Kandidátka ČSSD

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod Achab » 08 zář 2010 22:53

Malinko odbocim od diskuse nad marijanou a praktikami litomericke CSSD a polozim jim take nejake dotazy stejne jako ostatnim stranam zde na foru (mimo VV ti zasadne odmitaji dlohodobe odpovidat tak to nema cenu).
Existuje pro CSSD pol. subjekt se kterym rozhodne nepujde do koalice ?
Kolik budete prosazovat uvolnenych politiku (starosta, mistostarostove) ?
Jak hodnotite z pohledu opozice fungovani radnice za toto volebni obdobi (stupnice 1 - 5 znamkovani jako ve skole)
Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod Stanislav Hylán » 09 zář 2010 06:39

P.Matuško, děkuji. Zajímavé.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod Petr Hošek » 09 zář 2010 16:13

[quote="Achab"]

Pokusím se odpovědět na položené otázky. Existuje pro CSSD pol. subjekt se kterym rozhodne nepujde do koalice ? Primárně není pro ČSSD v Litoměřicích uskupení, proti kterému bychom měli bojovat a odmítali s ním jednat. O případných koaličních dohodách rozhodnou volby, které rozdají karty. Jsme úplně oprostěni od nějakých ideologických předsudků, které na komunální úrovni nemají vůbec žádnou cenu. Na druhou stranu se nám nejedná o vstup do holportu moci za každou cenu, takže máme problém nikoliv s ostatními subjekty, ale s některými osobami, které vystupují na jejich kandidátkách a za sebe mohu říci, že s nimi bychom si nešli sednou na radnici za žádnou cenu.
Kolik budete prosazovat uvolnenych politiku (starosta, mistostarostove) ?
Uvolnění politikové jsou nejviditelnějším projevem fungování města. Můj osobní názor je, že 4 uvolnění (1 starosta, 3 místostarostové) je při jejich pracovní vytíženosti příliš velký luxus na město Litoměřice. Na stříhání pásek, rauty a reprezentaci je současný počet trochu moc. Kromě toho musíme šetřit a odměny za dřepění na radnici jsou nemalé v době, kdy hrozí, že si děti budou nosit toaletní papír do školy z domova. Optimální je tedy počet uvedený i u ostatních dotazovaných , tedy 1 + 2.
Jak hodnotite z pohledu opozice fungovani radnice za toto volebni obdobi (stupnice 1 - 5 znamkovani jako ve skole) Tady mohu mluvit výhradně za sebe. Nemohu říct, že by to byla jednoduchá odpověď na jednoduchou otázku. Dovolím si tedy hodnotit jen něco a v mém případě školství. Z hlediska pomoci při růstu kvality škol 2+ . Z hlediska fungování úřadu, úředníků, jejich ochoty a přístupu k informacím ve vztahu ke školám 2 +. Z hlediska přístupu vedení města k řízení školství 3 -. Z hlediska investic a oprav 3 -. Obecně lze říci, že se v Litoměřicích se žije celkem dobře, spousta věcí se změnila k lepšímu, spousta věcí se povedla, ale vedení usíná na vavřínech a začínají se stále více objevovat kostlivci v podobě neřešených problémů, odkládaných rozhodnutí, což v době, která nás čeká, bude tvrdé a nepříjemné. Celkem tedy asi 3.
Petr Hošek
 
Příspěvky: 29
Registrován: 22 kvě 2010 08:26

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod Stanislav Hylán » 09 zář 2010 18:06

Využil bych přítomnosti p. Hoška a znovu položil stejnou otázku: v čem podniká Zdenda Fořtů? Na vaší kandidátce je u něj uvedeno "živnostník". Snad se konečně dočkám. Děkuji.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod patriot-ltm » 11 zář 2010 17:08

patriot-ltm
 
Příspěvky: 36
Registrován: 07 zář 2010 17:00

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod Stanislav Hylán » 11 zář 2010 22:17

Stále čekám, zdá se, že p. Hošek forum vůbec nesleduje :D , proto tedy znovu pokládám dotaz, v čem kandidát Zdeněk Fořt-živnostník podniká.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod Lenka » 12 zář 2010 07:14

:lol:
Lenka
 
Příspěvky: 45
Registrován: 22 srp 2010 15:21

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod jimi brown herrer » 12 zář 2010 18:56

To, že mám kontakty na ''důležité'' lidi a dostanu dotaci, kterou zavedené strany stejně rozkradou, ještě neznamená, že můj projekt byl ''kvalitnější'' :D :D
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod Petr Hošek » 13 zář 2010 14:47

Omlouvám se panu Hylánovi, že odpovídám až teď. Musím však říci, že mu asi neodpovím, jak očekával. Vzhledem k "Zdendovi Fořtů" jde o nějakou osobní invektivu, kterou bych nerad řešil na fóru, zvláště když o jejich vztahu nic nevím. Má-li pan Hylán zájem zabývat se aktivitami pana Fořta, milerád mu předám kontakt, aby si ověřil, co potřebuje vědět. Jinak pro mě osobně je OSVČ živnostník. Pokud zde vznikla komunikační chyba, je na volebním zmocněnci, aby ji opravil.
Petr Hošek
 
Příspěvky: 29
Registrován: 22 kvě 2010 08:26

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod Stanislav Hylán » 13 zář 2010 16:26

Já děkuji, ale asi jsem byl špatně pochopen. Se Zdeňkem se znám spoustu let, dokonce jsme byli kdysi sousedé. A právě, že se známe spoustu let, tak jsem nikdy nezaznamenal, že by podnikal, že by byl OSVČ, ani u pivka se s ničím takovým nikdy nepochlubil. Takže se domnívám, že opravdu jde o nějakou "komunikační" chybu. Věřme, že těch předvolebních chyb místní ČSSD nemá moc :) .
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod patriot-ltm » 13 zář 2010 20:41

Petr Hošek píše:Omlouvám se panu Hylánovi, že odpovídám až teď. Musím však říci, že mu asi neodpovím, jak očekával. Vzhledem k "Zdendovi Fořtů" jde o nějakou osobní invektivu, kterou bych nerad řešil na fóru, zvláště když o jejich vztahu nic nevím. Má-li pan Hylán zájem zabývat se aktivitami pana Fořta, milerád mu předám kontakt, aby si ověřil, co potřebuje vědět. Jinak pro mě osobně je OSVČ živnostník. Pokud zde vznikla komunikační chyba, je na volebním zmocněnci, aby ji opravil.


Pane Hošku, položená otázka od p. Hylána je jásná a můžeme mít snadnou odpověď. Buď je p. Fořt živnostník, pak napište co za práci vykonává jako OSVČ. Nebo máte chybu na kandidátce, kterou napravíte tím, že uvedete skutečnost. Chyby se stávají. Takhle to vypadá, že je všechno úplně jinak a proto mlžíte. "Čistému vše čisté", to ale neplatí u stranické buňky ČSSD v Litoměřicích. To ví celá republika z médií. Takže pane učiteli Hošku, jak to je?
patriot-ltm
 
Příspěvky: 36
Registrován: 07 zář 2010 17:00

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod Stanislav Hylán » 14 zář 2010 21:19

patriot-ltm píše:
Petr Hošek píše:Omlouvám se panu Hylánovi, že odpovídám až teď. Musím však říci, že mu asi neodpovím, jak očekával. Vzhledem k "Zdendovi Fořtů" jde o nějakou osobní invektivu, kterou bych nerad řešil na fóru, zvláště když o jejich vztahu nic nevím. Má-li pan Hylán zájem zabývat se aktivitami pana Fořta, milerád mu předám kontakt, aby si ověřil, co potřebuje vědět. Jinak pro mě osobně je OSVČ živnostník. Pokud zde vznikla komunikační chyba, je na volebním zmocněnci, aby ji opravil.


Pane Hošku, položená otázka od p. Hylána je jásná a můžeme mít snadnou odpověď. Buď je p. Fořt živnostník, pak napište co za práci vykonává jako OSVČ. Nebo máte chybu na kandidátce, kterou napravíte tím, že uvedete skutečnost. Chyby se stávají. Takhle to vypadá, že je všechno úplně jinak a proto mlžíte. "Čistému vše čisté", to ale neplatí u stranické buňky ČSSD v Litoměřicích. To ví celá republika z médií. Takže pane učiteli Hošku, jak to je?


Proto jsem tady celou dobu "prudil". Na jednu stranu nás p. Hošek zve na pokec o otázkách města - jednou na Mostnou horu, jednou do Pohody - na druhou stranu má na kandidátce nesrovnalosti nebo nepravosti nebo zavádějící informace, sakra jak to slušně napsat. Jo, vlastně komunikační chybu. Ano, živnostník na kandidátce vždycky vypadá dobře. Ale mám jako volič v podobnou kandidátku důvěru? Těžko. Ale o tomto jsem psal už někdy v minulosti a o jiné kandidátce a o minulém volebním období. Myslím si, že kdyby se opravdu jednalo o "komunikační chybu", tak by se vyjádření p. Hoška objevilo na fóru hned.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod Litomerican » 15 zář 2010 13:26

Zdeněk Fořt není v evidenci ekonomických subjektů - viz. http://wwwinfo.mfcr.cz/ares/, zřejmě tedy opravdu není OSVČ.
Litomerican
 
Příspěvky: 16
Registrován: 01 zář 2010 22:04

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod prinz.vonsavoja » 15 zář 2010 15:29

Výše zmiňovaný pán je invalidní důchodce, abych Vaši diskuzi konečně rozsekl. Co se mě týká, tak nesouhlasím s tím, že živnostník vypadá na kandidátce vždy dobře. Pro mě tedy ne( někteří pánové na radnici jsou zářným příkladem). Osobně se řídím spíše jménem. Navíc si nemyslím, že by si někdo honil triko na osobě umístěné na kandidátce ve třetí desítce, není důvod. Pan Hošek nicméně udělal chybu. Neověřil si informaci, kterou dostal od jejich volebního zmocněnce.(Za informace na kandidátce je zodpovědný volební zmocněnec strany). Tak to vidím já.
PS: Osobně si myslím, že jak píše pan Hylán "ta jedna strana = diskuze s občany" je daleko důležitější než ta "druhá strana = chyba volebního zmocněnce"
Uživatelský avatar
prinz.vonsavoja
 
Příspěvky: 55
Registrován: 23 kvě 2010 23:19

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod dotik » 16 zář 2010 06:56

Je škoda, že se lidé jako je například Stanislav Hylán zabývají věcma, které nemají zvláště pro něj žádný význam. On volič ČSSD není a pochybuji, že kdy bude. Nejdříve mu vadí, že je někdo na mateřské, pak mu vadí, že si někdo za jméno dá OSVČ. Chápu, že na pracáku je zaměstnání důležitá věc a hlavní téma pracovního dne, ale hádám, že pro drtivou většinu ostatních lidí to až tak zajímavé není.

Pro mě je třeba důležité, že bez lidí jako je Petr Hošek, Lukáš Znojemský, Pepa Věrnoch, Jan Szántó (ano i on přiložil ruku k dílu :) ), Lenka Gottwaldová a pár dalších na kandidátce ČSSD by nemohl proběhnout turnaj, na kterém se vybralo 28.000Kč na dobrou věc. A ještě důležitější je to, že všichni to dělali s vědomím, že pomáhají uspořádat "mítink" pro všechny politické strany, nejen pro ČSSD. Dokonce i pro ty, které na ně nasazují, pomlouvají, přehlížejí je a mají na ně připomínky. I pro tyto kandidáty to udělali...a v tom vidím pokrok v politice v Litoměřicích. Bohužel Unie svobody, či pro koho bije srdce pana Hylána, to asi neumí a nikdy umět nebude...
dotik
 

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod patriot-ltm » 16 zář 2010 19:14

Další díl politického seriálu "Ostuda Litoměřic":

http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy ... ?id=677505
patriot-ltm
 
Příspěvky: 36
Registrován: 07 zář 2010 17:00

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod dotik » 16 zář 2010 19:21

Jojo a je to správně...pachateli hrozí až 3 roky vězení...a myslím, že kriminalisté si to nenechají ujít a zjistí, co za celým případem je...předpokládám, že hodně lidí bude překvapených...a je jenom dobře, že si to převzali okresní kriminalisté, protože obvodní oddělení se z pochopitelných důvodů případem nechtělo zabývat...
dotik
 

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod Stanislav Hylán » 16 zář 2010 19:40

dotik píše:Je škoda, že se lidé jako je například Stanislav Hylán zabývají věcma, které nemají zvláště pro něj žádný význam. On volič ČSSD není a pochybuji, že kdy bude. Nejdříve mu vadí, že je někdo na mateřské, pak mu vadí, že si někdo za jméno dá OSVČ. Chápu, že na pracáku je zaměstnání důležitá věc a hlavní téma pracovního dne, ale hádám, že pro drtivou většinu ostatních lidí to až tak zajímavé není.

Pro mě je třeba důležité, že bez lidí jako je Petr Hošek, Lukáš Znojemský, Pepa Věrnoch, Jan Szántó (ano i on přiložil ruku k dílu :) ), Lenka Gottwaldová a pár dalších na kandidátce ČSSD by nemohl proběhnout turnaj, na kterém se vybralo 28.000Kč na dobrou věc. A ještě důležitější je to, že všichni to dělali s vědomím, že pomáhají uspořádat "mítink" pro všechny politické strany, nejen pro ČSSD. Dokonce i pro ty, které na ně nasazují, pomlouvají, přehlížejí je a mají na ně připomínky. I pro tyto kandidáty to udělali...a v tom vidím pokrok v politice v Litoměřicích. Bohužel Unie svobody, či pro koho bije srdce pana Hylána, to asi neumí a nikdy umět nebude...


„Zmastěj to a eště se čertěj, když to rupne“ chtělo by se zvolat. Ale vážně. Mystifikací na kandidátkách se nezabývají pouze lidé jako je například Stanislav Hylán, ale i nezávislý tisk. Příkladů z minulosti máme dost. Faktem však je, že místní socdem zásobuje v poslední době média výživnějšími tématy :D . Nicméně pokud si kandidát dá za své jméno nepravdu, tak to vůbec nesouvisí ani s „pracákem“ ani s mrtvolou zvanou Unie svobody. Spíš to vypovídá o neumětelství lidí točících se kolem socdem kandidátky. V lepším případě. No a co se týče fotbalového turnaje, to byla fajn věc, zúčastnil jsem se coby divák. Pokud jsem to dobře pochopil pořadatelem nebyla MO ČSSD, ale Dotikovo Litoměřicko24 a Deník. To, že k organizaci přispěli samotní kandidáti beru jako samozřejmost. Jednalo se přeci i o jejich zviditelnění. Tak to asi pojala většina aktivně zúčastněných napříč kandidátkami. A že se přitom vybrala částka na dobročinné účely, to je víc než potěšitelné.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod dotik » 16 zář 2010 20:44

Pořadatelem sice bylo Litoměřicko24.cz a Deník, ale zmiňovaní pánové spolupracovali na plno věcech, které nesouvisely s propagací ČSSD...stany, stoly atd. atd. Ale to nemá cenu vysvětlovat někomu, kdo to nechce pochopit :) A opakuji, je škoda, že stále existují lidé, kteří se všemožně snaží politiku oddálit od běžných lidí...třeba tím, že běžnou chybu na kandidátce povyšuje na čin hodný zrušení nejlépe celé levicové části politického spektra :).

Dokud bude mezi lidmi převládat pocit, že politiku mohou dělat pouze vyvolení, tak to bude špatně...politiku může dělat kdokoliv, do chodu města se může zapojit kdokoliv...v různých komisích, na zastupitelstvech atd. atd. možností je mnoho...nebo se prostě může kritizovat a hledat špínu, vytvářet pseudokauzy a jinak očerňovat...což ostatně vidíme každý den na náměstí :)
dotik
 

Re: Kandidátka ČSSD

Příspěvekod Stanislav Hylán » 16 zář 2010 21:31

Dokud bude mezi lidmi převládat pocit, že politiku mohou dělat pouze vyvolení, tak to bude špatně...politiku může dělat kdokoliv, do chodu města se může zapojit kdokoliv...v různých komisích, na zastupitelstvech atd. atd. možností je mnoho...nebo se prostě může kritizovat a hledat špínu, vytvářet pseudokauzy a jinak očerňovat...což ostatně vidíme každý den na náměstí :)

Dotíku, to snad ani nemyslíte vážně. Mrkněte na původní dotaz. Ptal jsem se: v čem Zdenda Fořtů podniká. Znám ho, vím, že nikdy nepodnikal a nepodniká. Viz odkaz na stránky rejstříku podnikatelů. Ne ode mne, od dalšího člena fóra. Ale k meritu věci. Kandidátka má podle zákona obsahovat právoplatné náležitosti. To, že právoplatné údaje u jednoho z kandidátů Vaší partaje jsou chybné či nepravdivé je v pořádku? To že na to upozorním - a nejen já, odpovídá výše uvedenému Vašemu vyjádření? Děláte spoustu dobré práce, které fandím. Ale v tomto konkrétním případě nejste schopen se oprostit od vlastních sympatií k jedné politické straně.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

PředchozíDalší

Zpět na Komunální volby 2010

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron