Lidl

Chcete v Litoměřicích další supermarket

Ano
19
38%
Ne
22
44%
Je mi to jedno
9
18%
 
Celkem hlasů : 50

Re: Lidl

Příspěvekod ronyk » 20 úno 2013 12:28

Lidl stojí, Lidl prodává, dobrá, ale zapoměli, že tam chodí i pěší a ten kousek silnice do Ulice 28. října by si zasloužil chodník, chytrých a ohleduplných řidičů je poskrovnu, za těch pár metrů mě dnes tři nahodili břečkou. :!:
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Lidl

Příspěvekod dnn » 21 úno 2013 20:17

pravda ..stejně tak ale nechápu jak je možné to, že dodnes v ulici 28.října chybí chodník přes železniční přejezd :!:
dnn
 
Příspěvky: 97
Registrován: 26 dub 2012 10:32
Bydliště: Předměstí

Re: Lidl

Příspěvekod prinz.vonsavoja » 22 úno 2013 00:14

Vladislav Liška píše:Neví někdo jak to přesně je? Minulý týden deník píše o tom, že město je v ostrém sporu s Třešňákem kvůli Lidlu, podpoří to citací mluvčí radnice, a že jsou radní rozhořčeni podvodem ze strany investora a uplyne pár dní (10) a co nevidíme? Na fotkách z otevření prodejny je vidět usmívající se pan starosta s mikrofonem. Třeba lidem vysvětloval jak to je a jak moc jsou rozhořčeni? Byl tam někdo? Ví někdo co říkal? Celkem by mě tohle zajímalo.


S Lidlem není problém ani ostré spory a nikdy nebyly. Ta stavba se kterou problémy jsou a jejíž kostra trčí do prostoru asi 20 m od Lidlu, s ním nijak nesouvisí. Respektive pouze tak, že stojí na pozemku stejného majitele jako stojí Lidl. Takže úsměv u obchoďáku povolen.
Naopak vedení Lidlu projevilo na naše podmínky nezvyklou ochotu a jalo se podporovat příspěvkovky města. Jako první dostanou podíl na zisku z prodeje mateřinky. A ještě je stále možnost 1,5 milionového daru na hřiště. Už jsme 14. a máme přes 600 hlasů (za 5 dnů!!!). Tak, kdo nehlasoval, tak se zapojte, naděje umírá poslední. :D

Ohledně té druhé stavby se, pokud vím, vedou intenzivní jednání s intenzivními ústupky z obou stran (o něco intenzivněji ustupuje město, řekl bych). Ale je to těžké, pozemek je soukromý a stavební úřad radnici nepodléhá (alespoň ne z hlediska exekutivy).
Uživatelský avatar
prinz.vonsavoja
 
Příspěvky: 55
Registrován: 23 kvě 2010 23:19

Re: Lidl

Příspěvekod kočka » 22 úno 2013 07:33

kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Lidl

Příspěvekod Petr Panaš » 22 úno 2013 07:37

prinz.vonsavoja píše:a stavební úřad radnici nepodléhá (alespoň ne z hlediska exekutivy).
Upřesňuji, neměl by podléhat. Stejně tak, jako např. památková péče, ale když se nejde někomu na ruku, tak se odvolávají vedoucí odborů :( A pokud je "Město" myšleno radnice, jak může proboha ustupovat, když je to plně v kompetenci stavebního úřadu, který radnici nepodléhá (alespoň ne z hlediska exekutivy) !
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Lidl

Příspěvekod Petr Panaš » 28 úno 2013 19:07

Zatím 3 : 0 pro developera. Albert, Kaufland a teď "původně" polyfunkční dům u Lidlu. Kdo si vsadí, že ve starých mrazírnách to bude podle slibů ;) Já už ne !
http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... 30227.html
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Lidl

Příspěvekod litelot » 28 úno 2013 20:06

I když už se začne stavět proti vůli města, tak nemusí stavební úřad jednoduše stavbu obchodu zkolaudovat:
http://www.aksikola.cz/o-nas/pripadove- ... novicich-u

aby si developer Třešňák příště rozmyslel, že nejsme v banánové republice a mohl by do toho hodně zahučet. (Stejný developer bude
rozšířovat obchodní zónu v Želeticích).

Mimochodem i v našem případě byl porušen územní plán. Plocha měla být zastavěna smíšenou výstavbou tzn. obchodní a bytové jednotky.

Za padesát tisíc pro MŠ si Třešňák s Lidlem udělali ze stavebního povolení trhací kalendář a ze starosty otvírače dveří:
http://www.aksikola.cz/o-nas/pripadove- ... novicich-u

Ach starosto, připadá mi to s vámi jako s Klausem. Na konci kariéry se ženete do sebezničení!
litelot
 
Příspěvky: 263
Registrován: 09 lis 2010 15:30

Re: Lidl

Příspěvekod ronyk » 28 úno 2013 20:19

Já říkám, dobře, že to tak dopadlo. Bytů je v LTM k prodeji desítky a původní stavba by působila v těchto místech příšerně! A radnice se zachovala zdravý rozum když na původní stavbě netrvala.Nebo jste měl zájem tam bydlet? Takový blázen nejste.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Lidl

Příspěvekod Vladislav Liška » 28 úno 2013 20:50

Obávám se, že není dobře jak to dopadlo a to především z toho důvodu, že se ukazuje, že pravidla neplatí.

Předpokládám, že povolení ke stavbě se udělilo i z toho důvodu, že tam budou byty a zeleň. Což investor následně nedodržel. No a co? Však starosta ještě rád přijde na otvíračku zahrát cvičeného medvěda, no ne? Holt každý si u nás může dělat co chce. Když už se teda ten dům nehodí postavit, tak se město mohlo s investorem dohodnout na nějaké reciprocitě a chtít postavit něco někde jinde. Skoro se nechce ani věřit, že toto by někdo udělal pro něčí krásné oči :(
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Lidl

Příspěvekod Tomas.Marny » 28 úno 2013 21:03

Plný soushlas s panem Liškou, jen ten Sáša mi tam jaksi chybí, k tomu našemu starostovi pácnul skvěle, ale co, musíme si zvykat na změny všeho druhu... :P
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Lidl

Příspěvekod Milan » 28 úno 2013 21:42

litelot píše:Mimochodem i v našem případě byl porušen územní plán. Plocha měla být zastavěna smíšenou výstavbou tzn. obchodní a bytové jednotky.


Nechci se JT nijak zastávat, ale myslím si, že v územním plánu vyčleněná oblast smíšené zástavby dovoluje různé využití, např. objekty pro provozování živností, řemeslnické služby (které neruší) a bytovou výstavbu. Ne zcela nutně tam tedy musí být i byty. Naopak v komerční zástavbě byty být nesmí a v bytové zástavbě zase nesmí být komerční objekty. Zcela záměrně se používají smíšené zástavby např. při stavbách bytových komplexů, aby tam mohly být různé prodejničky, které tam ale v konečném řešení vůbec být nemusí.
Zde stavební úřad rozhodl a nedovedu si představit, že v tak pečlivě sledované problematice by rozhodl v nesouladu se zákonem. A výkřiky z města od volených zástupců? Je jen dobře, že se prokazuje jejich nulový vliv na rozhodování stavebního úřadu.


Sent from my iPad using Tapatalk
V l w
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Lidl

Příspěvekod winie » 28 úno 2013 22:33

Ale prd milane, kdyz se u nas rekonstruoval panelový dům, tak tu byli ze stavebniho uradu kazdej treti den pro nedodrzeni projektu - zmena barvy fasady. A tohle jim utece? Nedelej si iluze o jeho bezchybnosti... Bytový dům vem čert, ale ta zeleň mi tam teda vadí. Kdyby radši šel stavební úřad na ruku městu než developerovi. To by bylo aspoň v zájmu obyvatel.
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Lidl

Příspěvekod Milan » 01 bře 2013 07:13

Vítku, rozhodně si iluze nedělám, každý dělá chyby, nicméně si myslím (jsem o tom přesvědčen), že vše proběhlo v mezích zákona. Zkulturnění prostoru po bývalé Linetě je podle mě také v zájmu obyvatel. Již několikrát jsem zde psal, jak to tam vypadalo a toto byla snad jediná cesta, jak ten prostor "nějak" upravit. A ta zeleň? Proč myslíš, že nebude? Zeleň se v zimě těžko zelení, stavba byla dokončena v únoru a to se těžko něco ozeleňuje - plochy na trávníky jsou připraveny, snad i ten strom či keř se tam objeví - počkáme na jaro :-).
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Lidl

Příspěvekod Petr Panaš » 07 bře 2013 14:52

Jak se ukazuje, zveřejňování materiálů do zastupitelstva je dobrá věc. Člověk se potom například dozví, že pan Třešňák (ano ten investor, o kterém se tu píše a kterému prošla dispoziční změna budovy u Lídlu) by rád městu přenechal pozemky pod komunikací a komunikaci u Intersparu a za to by rád pozemky u OSSZ jak je nyní hlídané parkoviště (na převodu by ještě něco málo vydělal). Najdete to zde : http://radnice.litomerice.cz/archiv/854 ... 3_2013.pdf bod usnesení č. 21 v majetkových záležitostech. Majetková komise nedoporučuje (ale není jednotná). Asi bude dobré zjistit, jak budou hlasovat jednotliví zastupitelé.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Lidl

Příspěvekod Petr Panaš » 11 bře 2013 19:45

A něco k přečtení, jak si Třešňák staví v Teplicích : http://usti.idnes.cz/clanek.aspx?c=A130 ... zpravy_hrk
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Lidl

Příspěvekod worwan » 17 bře 2013 14:16

http://ekonomika.idnes.cz/developer-dos ... zpravy_hrk pan developer používá stejné levárny u všech projektů,nejdříve zažádá o něco neutrálního,co lidem není proti srsti a pak bingo! změna stav.povolení,projektu dle vlastních potřeb.A všemožné úřady mu jdou na ruku protoe jinak by stejnou taktiku nepoužíval stále dokola. :x
Uživatelský avatar
worwan
 
Příspěvky: 256
Registrován: 27 črc 2010 14:20

Re: Lidl

Příspěvekod Petr Panaš » 19 dub 2013 17:57

Tak žádost o parkoviště u OSSZ jde repete do zastupitelstva. Stále se pláče, jak není kde parkovat. Tak jsem zvědav, zda bude radnice ochotna pustit pozemek, který jako parkoviště nyní slouží :roll:
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Lidl

Příspěvekod Petr Panaš » 25 dub 2013 18:44

Informace z jednání zastupitelstva. Byl schválen záměr směny pozemků Třešňákovi (hlídané parkoviště u OSSZ ve vlastnictví města za účelovou komunikaci u Intersparu (kterou město nepotřebuje). Směnu v podstatě potřebují 2 litoměřičtí podnikatelé, neboť bez směny jim Třešňák blokuje nějaké souhlasy s nějakou výstavbou - jak jsem pochopil. Jako kompenzaci za nevýhodnou směnu pro město nabídla firma JURIS LTM s.r.o. DAR VE VÝŠI 1 MILION KORUN.. Se směnou byl souhlas napříč politickým spektrem. Proti jsem vystoupil pouze já (z pozice přítomného občana). Zdůraznil jsem, že Třešňák nedodržuje dohody, nectí územní plán a reálně hrozí, že se to bude opakovat. Místo parkoviště nejspíše vznikne další obchod nějakého nadnárodního řetezce (krásná podpora místním podnikatelům, ale i jejich zástupci hlasovali pro směnu). Hlavně jsem ovšem sdělil, že pokud nějaká firma podmiňuje dar, pokud město vyřeší její situaci směnou (nevýhodnou), tak se v žádném případě o dar nejedná. Podstatou daru je, že je dáván bez protihodnoty. Tak nevím, jak bude ten milion pojat ;) V každém případě, zatím je schválen záměr, ještě se bude muset schválit samotná změna. Proti je zatím evidentně pouze Strana zelených. Pokud to bude jedno i občanům, tak jsem zvědav, co tam vyroste a kde se bude v okolí parkovat. Já naštěstí auto nemám :!:
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Lidl

Příspěvekod winie » 25 dub 2013 21:10

Pane Panaši, nejednalo by se v tomhle případě o úplatek? :?
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Lidl

Příspěvekod Petr Panaš » 25 dub 2013 22:09

No vida, občanům to dochází :D , zastupitelům nikoli. Pikantní je, že to je zaznamenáno nejenom ve veřejně vyvěšených materiálech, ale padlo to i při přednášení projednávaného bodu a pěkně to nahrávala kamera. Zda by to takto kvalifikovala i policie si netroufám předjímat, ale minimálně to je naprosto neetické :!:
Nebo vedení radnice tak rozhořčil postup investora, že mu ze samého vzteku "výhodně" smění pozemek, kde vznikne opět něco, co tam být nemělo :cry:
http://radnice.litomerice.cz/clanek-931.html
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

PředchozíDalší

Zpět na Rozvoj města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků