Strašidla z vikýře aneb Živnostníci s tradicí...

Re: Strašidla z vikýře aneb Živnostníci s tradicí...

Příspěvekod Petr » 16 říj 2010 07:34

Díky těm nechtěným Vietnamcům v našich městech ještě fungují večerky, které opustili našinci. Těm se nevyplatilo pobírat tak malý peníz za tolik práce... Raději jsou bez práce a tu zcela dobrovolně přenechávají Vietnamcům, kterým tam nevadí 12 hodin denně sedět! Tak komu berou práci? Kdykoli tam přijdu, mají pusu od ucha k uchu a ochotou se mohou přetrhnout. Nechodím tam často, ale většinou odcházím s úsměvem. Pokud se mi zboží nezdá, jdu dál. Tak v čem je problém? Krácení daní? Ale na to máme instituce, které mají kontrolovat a svoji práci vykonávat s takovým zaujetím, jako ti "nechtění" Vietnamci. Já toho mohu soudit jen z pozice zákazníka...
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Strašidla z vikýře aneb Živnostníci s tradicí...

Příspěvekod panda » 16 říj 2010 11:02

Souhlasím s Petrem. Nedaleko od nás je večerka, kde prodával takový "šmudla", o čerstvosti zboží nemohla být řeč. Dnes je tam Vietnamec, velice zdvořilý, prodejna zrekonstruovaná, čistá, otevřeno od rána snad do deseti večer. A to se netýká jen potravin. Jděte nakoupit do města k našim obchodníkům. V pět hodin už v obchodech nenakoupíte. Většina má zavřeno. A každý si stěžuje na malé tržby. Pak se nedivme, že na náměstí není živo a že vypadá jako po vymření.
panda
 
Příspěvky: 3
Registrován: 15 zář 2010 16:58

Re: Strašidla z vikýře aneb Živnostníci s tradicí...

Příspěvekod worwan » 16 říj 2010 11:46

Llukas007 píše:Stačí si projít centrum města a nejen to. Proč ubývá našich živnostníků? :!: jestli to tak půjde dál za 4 roky máme na radnici zase VV (Vietnam Vítězí) :lol:

I vietnamec je živnostník...... :lol:
Uživatelský avatar
worwan
 
Příspěvky: 256
Registrován: 27 črc 2010 14:20

Re: Strašidla z vikýře aneb Živnostníci s tradicí...

Příspěvekod Honzalt » 16 říj 2010 14:33

Problém drtivé většiny Čechů je ten, že o vietnamské komunitě mají poměrně dost zkreslené představy. Je to samozřejmě dáno tím, že komunita jako taková je velmi uzavřená a nesnadno se do ní proniká. Před lety se to dobře podařilo Stanislavu Broučkovi, který publikoval tento dokument:

http://cizinci.mpsv.cz/files/clanky/107/vietnamska_etnika.pdf

Je to hrozně dlouhé ale na druhou stranu zajímavé čtení a mnoho z vás překvapí, jak se věci ve skutečnosti mají. Začátek je poměrně nezajímavý, doporučuji číst od str. 42
Honzalt
 
Příspěvky: 60
Registrován: 21 kvě 2010 13:50

Re: Strašidla z vikýře aneb Živnostníci s tradicí...

Příspěvekod Llukas007 » 16 říj 2010 17:45

Petr píše:Díky těm nechtěným Vietnamcům v našich městech ještě fungují večerky, které opustili našinci. Těm se nevyplatilo pobírat tak malý peníz za tolik práce... Raději jsou bez práce a tu zcela dobrovolně přenechávají Vietnamcům, kterým tam nevadí 12 hodin denně sedět! Tak komu berou práci? Kdykoli tam přijdu, mají pusu od ucha k uchu a ochotou se mohou přetrhnout. Nechodím tam často, ale většinou odcházím s úsměvem. Pokud se mi zboží nezdá, jdu dál. Tak v čem je problém? Krácení daní? Ale na to máme instituce, které mají kontrolovat a svoji práci vykonávat s takovým zaujetím, jako ti "nechtění" Vietnamci. Já toho mohu soudit jen z pozice zákazníka...


Musím se usmát nad vaší naivitou. :roll: :roll: :roll:
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Strašidla z vikýře aneb Živnostníci s tradicí...

Příspěvekod majer » 16 říj 2010 18:19

Zatím dobrý :D

1 VV s podporou živnostníků 11 588 6,77
2 Strana zelených 13 012 7,60
3 Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid. 10 295 6,02
4 "STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ" 1 820 1,06
5 Masarykova demokratická strana 3 614 2,11
6 Komunistická str.Čech a Moravy 26 677 15,59
7 TOP 09 10 909 6,37
8 Občanská demokratická strana 58 665 34,28
9 Česká str.sociálně demokrat. 34 544 20,19
majer
 
Příspěvky: 48
Registrován: 16 črc 2010 13:59

Re: Strašidla z vikýře aneb Živnostníci s tradicí...

Příspěvekod jimi brown herrer » 16 říj 2010 19:34

Jenže o tom se tu prostě nikdo nebaví. Tady nejde o to, jestli tam perou nebo neperou prachy, protože to je věc policie. Tady je otázka - co poskytujou za služby a v jaký kvalitě. Jak můžete vědět, že LTM živnostník si nepere peníze ve svý živnosti? Vy máte takovou tu typicky náckovskou rétoriku > Berou nám práci a všichni šikmooký maj pračky po celym městě, protože sou šikmooký a já sem jednou ve zprávách viděl, že pěstujou trávu.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Strašidla z vikýře aneb Živnostníci s tradicí...

Příspěvekod Llukas007 » 16 říj 2010 23:18

jimi brown herrer píše:Jenže o tom se tu prostě nikdo nebaví. Tady nejde o to, jestli tam perou nebo neperou prachy, protože to je věc policie. Tady je otázka - co poskytujou za služby a v jaký kvalitě. Jak můžete vědět, že LTM živnostník si nepere peníze ve svý živnosti? Vy máte takovou tu typicky náckovskou rétoriku > Berou nám práci a všichni šikmooký maj pračky po celym městě, protože sou šikmooký a já sem jednou ve zprávách viděl, že pěstujou trávu.


Jasně, jsem nácek! Jen kvůli tomu, že si spočítám, že pokud si deset lidí koupí 2 rohlíky za 1,20 třeba v deset hodin večer to ale nikomu nezaplatí nájem 30litrů měsíčně plus elektriku za chlaďáky a mrazáky. Chvála pracovitosti alelujááá
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Strašidla z vikýře aneb Živnostníci s tradicí...

Příspěvekod Milan » 17 říj 2010 10:27

Možna trochu OT, ale neda mi to. Jsem momentálně ve Vietnamu. Jezdím sem pravidelne 2x 3x do roka. Možna by stalo za to sem jet a nez začnu kritizovat onu komunitu, trochu se seznamit s touto zemi a jejimi lidmi. Nikdo zde nelateri, ze jim berou cizinci práci (z Bangladese je jich tu jako much - úplne stejna sitauce jako Vietnamci u nas), nikdo nelateri, ze budou poslapanz národní zajmy. Kazdy pracuje, aby uživil rodinu a postaral se o ni. To same delaji Vietnamci u nas. Nic víc nic min. Ano, jsou zde i lumpove a ty je nutne polapit a potrestat. Ve velke vetsine jsou to vsak jen "zahradnici" rizeni ceskym, zduraznuji - ceskym obcanem. Je potreba Vietnam navstivit a poznat a pote hodnotit.
Ze Saigonu Milan
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Strašidla z vikýře aneb Živnostníci s tradicí...

Příspěvekod jimi brown herrer » 17 říj 2010 12:00

Llukas007 píše:
jimi brown herrer píše:Jenže o tom se tu prostě nikdo nebaví. Tady nejde o to, jestli tam perou nebo neperou prachy, protože to je věc policie. Tady je otázka - co poskytujou za služby a v jaký kvalitě. Jak můžete vědět, že LTM živnostník si nepere peníze ve svý živnosti? Vy máte takovou tu typicky náckovskou rétoriku > Berou nám práci a všichni šikmooký maj pračky po celym městě, protože sou šikmooký a já sem jednou ve zprávách viděl, že pěstujou trávu.


Jasně, jsem nácek! Jen kvůli tomu, že si spočítám, že pokud si deset lidí koupí 2 rohlíky za 1,20 třeba v deset hodin večer to ale nikomu nezaplatí nájem 30litrů měsíčně plus elektriku za chlaďáky a mrazáky. Chvála pracovitosti alelujááá


Zase ste mimo. Řekl sem, že máte náckovskou rétoriku, ne že ste nácek. Vy tady házíte, že sme naivní a další čísla bez jakýhokoli zdroje. Pokud víte, že někdo neplatí daně, nebo pere peníze ve svý večerce a máte o tom i důkaz, tak informujte příslušný orgán. To, že napíšete, že si 10 lidí koupí rohlík u vietnamce za 1.20,- Kč a tudíž on nemůže zaplatit nájem za 30 000,- Kč přijde zase naivní mně. Možná byste se měl jít do takové večerky někdy kouknout, abyste viděl, co si tam lidi kupují.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Strašidla z vikýře aneb Živnostníci s tradicí...

Příspěvekod Llukas007 » 17 říj 2010 17:11

Jelikož vidím, že máme každý svou pravdu a za touto si pevně stojíme končím a této debaty se již neúčastním. Ovšem stále si stojím za svým. Příjemný zbytek dne všem zúčastněným
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Předchozí

Zpět na Komunální volby 2010

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron