Rekonstrukce Jiráskových sadů

Moderátor: Petr Panaš

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod vodomerka » 03 úno 2015 11:53

já mám zase večer cestou z bazénu nebo sauny nutkání si jít na to nasvícené hřiště zaplavat :D
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Llukas007 » 03 úno 2015 12:54

A pod hřištěm se vám staví mrakodrap!
http://reality-horejsek.cz/
Chcete bydlet v připravovaném novém bytovém komplexu v centru Litoměřic, ulice Daliborova, 55 bytů různých velikostí, garážové stání v sutérénu.
Výstavba bude zahájena v roce 2015.

Docela hustý postavit něco podobného u centra a historickou budovou špitálu.
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod vodomerka » 03 úno 2015 13:31

splňuje tenhle BD požadavek na počet parkovacích míst? podle obrázku suterénu mi to nepřijde. kde budou parkovat ti zbývající? jinak bez vizualizace težko soudit, jak se bude tenhle kolos vyjímat. teď je v těch místech džungle... a paneláky všude okolo ;)
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod jiri.rudolf » 03 úno 2015 14:08

Pavel Uličný píše:agrikulturní využití parku už navrhnul Eduard Seibert ;)

http://jiraskovy-sady.nadace-promeny.cz ... parku.html


Kde člověče žijete, snad si nemyslíte, že by Vaše návrhy mohly být lepší než od lidí co ví vše nejlépe, mají ty zkušenosti, už toho hodně udělali a jsou napojeni na ty správné lidičky. V tomto státečku to přeci funguje úplně jinak. Mám jedno doporučení. Až budete mít diplom, tak rychle šupky dupky někam za hranice na zkušenou. Tam třeba Váš talent ocení a bývá to dost často. :D :D :D
jiri.rudolf
 
Příspěvky: 198
Registrován: 25 zář 2014 21:58

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod vodomerka » 03 úno 2015 14:12

Jirko, mám takový pocit, že Pavel byl ve skupině studentů, která taky jeden z návrhů na rekonstrukci parku předkládala :). byl IMHO nejextravagantnější :)
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod vodomerka » 03 úno 2015 14:13

no, viz Pavlův link :)
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Pavel Uličný » 03 úno 2015 14:27

@vodoměrka: děkuju, já jsem ho vnímal jako nejkonzervativnější, většina cest stávajících.

@jiri: naopak. neměli jsme to (snad s výjímkou terezy čermákové) "lepší než od lidí co ví vše nejlépe, mají ty zkušenosti, už toho hodně udělali". speciálně spolupráce Špoula-Fišer si hodně vážím. místo měli pečlivě načtené, citlivě s ním pracovali. čas, který věnují soutěžím (200-300H na soutěž!) odpovídá jejich přesvědčení o potřebě pečlivosti architektury
Pavel Uličný
 
Příspěvky: 13
Registrován: 17 led 2015 19:39
Bydliště: Pokratice

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod jiri.rudolf » 03 úno 2015 15:39

Myslím, že jsme si nerozuměli. Bylo to myšleno tak, že vyhrál návrh, který vyhrál s podporou nadace proměny a výsledek tomu odpovídá. Park není parkem ale jakýmsi pokusem o kvazi architekturu. Celé to vypadá a také možná je laciné jak na povrchu tak uvnitř. Není to ani extravagantní, ani ničím zajímavé a výjimečné. Takže ten sarkasmus je podle mě oprávněný. Bohužel vím jak se soutěže dělají a co bývá ve hře. Jediné co mohu z pohledu mé profese pochválit, tak je dřevostavba na DP ale samotné DP se také nepovedlo. Ale je to můj názor. Možná to někdo vidí jinak.
jiri.rudolf
 
Příspěvky: 198
Registrován: 25 zář 2014 21:58

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Vladislav Liška » 03 úno 2015 16:39

Pavel Uličný píše:Díky Vladislave.

O kterém hřišti mluvíte? Z nasvícení modrého hřiště za červeným kostelem mám radost, vždycky když jdu do bazénu, připadám si jako v Holandsku.



Mluvím o tom dvoubarevně modrém hřišti u Husitského domu. A už se tam asi zhasíná, včera nesvítilo. Za sebe jsem rád, že to v noci nesvítí. Je zbytečné aby to svítilo, když tam nikdo není, ideální by samozřejmě byl vypínač nebo něco.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Pavel Uličný » 03 úno 2015 17:09

nadace Proměny dělá důležitou práci. do detailů nevidím. stejně tak o detailech výběru vítěze.

povrchnost může znamenat lehkost myšlení, což je v parku fajn. návrh je kreslený rychle. Zd. Sendler je zkušený architekt, ti umí kreslit na první dobrou. teď se bavme jestli povrchnost přehlídla a zabyla něco důležitého. navržená architektura je deset let stará, ale v Litoměřich pořád nejzajímavější realizace po '89.

ua mě mělo být intenzivnější centrální místo parku - pruh od fontány ke kavárně. hádám, že na lepší nevyšel rozpočet. mohlo se ušetřit na jednodušších detailech křížení cest, ale celý návrh na grafickém přístupu k landscapu stojí.
Pavel Uličný
 
Příspěvky: 13
Registrován: 17 led 2015 19:39
Bydliště: Pokratice

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod dnn » 03 úno 2015 17:32

můj obecný názor na rekonstrukci parku je bohužel také negativní ..ať se jedná o dvoubarevnost hříště, betonovou plochu kolem ''fontány'', lavičky svojí barvou vhodné spíše pro dětské hříště než dříve honosný park v blízkosti centra města, neplynulost křížení cest ale spíše lajnovaní pravítkem a především absence nějakého ,,oválu'' s asfaltem ..a také nechápu, kdo vymyslel položit červený asfalt :D ..ten park je neužitečný a naprosto zmrvený a to už se ani nebudu vyjadřovat k dopravnímu hřišti, cestám sypaným štěrkem, který se již nyní vysypává z koryta cesty a bude sbírán rok co rok čistícími stroji na sběr listí a mnoha jiným detailům co jsou tu už několikrát zmiňovány
dnn
 
Příspěvky: 97
Registrován: 26 dub 2012 10:32
Bydliště: Předměstí

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod vodomerka » 03 úno 2015 19:06

myslíte, že se cesty v parku sypou pouze inertem nebo směsí se solí?
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Vladislav Liška » 03 úno 2015 19:24

Přišlo mi, že mlatové cesty jsou hutněné dobře, že na nich je skutečně jen posyp proti klouzání. Který je tedy i na tom červeném gumoasfaltu, nebo co to je, což zase nevím, jestli ho to nezničí. Jinak včera jsem si všiml, že už jsou osazené i sloupky, vyznačující jednotlivé "parcely/claimy" jen na nich ještě nejsou cedulky, těším se až se tam objeví, nápad mi to přijde dobrý.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod jiri.rudolf » 11 úno 2015 08:23

Získal jsem zajímavou informaci o mobiliáři v rekonstruovaném parku. Koše na odpadky jelikož jsou prý designové, tak jeden stál 20000Kč. Informaci pouze interpretuji, ale pokud tomu tak je, tak se nedivím, že to v parku takto vypadá. Na mnohé plánované věci již nezbyly peníze. Bylo by docela zajímavé, kdyby byl uveřejněn položkový rozpočet co kolik stálo aby si občané udělali představu a současného stavu si více vážili. Ono házet odpadky do designového koše za dvacku mě připadá žinantní. :D
jiri.rudolf
 
Příspěvky: 198
Registrován: 25 zář 2014 21:58

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod kočka » 11 úno 2015 09:05

Zajímavé jsou rovněž žluté nádoby na posypový materiál. Většina jich je poškozených. Jestli je to dílem vandalů, nevhodným materiálem, mrazem či nešetrným používáním, toť otázka.
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Vladislav Liška » 11 úno 2015 10:21

To by me taky zajimalo, zvlast kdyz na nadobe je napsano Titan :) ale napriklad stejna nadoba u Jezuitskych schodu je v celku.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Llukas007 » 03 bře 2015 16:33

http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... 50303.html

Tak oni si ještě dovolí ten Humus slavnostně otvírat! Být architektem nebo někým z města bojím se, že od rodáků dostanu nějakou vypadlou dlažební kostkou a že je jich tam poházených halabala dost! Takhle zprasit Jiráskovy sady! Jirásek se musí v hrobě obracet! :!:
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Jirka » 04 bře 2015 20:45

Tak se bude slavnostně otevírat. Že bych se šel podivat? Nalévat se bude určitě šampaňské, starosta bude stříhat pásku. Nůžky mu bude určitě podávat Venuše, bez které se ve městě a na Miřejovicke stráni nic nepostaví. To ta se už vidí, jak tam sedí v tom novém parku Gardenline na lavičce a kochá se pohledem na svou chaloupku. Ta tam zatím sice ještě není, ale určitě to bude skvost na parcele1345\81. Že by trumfla architekturou i toho zahradníka?
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Llukas007 » 04 bře 2015 21:07

To že si kdokoliv staví nějakou barabiznu někde v prdelákově za městem je mi úplně jedno! Ale to, že někdo pro svůj mamon zničil chloubu Litoměřic to je neodpustitelné! Znovu opakuji! Jiráskovy sady potřebovaly lehce prořezat, udělat nové asfaltové cesty v původní šíři + přidat nové vyšlapané a třeba oživit a zrenovovat dětské hřiště u bazénu a zrekonstruovat dopravní hřiště nikoliv ničit a bourat! A nakonec nejhorší zvěrstvo zničení vodotrysku! A postavení betonového Hnusu! Hanba všem kdo toto zvěrstvo velebí! A to nemluvím o výplodu chorého mozku, retardérech v ulici Svojsíkova, který stejně všichni znalí objíždějí aby si nezničili vozidlo!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Jirka » 04 bře 2015 22:12

Ale vo tom to přeci je. Tady je královské město Litoměřice, kde se nekrade a vše je v pořádku. Aby bylo na doupátko v prdelákově tak se muselo odehrát představení s parkem. Říkejme tomu vznešeně územní rozvoj.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

PředchozíDalší

Zpět na Jiráskovy sady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron