Výsledek voleb 2010

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Petr » 23 lis 2010 08:46

Dotiku, přiznám se, že mezi Radničním zpravodajem (dosud noviny ODS) a Litoměřickem24 nevidím velký rozdíl. Jde o informativní noviny, které o mnohém informují naprosto shodně. Dokonce paní Břeňová z RZ přispívá stejnými články do LT24. V těchto novinách nejsou polemické články, názory redaktorů, natož investigativní žurnalistika. Prostě informují čtenáře o dění ve městě (a okolí). Politická orientace redaktora tak z článků vyčíst prakticky nelze. Snad jen z inzerentů. Pokud se ovšem v našem městě hlavní představitelé těchto novin veřejně aktivně angažují v politice (Břeňová, asistentka senátora za ODS, ty veřejný příznivec ČSSD - snad i člen?), potom i čtenáři automaticky tuší... Ale jak jsem uvedl výše, jde jen o informace. Teď, při spolupráci ODS s ČSSD na radnici obzvlášť, mi přijde vydávat dvoje identické noviny naprosto zbytečným vyhazováním peněz! Hezký den všem!
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod dotik » 23 lis 2010 19:04

Petře další prosba - jak podle inzerentů v novinách poznáš levicově smýšlejícího novináře? Navíc já sám se za novináře nepovažuju, spíš za vydavatele, na okrese znám novináře jen jednoho...

K příspěvku pana Chovanečka...a jak byste si takové periodikum představoval? Rudá záře nad Štětím? :) Za oranžové Litoměřice? Na ptáky jsme krátký? Aby bylo jasné, kdo ho vydává...???
- a poraďte prosím, jak se dají udělat opravdu nezávislé okresní noviny s investigativními články a reportéry? Existují nějaké takové? Petr tuším psal, že MF je pravice, Právo je levice apod. takže jsou závislé na někom z toho spektra (čtenáři, inzerenti apod.).

Jak byste si vy představoval fungování okresních nezávislých novin? Nějaký obchodní model prosím...třeba se na něčem dohodnem :)

PS: možná je to zvláštní, ale na nezávislost jsou potřeba peníze a peníze nepadají z nebe. Aby byly peníze, musí se něco pro někoho udělat. Když něco pro někoho udělám, tak už jsem na něm závislý. Míra závislosti se dá rozprostřít tak, že se bude dělat pro hodně různých lidí. Míra závislosti se sníží, ale stále existuje.
dotik
 

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Petr » 23 lis 2010 21:03

Dotiku, vůbec jsem novináře nezmiňoval. jen hlavní představitele těchto novin. Navíc jsem napsal, že z nich nelze vyčíst politickou orientaci. Inzerenti nejsou odrazem politického směřování novin. V MFD se to před volbami jen hemžilo oranžovými inzeráty a každý ví, že jde o pravicové noviny. Mně vůbec nejde o nezávislost novin a vím, že mecenášům musí být každý zavázán. S tím naprosto souhlasím. Považuji za normální, když jsou na trhu noviny s různým politickým zaměřením. Pokud jsou objektivní a pravdivé, nemám s tím sebemenší problém.
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Stanislav Hylán » 23 lis 2010 22:56

Lehce si dovolím vstoupit do diskuse. Poslední celostátní polistopadové nezávislé noviny byl Český deník resp. Český týdeník. Co se týče tzv. okresních novin, pak to byl Pranýř. Vycházel v Praze a byl též z rodiny Josefa "Annonce" Kudláčka. Skončil díky svému názvu, protože několik "lidí" si to spojilo s nacistickým kolaborantským plátkem a vydavatel to díky negativní reklamě radši zastavil.
Místní periodika opravdu pouze informují bez vlastního "ksichtu" a do investigativy nejdou. Ikdyž by tu určitě nějaký námět byl. Alespoň podle diskuse na fóru. Nicméně jsou města, kde nefunguje ani tento typ periodik. Proto jsem rád, za zpravodaj i ltm24.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Chovaneček » 24 lis 2010 08:47

Pane Dostál....jak dělat službu v médiích vám neporadím, protože to neumím.
Vím jen, jako čtenář, jak to nemá vypadat když je to z městské pokladny a to jste před volbami předvedl dokonale a přirozeně ke stavu věcí.
Proti sponzorum ODS ani slůvko v očekávání dotací a jinak samá oránžáda a "statečná "kritika těch nežádoucích.
Znám vaši nekonečnou výmluvnost ( novinářskou ).
Holt jednou si také vyzkoušíte kritiku na své kůži.......vždyť je to zdravé...jen to dokázat přijmout. :mrgreen:


Vlastimil Chovaneček sr.
Chovaneček
 
Příspěvky: 22
Registrován: 20 zář 2010 21:21

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod dotik » 24 lis 2010 09:25

Pane Chovanečku, vám vadí, že jsem napsal pravdu nebo že jsem napsal pravdu o Věcech Veřejných? Nelíbily se vám objektivní články s reakcí pana Tvrdíka? Nebo to, že tisková mluvčí VV nebyla schopná odpovědět na jednoduchou otázku asi po 4 mailech, telefonátu (živém, žádné sms apod.)?

Ale nebojte, nejste jediný, kdo kritizuje. Krajská radní Ryšánková (za ČSSD) si stěžovala u hejtmanky a na krajské radě ;) Soud už jsem měl také za to, že píšu pravdu (vyhrááál jsem :) ). Nějaké ty výhrůžky taky byly. Ukončování smluv a nucení inzerentů se mnou nespolupracovat už také proběhlo. Dokonce i za cenu toho, že za některé služby zaplatí více - řádní hospodáři :D
- a to přesně odpovídá tomu co jsem psal dříve, že by politiku měli dělat lidé, kteří o politice něco vědí. Naučí se přijímat kritiku, pracovat s ní, zlepšovat se, přecházet neoprávněnou kritiku a ne jen pociťovat zášť vůči různým novinám.

Docela mě to i vždycky potěší, když to slyším. Říkám si pak, že to co děláme má nějaký význam a i když se "nezavděčím" všem, tak aspoň někdy se podaří tu "opravdovou" pravdu lidem dodat.
dotik
 

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Tomas.Marny » 24 lis 2010 13:35

Pane Chovanečku,
opravdu velice se bavím jak zde potíte jeden blábol za druhým, VY všechno víte, všude jste byl minimálně 5x a od všeho máte asi i klíče, tedy měl jste (díky volbám už ne) :lol:
VY jste takový politický ferda mravenec a nejen politický...
Když tak všechno milý pane Chovanečku víte, jak je možné že jste dopadli tak "skvěle" ve volbách? Že by občané města byli jiného názoru? Je možné, že by občané nedocenili vše to, co jste s Tvrdíkem a Novákem pro město udělali???
A tak bych se Vás milý pane Chovanečku veřejně rád zeptal, držíte své veřejně dané slovo, nebo jste opravdu jen takový ten ferda, politický teoretik a mluvka?
Pokud nevíte o co jde, rád Vám osvěžím paměť:
25.10.2010
Prosím též pana Tomáše Marného o dodání těch fotek s nelegálním výlepem jak uvádíte.Rád je půjdu odstrtanit.Nic takového jsme neorganizovali.
Vlastimil Chovaneček sr.

P.S.
Plakáty jsou stále na svém místě...
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Chovaneček » 25 lis 2010 07:55

Dobrý den pane Dostál

Jinou výmluvnou odpověď jsem ani nečekal. Pravda mi opravdu nevadí ba naopak. Ne však účelově podávaná. Pokud vám někdo neodpověděl na váš dotaz
ze stranických sekretariátů, což mi je zcela volné, protože jsou to kašpaři, tak o tom pište, je vskutku významná událost pro veřejnost!!!
Pokud někdo něco zvoral tak o tom pište.......ždyť se neustále oháníte ušlechtilými cíly, tak je plňte... a nebuďte srab. O zelených ani řádka, o ODS ani řádka a socanech jak by smet. A že by bylo co psát. No a volby potvtrdili vaše očekávání budoucích sponzoru.

Tomáši .....co to máš stále marný myslím .....že jsi si ale vycákal správnou přezdívku to je fakt.
Vždyť ty ani nevíš co píšeš. Jedná- li se o nelgální výlep, tak to znamené bez souhlasu majitele nemovitostu či plochy.
Pokud je cokoli umístěno se svolením vlastníka a kdekoliv a není to v rozporu se zákonem, tak je ti do toho velký kulový a budeš se na to dívat třeba celý život.
Máš smůlu a nebo se odstěhuj.

Vlastimil Chovaneček sr.
Chovaneček
 
Příspěvky: 22
Registrován: 20 zář 2010 21:21

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Tomas.Marny » 25 lis 2010 09:08

Pane Chovanečku,
jednu věc úvodem, všiml jste si že Vám netykám? bylo by mi příjemné kdyby se vykání odehrávalo obousměrně, to je zásada slušnosti, prasata a svině jsem s vámi nepásl, ba ani neporážel.
O mé jméno se prosím také neotírejte, já Vaše taktéž respektuji.
Významu mnou použitých slov rozumím to nemějte obavy a dokonce vím kdy a kde je použít, to jen reakce na povolený, nebo nepovolený výlep.
A jen tak pro informovanost ostatních, byl jsem se zaptat pochopitelně majitelů vietnamského obchodu zda ví o plakátech na svých výlohách a zda je někdo žádal o svolení a ejhle, nikdo o ničem nic neví vážený pane Chovanečku.
Ale jsem rád za Vaši reakci, každý si udělá obrázek jaký ve skutečnosti jste hulvát a ža Vám skutečně sluší chlívek, svině, prasta, krávy a býci. Tam jste svým chováním doma a tam Vám to sluší.
Tímto dále nehodlám s Vámi pane Chovanečku jakokoliv o čemkoliv polemizovat, je to jen ztráta času.
T.M.
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Chovaneček » 25 lis 2010 12:09

Ten co to má stále Marný.

Tak to jsi člověče bez vlastního jména udělal konečně správné rozhodnutí. :oops:
Na nic jsem se tě neptal a jsem rád když se nebudeš vměšovat do hovoru těch co se umí podepsat.
Škoda že ti ten cizí příslušník z Asie neumožnil ten plakát na soukromém domě sundat, byl by jsi určitě štastnější a bez flustrací....ale mluví asi řečí které ty nerozumíš. :x
Určitě by ti řek, že na to nemáš právo. :mrgreen:
Jo to je život.

Vlastimil Chovaneček sr.
Chovaneček
 
Příspěvky: 22
Registrován: 20 zář 2010 21:21

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod dotik » 25 lis 2010 14:14

:D tady jsme na veřejné diskusi. Ačkoliv to vypadá, že zde živě diskutuje jen Petr, Vlasta, Dotik a teď Tomáš, tak předpokládám, že ostatní to sledují, dělají si obrázek o každém z nás a dělají si plusové či mínusové body. Od internetových diskusí se očekává vměšování do hovoru, přidávání dalších poznatků a názorů. Anonymní diskuse může být pro někoho nevýhodou, pro někoho výhodou. Pro šikovného politika by měla být vždy nevýhodou, i když musí čelit kritice. Naopak pro běžného člověka by měla být výhodou a osobně jsem se přesvědčil, že jistí "členové" VV si rádi hledají soukromé informace na některé místní diskutéry ;), takže se vůbec nedivím, když se nepodepisujou. Ostatně na váze jejich názoru to nic nemění. Při volbách to třeba právě VVčka poznala - nestačilo, když je volí ten, koho znaj osobně, vědí jak se jmenuje, kde dělá a jaké má číslo bot. Je potřeba oslovit anonymní občany města.

P. Chovaneček > napsal jste to velmi přesně - Věci veřejné jsou kašpaři. Volby potvrdily, že vás lidi nechtěj. To je asi jediné ;) Sponzory už mám, inzerentů celkem dost taky a pochybuju, že by se město mělo stát dalším z nich. Ale samozřejmě budu rád, když se ozvou a nechaj si udělat konkurenční nabídku na některé zakázky. Nejen ode mě, ale třeba od dodavatelů výpočetní techniky, kteří už do výběrek radši nechodí, protože to podle nich nemělo význam. Snad se to teď změní. Uvidíme...

- ale mám pro vás férovou nabídku - pokud každý člen vaší kandidátky se mnou podepíše smlouvu na 24 měsíců a bude platit inzerci 6.000,- měsíčně za velikost A6, tak pro vás udělám noviny, které budou objektivní (podle vás), budou nezávislé (jen na vás) a budou psát jen objektivní, ověřené zprávy (vámi dodané).
- Když připlatíte každý +2.000,- Kč, tak budete mít vlastní internetový zpravodajský portál.
- Telefon na mě máte, takže od 1.1. můžeme začít ;)
dotik
 

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Tomas.Marny » 25 lis 2010 14:55

Žádný politický systém na světě, žádné volby, žádná politická strana, ba ani žádné jmenování do jakékoliv funkce Vám nemůže sebrat to nejzákladnější právo, právo býti bezcharakterním hovadem...
A že o ně poslední dobou pomalu ve městě zakopáváme, že?
:idea: :idea: :idea:
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Chovaneček » 25 lis 2010 17:18

Pane Dostátál.

Nejsem a nebudu nikdy člen žádné politické strany, tak že mi je jedno koho jmenujete. Osobně jsem volit v parlamentních Topku. No a jestli je někdo kašpar, jak píšete, tak co jsou pak prodavči drog v oranžových kabátech, zelené žabičky z těžebními limity a dálnicemi. O tom můžete psát a neopakovat články které již ve všech novinách vyšli.
A neříkejt prosím že to jsou ti druzí to mi ne ne ne.
Co se volebních výsledků týče dopadli jsme dobře. Daleko lépe než další čtyři politické strany v LTM. A výrazně nad republikový průměr.
Tak o jakém nechtění Litoměřičáků je řeč. Jestli teda nemyslíte stejné nechtění jak všech co mají dva mandáty v zastupitelstvu a jsou i dokonce členy rady s místostarostou který prohlašoval před volbami.......... že nebude místostarostou aby ušetříl městský rozpočet.

p.s. ......kupujte klobásy jsou zdravé a dobré ( to jsem se od vás naučil ...vždy připojit reklamu ;) pod zančkami.... Chovaneček, Bilbo, Zedníček, Eso- land, Mr. ŘEZNÍČEK,

Pěkný zasypaný víkend jedu do .....Harrachova a na Voseckou.


Vlastimil Chovaneček sr.
Chovaneček
 
Příspěvky: 22
Registrován: 20 zář 2010 21:21

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod dotik » 25 lis 2010 18:18

P. Chovanecek :
1 ) o kasparech jste mluvil vy...ja jen potvrdil ;)
2 ) o drogach jsem psal, ze bylo podane trestni oznameni a jen pro zajimavost, policie rekla, ze v audio zaznamu se o drogach vubec nemluvilo ;) ale novinari jsou novinari :)
3 ) tezebni limity jsou myslim trochu sirsi problem, ktery nevyresi www.Litomericko24.cz (abych nezapomnel na tu reklamu :) )
4 ) je smutne, ze kandidujete za VV, volite TOPku a necitite zadnou naklonost ke kasparum v Praze...
5 ) volebni vysledek - Radek John dokonce rikal, ze mate o 2000% zastupitelu vice. Gratuluji ke skvelemu vysledku :)
6 ) uzijte si lyzovacku, ma snezit tusim :) hezky vikend
dotik
 

Předchozí

Zpět na Komunální volby 2010

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků