Park roku?

Moderátor: Petr Panaš

Park roku?

Příspěvekod vodomerka » 19 zář 2017 10:30

Ehm...


Jiráskovy sady se v létě denně plní stovkami návštěvníků, kteří sem přicházejí za odpočinkem i zábavou. Jste mezi nimi? Pak hlasujte pro svůj park i vy!

Tři roky po rekonstrukci parku Jiráskovy sady jeho obliba u veřejnosti stále stoupá. Park je vyhledávaným místem všech věkových kategorií. Navštěvují jej studenti, maminky s kočárky i většími dětmi a také senioři. Součástí parku je i dětské dopravní hřiště, na kterém nejsou ojedinělé akce pro všechny věkové kategorie. Park proto není pouze místem pro potěchu oka. „Náš park skutečně žije a jsem tomu rád. Hlasujte společně s námi, potěší nás každý hlas,“ vyzval starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč.

Soutěž Park roku od roku 2003 upozorňuje na nezastupitelnou funkci zeleně ve městech a obcích. Hlasuje odborná i laická veřejnosti. Park, který obdrží nejvíce hlasů, získá cenu veřejnosti.

Jak tedy správně hlasovat?

„Do soutěže se hlasuje on-line ze stránky www.parkroku.cz. Vyberete park Jiráskovy sady (pakliže chcete hlasovat pro něj) a ohodnotíte jej počtem hvězdiček. Přimlouváme se samozřejmě pro všechny tři. Každá hvězdička totiž znamená jeden započítaný hlas. Hlasování můžete provést pouze jednou, a to do 4. října 2017,“ informovala Lenka Brožová spravující městskou zeleň při odboru životního prostředí městského úřadu.

Do soutěže Park roku se mohly zapojit parky po rekonstrukci, revitalizaci, i nově založené parky, které vznikly v době mezi 1. lednem 2010 a 31. květnem 2017. V roce 2017 bylo do soutěže přihlášeno 13 parků.

https://www.litomerice.cz/aktuality/608 ... arkem-roku
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Park roku?

Příspěvekod LTM 1994 » 20 zář 2017 09:21

Kdyby se polovina parku nevykácela,zachovala fontána a altánky a zůstaly tam ty staré koše na odpadky místo těch hrozných ,co tam jsou dnes,tak bych hlasoval s chutí .
LTM 1994
 
Příspěvky: 219
Registrován: 02 úno 2017 16:36
Bydliště: Eastern Ltm

Re: Park roku?

Příspěvekod ronyk » 20 zář 2017 09:48

Máte pravdu, ale to by jste pak hlasoval pro les roku.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Park roku?

Příspěvekod LTM 1994 » 20 zář 2017 11:51

To si nemyslím ,těch stromů tam bylo akorát,šlo o tu úpravu . To vykácení mělo být minimální
LTM 1994
 
Příspěvky: 219
Registrován: 02 úno 2017 16:36
Bydliště: Eastern Ltm

Re: Park roku?

Příspěvekod Llukas007 » 20 zář 2017 17:44

No Jiráskova pláň nemá šanci!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Park roku?

Příspěvekod Petr Panaš » 26 zář 2017 21:14

Škoda, že v Litoměřicích tento nápad zapadl http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... 70925.html
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Park roku?

Příspěvekod Llukas007 » 05 říj 2017 07:27

http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... 71005.html

Tak vida. V Lovosicích už přišli na to že betonová fontána není pěkná. Kdy to zjistí v Litoměřicích a vybourají půl betonového parku? Tři roky tuším uplynou příští rok? Už by bylo načase
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Park roku?

Příspěvekod vodomerka » 05 říj 2017 07:42

Viděl jsem projektovou dokumentaci. Je psána jako rekonstrukce stávající fontány. Kvůli bezpečnosti a problémům s podzemní nádrží. Tak se, chtě nechtě, muselo bourat...
Zajímavá je informace o projektu rekonstrukce dolního nádraží v Litoměřicích od stejného projektanta. Viděli jste ji někdo?
Přílohy
fontána.jpg
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Park roku?

Příspěvekod vodomerka » 05 říj 2017 07:43

tak nádraží zmíněné v článku je budova Kávy s párou, ne stávající nádraží Litoměřice - město. http://www.homepix.cz/portfolio/1001200 ... hael-white
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Park roku?

Příspěvekod LTM 1994 » 05 říj 2017 17:09

Já osobně nemůžu rozdýchat mix 5ti různých dlažeb na m2 ,zbourené altánky a fontána nahrazena rádoby moderním paskvilem a ty odpadkové koše ,to je snad největší výsměch všech dob . To místo by si zasloužilo nějaké stylové koše z nějakého kvalitnějšího matroše .
Zkuste to nadhodit na zastupitelstvu p.Horáku, protože tohle je fakt ostuda
LTM 1994
 
Příspěvky: 219
Registrován: 02 úno 2017 16:36
Bydliště: Eastern Ltm

Re: Park roku?

Příspěvekod vodomerka » 05 říj 2017 19:09

LTM 1994 píše:Já osobně nemůžu rozdýchat mix 5ti různých dlažeb na m2 ,zbourené altánky a fontána nahrazena rádoby moderním paskvilem a ty odpadkové koše ,to je snad největší výsměch všech dob . To místo by si zasloužilo nějaké stylové koše z nějakého kvalitnějšího matroše .
Zkuste to nadhodit na zastupitelstvu p.Horáku, protože tohle je fakt ostuda


Nejsem zastupitel. Navíc se obávám, že naprostou většinu návrhů za Stranu zelených koalice smete ze stolu. Jako tomu bylo doposud.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Park roku?

Příspěvekod Llukas007 » 05 říj 2017 19:18

Nechápu kde se vůbec vzala nominace s tak ostudným parkem jako je Jiráskova pláň soutěžit někde a dělat si ostudu!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Park roku?

Příspěvekod vodomerka » 06 říj 2017 11:31

tak nábřeží Maxipsa Fíka nedostane nic, vyhrály Litoměřice.
Přílohy
1377272_10200461691494155_394504839_n.jpg
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Park roku?

Příspěvekod lupus » 06 říj 2017 13:11

Na 5. místě se umístil Jiráskův park v soutěži 13 parků v ČR. Hlasování laické veřejnosti v tomto případě vypovídá jistě nejenom cosi o "městském patriotismu", ale i o vlivu městských samospráv výzvami, a to buď v místním tisku nebo na vlastních městských stránkách ovlivnit výsledek hlasování. Dát svůj hlas bylo umožněno nejenom více než 1x denně, ale i po celou dobu trvání soutěže / asi cca 10 dní/.Neznám verdikt odborné poroty ze SZUZu konference /5.10.2017/.
Cituji ing.Z.Sadelera, architekta a vedoucího realizace obnovy našeho parku: " Celkově posuneme park na evropskou úroveň soudobé krajinářské architektury. " Rok 2011 cena Nadace proměny pro Jiráskovy sady.
Můj dojem? Dva a půl roku slouží náš park veřejnosti...... V původním projektu bylo uvažováno o izolační stěně mezi parkem a Daliborovou ulicí. Pouze několik starých keřů v blízkosti bazénu tu brání, aby z koryta této ulice nebyly cítit automobilové zplodiny a slyšet permanentní hluk z dopravy. To samé se týká i basketbalového hřiště, které leží na hraně uličního zářezu. Neškodila by určitě i zelená stěna na vnější jižní straně dopravního hřiště.Co se týče křovinného porostu, jeho téměř totálním vymýcením se z parku vytratilo tajemno i nezbytná míra malebnosti. Mírně ten nedostatek zachraňují poléhající, či převislé stromy /možná keře, nejsem znalec/ v západní části parku. Lze předpokládat, že výhledově má tento deficit zachránit celkem 9 řad keřů, každá z nich cca 6m délky, které v nezvyklých úhlech vnikají do travní plochy parku. Z toho 3 řady na jižní straně a 2x po 3 řadách na tzv. psích loukách, t.j. na severní straně parku. Zde to může zatím sloužit pro psí parkour. Mimochodem stavět keře do lajny ...? Co mi tu ještě chybí, zvláště po zrušení louky u rudoarmějce ? Květiny!
Tak tento příspěvek jsem si připravil včera. Nyní se dovídám, že náš park zvítězil hlavně proto, že žije. To nepopírám, co se týče údržby a ochrany návštěvníků,tak to mám pochyby. Včera 4.10. po silnějším větru na zemi větev tak 2m dlouhá.Vedle si dvě dívenky-mažoretky nacvičovaly jakousi sestavu.....
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: Park roku?

Příspěvekod Petr » 06 říj 2017 17:02

Jsem rád a pyšný, že náš park získal nejvyšší ocenění i když vím, že pro mnohé z diskutérů bude vždy nejhorší, protože jsou o tom přesvědčeni a neskousnou něčí úspěch.
https://www.litomerice.cz/aktuality/617 ... skovy-sady
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Park roku?

Příspěvekod Pavel 007 » 06 říj 2017 18:43

Petr píše:Jsem rád a pyšný, že náš park získal nejvyšší ocenění i když vím, že pro mnohé z diskutérů bude vždy nejhorší, protože jsou o tom přesvědčeni a neskousnou něčí úspěch.
https://www.litomerice.cz/aktuality/617 ... skovy-sady

Jsem taky rád, že se náš park vyšplhal na nejvyšší ocenění - rodilého litoměřičáka vždy něco takového potěší.
To ovšem neznamená, že si nestojím za tím, že původní Jiráskovy sady se mi líbily víc (samozřejmě, že byla potřeba nějaká obnova, ale ne tohle).
Není to o skousávání. Je to jen názor a od toho, myslím, diskusní fóra jsou - a jestli ne, tak je to špatně a jdeme zpět (tak jako v mnoha jiném)....
Pavel 007
 
Příspěvky: 45
Registrován: 22 bře 2016 20:41

Re: Park roku?

Příspěvekod kočka » 07 říj 2017 09:03

Do parku se chodí a chodit bude. Kam také uprostřed města. Mně například chybí lavičky okolo vodních prvků. U starého bazénu byly kolem dokola a takřka vždy obsazené. Otesané kmeny jsou sice hezké, ale nepohodlné a k delšímu posezení, z důvodu nemožnosti se opřít, nevhodné. Při komentované prohlídce přitom sám pan ing. Sendler tvrdil, že právě zde přenosné lavičky budou. Asi na ně z dotace nezbylo.
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Park roku?

Příspěvekod Llukas007 » 07 říj 2017 12:09

Zkrátka krásné Jiráskovy sady, ikdyž zanedbané zničil cizák! A ještě se s tím někdo chlubí! Hnus
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Park roku?

Příspěvekod LTM 1994 » 08 říj 2017 08:08

LTM 1994
 
Příspěvky: 219
Registrován: 02 úno 2017 16:36
Bydliště: Eastern Ltm

Re: Park roku?

Příspěvekod lupus » 09 říj 2017 18:13

Vím, že osvětlení parku má vlastní kolonku, ale když už jsem zde psal o parkové zeleni, tak tu zůstanu.
Přes park za tmy zřídkakdy chodím. Domnívám se,že cesta od gymnázia k bazénu je osvětlena dostatečně. Při chůzi napříč nočním parkem, t.j. od gymplu do Daliborovy ulice s východem pod basketbalovým hřištěm postrádám tak 1 až 2 kandelábry. Za zcela zcestné považuji zemní osvětlení u Park Cafe. Zde by se díky oslnění a následném tápání hodila slepecká hůl. Hrozí tu náraz do umístěných sedacích hranolů, kmenů, popřípadě stromů. Možná silná svítilna by pošetilému chodci, který se pokusil tudy projít, mohla pomoci. Nejlepším řešením je tuto zkratku přes park nevyužít. Přesto by tady upozorňující cedule o vstupu na vlastní nebezpečí mohla být. Těch několik slabých blikátek zapuštěných v dlažbě u vodních prvků jakýkoliv účel postrádá zcela. Slouží snad k nalákání nočního hmyzu?
Naprosto mimo chápání je zemní nasvícení, pokud se nemýlím, dvou stromů. Na to,že vznik projektu revitalizace Jiráskových sadů je nedávného data, tak mě udivuje, že ing.Sendler něco takového připustil. Byl tu snad nátlak subdodavatele? Nevím,ale asi ten kdo to připustil, neslyšel nic o světelném smogu, potažmo o ochraně přírody. Osvětlovat stromy na výšku cca 2-5 metrů? V noci? K čemu?
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Další

Zpět na Jiráskovy sady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron