že někdy. Vzhledem k tomu, co se po nocích v parku děje, asi nápad nerealizovatelný. Spíše bych uvítal několik těch železných, ale třeba i jiných, laviček. Hlavně s opěradlem. Takto je průměrný občan Litoměřic od fontány spíše vyháněn.
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Missorka » 02 čer 2015 17:51

Děti skvělě stříkají pítkem.

Koho se mám zeptat, kdy ta "fontána" fungovat bude? Dneska bylo fakt ideální počasí...
Missorka
 
Příspěvky: 133
Registrován: 16 srp 2010 22:04

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Llukas007 » 14 čer 2015 18:48

http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... 50614.html

Tak sláva! Stříkající penisy na deset minut zapnuli pro fotky redakce deníku! Ten vlasatec co zničil park má ale odvahu ukázat se tam! Na to bych sílu a žaludek neměl.
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Pavel Uličný » 03 lis 2015 12:46

Rozhovor se Zdeňkem Sendlerem, archittektem revitalizace Jiráskových sadů:

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3384482

zdroj: Bourání, radio Wawe
http://www.rozhlas.cz/radiowave/bourani
Pavel Uličný
 
Příspěvky: 13
Registrován: 17 led 2015 19:39
Bydliště: Pokratice

PředchozíDalší

Zpět na Jiráskovy sady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron