Stare mrazirny

Stare mrazirny

Příspěvekod Konik.HOP » 17 čer 2010 14:14

Dobry den, zajimalo by me jak pokracuje jednani mesta s majitelem starych mraziren...behem vikendu jsem byl na koupalisti a strecha tech velkych objektu vypada stale zalostneni....opravdu mesto necha objekty rozpadnout a nasledne zbourat?...jak pak bude vypadat tato cast mesta az se ze za malymi starymi domky a uzkymi ulickami bude tycit supermarket nebo nejaka podobna hruza...nemluve o pohledu na mesto pri prijezdu pres novy most...cetl jsem nekde ze mesto si bude pronajimat v arealu pozemek na parkovani pripadnych navstevniku opraveneho stadionu...znamena to, ze mesto za tuto sluzbu pujde majiteli starych mraziren "na ruku" a necha zdevastovat tuto bezesporu zachovalou starou cast mesta?...
Uživatelský avatar
Konik.HOP
 
Příspěvky: 107
Registrován: 27 kvě 2010 13:30

Re: Stare mrazirny

Příspěvekod Petr Panaš » 17 čer 2010 18:19

Jednání je ve dvou rovinách. Za prvé vydané rozhodnutí stavebního úřadu k provedení udržovacích prací. Za druhé jednání s majiteli. Poslední proběhlo nedávno, ale nebyl jsem u něho přítomen. Nicméně bylo dohodnuto, že majitel začne v nejbližší době s rekonstrukcí objektu, a to na bázi dobrovolnosti. Udržovací práce mají předcházet a navazovat na stavební úpravy k dalšímu využití objektu.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Stare mrazirny

Příspěvekod Konik.HOP » 21 čer 2010 12:26

...na bazi dobrovolnosti?.. :D ..jsem rad, ze po 10 letech se vlatnik objektu zacne dobrovolne o svuj majetek, jez nechal vydrancovat a skoro znicit, starat...doufam, ze mesto bude poucene a bez toho, aby vlastnik napred provedl opravu budov nepovoli dalsi stavby na pozemku...majitel jez nechal areal dojit do stavu v nemz se nachazi ve me rozhodne nebudi duveru...bude zverejne jasna vize toho co v arealu hodla vlastnik udelat, nebo se to bude tutlat dokud do objektu nevjede buldozer?..
Uživatelský avatar
Konik.HOP
 
Příspěvky: 107
Registrován: 27 kvě 2010 13:30

Re: Stare mrazirny

Příspěvekod Petr Panaš » 22 čer 2010 08:08

Potom je druhá možnost, na bázi nedobrovolnosti, ovšem za peníze Města. Ano, následně se mohou po majiteli vymáhat, ale ............. !!!
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Stare mrazirny

Příspěvekod Konik.HOP » 22 čer 2010 13:54

...a neuvazovalo mesto nekdy o odkoupeni mraziren od nynejsiho majitele?...stejne potrebuje parkovaci mista pro stadion...kdyby se melo sjet vsech 1750 fanousku, rad bych vedel kde zaparkuji...a bylo by jeste spousta mista na vybudovani dalsiho sportovniho zarizeni...

..tezko si umim predstavit ze firma vybrana mestem vstoupi na cizi pozemek za ucelem provedeni oprav...
Uživatelský avatar
Konik.HOP
 
Příspěvky: 107
Registrován: 27 kvě 2010 13:30

Re: Stare mrazirny

Příspěvekod dotik » 22 čer 2010 14:27

prijd se podivat zitra do Portalu, v 18 hodin...nahlednes do materialu pro zastupko...myslim, ze bys tam mohl nalezt take aktualni situaci ekonomickou...o ni mimo jine vypovida i zamer snizit odmeny zastupitelu o 10% (cca. 50.000 rocne) aby se usetrilo...vykoupeni mraziren je asi podobna castka jako stavba zimniho stadionu - kdyz chtel koupit Lidl pozemky u Sparu, tak tusim dostal nabidku 4.000Kc za m2.

A opravy? V Roudnici to udelali a poslali fakturu do Texasu...tusim na 3mil. Ale jde o to, jestli to pak nekdo zaplati...
dotik
 

Re: Stare mrazirny

Příspěvekod Fipoch » 28 čer 2010 18:25

Včera jsem projížděl po cyklostezce od Ústí a opravdu je to ostuda !!!! :x :x :x :x :x :x
Uživatelský avatar
Fipoch
 
Příspěvky: 45
Registrován: 28 čer 2010 18:20

Re: Stare mrazirny

Příspěvekod wiki » 28 čer 2010 18:58

Strašák starých mrazíren má jedinou výhodu - není to moc vidět... naproti tomu jsem byl vyděšený z toho, jak rychle lze fyzicky zlikvidovat doslova a do písmene továrnu za kolejemi v Žalhosticích (Rybena).
Uživatelský avatar
wiki
 
Příspěvky: 73
Registrován: 27 čer 2010 15:09
Bydliště: Česká Lípa

Re: Stare mrazirny

Příspěvekod Fipoch » 29 čer 2010 06:46

To je pravda, ale tam si spousta lidí myslí, že je to stále následek "povodní 2002" .... a není to tak vidět :( :( :( :( :( .
Uživatelský avatar
Fipoch
 
Příspěvky: 45
Registrován: 28 čer 2010 18:20

Re: Stare mrazirny

Příspěvekod wiki » 02 črc 2010 11:56

Fipoch píše:To je pravda, ale tam si spousta lidí myslí, že je to stále následek "povodní 2002" .... a není to tak vidět :( :( :( :( :( .


Někdy mám dojem, že by Litoměřice potřebovaly další povodeň. Aby se mělo vedení města na co vymlouvat... a nejlepší by bylo, kdyby spadl meteorit přímo na mrazírny. Nebo posunout hranice města před mrazírny... :-)
Uživatelský avatar
wiki
 
Příspěvky: 73
Registrován: 27 čer 2010 15:09
Bydliště: Česká Lípa

Re: Stare mrazirny

Příspěvekod Konik.HOP » 12 črc 2010 13:08

..jak chodim na koupalko, je krasne videt jak je plechu na strese kazdy den min a min..nepochopim jak muze nekomu byt jedno, ze mu rozkradaji strechu...mozna je to nejaka Holandska logika...taky mi nerikejte, ze ten kraval v noci nikdo neslysi...kdyz nekdo roluje plechovou strechu musi to byt slyset az do nedaleke Kralici nory..;)...cim dal tim vic verim, ze je to ze strany majite proste zamer...jaky by byl problem dat tam na noc dva hlidace, psa a zazdit vstupni otvory, kdyz momentalne nechce s objektem nic delat?..prisla nejaka odpoved od majitele na zaslane rozhodnuti stavebniho uradu?...
Uživatelský avatar
Konik.HOP
 
Příspěvky: 107
Registrován: 27 kvě 2010 13:30

Re: Stare mrazirny

Příspěvekod Stanley Kroupa » 12 črc 2010 13:16

Opravy mrazíren ''zaplatí majitel'' http://www.litomericko24.cz/c-16222-opr ... jitel.html
Stanley Kroupa
 
Příspěvky: 2
Registrován: 24 kvě 2010 06:47

Re: Stare mrazirny

Příspěvekod Fipoch » 12 črc 2010 20:18

Zaplatí město a snad to dostane z majitele. Tedy pokud není zrovna na Kypru ... :( :( :( :(
Uživatelský avatar
Fipoch
 
Příspěvky: 45
Registrován: 28 čer 2010 18:20

Re: Stare mrazirny

Příspěvekod wiki » 15 črc 2010 10:12

Fipoch píše:Zaplatí město a snad to dostane z majitele. Tedy pokud není zrovna na Kypru ... :( :( :( :(


Majitelem je Litoměřice Real Estate s.r.o.,Politických vězňů 912/10, Praha, Nové Město, 110 00. Jednatelem je Drs. Ing. Petrus Hermanus Maria Winkelman, Holandsko, který vlastní 85%, 15% vlastní MEI BOHEMIA s.r.o., která ale není v obchodním rejstříku. Už vidím jak se do placení oprav hrnou... :lol:
Uživatelský avatar
wiki
 
Příspěvky: 73
Registrován: 27 čer 2010 15:09
Bydliště: Česká Lípa

Re: Stare mrazirny

Příspěvekod Tomas.Marny » 15 črc 2010 17:50

wiki píše:
Fipoch píše:Zaplatí město a snad to dostane z majitele. Tedy pokud není zrovna na Kypru ... :( :( :( :(


Majitelem je Litoměřice Real Estate s.r.o.,Politických vězňů 912/10, Praha, Nové Město, 110 00. Jednatelem je Drs. Ing. Petrus Hermanus Maria Winkelman, Holandsko, který vlastní 85%, 15% vlastní MEI BOHEMIA s.r.o., která ale není v obchodním rejstříku. Už vidím jak se do placení oprav hrnou... :lol:

Jen se malilinko bojím, že to byl dopředu vymyšlený kaluk všech zainteresovaných.......... :evil: :evil: :evil:
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Stare mrazirny

Příspěvekod Vladislav Liška » 15 črc 2010 18:24

Nemyslim si, ze pokud to byl kalkul, je to spatny tah. Mesto opravi, majitel nezaplati fakturu, navrh na exekuci, veritel (mesto) ziskava dluznikuv majetek, v tomto pripade treba prave ty mrazirny. Asi to neni akce na mesic, ale i tak by to mohlo stat za to. A pokud se tohoto scenare vlastnik zalekne? Tak jedine dobre a zaplati, pripadne se o nemovitost zacne zajimat. Myslim, ze toto je narozdil od mnohych jinych, realne navratna investice mesta.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Stare mrazirny

Příspěvekod Tomas.Marny » 15 črc 2010 19:52

Vladislav Liška píše:Nemyslim si, ze pokud to byl kalkul, je to spatny tah. Mesto opravi, majitel nezaplati fakturu, navrh na exekuci, veritel (mesto) ziskava dluznikuv majetek, v tomto pripade treba prave ty mrazirny. Asi to neni akce na mesic, ale i tak by to mohlo stat za to. A pokud se tohoto scenare vlastnik zalekne? Tak jedine dobre a zaplati, pripadne se o nemovitost zacne zajimat. Myslim, ze toto je narozdil od mnohych jinych, realne navratna investice mesta.

PLATÍ STARÉ, VELICE STARÉ, ALE VELICE MOUDRÉ POŘEKADLO, nechval dne před večerem, můj názor zde zazněl, nechme plynout čas, ten ukáže co a jak, v této chvíli prozatím nevíme kdo s kým, kde, jak a za kolik, to ukáže skutečně jen čas a ěřte prosím, že páni vrchní bedlivě čtou, ne že ne...
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Stare mrazirny

Příspěvekod Konik.HOP » 21 črc 2010 09:15

...nechme plynout cas, neni myslim dobra rada...po totalnim rozkradeni plechove strechy ty budovy moc casu uz nemaji...na zniceni drevenych tramu strechy bude stacit jedna zima...
Uživatelský avatar
Konik.HOP
 
Příspěvky: 107
Registrován: 27 kvě 2010 13:30

Re: Stare mrazirny

Příspěvekod Tomas.Marny » 23 črc 2010 15:07

Konik.HOP píše:...nechme plynout cas, neni myslim dobra rada...po totalnim rozkradeni plechove strechy ty budovy moc casu uz nemaji...na zniceni drevenych tramu strechy bude stacit jedna zima...

Máte pravdu, dnes ráno jsem jel okolo, všechny brány otevřené, některé vyvrácené a vesele se tam popojíždělo kárkama, viděl jsem to na vlastní oči, myslím, že tam už nikdo nehlídá a naši "spoluobčané" tam jezdí jako do Lídlu... :evil: :evil: :evil:
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Stare mrazirny

Příspěvekod Lukino » 23 črc 2010 15:12

Tomas.Marny píše:Máte pravdu, dnes ráno jsem jel okolo, všechny brány otevřené, některé vyvrácené a vesele se tam popojíždělo kárkama, viděl jsem to na vlastní oči, myslím, že tam už nikdo nehlídá a naši "spoluobčané" tam jezdí jako do Lídlu... :evil: :evil: :evil:

Tak co nový Lidl postavit tam, když už jsou lidé zvyklí :lol:
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Další

Zpět na Rozvoj města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron