Horní nádraží

Horní nádraží

Příspěvekod booruvka » 21 pro 2012 17:08

Tak se teď nějak víc pohybuji okolo horního nádraží.... nehodila by se zde nějaká rekonstrukce??? To je ostuda :-o
A co nějaký nadchod, nepřicházel by zde v úvahu? Všichni si to štrádují přes, myslím, že by půlce města pomohl.... :?:
booruvka
 
Příspěvky: 1
Registrován: 21 pro 2012 17:04

Re: Horní nádraží

Příspěvekod Petr » 21 pro 2012 17:36

To je nekonečný příběh. Horní nádraží patří ČD a ti nemají na rekonstrukce peníze... Myslím, že lávka nic nevyřeší a je drahá. Lidé budou dál chodit přes koleje. Ono každého odradí vystoupit z vlaku, vyjít z budovy nádraží a zamířit na lávku... Prostě dál se bude chodit přes koleje. Řešení vidím v přechodu přes koleje pro pěší (jako je tomu u pokratických závor) se světelnou signalizací, který bude spojovat Teplickou ulici s Nerudovou někde v úrovni současného přecházení kolejí. Myslím, že by to nestálo tolik peněz a za nějaký týden by byla stavba realizována... Jinak všem pohodové vánoce!
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Horní nádraží

Příspěvekod prinz.vonsavoja » 22 pro 2012 03:25

Podle posledních zpráv z jednání se SŽDC je právě toto (úrovňový přechod) v plánu. Když vše vyjde jak má dočkáme se na jaře 2014.
Hezké Vánoce
Uživatelský avatar
prinz.vonsavoja
 
Příspěvky: 55
Registrován: 23 kvě 2010 23:19

Re: Horní nádraží

Příspěvekod Achab » 19 říj 2015 12:34

az se bude radnice prsit jak zaridila opravu horniho nadrazi je treba vzit v potaz ze to neni akce mesta ale SDZC a kdyby nebylo potreby rychle utratit dotacni miliardy za male projekty kdyz se velke nestihaji tak by nebylo nic http://byznys.lidovky.cz/zeleznicni-pla ... prava_pave
Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Horní nádraží

Příspěvekod kočka » 24 říj 2015 08:23

Tak šéfům rekonstrukce horního nádraží spadl kámen se srdce. SŽDC prodloužilo výluku do 9.11. 2015 http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... 51024.html. Kdo trochu sleduje stavbu, ví o čem píšu. Hotové, nebo skoro hotové chodníky a peróny se znovu a znovu rozkopávají a vkládají se kabely a základy návěstidel, odváží a přiváží se hlína. O řízení dopravy od výpravčího, ani nemluvě. Zařízení bude až v březnu. Fakt je mi líto dojíždějících do Ústí n/L, zvláště pak, když na dolní trati chybí jedna kolej. Alespoň to bude hezké, až to bude hotové.
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Horní nádraží

Příspěvekod ronyk » 26 říj 2015 08:22

Tak se mi to nějak nezdá. Nepřipadá vám ta rekonstrukce trochu megalomanská? Kvůli pár motorákům co horním nádražím projedou takového betonu, železa a jako vrchol všeho, uprostřed toho otřískaná budova nádraží. Zřejmě to vše završí přechodová lávka, kvůli pár líným lidem, kteří stejně budou chodit pře koleje, nebude-li tam elektrický ohradník. Budu se teda těšit na první příjezd Pendolina, protože to jinak fakt nechápu.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Horní nádraží

Příspěvekod trejbalik455 » 26 říj 2015 20:15

Není to zrovna povedená rekonstrukce.
Za 1. příchod na 3. nástupiště je až kdesi v dáli směrem na Trnovany, místo toho aby byl co nejblíže budovy.
Za 2. dvě dopravní koleje je docela dost málo, určitě by se tam vešla ještě nějaká manipulační pro odstavování vozidel nebo pro nějaké ty náklady, kterým se v současnosti "horňák" uzavřel.
Za 3. skupinové odjezdové návěstidlo také není uplně nejšťastnější
Za 4. hezky vynikne chátrající nádražní budova mezi novými nástupišťmi
Za 5. přechod do Pokratic pokud ho lidé budou využívat je asi jediné "+" této stavby
trejbalik455
 
Příspěvky: 48
Registrován: 29 zář 2014 21:24
Bydliště: Kocanda

Re: Horní nádraží

Příspěvekod kočka » 27 říj 2015 06:51

Ten pan Pech z Litoměřického deníku je opravdový umělec. Napíše oslavnou ódu na rekonstrukci horního nádraží, kde v titulku vítězoslavně oznámí dokončení prací a v článku samotném to ve třetí větě popře. http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... 51026.html. Jeden z důvodů, proč se k tak rozsáhlé rekonstrukci přikročilo, byl právě důstojný, ale hlavně bezpečný, přechod přes koleje. Mně to nevadí, já přechod nepotřebuji, ale co ti ostatní. Do března se tam bude provozovat překážková dráha, protože lid si cestu-zkratku vždycky najde. Vzdor zákazům, tak jako v minulosti. Doufám, že na budovu brzy také dojde, protože v kontrastu s moderními nástupišti je pohled na ní smutný.
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Horní nádraží

Příspěvekod ronyk » 27 říj 2015 09:40

Mimochodem autorem článku není pan Pech (fotograf), ale p. V.Udatná. Jinak souhlas.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Horní nádraží

Příspěvekod kočka » 27 říj 2015 13:53

ronyk píše:Mimochodem autorem článku není pan Pech (fotograf), ale p. V.Udatná. Jinak souhlas.

Panu Pechovi se omlouvám. Paní Udatná alespoň změnila tu třetí větu.
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Horní nádraží

Příspěvekod laik » 31 říj 2015 17:55

Příjemný podvečer,
delší dobu jsem rezignoval na zdejší problematiku, výsledek práce na horním nádraží změnil moje stanovisko. Děkuji všem za realizované dílo, jsem si vědom řady dílčích nedokonalostí a nedodělků, ale celkový dojem stojí za pochvalu. Pracovní nasazení, organizace práce, velmi mírné zatěžování okolí a celkový výsledek je velmi kladný. Poděkování patří Správě železniční dopravní cesty, Městu Litoměřice a všem dodavatelským organizacím a jejich pracovníkům. Jsem toho názoru, že se nemáte za co stydět. Ten, kdo něco v životě stavěl a budoval se jistě připojí k mému osobnímu názoru. Zde je zcela nepodstatná politická orientace. Děkuji.
laik
 
Příspěvky: 90
Registrován: 03 dub 2015 14:42

Re: Horní nádraží

Příspěvekod ronyk » 03 lis 2015 08:04

Tak jsem si to pořádně prohlédl, no až ty ptákoviny (samozřejmě podle normy) v Teplické ulici to jde. Stále si myslím, že je to nadměrně veliké, ale provozně to dává smysl.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Horní nádraží

Příspěvekod trejbalik455 » 04 lis 2015 14:13

ronyk píše:Tak jsem si to pořádně prohlédl, no až ty ptákoviny (samozřejmě podle normy) v Teplické ulici to jde. Stále si myslím, že je to nadměrně veliké, ale provozně to dává smysl.


Nadměrně veliké? Nevím jestli 2 a půl koleje je veliké když jich tam v minulosti bylo cca 6,7.
Kusá kojel - spoj Lovosice-Ltm
Průjezdná kolej - spoj Lovosice-Lípa
3. kolej - odstavná kolej pro soupravy 814
A kam budou přijíždět v sezoně výletní motoráčky Švestkové dráhy a Podřipského mootoráčku?
Kde se bude objíždět pokud bude zapotřebí nasadit jiné soupravy, které se budou muset objíždět?
Kam budou přijíždět speciálně zavedené vlaky například na Zahradu Čech nebo jinou akci?
Kam budou jezdit vlaky při výluce staniční koleje?
A to je pouze malá část důvodů proč si myslím, že 2 a půl koleje je málo!
trejbalik455
 
Příspěvky: 48
Registrován: 29 zář 2014 21:24
Bydliště: Kocanda

Re: Horní nádraží

Příspěvekod Vladislav Liška » 05 lis 2015 18:22

Aktualni foto pro predstavu. Za mne celkemdobry, jen prichod k treti koleji je fakt asi daleko.
Přílohy
image.jpeg
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Horní nádraží

Příspěvekod kočka » 11 lis 2015 07:48

Tak nádraží je hotové a pěkné. Tedy, koleje a nástupiště. Firmy zmizely a nedodělané terénní úpravy, neodvezený materiál a i jiné detaily hyzdí hezký dojem. Také mohly zmizet betonové mostovky, které tam leží už několik desetiletí a poskytují zázemí nejen bezdomovcům, ale hlavně se okolo nich hromadí odpadky z vedlejších kontejnerů. I občanů, přeskakujících betonové bariéry a trhající červenobílé alibistické pásky, aby se dostali z Nerudovy do Teplické a naopak, je mi líto. A budou takto skákat ještě dlouho, protože na nezabezpečený oficiální přechod přes koleje je nikdo pochopitelně nepustí. Teď to ještě docela jde, ale přijde zima a bude hůř.
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Horní nádraží

Příspěvekod Petr » 11 lis 2015 08:50

Jednomu nerozumím. Když tam bylo šest kolejí, lidé celá léta vesele přes všechny přecházeli libovolně a nikomu to nevadilo. Teď je v blízkosti nádraží vybudován pěkný přechod přes jedinou kolej, který ovšem přechodem asi není - jen betonem opevněný "přelud". Takže šest kolejí přejít bez přechodu - v pohodě, jednu s přechodem nelze (dokonce schody jsou zakryté plachtou - jak estetické!). Jen proto, že světelné zařízení bude až za půl roku (možná), tak budou lidé opět šlapat blátem všude okolo? Nebo si snad myslíte, že budou cestující do Nerudovky chodit po chodníku přes pokratické závory? Co je tedy bezpečnější, běhat přes kolej kdekoliv blátem, nebo přes železniční přechod, který může pro ukojení byrokratického šimla při přejezdu vlaku (ten minimální rychlostí vyjíždí či přijíždí do - ze stanice) zabezpečovat např. jeden člověk s červenou baterkou?... Proč z nás dělají nesvéprávné blbce?! Myslím, že jsou to jen naschvály, které rozhodující osoby lehce schovávají za předpisy a nařízení. Tak si zase budeme vyšlapávat svoje cestičky, aby bylo kde případně vybírat pokuty...
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Horní nádraží

Příspěvekod Vladislav Liška » 11 lis 2015 09:17

Včera jsem odtamtud jel a mám celkem zajímavý postřeh: znatelně se prodloužila doba nástupu při odjezdu směrem do Lovosic. Na třetí kolej se jde tím způsobem, že se musí dojí až na konec perónu na konci stanice, tam se přejde druhá kolej a pokračuje se zpět k budově ke středu nádraží, kde vlak zastavuje. Na peróny je ovšem zakázáno vstupovat před zastavením vlaku, takže skutečně všichni čekali než přijede vlak, zastaví, a pak se vydali na tu štreku. Zároveň s nimi se samozřejmě vydali na druhou štreku i lidé odcházející od vlaku. Hádejte kde jsme se potkali. Jasně, na tom poměrně úzkém přechodu přes druhou kolej. Vzdálenost ani ta tlačenice určitě nejsou problémem, ale zdržuje to a odbavení je zcela jistě pomalejší. Bohužel zpoždění nešlo nijak odhadnout, neb vlak už s velkým zpožděním přijel (a další sbíral cestou do Lovo) :)
hornak.png
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Horní nádraží

Příspěvekod Lukino » 11 lis 2015 09:36

Já tedy nevím, ale občas jezdí vlak se 4 vagónky (dlouho jsem tedy vlakem nejel, ale bývalo to tak). Když tam zastaví všechny 4, je pořád přechod neúměrně daleko nebo to vychází "akorát"?

Jen se ptám, pro představu. Díky
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: Horní nádraží

Příspěvekod Vladislav Liška » 11 lis 2015 10:01

Tak to nevím, nejezdím moc, ale vídám jen dva vagony, obrázek je velmi hrubě orientační, poměry určitě nesedí, neměřil jsem to, ale tak nějak to asi sedí. Nekritizuji vzdálenost přechodu, chápu, že to je daň za bezpečnost, ale bohužel to je snížení komfortu a prodloužení odbavení. Možná by k tomu mohl říct něco nějaký mašinkář, já jsem fakt jen velmi občasný cestující :)
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Horní nádraží

Příspěvekod PETR28 » 11 lis 2015 11:02

Dnes jsem jel přes přejezd do Pokratic a je nějaký nedodělaný, nebo to takto již zůstane ? Myslím tu rýhu po celé délce. Podobný to bylo ( a asi ještě je ) u nemocnice. Trochu to zavání bezohledností vůči těm co jezdí auty, ti ať si trhnou nohou a díry jim ničí auta. K výmolům všeobecně, už přestaňme pořád zametat, uklízet, budovat kde co a zaměřme se základní potřebu - normální komunikaci ! Nelze na to získat nějakou dotaci ? - pořád čtu že peníze propadají a nečerpají se....
PETR28
 
Příspěvky: 15
Registrován: 03 dub 2014 11:35

Další

Zpět na Rozvoj města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron