Věci veřejné nediskutují?

Věci veřejné nediskutují?

Příspěvekod Stanislav Hylán » 06 říj 2010 21:56

Lehce jsem dnes poseděl v DK na besedě kandidujících stran s voliči a byl jsem překvapen, když jsem viděl sedět lídry kandidátky Věcí veřejných s podporou živnostníků v první řadě posluchačů či diskutujících nikoli za stolkem mezi kandidujícími. Proč pánové Tvrdík a Hofman nezasedli mezi dalšími diskutujícími? Proč VV s podporou živnostníků nenominovali k této diskusi své zástupce?
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Věci veřejné nediskutují?

Příspěvekod jimi brown herrer » 06 říj 2010 23:38

Asi máte na mysli tu 1. debatu? Dneska už byli přítomni i s panem Chovanečkem, jenže už nesměli přistoupit do debaty, protože poprvé odmítli a bylo by nefér vůči zbytku stran, aby se připojili až v 2. debatě (podmínka údajně byla 3 debaty nebo nic). Pan Ženkl byl osočen, že VV neinformoval. Moc do toho nevidím, ale pan Ženkl mi přislíbil, že pravděpodobně zveřejní zde na fóru maily s VV. Tak snad. ;)

Pan Hofman se tam oháněl nedemokracií. Proto se musím ptát znovu, na stále nezodpovězenou otázku - Proč je pan Tvrdík leader kandidátky, když nevyhrál DEMOKRATICKÉ hlasování na stránkách VV?

viz - https://www.veciverejne.cz/vysledky-komunalnich-voleb.html

(Níže uvádíme výsledky primárních voleb politické strany Věci veřejné. Lídři povedou po potvrzení Grémiem VV kadidátky podzimních komunálních voleb, které se uskuteční 15. - 16. října 2010.

Registrovaní véčkaři měli možnost svým hlasováním na webových stránkách VV zvolit svého lídra kandidátní listiny v bývalých okresních městech, krajských městech, včetně městských částí Prahy a do zastupitelstva hlavního města Prahy.

Hlasování se zúčastnilo přes 17% řádně registrovaných véčkařů, tedy zhruba 3 500 hlasujících. V níže uvedených tabulkách je červeně zvýrazněn vítěz daného města, obce, městské části či volebního obvodu a vedle něj uvedeno procentuální vyjádření získaných hlasů. S ohledem na velké množství kandidátů kandidujících na lídra došlo v několika případech k zisku shodného počtu hlasů na pozici lídra. Tyto případy jsou v tabulce vyjádřeny modrou barvou a o budoucím lídrovi rozhodne Grémium VV. To také rovněž rozhodne v případě dvou městských částí Prahy (Praha - Vinoř, Praha 15 - obvod IV), kde nehlasoval žádný registrovaný véčkař.
)

Hofman Zdeněk - 53.33%
Tvrdík Jaroslav - 6.67%
:!:
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Věci veřejné nediskutují?

Příspěvekod Vladislav Liška » 07 říj 2010 06:13

Opet to na mne pusobi dojmem "vychcanku". Po minule debate bylo zverejneno, ze se nezucastni ani zadne dalsi debaty. Jak v deniku, tak zde. Jak J. Tvrdik, tak V. Chovanecek to zde ctou, takze o tom urcite vedeli. Pokud pana Zenkla narkli az vcera, ze o tom nevedeli, tak je dost silne pokrytecke.
Nebyl by ze vcerejska zase zaznam?
Diky
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Věci veřejné nediskutují?

Příspěvekod majer » 07 říj 2010 06:31

Byl jsem se také podívat a chtěl bych pánům Hofmanovi, Chovanečkovi i Tvrdíkovi poděkovat za zábavné zpestření večera. Nebýt jejich scénky nejprve před začátkem diskuse, kdy se snažili zmasírovat organizátorku (za přítomnosti drsného rafana s kamerou, aby ani slůvko neuniklo), aby je vzala do hry a následných ublížených scén během diskuse, jednalo by se o vskutku nudný večer.
Kandidáti stran blafali obecné plky a celkem jsem nabyl dojmu, že v Litoměřicich již jen máloco zlepšovat.
Vtipná byla též tečka za diskusí. Když moderátor sdělil přítomným, že hlasovat budou pouze Ti, co nejsou představiteli politických stran bylo na spoustě obličejů vidět velké zklamání, zvláště u stolků, kde přibylo diváků v poslední čtvrthodince. Na dotaz do pléna o kolik lidí bez politické příslušnosti se jedná se objevilo 6 rukou a zdaleka ne všechny byly opravdu nestranické. Ve finále si ovladač urvalo rukou 10 a jeden nestraník poblíž mne hlasovat odmítl. A drsný rafan s kamerou z první scénky v režii VV hlasoval také. :lol:
Škoda, že o akci není trochu více informováno, protože by tak jistě příslo více lidí.
majer
 
Příspěvky: 48
Registrován: 16 črc 2010 13:59

Re: Věci veřejné nediskutují?

Příspěvekod jimi brown herrer » 07 říj 2010 07:39

Ja věřím, že záznam bude opět zveřejněn, aby si každý mohl udělat obrázek. A i jen z toho, co víme - VV seděli v první debatě mezi diváky. Není opravdu pokrytecký naskakovat, až když si omrknu, jak to vypadá? VV údajně odepsali mail (nebo řekli), že ''startovné'' 2000,- Kč platit nebudou, že peníze využijí účelněji. Snad se dočkáme i zveřejněných e-mailů.

Jinak chápu, že se ozvali lidi, co si přišli poslechnout debatu o školství a cestovním ruchu. Asi by to chtělo jednu samostatnou, volnou debatu.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Věci veřejné nediskutují?

Příspěvekod majer » 07 říj 2010 14:06

"VV údajně odepsali mail (nebo řekli), že ''startovné'' 2000,- Kč platit nebudou, že peníze využijí účelněji." -->
To prohlášení/odpověď na pozvánku přinesla organizátorka (Břeňová) moderátorovi, ten jej na místě přečetl a prakticky ukončil onu VVelmi zábavnou šou.
Nepamatuji si to doslovně, ale zaznělo tam, že se nechtějí účastnit naprosto nevýznamné, nedůležité a amatérsky připravené akce, která nemá úroveň a ještě platit za prezentaci svých názorů. Poté už bohužel utichl i p. Hofman. :cry:

Otázkou je, zda-li se úroveň akce od prvního kola tak zvedla, nebo VV klesli tak hluboko ... :lol:
majer
 
Příspěvky: 48
Registrován: 16 črc 2010 13:59

Re: Věci veřejné nediskutují?

Příspěvekod Lukáš Pařízek » 12 říj 2010 17:48

Po delší odmlce jsem se vrátil na toto fórum. Jako občan jsem se účastnil všech debat a tak souhlasím s pisateli přede mnou. Šou, která se rozběhla po vystoupení pana Chovanečka podpořeného panem Hofmanem neměla s věcnou diskuzí nic společného. Dost mne zaráží fakt, že strana raději "vyzdobí" ulici transparentem než aby šla věcně diskutovat s občany...

Jinak verbální útok pana Hofmana na moderátora byl, dle mého názoru, skutečně mimo mísu a pro VV uděl spíše medvědí službu. Ale i to patří k veřejným diskuzím. Tvorbu názoru na takovéto jednání nechám na ostatních, ale těm co tam neúčastnili doporučuji záznam...

Alespoň poslední debata se nesla ve věcném duchu, nicméně i tam se vyskytly nespokojené hlasy např. pana Otomara ohledně průběhu besed... ale to už asi patří ke koloritu našeho města.

Jinak děkuji pořadatelům za uspořádání besed snad jen pro příště bych uvítal masivnější propagaci takovéto akce.
Lukáš Pařízek
 
Příspěvky: 5
Registrován: 14 zář 2010 17:16

Re: Věci veřejné nediskutují?

Příspěvekod Vladislav Liška » 12 říj 2010 18:47

Super, diky za repo, doufam, ze se nekde objevi zaznam.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Věci veřejné nediskutují?

Příspěvekod jimi brown herrer » 12 říj 2010 19:19

S větší propagací souhlas. Jinak myslím, že dotik je na dovolený, takže snad budou potom záznamy k dispozici.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52


Zpět na Komunální volby 2010

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron