Kandidátka ČSSD

Kandidátka ČSSD

Příspěvekod dotik » 24 srp 2010 11:37

Zveřejnil Petr Hošek:

Vážení uživatelé fóra.
Chtěl bych Vám představit kandidáty do komunálních voleb za ČSSD do zastupitelstva města Litoměřice. Doufám, že uvedená jména vzbudí velkou a sáhodlouhou polemiku o vhodnosti, či nevhodnosti. Pevně věřím, že i ostatní kandidující subjekty zveřejní svá jména (trumfy), tak, aby Litoměřičané měli přehled. Neberte to, prosím, jako součást předvolební kampaně, i když už začala, ale jako propagaci myšlenky hry s otevřenými kartami, která musí v našem městě fungovat na všech úrovních. Petr Hošek
Při diskusi zároveň žádám o udržení určité společenské úrovně.
1) MUDr. Hassan Mezian 61 let lékař
2) Jan Szántó 46 let jednatel společnosti
3) Ing. Vladimír Kestřánek 44 let ekonomický náměstek, soudní znalec v oboru ekonomika
4) Ing. Lukáš Znojemský 30 let genetický inženýr, učitel
5) Helena Lexová 51 let podnikatelka
6) Mgr. Petr Hošek 33 let zástupce ředitele základní školy
7) Josef Čech 58 let živnostník
8) Bc. Josef Věrnoch 34 let úředník
9) Mgr. Vladimíra Bitalová 52 let učitelka
10) Pavel Remeň 56 let živnostník
11) Markéta Riedelová 23 let studentka
12) Ing. Jindřich Novák 69 let důchodce
13) Lenka Gotwaldová 26 let recepční
14) Ivan Martiška 47 let živnostník
15) MUDr. Kamal Mezian 27 let lékař
16) Ing. Martin Čuřík 49 let jednatel společnosti
17) Bc. Jan Marek 24 let sociální pracovník
18) Taťána Tylová 35 let mateřská dovolená
19) Mgr. Jakub Barčík 27 let sociální pracovník
20) PhDr. Jan Štíbr 59 let ředitel Severočeské galerie
21) František Bernášek 49 let inv. důchodce
22) Ivan Kadeřábek 60 let živnostník
23) Jakub Solnař 22 let prodejce automobilů
24) Zdeněk Fořt 60 let invalidní důchodce
25) Jiří Filip 36 let podnikatel
26) Marek Bezděka 32 let živnostník
27) Kateřina Drhová 28 let účetní
Naposledy upravil dotik dne 17 zář 2010 18:29, celkově upraveno 1
dotik
 

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod Stanislav Hylán » 25 srp 2010 20:00

Vážený pane Hošku,již před několika dny jsem se ptal, v čem podniká živnostník Zdenda Fořtů (téma: Kandidátky politických stran, 17.srpen). Dodnes jsem odpověď nedostal. Ptám se znovu a to proto, že v minulosti se někteří kandidáti z různých politických i nepolitických uskupení vydávali za něco, co nejsou a někdy ani nebyli. Taky nevím, co si mám představit u kandidátky T.Tylové "mateřská dovolená". To je její profese? Děkuji za vysvětlení.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod Lenka » 26 srp 2010 07:13

Stanislav Hylán píše:Taky nevím, co si mám představit u kandidátky T.Tylové "mateřská dovolená". To je její profese? Děkuji za vysvětlení.


:roll:
Doporučuji shlédnout http://www.youtube.com/watch?v=Lp5XBI1Xixk
To, že je někdo momentálně na mateřské dovolené, neznamená, že není vhodnou kandidátkou. Kdyby dotyčná uvedla svou profesi, kterou vykonávala před mateřskou dovolenou nebyla by to tedy lež, pokud tuto profesi v době mateřské dovolené nevykonává?

Rozuměj profese,povolání,druh pracovní činnosti.
Lenka
 
Příspěvky: 45
Registrován: 22 srp 2010 15:21

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod Stanislav Hylán » 26 srp 2010 16:50

Myslím si, že férovější vůči voličům by bylo napsat profesi s dovětkem t.č.na mateřské dovolené. Rozuměj mateřská dovolená přece není ani profese,ani povolání, ani druh pracovní činnosti.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod Lenka » 26 srp 2010 19:52

Nevzpomínám si, že by někdy bylo na kandidátce uvedeno vedle mateřské dovolené, čím je dotyčná vyučená,vystudovaná nebo jakou činnost vykonávala před nástupem na mateřskou dovolenou. Ale je možné, že mě klame paměť a někdo tuto "desinformaci" vyvrátí. :?: Několikrát se na kandidátkách umístili lidé, toho času nezaměstnaní a též neuváděli jaké povolání vykonávali v době, kdy byli zaměstnáni.

Profese,pracovní činnost není ani studium uvedené u jedné kandidátky - neníliž pravda?

Mimochodem dotaz na Vás - dělíte dobré a nevhodné kandidáty dle jejich povolání? Zda je někdo doktor, učitel nebo zedník, číšník?
Lenka
 
Příspěvky: 45
Registrován: 22 srp 2010 15:21

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod Lenka » 26 srp 2010 19:53

Myslím si tedy, že uváděná profese,pracovní činnost toho času vykonávaná.
Lenka
 
Příspěvky: 45
Registrován: 22 srp 2010 15:21

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod Stanislav Hylán » 26 srp 2010 20:13

To je věc názoru, co uvádíte. Každopádně, pokud jsem na MD, tak je to stav momentální a pořád mám nějakou profesi, kterou dočasně po dobu MD nevykonávám. Nevím, proč by to nemělo být uvedeno vedle jména kandidáta. Jinak z minula pamatuji kandidáty, kteří vykonávali zcela jinou činnost než uváděli na kandidátce.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod dotik » 26 srp 2010 20:36

Možná dámy na mateřské do politiky vůbec nepatří...by mohly chtít třeba bezbariérové přechody a úřady :)
dotik
 

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod Achab » 26 srp 2010 21:55

Par glos ke kandidatce CSSD. Docela se divim, ze pan Hosek je az 6 na kandidatce, docela se snazi a mam pocit ze tlaci CSSD trochu kupredu a prinesl trochu sveziho vetru do teto strany. 5) Hana Lexova - domnivam se ze kandidat teto rodiny nemuze prinest naprosto zadny volebni potencial. 22) Ivan Kaderabek - je to nejaka prizen Margity Kaderabkove byvale mistostarostky ktera pripravila mesto o par desitek milionu ve fondu Pioneer ? Pokud ano tak tedy nevim ! Vladimir Kestranek, asi schopny. 20 ) Jan Stibr - pokud se nemylim tak v minulem volebnim obdobi odstoupil tak nevim proc znovu kandiduje. Celkove bych rekl ze kandidatka neni moc silna mam z ni spise rozpacity pocit a CSSD podle meho opet neprekroci svuj stin a skonci v opozici. Jeji chyba ze nepristoupila k radikalni obmene kanidatky jako KDU ktera si podle meho polepsi.
Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod Stanislav Hylán » 26 srp 2010 22:03

Nevím, proč by dámy na MD do politiky nepatřily. Ať klidně kojí během jednání zastupitelstva, je to jejich věc. Známe to i z Parlanetu ČR. Ale ať na kandidátce je napsáno, co jsou zač. Myšleno před MD. Recepční,ředitelka malé či velké firmy, prodavačka, účetní, společnice z night klubu, sekretářka? A co živnostník Zdenda Fořtů. V čem podniká????
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod Vladislav Liška » 26 srp 2010 22:17

Osobne spis vubec nevidim smysl v tom tam nejakou profesi davat. Totez tituly, v civilizovanych zemich to vubec nikdo nikde neuvadi. Ono taky oc je MUDr. kvalifikovanejsi k vedeni mesta nez treba soustruznik? Vubec nic to v tomto ohledu o cloveku nevypovida. Kandidat by se mel vice snazit se predstavit lidem i jinak nez jen titulem a leckdy vymyslenou profesi na kandidatce. Vetsinu lidi na kandidatkach vubec neznam, a to si myslim, ze se nadstandardne o deni ve meste zajimam. Je skoda, ze nemaji potrebu se nijak verejne prezentovat, kdyz uz se hrnou do verejne funkce :( Bohuzel je volebni zakon takovy jaky je, takze vetsina lidi tam proste dela jen vatu a ve skutecnosti vubec nema zajem pro mesto pracovat :(
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod dotik » 26 srp 2010 23:00

Proto je mnohem lepší volit velké a zavedené strany než nezávislé a rychlokvašky...u stran máte jistotu, že mají nějaké stranické povinnosti, pokyny a mantinely...ať se tam dostane kdokoliv, z jakéhokoliv místa, tak prostě musí dělat co strana řekne (v důležitých otázkách...záplatování děr v silnících neřeším).
dotik
 

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod smallord » 26 srp 2010 23:05

Věkový průměr mi vychází na 42.37 na kandidáta :oops:
Smallord
Uživatelský avatar
smallord
 
Příspěvky: 5
Registrován: 26 srp 2010 18:32
Bydliště: Litoměřice

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod Petr Panaš » 27 srp 2010 06:30

dotik píše:Proto je mnohem lepší volit velké a zavedené strany než nezávislé a rychlokvašky...u stran máte jistotu, že mají nějaké stranické povinnosti, pokyny a mantinely...ať se tam dostane kdokoliv, z jakéhokoliv místa, TAK PROSTĚ MUSÍ DĚLAT CO STRANA ŘEKNE (v důležitých otázkách...záplatování děr v silnících neřeším).

Uf, to ve mě evokuje časy minulé ! Mám takový dojem, že slib zastupitele je o něčem jiném :roll:
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod Lenka » 27 srp 2010 08:23

Stanislav Hylán píše: pořád mám nějakou profesi, kterou dočasně po dobu MD nevykonávám. Nevím, proč by to nemělo být uvedeno vedle jména kandidáta. Jinak z minula pamatuji kandidáty, kteří vykonávali zcela jinou činnost než uváděli na kandidátce.



Kdyby ona dotyčná byla před odchodem na MD evidována na pracovním úřadě, co by podle vás měla uvést na kandidátku jako profesi před t.č. na MD? Profesi kterou vykonávala před x lety než byla její pracovní pozice např. zrušena?
Já zas nevím, proč by to vedle jména mělo být uvedeno. Nesoudím dle toho, zda má někdo titul nebo jen základní vzdělání a vykonává funkci úředníka ve státním sektoru.

Bezbariérová pošta se ujala i když se k rekonstrukci přistoupilo až za pár let. Pamatuji si, že na nedostupnost na úřady upozornily právě matky z MC Klubíčko. Takže matky v zastupitelstvu? Proč ne.
Lenka
 
Příspěvky: 45
Registrován: 22 srp 2010 15:21

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod dotik » 27 srp 2010 09:05

Petr Panaš > to není nic o slibu, ale o morálce...když se někam dostanu na základě programu a pověsti celé strany, tak nemůžu v zastupitelstvu hájit zájmy někoho jiného..takový člověk ať si kandiduje za nezávislé, kde mohou mít každý svůj názor a hlasovat si jak chtěj...nebo se vám zdá normální, když například ČSSD všude říká, že nechce privatizovat nemocnice, chce státem zajištěnou péči a paní ředitelka gymnázia Eva Bulasová, zastupitelka za ČSSD v Roudnici jde a schválí prodej soukromé firmě? To si prostě nemůže dovolit...když jí někdo pomáhá nahoru svými výsledky a prací (celorepublikově), tak je přesně nemůže hodit přes palubu...to je to o čem mluvím...
dotik
 

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod Petr Panaš » 27 srp 2010 09:56

Pro Dotika. Na jednu stranu píšete, že je lepší volit velké strany, protože máme jistotu stranické povinnosti. V dalším příspěvku ovšem sdělujete, že to u těch velkých stran stejně nefunguje. Mohu s váma souhlasit v jediném. Je to o morálce. A morálka je o lidech a ne o velikosti strany. A plnit příkazy stranických sekretariátu, které nemusí korespondovat se situací v daném městě nebo obci ? A co nezávislí kandidáti na kandidátkách velkých stran ? Asi se v tomto názorově nesejdeme, já proti nezávislým kandidátům a malým nebo třeba novým stranám nic nemám.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod dotik » 27 srp 2010 10:27

Petr panaš > já proti nim také nic nemám...Bulasovou bych za to rozhodnutí rovnou vyhodil...ať si kandiduje za nezávislé...ty nic nesvazuje...mohou si hlasovat jak chtěj... - což se lidem samozřejmě může líbit..ale princip jsem popsal už dříve - Nezávislí lidem opraví díry v silnici...ale celou silnici postavit nedokáží. Stačí se podívat do Mostu, kde vyhráli Severočeši drtivě a za 4 roky nedostali dotaci...to je prostě realita...ať se nám to líbí nebo nelíbí...a pokud někdo chce město posouvat významně kupředu, tak to prostě koalice malých stran nebude...vždy musí být někdo, kdo jednání zprostředkovává, kdo otevírá dveře...když není návaznost na kraj nebo vládu, tak město nemá šanci...

Nebo si snad myslíte, že po 6 letech, kdy firmy píšou žádosti o dotace se to ještě nenaučily a nedokáží získat odpovídající bodové ohodnocení? Dnes to všichni dovedli k dokonalosti a je to jen o lobování...
dotik
 

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod Petr Panaš » 27 srp 2010 10:56

Jinak řečeno (když už jsme v diskuzi o ČSSD) mám volit tuto stranu, protože je velká, ovládá Kraj, za 3 a půl roku možná bude ve sněmovně a dokáže pro Litoměřice nestadardně prolobovat dotace ? V tom případě, proč se vůbec zatěžujeme číst jejich volební program, zejména proklamace o boji proti korupci a o prosazování transparentnosti. Děkuji, ale tuto hru jako volič odmítám.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod dotik » 27 srp 2010 11:10

Reagoval jsem na obecnou diskusi Vládi Lišky...to že jsme u ČSSD je shoda okolností...každý ať si volí levici nebo pravici...to je na něm :) platí to tam stejně...ostatně ZŠ Ladova také získala dotaci tím způsobem, že udělali projekt, podali žádost a doufali, že přijdou peníze :P ...nebylo potřeba vyleštit žádnou kliku ;) Ostatně já nemluvil o korupci...to je věc policie a ministra vnitra...já se bavil o legálním lobingu a přesvědčování důležitých lidí o tom, že můj projekt je lepší, kvalitnější a důležitější...ale je téměř svaté právo každého člověka zvolit si svého kandidáta...pak už jde jen o to, co po něm pak bude požadovat...já za sebe můžu říct, že oželím sem tam nějakou díru v silnici v letošním roce, když za 4 roky půjdu natáčet stříhání pásky u megaprojektu geotermální energie...ať už ty prachy seženou oranžový nebo modrý...ptáci...
dotik
 

Další

Zpět na Komunální volby 2010

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron