Výsledek voleb 2010

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Chovaneček » 20 říj 2010 20:25

Pro subform,
ano máte naprostou pravdu jako živnostníci bychom už neměli co litoměřičanům nabídnout a proto jsme hledali jinou alternativu.Neshledávám na tom nic špatného.
Nevím jaké doklady máte na mysli, které jsme měli předložit, ale ať jsou jakékoliv, vše schvaluje rada města a na vše co Vás zajímá se můžete písemnou formou či osobní obrátit na vedení radnice a pokud jste tak učinil a neodpověděl Vám, tak neplní své povinnosti, protože mu to zákon ukládá.
Co se Vašeho dotazu týče - ohledně veřejné diskuze.Jsem podnikatel a umím finanční prostředky směřovat správným směrem. Vstup do privátně pořádané veřejné diskuze za úplatu 2.000,- Kč mi nepřipadal zrovna jako dobrá investice. Ostatně to dokázal veřejný průzkum, který Marek Ženkl na místě provedl.První veřejné jednání 6 účastníků z veřejnosti, druhé veřejné jednání 8 účastníků z veřejnosti na třetím jednání jsem už nebyl, protože byla účast v prvním a druhém kole téměř nulová.Diskuze v které se hovořilo o tom jak je v Litoměřicích vše v naprostém pořádku a správné a všichni se plácali po ramenou jak to dělají dobře, tak takové se nemusíme účastnit.
Na základě reakce, kdy jsme byli v médiích označeni jako zbabělci(je zajímavé, že o jiných stranách, které se nezúčastnily nebyla řeč)jsme se dohodli, že tuto debatu nakonec podstoupíme.Byli jsme však na začátku druhé diskuze zaskočeni tím, že nám nebylo již umožněno do diskuze vstoupit.Upozorňuji, že žádná pravidla vydána nebyla a peníze jsme chtěli položit na stůl. A pak se o tomto demokratickém chování místních novinářů, kteří tuto akci pořádali mluvilo až v parlamentní kanceláři a přišla stížnost a tak nám pro změnu bylo umožněno si třetí diskuzní kolo zaplatit a zúčastnit se ho.
A na poslední otázku subforma....CO TO TADY ZKOUŠÍM? Odpovídám NIC, NIC, NIC, jen stejně jako vy jsem chtěl přispět k diskuzi.

Vlastimil Chovaneček sr.
Chovaneček
 
Příspěvky: 22
Registrován: 20 zář 2010 21:21

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod subform » 20 říj 2010 20:38

ta otázka byla spíše řečnická a jsem rád že jste ji nebral až tak osobně. měl jsem na mysli věci okolo pana Tvrdíka.. paroplavba, infocentrum atd.... myslim že pan Liška se odpovědí dožadoval, ale nebylo mu nijak vyhověno.... Dle mého jste nebyli zrovna moc vstřícní k nám, v žertu řečeno "poddaným". Ale to je muj názor...........
Uživatelský avatar
subform
 
Příspěvky: 180
Registrován: 13 zář 2010 16:02

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Vladislav Liška » 20 říj 2010 20:43

Chovaneček píše:...
Nevím jaké doklady máte na mysli, které jsme měli předložit, ale ať jsou jakékoliv, vše schvaluje rada města a na vše co Vás zajímá se můžete písemnou formou či osobní obrátit na vedení radnice a pokud jste tak učinil a neodpověděl Vám, tak neplní své povinnosti, protože mu to zákon ukládá...

Vlastimil Chovaneček sr.


To je ale blud. Pan Tvrdík nezveřejnil jím ukrývané smlouvy ze kterých lze zjistit jak naložil s městskými financemi proto, že mu to ukládá zákon :))) To je ten boj proti korupci v podání VV/Živnostníků?
S dovolením to pošlu do soutěže. Měl byste si ten zákon pane Chovanečku - podnikateli, který umíte finanční prostředky směrovat správným směrem - přečíst. Konkrétně se jedná o zákon 106/1999 sb. o svobodném přístupu k informacím. Také doporučuji si přečíst nějaké rozsudky v podobných sporech, kdy se vykukové zachovali jako pan Tvrdík ať vidíte co zákon SKUTEČNĚ ukládá. Nicméně řečeno s Járo Cimrmanem, do mrtvol, a to ani politických, se nekope.

nicméně oceňuji vaši ochotu diskutovat pod vlastním jménem.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod subform » 20 říj 2010 21:02

Děkuji panu Liškovi za upřesnění........................... Tak třeba se vyjádří někdo kdo do těch smluv bude teď vidět... bude to třeba taková první zkouška.........charakteru :D
Uživatelský avatar
subform
 
Příspěvky: 180
Registrován: 13 zář 2010 16:02

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod dotik » 20 říj 2010 22:12

Myslím, že pan Chovaneček pouze používá trochu silnější slova, která jsou obvyklá ve vysoké politice. V Litoměřicích mají všechny strany +- stejný volební program, který se liší v minimálním množství bodů. Rozumně vedená veká koalice je jediné zřízení, které postihuje naprostou většinu obyvatel města - když budu vycháze z předpokladu, že odvěký souboj "dobra" a "zla" je 50 na 50 ;), tak při spolupráci "dobra" a "zla" toto postihne 100% lidi :) velmi zjednodušeně řečeno. Záleží na tom, jak bude tato prakticky neomezená moc uchopena. Ostatně velmi dobře to řekl zmiňovaný pan Kubera...i když si může udělat Teplice jednobarevné, neudělá to, protože si uvědomuje, ža by ODS mohla "zpanštět".

Práce ve městě je o lidech a je jedno z jaké jsou strany...pokud je to strana s dostatečným vlivem v kraji nebo na ministerstvech a není to KSČM :D

A ze všeho nejvíc mě vytáčej lidi, kteří vypráví o tom, že je potřeba dělat více pro sport, kulturu apod. ale pouze za předpokladu, že SEDÍ NA PRDELI NA RADNICI A POBÍRAJÍ ODMĚNY ZA UVOLNĚNÉ FUNKCE. Pořádat akce a rozdávat peníze z městského rozpočtu umí každej pitomec...zatím mi to připadá, že čím víc funkcí člověk má, tím míň času má na to plnit, co lidem slíbil, když se o ty funkce rval...
dotik
 

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Petr » 21 říj 2010 07:00

Práce v parlamentu je také o lidech a slavná opoziční smlouva Klaus - Zeman nám snad dostatečně otevřela oči, jak taková směs dobra a zla dopadá :-( Pokud neexistuje dostatečná kontrola moci, mají různí šibalové ruce volné... A ta zdejší opozice bude velice slabá a roztříštěná. Hezký den!
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod dotik » 21 říj 2010 07:25

V Litoměřicích historicky nikdy opozice nebyla a pochybuju, že kdy bude...pokud teda nepovažujete vylepování velkých písmen na baráky nějakou opozicí...malé strany v Litoměřicích nemají politiky...ale pouze lidi, kteří si na politiku hrajou...stejně tak to ale je s opozicí ve Štětí (třeba tam vznikne, jestli se k moci dostanou komunisti), opozice byla v Roudnici, po 8 letech se dostali k moci, vyhnali komunisty, ti se oklikou vrátí...pochybuju o tom, že tam opozice ještě nějaká někdy bude..kritici za rok a půl ukázali, že to jde, když je tvrdá ruka, silný místostarosta a starosta a teď se budou smát, až to vezmou do ruky hodní květinoví lidé...Lovosice opozice taky nula...pokud nepočítám vnitřní opozici přímo v ODS, která se rozpadla a největší kritik je nyní za TOP09 a dá to dohromady s ČSSD, která sice oslabila, ale díky roztříštěnosti pravice nakonec bude mít funkce...dlouhodobá opozice trochu fungovala v Libochovicích v podání ČSSD a dalších.
dotik
 

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Llukas007 » 21 říj 2010 08:30

Já bych měl také s dovolením na pana Chovanečka otázečku. Proč když vyhrál vnitrostanické referendum o lídrovi pan Hoffman byl nakonec lídrem pan Tvrdík, když ani není členem zmíněné strany? To je ta vaše představa demokracie?
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod jimi brown herrer » 21 říj 2010 12:32

Já bych ještě připojil - proč ste záměrně porušili vyhlášku? Na stránkách LTM VV se píše, že to byli Živnostníci, nikoliv VV. Díky
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod david.matuska » 21 říj 2010 19:32

Dobrý večer,

tak už je téměř jisté, že budeme mít na radnici velkou koalici (ODS+ČSSD) plus "zelené" (SZ). Jsem zvědav, jak to bude s počtem místostarostů, nyní se mluví už zase o 3, ale před volbami se velmi intenzivně mluvilo pouze o 2. Zároveň se mluvilo a mluví o nutných úsporách, tak nevím, jak se nová "koalice" s tímto "šetřením" ztotožní. Úsporu za snížení počtu uvolnených o jednoho místostarostu odhaduji na min. 0,5 mil korun za rok (min 2 mil za 4 roky). V rozpočtu města to není úspora rozhodující, ale jako možný mimořádný příspěvek pro některou školu/školku nebo na nějaký nový přístroj v nemocnici je to určitě částka rozhodující.

Zodpovědné hospodaření vidím trochu jinak.

Pěkný večer,
David Matuška
david.matuska
 
Příspěvky: 67
Registrován: 23 srp 2010 22:58

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Chovaneček » 21 říj 2010 20:38

.....
Chovaneček
 
Příspěvky: 22
Registrován: 20 zář 2010 21:21

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Chovaneček » 21 říj 2010 21:07

Dobrý večer, odpovědi na Vaše otázky:
Pro pana Lišku - jak jsem již říkal, úředníci jsou povinni ze zákona odpovědět na Vaše písemné dotazy, pokud tak neučinili, pochybyli. Vyžadujte a domáhejte se svého práva.Úkol byl uložen tajemníkovi.P.S.potěšil jste mne, že jste znalec Járydy C. a tak přiložím také jednu hlášku....To je zajímavé, že blbci sedí vždycky vlevo (Záskok).
Co se použití městského znaku týče, byla to klukovina a samozřejmě chyba.Jen pro zajímavost - strana zelených se musí zodpovídat ze stejného pochybení....zneužití znaku města a to na svých webových stránkách z roku 2008, kde je zdeformován městský znak s titulkem VÁCLAV ČERVÍN ZVOLEN MÍSTOSTAROSTOU.viz.zápis z RM, aby Václavovi jako vždy všecko neprošlo...(ale projde)! :mrgreen:
Dotíkovo....fungování bipolární koalice ČSSD 3 radní, ODS 5 radních a SZ 1 radní....tak to samozřejmě Dotíkovi vyhovuje, jelikož je socan a má tím pádem vystaráno o městské příspěvky na provozování své činnosti.Zaslouží si to, pro ČSSD hodně pracoval a ODS nekritizoval. V Litoměřicích opravdu nefunguje opozice. KSČM jsou opravdu slabí a ČSSD trpělivě čekala na svou chvíli, která právě nastala spojením s modrými ptáky.Zastupitelstvo funguje tak, že když se hlasuje o 5.000,- Kč na bezvýznamnou akci, tak je každý velice horlivý, ale když se zvýší náklady na zimák až na 294.000 000,- Kč, tak každý mlčí.Čím víc miliónů, tím méně kritiků.....trochu zvláštní úměra, co? Zkuste opravdu někdy přijít na zastupitelstvo, je to někdy docela zábava.No a jak si sami čtete, již se tu tvoří pomalu konstruktivní opozice viz.příspěvek pana Matušky. Opovrhovat malými politickými stranami, jak píše Dotík ....nevím, jestli je to to pravé???ale to už je asi to dvojbarevné světa vidění.
Pro Llukase007- v pravidlech VV raferenda je preambule a tom, že referendum a jeho výsledek je pouze doporučením.26 nezávislých kandidátů se tedy řídilo vlastním rozumem. Neshledávám na tom nic nedemokratického.K demokracii také patří právo svobodné volby.
Hezký večer, Vlastimil Chovaneček sr.
Chovaneček
 
Příspěvky: 22
Registrován: 20 zář 2010 21:21

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod jimi brown herrer » 21 říj 2010 21:31

No já nevim, porušení vyhlášky klukovina? Možná chyba, ale potom ste se měli omluvit a ne říkat, že ste to museli udělat, protože jinak by Vám to rada neschválila. K demokracii patří právo svobodné volby, a právě VV deklarovaly, že lidé mají právo zvolit si svého leadra, kterého chtějí. Takže to znamená, že Vám je jedno, co lidé chtějí? Jinak mě napadla ještě jedna otázka. Proč ste si nechali s panem Tvrdíkem funkce, když ste vypověděli koaliční smlouvu?
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Llukas007 » 22 říj 2010 06:17

Vesměs se dá s panem Chovanečkem souhlasit. Ale s tím referendem mě dostal! Takže je to vlastně jen taková šaškárna pro voliče?! Mohou si klidně hlasovat, ale dosazen bude ten kdo se hodí vám? Viz. volby 2006 a strana živnostníků! Lidé někoho zvolili, ale radnici jste pak okupovali vy a pan Tvrdík!!! To je demokracie jako fík!!! :lol: :lol: :lol:
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod dotik » 22 říj 2010 07:07

Tak nevím, jestli David Matuška chce být konstruktivní opozice...já bych ho spíš odhadoval na člověka, který chce být konstruktivní...a určitě ne opozice...ostatně byl první a zatím jediný ze zdejší komunity, kdo se hned chtěl zapojit do práce v komisích...

A to co píše pan Chvaneček nechám bez větších komentářů...jen mi to potvrzuje to, co jsem psal - nedostali placenou funkci, tak jdou do opozice...místo aby řekl - nemáme placenou funkci, ale voličům jsme něco slíbili, tak to zkusíme prosadit a budeme jednat se stranami, které funkce mají, aby nám to umožnily - tak začne mluvit o opozici...

teď se ukáže, kdo opravdu chce pracovat pro město a kdo si to jen dal do volebního programu...
dotik
 

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Petr » 22 říj 2010 07:19

david.matuska píše:Dobrý večer,

tak už je téměř jisté, že budeme mít na radnici velkou koalici (ODS+ČSSD) plus "zelené" (SZ). Jsem zvědav, jak to bude s počtem místostarostů, nyní se mluví už zase o 3, ale před volbami se velmi intenzivně mluvilo pouze o 2. Zároveň se mluvilo a mluví o nutných úsporách, tak nevím, jak se nová "koalice" s tímto "šetřením" ztotožní. Úsporu za snížení počtu uvolnených o jednoho místostarostu odhaduji na min. 0,5 mil korun za rok (min 2 mil za 4 roky). V rozpočtu města to není úspora rozhodující, ale jako možný mimořádný příspěvek pro některou školu/školku nebo na nějaký nový přístroj v nemocnici je to určitě částka rozhodující.

Zodpovědné hospodaření vidím trochu jinak.

Pěkný večer,
David Matuška


Souhlas s panem Matuškou! Pro Dotika - co tak poslat do rady města zástupce všech zvolených stran, když v Litoměřicích opozice prakticky neexistuje!? Pokud tam ODSČSSD potřebuje Červína, tak asi jen proto, aby mu zůstal post místostarosty. Proč to samé nenabídnou panu Landovi? Panu Tvrdíkovi? Nehodí se do party? A co na takové čachrování s mocí říkají šéfové, pánové Nečas a Sobotka? Jsou samozřejmě proti. Jak vysvětlit lidem, aby do senátu volili právě jejich kandidáty, když se v obcích spolčují? Že v obcích nejde o politiku? Tak proč kandidují za zavedené strany, když to v komunální politice žádný praktický význam nemá? Proč se vymezují vůči komunistům, když jde jen o službu občanům a městu?! Všechno je to jen o pokrytectví a touze po moci. Ty sladké řeči o tom, že se největší političtí odpůrci spojují jen pro blaho našich občanů jim spolkne jen velký naivka :) Hezký den všem!
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod dotik » 22 říj 2010 13:38

Petr > toto je přesně způsob myšlení, který je potřeba změnit...stejně jako po revoluci byl podnikatel = zloděj, nyní politik = zloděj, tak do budoucna se to srovná a politik bude politikem, zloděj zlodějem a podnikatel podnikatelem...uznávám, že to není jednoduché...ale věřím tomu, že se to podaří...jestli to bude teď nebo za čtyři roky je celkem jedno...jde o to, aby se s tím konečně začalo...ale hrát si na opozici a koalici v tomhle městě je prostě nesmysl...pevně věřím tomu, že pan Chovaneček (potažmo Tvrdík), zůstanou jedinými zástupci opozice a ostatní se budou podílet na chodu města...v komisích, pravidelných setkáních, různých workshopech zaměřených na zlepšení fungování města atd. atd.

Za ČSSD mohu říct, že bude pokračovat v pravidelných sezeních před každým zastupitelstvem, stále budou odměny zastupitelů dávat na kulturní a sportovní akce a pár dalších celkem zajímavých věcí se přidá. Díky dvěma dalším zastupitelům se tento příspěvek zvýší +- na 6 tisíc měsíčně. Zatím se přispělo na akci Železný Tomík, cyklozávody mentálně postižených v Račicích, na RC dráhu v kasárnách, na kulturní akci pro seniory v chráněném bydlení, na florbalovou ligu, kroužek dětí, které šijou kroje (můžete je vidět třeba na vítání občánků) a pár dalších akcí ve městě.

Ale fungování si nejlépe zkontrolujete přítomností na zastupitelstvech...běžné chodí cca. 2 - 3 lidi za veřejnost...třeba se to zlepší a začne chodit více lidí...

PS: touha po moci přeci není nic špatného...špatné je až to, když se moc zneužívá...
dotik
 

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Jirka » 22 říj 2010 14:22

Naprostý souhlas
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Petr » 22 říj 2010 16:15

Dotíku, já myslím naprosto reálně! To co tady popisujete jako politiku pro občany, je sice chvályhodné, s tím nemám problém a nezištné charitativní akce mají moji podporu, ale to není reálná politika, kde se jedná o dalším směrování životních podmínek v našem městě! Na to přece nepotřebujeme politické strany, ale různá občanská sdružení s určitým zaměřením! Pokud bude koalice ODS - ČSSD tím ušlechtilým spojením zodpovědných jedinců, kteří nepotřebují žádnou konstruktivní a tvrdou opozici (čemuž nevěřím, neb nejsem naivní), rád přiznám zmýlenou! Mám už za sebou nějaký ten rok, abych věděl, že moc je mocná čarodějka a její chuti i slušný člověk lehce podlehne ;) Bez kontroly a zpětné vazby nevzniklo nikdy nic dobrého... Hezký víkend!
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Chovaneček » 22 říj 2010 18:01

Dobrý večer.

Naprosto oceňuji názory Petra...sice nevím kdo jste, ale vidíte svět takový jaký je a ne růžovými brýlemi jak ho asi chce vidět Dotík.
Nicméně nechce se mi věřit že Dotík je tak zanícený a nevědomí či snad snílek. Myslím že dobře ví o co v LTM v nové kolalice jde.
Je to účelová ekonomická koalice. Jsem rád že v této koalici nejsme....tedy chci říct že to ani nelze.Spojení s ČSSD je pro nás nepřijatelné.
ČSSD má svuj jasný program, tak jako jiné sociální strany v Evropě.... která již na to také dojíždí.
Ten kdo si myslí, že se dělá politika jen v Praze, Paříži či Berlíně ...tak to je opravdový básník. Ale i snílkové mají svá místa ve společnosti.
Třeba J. Werne, Marx, Souček a spoustu dalších a nadělali hodně prospěšného.

P.S. Komise máme již navrženy Dotíku a opozice ? .......neznamená BLOKOVAT. To je možná vaše vidění světa. U mne je to... KONTROLOVAT KOALICI a tvořit.
Proto název KONSTRUKTIVNÍ OPOZICE. Jak nemá MOC veřejnou brzdu, tak se to vždy zvrhne. To už dějiny ukázali snad milionkrát a ve všech formách zřízení.

Pěkný úsměvný podzim.

Vlastimil Chovaneček sr.
Chovaneček
 
Příspěvky: 22
Registrován: 20 zář 2010 21:21

PředchozíDalší

Zpět na Komunální volby 2010

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků