Večery lídrů politických stran

Re: Večery lídrů politických stran

Příspěvekod Milan » 09 říj 2010 21:14

Jestli jsem dobře postřehnul, bude poslední debata v pondělí 11.10. Možná proto, že ve středu bude hokej s Ústím. Postřehnul jsem to správně?
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Večery lídrů politických stran

Příspěvekod prinz.vonsavoja » 10 říj 2010 15:45

Postřehnul jste zcela správně, je to v pondělí.
Uživatelský avatar
prinz.vonsavoja
 
Příspěvky: 55
Registrován: 23 kvě 2010 23:19

Re: Večery lídrů politických stran

Příspěvekod Lukáš Pařízek » 12 říj 2010 19:24

Jako občan jež se zajímá o dění ve městě se zapojím do tohoto tématu. I na poslední (třetí besedě) jsem byl přítomen, a tak si dovolím reagovat na několik témat, která zazněla v rámci diskuze zúčastěných.

1) Geotermální vrt (dále GV)
- všichni zúčastění kandidáti se shodli na jeho přínosu pro město. Starosta potvrdil (nastínil) jeho spuštěni/uvedení do provozu někdy v roce 2013 a 2014. Cílem projektu je mimo jiné zajištění stabilní ceny energie (tepla) pro domácnosti v Litoměřicích. V rámci projektu GV se předpokládá s finanční spoluúčastí města na cca. 40% investovaná částky (PZN. celkovou částku jsem si bohužel nepoznamenal snad jí tedy někdo doplní). Starosta potvrdil, že za investici město nebude ručit majetkem, ale projekt bude splácen postupně objemem financí, které bude vydělávat.

Osobní komentář:
Starosta projekt chválí, ale bohužel jsem se nedozvěděl kdo bude provozovat rozvodnou síť a jestli se předpokládá pronájem sítě soukromému provozovateli. Dále by mne zajímalo, jak dlouho bude projekt splácen než začne generovat příjem do kasy města.

2) Parkovací plochy v LTM
- všichni účastníci se shodli, že v Litoměřicích je problém s dopravou. Od nejkurioznějších představ řešení např. vzniku garáží pod náměstím v historických sklepech na diskuzi zazněly návrhy řešení, a to jak již připravovaných (parkovací plochy v rámci stávajícího autobusového areálu - zatravňovací dlaždice), tak předpokládaných (vznik parkovacího domu vedle budovy okresního soudu). Hlavním problémem je však únosnost docházkové vzdálenosti. Pan Knotek hovořil o možnosti rozšíření parkovacích stání nad Pokratický potok po jeho zatrubnění.
Kritizováno posluchači bylo "přejednosměrkování města" a parkovací podmínky na sídlištích. Mluvilo se o možnostech uzavírky pro osobní auta na náměstí.

Osobní komentář:
S problematikou jednosměrek v Litoměřicích, např. na Kocandě, naprosto souhlasím. Co se týká plánované výstavby parkovacích stání, moc rád bych je viděl realizované. Nicméně mám obavy, že to finanční situace města nedovolí. Ohledně uzavírky náměstí jsem spíše skeptik, protože to má mnoho odpůrců v řadách vlivných živnostníků s prodejnami na náměstí.

3) Cyklistika ve městě
- Toto téma bylo z části konfliktní. Pan tvrdík vystupoval jako obhájce, ne-li spasitel cyklistiky v regionu. Ostatní pánové byli spíše pragmatici. Tedy alespoň tak to na mne působilo. Pan Tvrdík několikrát opakoval název dokumentu "tzv. Cyklistický generel". Řešila se taky možnost cyklistického napojení labské cyklostesky z Mostecké ulice.

Osobní komentář:
Ohledně lásky pana Tvrdíka k jízdě na kole se už asi napsalo mnoho. Nicméně si dovolím několik věcných připomínek. Když byla v Litoměřicích diskuze o dopravě jsem předal panu Tvrdíkovi seznam stojanů na kola v rámci Litoměřického náměstí a těsného okolí. Seznam byl doplněn mapovým podkladem. Cílem bylo zlepšit rozmístění stojanů na kola bohužel k přestavění těchto stajanů nedošlo. Mimo jiné nám tam pan Tvrdík tvrdil, že na novém (tehdy ještě nedostavěném) mostě nebudou pruhy pro cyklisty a že s tím nemohl nic dělat (ani jako zastupupitel?! ani jako místostarosta?!). Dnes tam cyklistické pruhy naštěstí jsou. Nicméně takováto Správa se mi zdá zarážející od člověka, který měl/má dozorovat projednávání stavby.

Sám osobně v Litoměřicích jezdím na kole. Litoměřice jsou z cyklistické sedačky krásné, ale cizímu turistovi bych jízdu po Valech ve dvě odpoledne ve všední den nedoporučoval. ;)

4) Rozvoj města a doprava
- dost diskutované téma, takže jen stručný "výcuc". Pan Hofman má představu rozvoje města do proluky mezi Litoměřice a Žitenice. Ohledně budoucnosti areálu Jiříkových kasáren řeší město nabídku developera. Jedná se o výstavbu kampusu.

Vlaková zastávka u nemocnice je prý pro město finačně nerealizovatelná, přitom její obdoba v Žernosekách, jak zmínil zástupce ČSSD, vyjde na cca. 1 milion korun - (nabídka tři roky zpátky). Jizdní řád se musí doladit, protože se některé spoje stále dablují.

Ještě mne zaujalo, že i Strana zelených byla v rámci diskuze pro co nejrychlejší deregulaci nájemného na území města.

Osobní komentář:
Naštětí byl pan Hofman věcně informován zástupcem strany Zelených, že přes prostor mezi Litoměřicemi a Žitenicemi vede významný prvek USES. Takže není možné za stávajícího stavu prostor zastavět. Jen doplním, že se jedná o krajinářsky cenné území v CHKO České středohoří. Ohledně neexistující nivcméně na seznamu evidované zastávky Litoměřice Nemocnice
(viz. http://www.mapy.cz/#mm=TrTTtTcP@sa=s@st ... 53664@z=13),

resp. nemožnosti její realizace, si jistě každý udělá vlastní názor. Tak jako tak bych jako Litoměřičan podpořil jakoukoli aktivitu směřující k její realizaci.

A na závěr snad jen pozvánka pro všechny čtenáře:
DORAŽTE K VOLBÁM!
Lukáš Pařízek
 
Příspěvky: 5
Registrován: 14 zář 2010 17:16

Předchozí

Zpět na Komunální volby 2010

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron